Team Scores Boys | ||
---|---|---|
1 | Dallas Wilson | 235.0 |
2 | Dallas Kimball | 132.0 |
3 | Dallas Samuell | 125.0 |
4 | Dallas Adams | 108.0 |
5 | Dallas South Oak Cliff | 92.0 |
6 | Dallas Sunset | 77.0 |
7 | Dallas Carter | 65.5 |
8 | Dallas Adamson | 55.0 |
9 | Dallas Hillcrest | 46.0 |
10 | Dallas Wilmer-Hutchins | 36.5 |
11 | Dallas Seagoville | 32.0 |
12 | Dallas North Dallas | 30.0 |
13 | Dallas Pinkston | 24.0 |
14 | Dallas Madison | 10.0 |
15 | Dallas Lincoln | 9.0 |
16 | Dallas Spruce | 7.0 |
17 | Dallas Roosevelt | 4.0 |
18 | Dallas Conrad | 0.0 |
18 | Dallas Jefferson | 0.0 |
Team Scores Girls | ||
---|---|---|
1 | Dallas Samuell | 98.0 |
2 | Dallas Kimball | 80.0 |
3 | Dallas Adamson | 70.0 |
4 | Dallas Sunset | 58.0 |
5 | Dallas Carter | 44.5 |
6 | Dallas Adams | 41.0 |
7 | Dallas Hillcrest | 37.0 |
8 | Dallas Wilson | 35.0 |
9 | Dallas Jefferson | 31.0 |
10 | Dallas Lincoln | 24.0 |
11 | Dallas South Oak Cliff | 18.0 |
12 | Dallas Wilmer-Hutchins | 16.0 |
13 | Dallas Seagoville | 15.0 |
14 | Dallas Pinkston | 5.0 |
15 | Dallas Madison | 4.0 |
16 | Dallas Conrad | 0.0 |
16 | Dallas North Dallas | 0.0 |
16 | Dallas Roosevelt | 0.0 |
16 | Dallas Spruce | 0.0 |
106
Guaranteed Places
- 1st Place – Mizael Santillan of Dallas Wilson
- 2nd Place – Cee Mumin of Dallas Samuell
- 3rd Place – Allan Chan of Dallas Hillcrest
1st Place Match
- Mizael Santillan (Dallas Wilson) 11-7, Fr. over Cee Mumin (Dallas Samuell) 10-2, Fr. (Fall 5:56)
3rd Place Match
- Allan Chan (Dallas Hillcrest) 4-3, Sr. over () , . (Bye)
113
Guaranteed Places
- 1st Place – Taimyn Frazier of Dallas Seagoville
- 2nd Place – Jonathan Martinez of Dallas Sunset
- 3rd Place – Maxwell Gordon of Dallas Wilson
1st Place Match
- Taimyn Frazier (Dallas Seagoville) 12-5, Sr. over Jonathan Martinez (Dallas Sunset) 11-5, Jr. (Fall 2:13)
3rd Place Match
- Maxwell Gordon (Dallas Wilson) 6-3, Fr. over () , . (Bye)
5th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
4th Place Match
- () , . over () , . (NC)
120
Guaranteed Places
- 1st Place – Bruno Valdes Salazar of Dallas Samuell
- 2nd Place – Nicolas Andrade of Dallas North Dallas
- 3rd Place – Ernesto Sanchez of Dallas Wilson
- 4th Place – Joaquin Alexander of Dallas Wilmer-Hutchins
1st Place Match
- Bruno Valdes Salazar (Dallas Samuell) 5-0, Fr. over Nicolas Andrade (Dallas North Dallas) 4-3, Fr. (Fall 2:59)
3rd Place Match
- Ernesto Sanchez (Dallas Wilson) 12-9, So. over Joaquin Alexander (Dallas Wilmer-Hutchins) 0-2, Jr. (Fall 1:43)
5th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
4th Place Match
- Joaquin Alexander (Dallas Wilmer-Hutchins) 0-2, Jr. over () , . (NC)
126
Guaranteed Places
- 1st Place – Andrew Cortez of Dallas Adams
- 2nd Place – Daniel Riemer of Dallas Wilson
