Team Scores | ||
---|---|---|
1 | Coppell | 101.0 |
2 | Frisco Liberty | 87.0 |
2 | Lewisville | 87.0 |
4 | Dallas Samuell | 83.0 |
5 | Frisco Indepenence | 78.0 |
6 | Lovejoy | 70.0 |
7 | Comal Canyon (Girls) | 66.0 |
8 | Lewisville The Colony | 64.0 |
9 | Fossil Ridge | 49.0 |
10 | RL Turner | 47.0 |
11 | Richardson (Girls) | 35.0 |
12 | Frisco Heritage | 6.0 |
95
Guaranteed Places
- 1st Place – Kelly Reyes of RL Turner
- 2nd Place – Trinity Zapata of Coppell
- 3rd Place – Maria Husain of Coppell
- 4th Place – Gabriela Vaquerano of Lewisville
1st Place Match
- Kelly Reyes (RL Turner) 4-0, Jr. over Trinity Zapata (Coppell) 6-1, Sr. (Fall 1:15)
3rd Place Match
- Maria Husain (Coppell) 7-1, So. over Gabriela Vaquerano (Lewisville) 3-3, So. (Fall 2:25)
102
Guaranteed Places
- 1st Place – Avery Ashley of Lovejoy
- 2nd Place – DereqA Clarks of Dallas Samuell
- 3rd Place – Mia Uvaldo of RL Turner
- 4th Place – Tatianna Nieto of Lewisville
1st Place Match
- Avery Ashley (Lovejoy) 7-1, So. over DereqA Clarks (Dallas Samuell) 5-2, Sr. (Fall 3:06)
3rd Place Match
- Mia Uvaldo (RL Turner) 4-3, Jr. over Tatianna Nieto (Lewisville) 4-2, Sr. (MD 15-7)
110
Guaranteed Places
- 1st Place – Katherine Heath of Lovejoy
- 2nd Place – Elsye Nelson of Lewisville
- 3rd Place – Phuong Tran of Fossil Ridge
- 4th Place – Ella Mussellman of Lovejoy
1st Place Match
- Katherine Heath (Lovejoy) 7-1, Sr. over Elsye Nelson (Lewisville) 4-1, Jr. (Dec 7-0)
3rd Place Match
- Phuong Tran (Fossil Ridge) 8-5, Jr. over Ella Mussellman (Lovejoy) 7-2, So. (Dec 4-3)
119
Guaranteed Places
- 1st Place – Megan Weidenbach of Frisco Liberty
- 2nd Place – Brindley Eaton of Lovejoy
- 3rd Place – Forfeit Forfeit of Unattached
- 4th Place – Johana Munoz of Dallas Samuell
- 4th Place – Cierra Rioijas of Fossil Ridge
1st Place Match
- Megan Weidenbach (Frisco Liberty) 10-2, Sr. over Brindley Eaton (Lovejoy) 6-2, Fr. (Dec 5-4)
3rd Place Match
- Johana Munoz (Dallas Samuell) 9-2, Sr. over Cierra Rioijas (Fossil Ridge) 9-4, Jr. (DFF)
128
Guaranteed Places
- 1st Place – Tabitha Wood of Frisco Indepenence
- 2nd Place – Rider Marks of Lewisville The Colony
- 3rd Place – Angie Rojas of Richardson (Girls)
- 4th Place – Aaleya Gay of Lewisville
1st Place Match
- Tabitha Wood (Frisco Indepenence) 7-1, Jr. over Rider Marks (Lewisville The Colony) 13-5, Jr. (Fall 5:24)
3rd Place Match
- Angie Rojas (Richardson (Girls)) 7-2, Jr. over Aaleya Gay (Lewisville) 4-3, Jr. (Dec 7-3)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Karina Quiros of Frisco Liberty
- 2nd Place – Alondra Lemus of Dallas Samuell
- 3rd Place – Dorian Villalba of Coppell
- 4th Place – Mya Jackson of Lewisville
1st Place Match
- Karina Quiros (Frisco Liberty) 6-1, Sr. over Alondra Lemus (Dallas Samuell) 5-1, . (Fall 3:54)
3rd Place Match
- Dorian Villalba (Coppell) 8-1, Jr. over Mya Jackson (Lewisville) 5-3, Jr. (Fall 0:45)
148
Guaranteed Places
- 1st Place – Brooke Massaviol of Coppell
