in

2020 UIL District 2-5A Results

 

Team Scores Boys
1 El Paso Eastwood 239.5
2 El Paso Hanks 189.0
3 El Paso Eastlake 148.5
4 El Paso Riverside 131.0
5 El Paso Del Valle 119.5
6 El Paso Bel Air 107.0
7 El Paso Parkland 104.0
8 El Paso El Dorado 55.0
9 Clint Horizon 32.0
10 El Paso Ysleta 14.0

 

 

Team Scores Girls
1 El Paso Eastwood 178.0
2 El Paso Hanks 151.0
3 El Paso Eastlake 79.0
4 El Paso Bel Air 66.0
5 El Paso Del Valle 60.5
6 El Paso El Dorado 56.0
7 El Paso Parkland 45.0
8 El Paso Ysleta 20.0
9 Clint Horizon 17.0
10 El Paso Riverside 7.0

 

106

Guaranteed Places

  • 1st Place – Trebor Moreno of El Paso Eastwood
  • 2nd Place – Jayden Bustillos of El Paso Riverside
  • 3rd Place – Elijah Garcia of El Paso Hanks
  • 4th Place – Miguel Zaragoza of El Paso El Dorado
  • 5th Place – Diego Estela of El Paso Del Valle
  • 6th Place – Derek Estrada of Clint Horizon
  • 7th Place – Mathew Arvizu of El Paso Eastlake

1st Place Match

  • Trebor Moreno (El Paso Eastwood) 5-0, Fr. over Jayden Bustillos (El Paso Riverside) 34-4, So. (Dec 6-0)

3rd Place Match

  • Elijah Garcia (El Paso Hanks) 25-11, Jr. over Miguel Zaragoza (El Paso El Dorado) 18-19, Fr. (Fall 3:18)

5th Place Match

  • Diego Estela (El Paso Del Valle) 11-9, Jr. over Derek Estrada (Clint Horizon) 12-12, Fr. (Fall 1:53)

7th Place Match

  • Mathew Arvizu (El Paso Eastlake) 14-24, So. over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Miguel Zaragoza (El Paso El Dorado) 18-19, Fr. over Diego Estela (El Paso Del Valle) 11-9, Jr. (NC)

113

Guaranteed Places

  • 1st Place – Alan Rodrigues of El Paso Hanks
  • 2nd Place – Ethan Franklin of El Paso Eastwood
  • 3rd Place – Dominique Cervantes of El Paso Eastlake
  • 4th Place – Emmanuel Romero of El Paso Parkland
  • 5th Place – Yann Kizzee of El Paso Riverside

1st Place Match

  • Alan Rodrigues (El Paso Hanks) 29-5, Jr. over Ethan Franklin (El Paso Eastwood) 44-9, Fr. (Dec 4-2)

3rd Place Match

  • Dominique Cervantes (El Paso Eastlake) 26-11, So. over Emmanuel Romero (El Paso Parkland) 10-10, Fr. (Fall 0:29)

5th Place Match

  • Yann Kizzee (El Paso Riverside) 0-2, . over () , . (Bye)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Emmanuel Romero (El Paso Parkland) 10-10, Fr. over Yann Kizzee (El Paso Riverside) 0-2, . (NC)

120

Guaranteed Places

  • 1st Place – Christopher Tavares of El Paso Eastwood
  • 2nd Place – Nathaniel Lucero of El Paso Bel Air
  • 3rd Place – Jesus Rodriguez of El Paso Riverside
  • 4th Place – Yahzid Ortega of El Paso Eastlake
  • 5th Place – Banner Carrillo of Clint Horizon
  • 6th Place – Bradley Stewart of El Paso Parkland
  • 7th Place – Edgardo Cardenas of El Paso Hanks

1st Place Match

  • Christopher Tavares (El Paso Eastwood) 47-8, Jr. over Nathaniel Lucero (El Paso Bel Air) 33-10, So. (Dec 5-2)

3rd Place Match

  • Jesus Rodriguez (El Paso Riverside) 23-7, Sr. over Yahzid Ortega (El Paso Eastlake) 28-22, So. (Fall 4:33)

5th Place Match

  • Banner Carrillo (Clint Horizon) 10-9, So. over Bradley Stewart (El Paso Parkland) 1-7, Fr. (For.)

