Pool A Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Whitted Trained Grey
- 2nd Place – Boneyard Black
- 3rd Place – Katy Area Wrestling Club
- 4th Place – Free Agents
- 5th Place – Vici
- 6th Place – North DeSoto Red
Round 1
- Katy Area Wrestling Club defeated North DeSoto Red 84-12.
- Whitted Trained Grey defeated Free Agents 90-6.
- Vici defeated null 0-0.
- Boneyard Black defeated null 0-0.
Round 2
- Boneyard Black defeated Katy Area Wrestling Club 67-10.
- Free Agents defeated North DeSoto Red 78-6.
- Vici defeated null 0-0.
- Whitted Trained Grey defeated null 0-0.
Round 3
- Whitted Trained Grey defeated Katy Area Wrestling Club 73-12.
- Free Agents defeated Vici 51-42.
- North DeSoto Red defeated null 0-0.
- Boneyard Black defeated null 0-0.
Round 4
- Katy Area Wrestling Club defeated null 0-0.
- Boneyard Black defeated Free Agents 78-18.
- Vici defeated North DeSoto Red 54-24.
- Whitted Trained Grey defeated null 0-0.
Round 5
- Katy Area Wrestling Club defeated Vici 50-18.
- Free Agents defeated null 0-0.
- Whitted Trained Grey defeated Boneyard Black 57-18.
- North DeSoto Red defeated null 0-0.
Round 6
- Katy Area Wrestling Club defeated null 0-0.
- Free Agents defeated null 0-0.
- Boneyard Black defeated Vici 76-12.
- Whitted Trained Grey defeated North DeSoto Red 90-6.
Round 7
- Katy Area Wrestling Club defeated Free Agents 70-24.
- Whitted Trained Grey defeated Vici 86-0.
- Boneyard Black defeated North DeSoto Red 95-0.
- null defeated null 0-0.
Pool B Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Mission Arlington
- 2nd Place – Spring Klein Wrestling Club
- 3rd Place – Boneyard Blue
- 4th Place – North DeSoto Blue
- 5th Place – Team Louisiana
- 6th Place – Whitted Trained White
- 7th Place – Boneyard Grey
Round 1
- Mission Arlington defeated North DeSoto Blue 58-30.
- Boneyard Blue defeated Boneyard Grey 69-12.
- Team Louisiana defeated Whitted Trained White 48-28.
- Spring Klein Wrestling Club defeated null 0-0.
Round 2
- Spring Klein Wrestling Club defeated North DeSoto Blue 56-30.
- Mission Arlington defeated Boneyard Blue 57-30.
- Whitted Trained White defeated null 0-0.
- Team Louisiana defeated Boneyard Grey 71-15.
Round 3
- North DeSoto Blue defeated Boneyard Grey 65-30.
- Boneyard Blue defeated Whitted Trained White 50-33.
- Mission Arlington defeated null 0-0.
- Spring Klein Wrestling Club defeated Team Louisiana 53-27.
Round 4
- North DeSoto Blue defeated Team Louisiana 66-30.
- Spring Klein Wrestling Club defeated Boneyard Blue 70-19.
- Mission Arlington defeated Whitted Trained White 59-18.
- Boneyard Grey defeated null 0-0.
Round 5
- North DeSoto Blue defeated Whitted Trained White 60-34.
- Boneyard Blue defeated null 0-0.
- Spring Klein Wrestling Club defeated Boneyard Grey 79-12.
- Mission Arlington defeated Team Louisiana 59-27.
Round 6
- North DeSoto Blue defeated null 0-0.
- Boneyard Blue defeated Team Louisiana 54-29.
- Spring Klein Wrestling Club defeated Whitted Trained White 57-34.
- Mission Arlington defeated Boneyard Grey 63-27.
Round 7
- Boneyard Blue defeated North DeSoto Blue 49-40.
- Whitted Trained White defeated Boneyard Grey 48-39.
- Mission Arlington defeated Spring Klein Wrestling Club 56-30.
- Team Louisiana defeated null 0-0.
Gold (1-4) Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Whitted Trained Grey
- 2nd Place – Boneyard Black
- 3rd Place – Mission Arlington
- 4th Place – Spring Klein Wrestling Club
1st Place Match
- Whitted Trained Grey defeated Boneyard Black 51-24.
3rd Place Match
- Mission Arlington defeated Spring Klein Wrestling Club 52-34.
Silver (5-8) Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Katy Area Wrestling Club
- 2nd Place – Boneyard Blue
- 3rd Place – North DeSoto Blue
- 4th Place – Free Agents
1st Place Match
- Katy Area Wrestling Club defeated Boneyard Blue 55-36.
3rd Place Match
- North DeSoto Blue defeated Free Agents 53-39.
Bronze (9-12) Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Vici
- 2nd Place – Team Louisiana
- 4th Place – Whitted Trained White
- 4th Place – North DeSoto Red
1st Place Match
- Vici defeated Team Louisiana 48-31.
3rd Place Match
- This match has not been wrestled yet.
Copper (13-14) Results
Guaranteed Places
- No teams are guaranteed a place yet.