- 3rd Place – Sir Charles Edwards of Dallas Lincoln
1st Place Match
- Andrew Cortez (Dallas Adams) 1-0, Jr. over Daniel Riemer (Dallas Wilson) 12-9, Jr. (Fall 1:46)
3rd Place Match
- Sir Charles Edwards (Dallas Lincoln) 0-1, So. over () , . (Bye)
5th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
4th Place Match
- () , . over () , . (NC)
132
Guaranteed Places
- 1st Place – Cael Squibb of Dallas Wilson
- 2nd Place – Miguel Vazquez of Dallas South Oak Cliff
- 3rd Place – Jadon Rogers of Dallas Carter
- 4th Place – Shakimerick Wilson of Dallas Samuell
- 5th Place – Elijah Henderson of Dallas Wilmer-Hutchins
1st Place Match
- Cael Squibb (Dallas Wilson) 21-13, So. over Miguel Vazquez (Dallas South Oak Cliff) 11-7, So. (Fall 0:17)
3rd Place Match
- Jadon Rogers (Dallas Carter) 11-4, Fr. over Shakimerick Wilson (Dallas Samuell) 12-6, Jr. (Fall 0:59)
5th Place Match
- Elijah Henderson (Dallas Wilmer-Hutchins) 0-2, So. over () , . (Bye)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
4th Place Match
- Shakimerick Wilson (Dallas Samuell) 12-6, Jr. over Elijah Henderson (Dallas Wilmer-Hutchins) 0-2, So. (NC)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Jelani Rogers of Dallas Carter
- 2nd Place – Oliver Jackson of Dallas Kimball
- 3rd Place – Elijah Alardin of Dallas Samuell
- 4th Place – Jackson Nadeau of Dallas Wilson
- 5th Place – Zacchaeus Henderson of Dallas Wilmer-Hutchins
- 6th Place – Ashton Edwards of Dallas Adams
1st Place Match
- Jelani Rogers (Dallas Carter) 18-6, So. over Oliver Jackson (Dallas Kimball) 33-8, Sr. (Dec 8-7)
3rd Place Match
- Elijah Alardin (Dallas Samuell) 17-7, Jr. over Jackson Nadeau (Dallas Wilson) 18-7, So. (Fall 5:55)
4th Place Match
- Jackson Nadeau (Dallas Wilson) 18-7, So. over Zacchaeus Henderson (Dallas Wilmer-Hutchins) 2-2, Sr. (NC)
5th Place Match
- Zacchaeus Henderson (Dallas Wilmer-Hutchins) 2-2, Sr. over Ashton Edwards (Dallas Adams) 6-11, Jr. (TF-1.5 6:00 (21-5))
145
Guaranteed Places
- 1st Place – Jackson Dunham of Dallas Wilson
- 2nd Place – Alexander Romero of Dallas Sunset
- 3rd Place – Abel Balleza of Dallas Adams
- 4th Place – Cepheus Davis of Dallas Samuell
- 5th Place – Qasim Ludy of Dallas Adamson
1st Place Match
- Jackson Dunham (Dallas Wilson) 13-11, Sr. over Alexander Romero (Dallas Sunset) 5-5, Jr. (Fall 1:51)
3rd Place Match
- Abel Balleza (Dallas Adams) 5-2, Sr. over Qasim Ludy (Dallas Adamson) 3-19, Fr. (Fall 1:42)
4th Place Match
- Cepheus Davis (Dallas Samuell) 8-5, So. over Qasim Ludy (Dallas Adamson) 3-19, Fr. (Fall 2:43)
5th Place Match
- Cepheus Davis (Dallas Samuell) 8-5, So. over () , . (Bye)
152
Guaranteed Places
- 1st Place – Roosevelt Green of Dallas Kimball
- 2nd Place – Arturo Gamboa of Dallas Wilson