7th Place Match

  • Edgardo Cardenas (El Paso Hanks) 1-3, So. over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Yahzid Ortega (El Paso Eastlake) 28-22, So. over Banner Carrillo (Clint Horizon) 10-9, So. (NC)

126

Guaranteed Places

  • 1st Place – Aaron Hernandez of El Paso Eastwood
  • 2nd Place – Andre Ramirez of El Paso Eastlake
  • 3rd Place – Arturo Burenrostro of El Paso Parkland
  • 4th Place – Vince Hernandez of El Paso Hanks
  • 5th Place – Manuel Guillen of El Paso Ysleta
  • 6th Place – Bictor Robles of El Paso Bel Air

1st Place Match

  • Aaron Hernandez (El Paso Eastwood) 42-4, Sr. over Andre Ramirez (El Paso Eastlake) 45-7, Jr. (MD 10-0)

3rd Place Match

  • Arturo Burenrostro (El Paso Parkland) 17-11, Sr. over Vince Hernandez (El Paso Hanks) 27-14, Jr. (Fall 1:30)

5th Place Match

  • Manuel Guillen (El Paso Ysleta) 7-19, Jr. over Bictor Robles (El Paso Bel Air) 2-15, Fr. (Fall 3:34)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Vince Hernandez (El Paso Hanks) 27-14, Jr. over Manuel Guillen (El Paso Ysleta) 7-19, Jr. (NC)

132

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jesus Fierro of El Paso Del Valle
  • 2nd Place – Andres Solis of El Paso Eastwood
  • 3rd Place – Adriel Piper of El Paso Parkland
  • 4th Place – Gael Ramirez of Clint Horizon
  • 5th Place – Jordan Wilson of El Paso Eastlake
  • 6th Place – Richie Ortega of El Paso Hanks

1st Place Match

  • Jesus Fierro (El Paso Del Valle) 7-4, Jr. over Andres Solis (El Paso Eastwood) 22-9, Fr. (Dec 4-1)

3rd Place Match

  • Adriel Piper (El Paso Parkland) 26-8, So. over Jordan Wilson (El Paso Eastlake) 3-5, So. (Fall 1:44)

5th Place Match

  • Gael Ramirez (Clint Horizon) 16-8, Sr. over Richie Ortega (El Paso Hanks) 29-12, So. (For.)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Gael Ramirez (Clint Horizon) 16-8, Sr. over Jordan Wilson (El Paso Eastlake) 3-5, So. (Fall 0:37)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place – Andrew Flores of El Paso Eastwood
  • 2nd Place – Daniel McGurk of El Paso Hanks
  • 3rd Place – Marc Romero of El Paso Parkland
  • 4th Place – Hector Hinojos of El Paso Eastlake
  • 5th Place – Elio Rios of El Paso Ysleta
  • 6th Place – Joshua Ramirez of El Paso El Dorado
  • 7th Place – Maximus Lucas of El Paso Del Valle

1st Place Match

  • Andrew Flores (El Paso Eastwood) 42-6, So. over Daniel McGurk (El Paso Hanks) 41-4, Jr. (Dec 10-7)

3rd Place Match

  • Marc Romero (El Paso Parkland) 22-7, So. over Hector Hinojos (El Paso Eastlake) 22-7, Fr. (Fall 3:28)

5th Place Match

  • Elio Rios (El Paso Ysleta) 14-7, So. over Joshua Ramirez (El Paso El Dorado) 17-20, So. (Inj. 0:00)