- 2nd Place – Sariah Ferguson of Frisco Indepenence
- 3rd Place – Alyssa Almanzar of Comal Canyon (Girls)
- 4th Place – Kiya Tillery of Lewisville The Colony
1st Place Match
- Brooke Massaviol (Coppell) 9-0, Sr. over Sariah Ferguson (Frisco Indepenence) 7-1, Jr. (MD 12-0)
3rd Place Match
- Alyssa Almanzar (Comal Canyon (Girls)) 12-2, Jr. over Kiya Tillery (Lewisville The Colony) 8-10, Jr. (Fall 1:11)
165
Guaranteed Places
- 1st Place – Princess Egbuchunam of Frisco Liberty
- 2nd Place – Jillian Wold of Comal Canyon (Girls)
- 3rd Place – Daley Burkett of Frisco Liberty
- 4th Place – Jennifer Ramirez of Dallas Samuell
1st Place Match
- Princess Egbuchunam (Frisco Liberty) 7-1, Sr. over Jillian Wold (Comal Canyon (Girls)) 4-1, Jr. (Fall 1:44)
3rd Place Match
- Daley Burkett (Frisco Liberty) 4-5, Sr. over Jennifer Ramirez (Dallas Samuell) 4-2, . (Fall 4:15)
185
Guaranteed Places
- 1st Place – Abigayle Szanro of Frisco Indepenence
- 2nd Place – Elizabeth Grabiec of Lewisville The Colony
- 3rd Place – Jacquelyn Martinez of Comal Canyon (Girls)
- 4th Place – Maddison Marlowe of Lewisville
1st Place Match
- Abigayle Szanro (Frisco Indepenence) 8-1, Sr. over Elizabeth Grabiec (Lewisville The Colony) 11-3, Jr. (MD 10-1)
3rd Place Match
- Jacquelyn Martinez (Comal Canyon (Girls)) 7-3, Sr. over Maddison Marlowe (Lewisville) 3-3, So. (Fall 1:32)
215
Guaranteed Places
- 1st Place – Hannah Francis of Coppell
- 2nd Place – Jimena Garcia of Dallas Samuell
- 3rd Place – Katelyn Allen of Lewisville
- 4th Place – Domiqnesha Delaney of RL Turner
1st Place Match
- Hannah Francis (Coppell) 7-0, Jr. over Jimena Garcia (Dallas Samuell) 4-2, . (Fall 2:46)
3rd Place Match
- Katelyn Allen (Lewisville) 4-3, Sr. over Domiqnesha Delaney (RL Turner) 2-4, Jr. (Fall 0:12)
119B
Guaranteed Places
- 6th Place – Serenitee Fuller of Lewisville
- 6th Place – Celia Madriz of Lewisville
- 6th Place – Araceli Reynoso of Coppell
- 6th Place – Kenia Gonzalez of RL Turner
- 6th Place – Pam Delgado of Richardson (Girls)
- 6th Place – Mikayla Ives of Frisco Heritage
Round 1
- Serenitee Fuller (Lewisville) 4-1, So. over Mikayla Ives (Frisco Heritage) 0-3, Fr. (Fall 4:00)
- Araceli Reynoso (Coppell) 6-2, Fr. over Celia Madriz (Lewisville) 3-3, Fr. (Dec 7-1)
- Kenia Gonzalez (RL Turner) 4-2, So. over Pam Delgado (Richardson (Girls)) 0-3, Sr. (Fall 1:11)
Round 2
- Serenitee Fuller (Lewisville) 4-1, So. over Pam Delgado (Richardson (Girls)) 0-3, Sr. (Fall 1:07)
- Kenia Gonzalez (RL Turner) 4-2, So. over Celia Madriz (Lewisville) 3-3, Fr. (Fall 0:22)
- Araceli Reynoso (Coppell) 6-2, Fr. over Mikayla Ives (Frisco Heritage) 0-3, Fr. (Fall 3:10)
Round 3
- Kenia Gonzalez (RL Turner) 4-2, So. over Serenitee Fuller (Lewisville) 4-1, So. (Fall 1:00)
- Celia Madriz (Lewisville) 3-3, Fr. over Mikayla Ives (Frisco Heritage) 0-3, Fr. (Fall 30:00)
- Araceli Reynoso (Coppell) 6-2, Fr. over Pam Delgado (Richardson (Girls)) 0-3, Sr. (Fall 1:20)