- 3rd Place – Allen Vanzant of Dallas South Oak Cliff
- 4th Place – Tyler Cogburn of Dallas Samuell
- 5th Place – Marcus Garcia of Dallas Adamson
1st Place Match
- Roosevelt Green (Dallas Kimball) 34-7, Sr. over Arturo Gamboa (Dallas Wilson) 21-15, Jr. (Fall 3:14)
3rd Place Match
- Allen Vanzant (Dallas South Oak Cliff) 13-8, Jr. over Tyler Cogburn (Dallas Samuell) 10-7, Fr. (MD 11-3)
5th Place Match
- Marcus Garcia (Dallas Adamson) 0-2, So. over () , . (Bye)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
4th Place Match
- Tyler Cogburn (Dallas Samuell) 10-7, Fr. over Marcus Garcia (Dallas Adamson) 0-2, So. (NC)
160
Guaranteed Places
- 1st Place – Angel Jacquez of Dallas Adams
- 2nd Place – Marion Williams of Dallas Kimball
- 3rd Place – Dario Grimaldo Niero of Dallas Samuell
- 4th Place – Ivan Espiosa of Dallas Wilson
- 5th Place – Donovan Spruiells of Dallas South Oak Cliff
- 6th Place – Erick Hernandez of Dallas Sunset
1st Place Match
- Angel Jacquez (Dallas Adams) 13-7, Sr. over Marion Williams (Dallas Kimball) 29-10, Sr. (SV-1 5-3)
3rd Place Match
- Dario Grimaldo Niero (Dallas Samuell) 18-5, Sr. over Ivan Espiosa (Dallas Wilson) 6-6, Sr. (Fall 0:43)
4th Place Match
- Ivan Espiosa (Dallas Wilson) 6-6, Sr. over Donovan Spruiells (Dallas South Oak Cliff) 10-7, So. (NC)
5th Place Match
- Donovan Spruiells (Dallas South Oak Cliff) 10-7, So. over Erick Hernandez (Dallas Sunset) 10-9, So. (Fall 3:16)
170
Guaranteed Places
- 1st Place – Christopher Dillworth of Dallas South Oak Cliff
- 2nd Place – Daniel Antonio of Dallas Sunset
- 3rd Place – Javier Soto of Dallas Samuell
- 4th Place – Daniel Lopez of Dallas North Dallas
- 5th Place – Ernesto Alfaro of Dallas Wilson
- 6th Place – Qiming Piao of Dallas Hillcrest
1st Place Match
- Christopher Dillworth (Dallas South Oak Cliff) 32-7, Jr. over Daniel Antonio (Dallas Sunset) 11-9, Fr. (Fall 0:12)
3rd Place Match
- Javier Soto (Dallas Samuell) 6-4, Jr. over Daniel Lopez (Dallas North Dallas) 4-6, So. (Fall 1:23)
5th Place Match
- Ernesto Alfaro (Dallas Wilson) 10-16, Jr. over Qiming Piao (Dallas Hillcrest) 2-6, Jr. (For.)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
4th Place Match
- Daniel Lopez (Dallas North Dallas) 4-6, So. over Ernesto Alfaro (Dallas Wilson) 10-16, Jr. (NC)
182
Guaranteed Places
- 1st Place – Syrus Chavarria of Dallas Adams
- 2nd Place – Toribio Velazquez of Dallas Sunset
- 3rd Place – Donald Miles of Dallas Kimball
- 4th Place – Fernando Tabora of Dallas Adamson
- 5th Place – Demondre Williams of Dallas Wilmer-Hutchins
- 6th Place – Greg Espinoza of Dallas Wilson
1st Place Match
- Syrus Chavarria (Dallas Adams) 9-8, Jr. over Toribio Velazquez (Dallas Sunset) 16-6, Jr. (Fall 2:59)
3rd Place Match