7th Place Match

  • Maximus Lucas (El Paso Del Valle) 12-11, So. over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Hector Hinojos (El Paso Eastlake) 22-7, Fr. over Elio Rios (El Paso Ysleta) 14-7, So. (NC)

145

Guaranteed Places

  • 1st Place – Ever Atilano of El Paso Del Valle
  • 2nd Place – Ivan Hernandez of El Paso Eastlake
  • 3rd Place – Julian Saldana of El Paso Eastwood
  • 4th Place – Ebed Ramirez of El Paso Bel Air
  • 5th Place – Domonic Jordan of El Paso El Dorado
  • 6th Place – Kavika Gonzalez of El Paso Hanks
  • 7th Place – Alan Chavero of El Paso Parkland

1st Place Match

  • Ever Atilano (El Paso Del Valle) 17-3, Sr. over Ivan Hernandez (El Paso Eastlake) 33-13, Sr. (TF-1.5 4:45 (15-0))

3rd Place Match

  • Julian Saldana (El Paso Eastwood) 24-12, Jr. over Ebed Ramirez (El Paso Bel Air) 27-11, So. (Fall 1:39)

5th Place Match

  • Domonic Jordan (El Paso El Dorado) 23-18, Sr. over Kavika Gonzalez (El Paso Hanks) 20-10, So. (Fall 4:54)

7th Place Match

  • Alan Chavero (El Paso Parkland) 5-13, So. over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Ebed Ramirez (El Paso Bel Air) 27-11, So. over Domonic Jordan (El Paso El Dorado) 23-18, Sr. (TF-1.5 4:00 (16-0))

152

Guaranteed Places

  • 1st Place – Julien Flores of El Paso Eastwood
  • 2nd Place – Xavier Martin of El Paso Bel Air
  • 3rd Place – Joel Martinez of El Paso Eastlake
  • 4th Place – Kevin Cabada of El Paso Hanks
  • 5th Place – Jeremiah Davis of El Paso Riverside
  • 6th Place – Carlos Favela of El Paso El Dorado

1st Place Match

  • Julien Flores (El Paso Eastwood) 32-7, Jr. over Xavier Martin (El Paso Bel Air) 18-3, Jr. (Dec 8-5)

3rd Place Match

  • Joel Martinez (El Paso Eastlake) 17-11, Sr. over Kevin Cabada (El Paso Hanks) 22-12, Sr. (Dec 6-5)

5th Place Match

  • Jeremiah Davis (El Paso Riverside) 1-2, . over Carlos Favela (El Paso El Dorado) 9-18, So. (Dec 11-4)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Kevin Cabada (El Paso Hanks) 22-12, Sr. over Jeremiah Davis (El Paso Riverside) 1-2, . (NC)

160

Guaranteed Places

  • 1st Place – Shayden Muzio of El Paso Eastlake
  • 2nd Place – Tommy Calderon of El Paso Del Valle
  • 3rd Place – Aiden Meyer of El Paso Eastwood
  • 4th Place – Elijah Ramirez of El Paso Bel Air
  • 5th Place – Alexander Nunez of El Paso El Dorado
  • 6th Place – Adrian Espinoza of El Paso Riverside
  • 8th Place – Damian Olague of Clint Horizon
  • 8th Place – Cesar Mata. Jr. of El Paso Parkland

1st Place Match

  • Shayden Muzio (El Paso Eastlake) 23-2, Sr. over Tommy Calderon (El Paso Del Valle) 18-5, Jr. (Dec 7-2)

3rd Place Match

  • Aiden Meyer (El Paso Eastwood) 12-5, So. over Alexander Nunez (El Paso El Dorado) 26-21, Fr. (Dec 8-2)

5th Place Match

  • Elijah Ramirez (El Paso Bel Air) 26-13, So. over Adrian Espinoza (El Paso Riverside) 1-3, Sr. (Fall 3:46)

7th Place Match

  • This match has not been wrestled yet.