- Donald Miles (Dallas Kimball) 23-8, So. over Demondre Williams (Dallas Wilmer-Hutchins) 2-3, Jr. (Fall 3:07)
4th Place Match
- Fernando Tabora (Dallas Adamson) 13-10, Jr. over Demondre Williams (Dallas Wilmer-Hutchins) 2-3, Jr. (DQ)
5th Place Match
- Fernando Tabora (Dallas Adamson) 13-10, Jr. over Greg Espinoza (Dallas Wilson) 6-7, Jr. (Fall 2:18)
195
Guaranteed Places
- 1st Place – Deonte Davis of Dallas Kimball
- 2nd Place – Jeremy Vance of Dallas Wilson
- 3rd Place – Desmond Berry-Birden of Dallas South Oak Cliff
- 4th Place – Gilberto Garza of Dallas Hillcrest
- 5th Place – Hendrick Ramirez of Dallas Adams
- 6th Place – Laquann Johnson of Dallas Spruce
1st Place Match
- Deonte Davis (Dallas Kimball) 22-11, Jr. over Jeremy Vance (Dallas Wilson) 10-4, So. (Fall 5:18)
3rd Place Match
- Desmond Berry-Birden (Dallas South Oak Cliff) 30-6, Jr. over Gilberto Garza (Dallas Hillcrest) 6-11, Fr. (Fall 1:04)
5th Place Match
- Hendrick Ramirez (Dallas Adams) 2-10, So. over Laquann Johnson (Dallas Spruce) 6-5, So. (For.)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
4th Place Match
- Gilberto Garza (Dallas Hillcrest) 6-11, Fr. over Hendrick Ramirez (Dallas Adams) 2-10, So. (Fall 1:43)
220
Guaranteed Places
- 1st Place – Rodney Bethany of Dallas Adamson
- 2nd Place – Darion Moore of Dallas Kimball
- 3rd Place – Jacob Gutierrez of Dallas Wilson
- 4th Place – David Thomas of Dallas South Oak Cliff
- 5th Place – Alexander Mulley of Dallas Hillcrest
- 6th Place – Erick Fernandez of Dallas Pinkston
1st Place Match
- Rodney Bethany (Dallas Adamson) 24-6, Jr. over Darion Moore (Dallas Kimball) 21-9, Sr. (Fall 5:23)
3rd Place Match
- Jacob Gutierrez (Dallas Wilson) 16-7, Sr. over David Thomas (Dallas South Oak Cliff) 11-7, Jr. (Fall 1:43)
4th Place Match
- David Thomas (Dallas South Oak Cliff) 11-7, Jr. over Alexander Mulley (Dallas Hillcrest) 8-11, Sr. (Fall 0:59)
5th Place Match
- Alexander Mulley (Dallas Hillcrest) 8-11, Sr. over Erick Fernandez (Dallas Pinkston) 1-3, Sr. (Fall 4:24)
285
Guaranteed Places
- 1st Place – James Medin of Dallas Wilson
- 2nd Place – Frederick Hardy of Dallas Carter
- 3rd Place – Zachary Standard of Dallas Seagoville
- 4th Place – Americo Fuentes of Dallas Hillcrest
- 5th Place – Jose Rico of Dallas Pinkston
- 6th Place – Davorian Rogers of Dallas Madison
1st Place Match
- James Medin (Dallas Wilson) 27-3, Sr. over Frederick Hardy (Dallas Carter) 5-2, Sr. (Dec 2-1)
3rd Place Match
- Zachary Standard (Dallas Seagoville) 12-7, Jr. over Americo Fuentes (Dallas Hillcrest) 32-9, So. (UTB 6-4)
4th Place Match
- Americo Fuentes (Dallas Hillcrest) 32-9, So. over Jose Rico (Dallas Pinkston) 4-2, . (NC)
5th Place Match
- Jose Rico (Dallas Pinkston) 4-2, . over Davorian Rogers (Dallas Madison) 2-3, Jr. (For.)
95
Guaranteed Places
- 1st Place – Mariah Tristan of Dallas Sunset
- 2nd Place – Al` Licia Williams of Dallas Samuell
1st Place Match
- Mariah Tristan (Dallas Sunset) 15-9, So. over Al` Licia Williams (Dallas Samuell) 8-2, Jr. (Fall 2:00)
3rd Place Match
- () , . over () , . (Bye)
102
Guaranteed Places
- 1st Place – DereqA Clarks of Dallas Samuell
1st Place Match
- DereqA Clarks (Dallas Samuell) 16-4, Sr. over () , . (Bye)
110
Guaranteed Places
- 1st Place – Lizzet Salazar of Dallas Jefferson
- 2nd Place – Marilyn Villegas of Dallas South Oak Cliff
- 3rd Place – Alondra Valdez of Dallas Seagoville
- 4th Place – Genesis Duarte of Dallas Samuell
- 5th Place – Amber Sanchez of Dallas Adamson
- 6th Place – Xochillt Martinez of Dallas Hillcrest
1st Place Match
- Lizzet Salazar (Dallas Jefferson) 14-2, So. over Marilyn Villegas (Dallas South Oak Cliff) 19-7, Sr. (Fall 3:23)
3rd Place Match
- Alondra Valdez (Dallas Seagoville) 8-5, Sr. over Genesis Duarte (Dallas Samuell) 5-4, So. (Fall 0:45)
5th Place Match
- Amber Sanchez (Dallas Adamson) 16-12, Jr. over Xochillt Martinez (Dallas Hillcrest) 8-12, So. (Fall 0:41)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
4th Place Match
- Genesis Duarte (Dallas Samuell) 5-4, So. over Amber Sanchez (Dallas Adamson) 16-12, Jr. (NC)
119
Guaranteed Places
- 1st Place – Joniesha Kennedy of Dallas Carter
- 2nd Place – Johana Munoz of Dallas Samuell
- 3rd Place – Lisa Cooper of Dallas Adams
- 4th Place – Addison Sample of Dallas Hillcrest
- 5th Place – Ariana Sosa of Dallas Wilson
- 6th Place – Zyria Jenkins of Dallas Kimball
- 8th Place – Alisha Adams of Dallas South Oak Cliff
- 8th Place – Sharie Moore of Dallas Wilmer-Hutchins
1st Place Match
- Joniesha Kennedy (Dallas Carter) 18-6, Sr. over Johana Munoz (Dallas Samuell) 26-5, Sr. (Dec 19-13)
3rd Place Match
- Lisa Cooper (Dallas Adams) 8-8, So. over Addison Sample (Dallas Hillcrest) 15-11, So. (Fall 1:14)
5th Place Match
- Ariana Sosa (Dallas Wilson) 9-11, Fr. over Zyria Jenkins (Dallas Kimball) 1-3, So. (For.)
7th Place Match
- This match has not been wrestled yet.
4th Place Match
- Addison Sample (Dallas Hillcrest) 15-11, So. over Ariana Sosa (Dallas Wilson) 9-11, Fr. (Dec 10-5)
128
Guaranteed Places
- 1st Place – Graciela Saldana of Dallas Adams
- 2nd Place – Nora Reyes of Dallas Adamson
- 3rd Place – Onaja Johnson of Dallas Kimball
- 4th Place – Jenifer Hernandez Flores of Dallas Hillcrest
- 5th Place – Jazzmin Washington of Dallas Samuell
1st Place Match
- Graciela Saldana (Dallas Adams) 16-4, Sr. over Nora Reyes (Dallas Adamson) 19-10, Jr. (Fall 2:46)
3rd Place Match
- Onaja Johnson (Dallas Kimball) 37-7, Sr. over Jenifer Hernandez Flores (Dallas Hillcrest) 13-19, Jr. (Fall 0:56)
5th Place Match
- Jazzmin Washington (Dallas Samuell) 8-6, So. over () , . (Bye)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
4th Place Match