4th Place Match

  • Elijah Ramirez (El Paso Bel Air) 26-13, So. over Alexander Nunez (El Paso El Dorado) 26-21, Fr. (MD 12-3)

170

Guaranteed Places

  • 1st Place – Andy Maymi of El Paso Hanks
  • 2nd Place – Joshua Gonzalez of El Paso Eastlake
  • 3rd Place – Jesus Arias of El Paso Del Valle
  • 4th Place – Anthony Gandarilla of El Paso Eastwood
  • 5th Place – Richard Shimel of El Paso Bel Air
  • 6th Place – Johnny Blanco of El Paso Riverside
  • 8th Place – Jose Perez of Clint Horizon
  • 8th Place – Brandon Orozco of El Paso El Dorado

1st Place Match

  • Andy Maymi (El Paso Hanks) 36-5, Sr. over Joshua Gonzalez (El Paso Eastlake) 17-7, Sr. (Fall 4:39)

3rd Place Match

  • Jesus Arias (El Paso Del Valle) 12-8, Jr. over Anthony Gandarilla (El Paso Eastwood) 10-4, Jr. (Fall 5:19)

5th Place Match

  • Richard Shimel (El Paso Bel Air) 6-11, Sr. over Johnny Blanco (El Paso Riverside) 28-10, . (For.)

7th Place Match

  • This match has not been wrestled yet.

4th Place Match

  • Anthony Gandarilla (El Paso Eastwood) 10-4, Jr. over Richard Shimel (El Paso Bel Air) 6-11, Sr. (NC)

182

Guaranteed Places

  • 1st Place – David Rodriguez of El Paso Riverside
  • 2nd Place – Nathan Ortegon of El Paso Hanks
  • 3rd Place – Adrian Urbina of El Paso Bel Air
  • 4th Place – Rodolfo Tellez of El Paso Eastwood
  • 5th Place – Dominic Calderon of El Paso Del Valle
  • 6th Place – Raymundo Hernandez of Clint Horizon

1st Place Match

  • David Rodriguez (El Paso Riverside) 23-4, Jr. over Nathan Ortegon (El Paso Hanks) 23-13, Sr. (TF-1.5 3:50 (16-0))

3rd Place Match

  • Adrian Urbina (El Paso Bel Air) 6-7, Sr. over Rodolfo Tellez (El Paso Eastwood) 8-7, Jr. (M. For.)

5th Place Match

  • Dominic Calderon (El Paso Del Valle) 8-10, Fr. over Raymundo Hernandez (Clint Horizon) 11-12, So. (Fall 0:38)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Rodolfo Tellez (El Paso Eastwood) 8-7, Jr. over Dominic Calderon (El Paso Del Valle) 8-10, Fr. (NC)

195

Guaranteed Places

  • 1st Place – Corbin Phelps of El Paso Hanks
  • 2nd Place – Jesus Mota of El Paso Riverside
  • 3rd Place – Aaron Delgadillo of El Paso Eastwood
  • 4th Place – Micheal Rueda of Clint Horizon

1st Place Match

  • Corbin Phelps (El Paso Hanks) 39-1, Jr. over Jesus Mota (El Paso Riverside) 28-6, Jr. (Fall 2:52)

3rd Place Match

  • Aaron Delgadillo (El Paso Eastwood) 1-1, Sr. over Micheal Rueda (Clint Horizon) 5-8, So. (Fall 2:58)

5th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Micheal Rueda (Clint Horizon) 5-8, So. over () , . (NC)

220

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jeremiah Norris of El Paso Parkland
  • 2nd Place – Miguel Vazquez of El Paso Del Valle
  • 3rd Place – Jesus Escalante of El Paso Riverside
  • 4th Place – Jonathan Castillo of El Paso El Dorado
  • 5th Place – Oscar Herrera of El Paso Hanks
  • 6th Place – Edward Marquez of Clint Horizon
  • 7th Place – Isaac Predregon of El Paso Eastwood

1st Place Match

  • Jeremiah Norris (El Paso Parkland) 8-0, Sr. over Miguel Vazquez (El Paso Del Valle) 2-1, Sr. (Fall 1:37)

3rd Place Match

  • Jesus Escalante (El Paso Riverside) 24-10, . over Jonathan Castillo (El Paso El Dorado) 2-2, Jr. (Fall 1:10)

5th Place Match

  • Oscar Herrera (El Paso Hanks) 11-6, Jr. over Edward Marquez (Clint Horizon) 10-11, So. (For.)