- Jenifer Hernandez Flores (Dallas Hillcrest) 13-19, Jr. over Jazzmin Washington (Dallas Samuell) 8-6, So. (NC)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Maya Lewis of Dallas Sunset
- 2nd Place – Alondra Lemus of Dallas Samuell
- 3rd Place – Lizbeth Mendoza of Dallas Adamson
- 4th Place – JaTauvia Gray of Dallas Madison
1st Place Match
- Maya Lewis (Dallas Sunset) 28-2, Jr. over Alondra Lemus (Dallas Samuell) 23-5, Sr. (Fall 2:47)
3rd Place Match
- Lizbeth Mendoza (Dallas Adamson) 21-11, So. over JaTauvia Gray (Dallas Madison) 7-5, So. (Fall 0:40)
148
Guaranteed Places
- 1st Place – Nataly Torres of Dallas Wilson
- 2nd Place – Melody Puente of Dallas Sunset
- 3rd Place – Francine Kalala of Dallas Lincoln
- 4th Place – Jazmin Garcia of Dallas Adamson
- 5th Place – Brianna Chavis of Dallas Hillcrest
- 6th Place – Chloe Brackens of Dallas Carter
1st Place Match
- Nataly Torres (Dallas Wilson) 13-6, So. over Melody Puente (Dallas Sunset) 18-7, Jr. (Fall 1:54)
3rd Place Match
- Francine Kalala (Dallas Lincoln) 11-5, Fr. over Jazmin Garcia (Dallas Adamson) 13-8, Fr. (Fall 1:09)
5th Place Match
- Brianna Chavis (Dallas Hillcrest) 11-12, So. over Chloe Brackens (Dallas Carter) 4-13, Jr. (Dec 4-1)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
4th Place Match
- Jazmin Garcia (Dallas Adamson) 13-8, Fr. over Brianna Chavis (Dallas Hillcrest) 11-12, So. (NC)
165
Guaranteed Places
- 1st Place – Destiny Miles of Dallas Kimball
- 2nd Place – Melissa Vazquez of Dallas Adamson
1st Place Match
- Destiny Miles (Dallas Kimball) 39-1, Sr. over Melissa Vazquez (Dallas Adamson) 8-7, Jr. (Fall 0:27)
3rd Place Match
- () , . over () , . (Bye)
185
Guaranteed Places
- 1st Place – Ki`Aundra Green of Dallas Kimball
- 2nd Place – Bryanna Parker of Dallas Carter
- 3rd Place – Paola Medellin of Dallas Adamson
- 4th Place – Jaqueline Albarran of Dallas Jefferson
1st Place Match
- Ki`Aundra Green (Dallas Kimball) 43-1, Jr. over Bryanna Parker (Dallas Carter) 16-3, . (Fall 0:40)
3rd Place Match
- Paola Medellin (Dallas Adamson) 1-1, Fr. over Jaqueline Albarran (Dallas Jefferson) 1-11, Fr. (Fall 4:41)
5th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
4th Place Match
- Jaqueline Albarran (Dallas Jefferson) 1-11, Fr. over () , . (NC)
215
Guaranteed Places
- 1st Place – Jimena Garcia of Dallas Samuell
- 2nd Place – Katera King of Dallas Kimball
- 3rd Place – Jasmin Boyd of Dallas Wilmer-Hutchins
- 4th Place – Ruth Mbulu of Dallas Lincoln
- 5th Place – Sophia Lopez of Dallas Pinkston
1st Place Match
- Jimena Garcia (Dallas Samuell) 19-3, So. over Katera King (Dallas Kimball) 32-6, Jr. (Fall 3:59)
3rd Place Match
- Jasmin Boyd (Dallas Wilmer-Hutchins) 10-7, Sr. over Ruth Mbulu (Dallas Lincoln) 9-6, So. (Fall 0:52)
5th Place Match
- Sophia Lopez (Dallas Pinkston) 0-2, Sr. over () , . (Bye)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
4th Place Match
- Ruth Mbulu (Dallas Lincoln) 9-6, So. over Sophia Lopez (Dallas Pinkston) 0-2, Sr. (NC)