7th Place Match

  • Isaac Predregon (El Paso Eastwood) 0-2, Sr. over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Jonathan Castillo (El Paso El Dorado) 2-2, Jr. over Oscar Herrera (El Paso Hanks) 11-6, Jr. (NC)

285

Guaranteed Places

  • 1st Place – Joseph Immediato of El Paso Eastwood
  • 2nd Place – David Mena of El Paso Bel Air
  • 3rd Place – Nathan Sotelo of El Paso Hanks
  • 4th Place – Anthony Baca of El Paso Riverside
  • 5th Place – Eliseo Cerecerez of El Paso Parkland
  • 6th Place – Anthony Aranda of El Paso Eastlake
  • 8th Place – Steve Castro of Clint Horizon
  • 8th Place – Jonah Orona of El Paso El Dorado

1st Place Match

  • Joseph Immediato (El Paso Eastwood) 53-1, Jr. over David Mena (El Paso Bel Air) 18-4, Sr. (Dec 6-0)

3rd Place Match

  • Nathan Sotelo (El Paso Hanks) 23-6, Sr. over Anthony Baca (El Paso Riverside) 20-12, Sr. (Dec 3-1)

5th Place Match

  • Eliseo Cerecerez (El Paso Parkland) 25-13, Fr. over Anthony Aranda (El Paso Eastlake) 13-8, Jr. (Fall 2:43)

7th Place Match

  • This match has not been wrestled yet.

4th Place Match

  • Anthony Baca (El Paso Riverside) 20-12, Sr. over Eliseo Cerecerez (El Paso Parkland) 25-13, Fr. (NC)

 

95

Guaranteed Places

  • 1st Place – Kylie Hernandez of El Paso Eastlake
  • 2nd Place – Judith Sandoval of El Paso Hanks
  • 3rd Place – Duchene Annahi of El Paso Del Valle
  • 4th Place – Lisandra Duron of El Paso Eastwood

1st Place Match

  • Kylie Hernandez (El Paso Eastlake) 42-1, Sr. over Judith Sandoval (El Paso Hanks) 3-1, Fr. (Fall 0:30)

3rd Place Match

  • Duchene Annahi (El Paso Del Valle) 1-1, Sr. over Lisandra Duron (El Paso Eastwood) 21-15, Sr. (Fall 2:40)

5th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Lisandra Duron (El Paso Eastwood) 21-15, Sr. over () , . (NC)

102

Guaranteed Places

  • 1st Place – Kylie Robledo of El Paso Hanks
  • 2nd Place – Yazeneth Madero of El Paso Del Valle
  • 3rd Place – Avery Perez of El Paso Parkland
  • 4th Place – April Carranza of El Paso Eastwood

1st Place Match

  • Kylie Robledo (El Paso Hanks) 11-1, Jr. over Yazeneth Madero (El Paso Del Valle) 11-5, Jr. (Fall 1:17)

3rd Place Match

  • Avery Perez (El Paso Parkland) 8-18, So. over April Carranza (El Paso Eastwood) 15-12, So. (Dec 1-0)

5th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • April Carranza (El Paso Eastwood) 15-12, So. over () , . (NC)

110

Guaranteed Places

  • 1st Place – Victoria Nunez of El Paso Hanks
  • 2nd Place – Sarah Martinez of El Paso Eastwood
  • 3rd Place – Audrey Herrera of El Paso Eastlake
  • 4th Place – Samantha Serros of El Paso Parkland

1st Place Match

  • Victoria Nunez (El Paso Hanks) 23-1, Sr. over Sarah Martinez (El Paso Eastwood) 17-3, Sr. (Dec 7-4)

3rd Place Match

  • Audrey Herrera (El Paso Eastlake) 31-10, Jr. over Samantha Serros (El Paso Parkland) 20-7, Jr. (Fall 1:17)

5th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Samantha Serros (El Paso Parkland) 20-7, Jr. over () , . (NC)

119

Guaranteed Places

  • 1st Place – Alexis Montes of El Paso Eastwood
  • 2nd Place – Annette Enciso of El Paso Hanks
  • 3rd Place – Azul Rivera of El Paso Del Valle
  • 4th Place – Angelica Avita of El Paso Bel Air
  • 5th Place – Genevieve Archuleta of El Paso Eastlake
  • 6th Place – Jaquelin Marquez of Clint Horizon
  • 7th Place – Xiomara Aguayo of El Paso Riverside

1st Place Match

  • Alexis Montes (El Paso Eastwood) 7-1, Fr. over Annette Enciso (El Paso Hanks) 31-4, Sr. (Fall 3:57)

3rd Place Match

  • Azul Rivera (El Paso Del Valle) 3-1, Jr. over Angelica Avita (El Paso Bel Air) 18-17, Fr. (TF-1.5 6:00 (18-2))

5th Place Match

  • Genevieve Archuleta (El Paso Eastlake) 14-23, So. over Jaquelin Marquez (Clint Horizon) 4-15, Fr. (Fall 1:24)

7th Place Match

  • Xiomara Aguayo (El Paso Riverside) 0-2, Sr. over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Angelica Avita (El Paso Bel Air) 18-17, Fr. over Genevieve Archuleta (El Paso Eastlake) 14-23, So. (Fall 5:15)

128

Guaranteed Places

  • 1st Place – Angelina Prado of El Paso Eastwood
  • 2nd Place – Angelina Baltazar of El Paso Hanks
  • 3rd Place – Victoria Herrera of El Paso Del Valle
  • 4th Place – Valeria Espinoza of El Paso Riverside

1st Place Match

  • Angelina Prado (El Paso Eastwood) 30-6, Sr. over Angelina Baltazar (El Paso Hanks) 35-3, Sr. (Dec 3-1)

3rd Place Match

  • Victoria Herrera (El Paso Del Valle) 15-7, Sr. over Valeria Espinoza (El Paso Riverside) 15-16, Jr. (Fall 1:26)

5th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Valeria Espinoza (El Paso Riverside) 15-16, Jr. over () , . (NC)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place – Rebekah Chavez of El Paso Eastwood
  • 2nd Place – Melissa Moore of El Paso Bel Air
  • 3rd Place – Ashleigh Denny of Clint Horizon
  • 4th Place – Savanna Barroso of El Paso El Dorado
  • 5th Place – Vivian Zamudio of El Paso Del Valle

1st Place Match

  • Rebekah Chavez (El Paso Eastwood) 30-8, Sr. over Melissa Moore (El Paso Bel Air) 22-3, Sr. (Dec 6-4)

3rd Place Match

  • Ashleigh Denny (Clint Horizon) 18-9, Jr. over Savanna Barroso (El Paso El Dorado) 17-22, So. (Fall 0:26)

5th Place Match

  • Vivian Zamudio (El Paso Del Valle) 0-2, So. over () , . (Bye)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Savanna Barroso (El Paso El Dorado) 17-22, So. over Vivian Zamudio (El Paso Del Valle) 0-2, So. (NC)

148

Guaranteed Places

  • 1st Place – Samantha Bonilla of El Paso Eastwood
  • 2nd Place – Jazmine Garcia of El Paso Ysleta
  • 3rd Place – Ariana Chavez of El Paso Eastlake
  • 4th Place – Andy Ulloa of El Paso El Dorado
  • 5th Place – Chantel Hernandez of El Paso Bel Air
  • 6th Place – Sophia Fernandez of El Paso Hanks

1st Place Match

  • Samantha Bonilla (El Paso Eastwood) 37-6, Sr. over Jazmine Garcia (El Paso Ysleta) 29-12, So. (MD 12-2)

3rd Place Match

  • Ariana Chavez (El Paso Eastlake) 9-3, Jr. over Andy Ulloa (El Paso El Dorado) 22-21, Jr. (Fall 0:40)

5th Place Match

  • Chantel Hernandez (El Paso Bel Air) 22-21, So. over Sophia Fernandez (El Paso Hanks) 16-14, Fr. (Fall 4:54)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Andy Ulloa (El Paso El Dorado) 22-21, Jr. over Chantel Hernandez (El Paso Bel Air) 22-21, So. (NC)

165

Guaranteed Places

  • 1st Place – Victoria Hinojo of El Paso Hanks
  • 2nd Place – Jadine Mata of El Paso Eastwood
  • 3rd Place – Amanda Norez of El Paso Bel Air
  • 4th Place – Gabriella Escamilla of El Paso Eastlake
  • 5th Place – Viviana Barroso of El Paso El Dorado
  • 6th Place – Michelle Villa of El Paso Parkland

1st Place Match

  • Victoria Hinojo (El Paso Hanks) 22-1, Sr. over Jadine Mata (El Paso Eastwood) 19-13, Fr. (Fall 0:50)

3rd Place Match

  • Amanda Norez (El Paso Bel Air) 14-14, Jr. over Gabriella Escamilla (El Paso Eastlake) 9-5, Sr. (MD 25-15)

5th Place Match

  • Viviana Barroso (El Paso El Dorado) 10-23, Sr. over Michelle Villa (El Paso Parkland) 4-19, Fr. (Fall 0:25)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Gabriella Escamilla (El Paso Eastlake) 9-5, Sr. over Viviana Barroso (El Paso El Dorado) 10-23, Sr. (NC)

185

Guaranteed Places

  • 1st Place – Zoe Hankins of El Paso Parkland
  • 2nd Place – Zipporah Rios of El Paso Eastwood
  • 3rd Place – Aalyah Villarreal of El Paso Hanks
  • 4th Place – Andrea Soto of El Paso Bel Air
  • 5th Place – Milena Esparza of El Paso El Dorado
  • 6th Place – Victoria Gonzalez of El Paso Del Valle

1st Place Match

  • Zoe Hankins (El Paso Parkland) 23-0, Sr. over Zipporah Rios (El Paso Eastwood) 40-8, Sr. (Fall 1:27)

3rd Place Match

  • Aalyah Villarreal (El Paso Hanks) 26-7, Jr. over Andrea Soto (El Paso Bel Air) 10-19, Fr. (Fall 1:41)

5th Place Match

  • Milena Esparza (El Paso El Dorado) 19-20, Jr. over Victoria Gonzalez (El Paso Del Valle) 0-3, So. (Fall 1:51)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • Andrea Soto (El Paso Bel Air) 10-19, Fr. over Milena Esparza (El Paso El Dorado) 19-20, Jr. (NC)

215

Guaranteed Places

  • 1st Place – Neomi Franco of El Paso El Dorado
  • 2nd Place – Mia Barron of El Paso Eastwood
  • 3rd Place – Alessandra Barraza of El Paso Hanks

1st Place Match

  • Neomi Franco (El Paso El Dorado) 21-10, Jr. over Mia Barron (El Paso Eastwood) 30-9, Sr. (Dec 1-0)

3rd Place Match

  • Alessandra Barraza (El Paso Hanks) 9-8, Fr. over () , . (Bye)

5th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

7th Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

4th Place Match

  • () , . over () , . (NC)

What do you think?

Written by TexasWrestling