Weatherford edged out Arlington Martin for the girls team title at the Martin Lady Warrior Invite.
Complete results are listed below.
102
Guaranteed Places
- 1st Place – Jasmine Cortez of El Paso Coronado (Girls)
- 2nd Place – Melanie Valdez of Plano (Girls)
- 3rd Place – Nadia Ryan of Frisco Reedy (Girls)
1st Place Match
- Jasmine Cortez (El Paso Coronado (Girls)) 3-0, Sr. over Melanie Valdez (Plano (Girls)) 2-2, Jr. (Fall 1:41)
3rd Place Match
- Nadia Ryan (Frisco Reedy (Girls)) 0-1, So. over () , . (Bye)
110
Guaranteed Places
- 1st Place – Brianna Sanchez of Arlington Martin (Girls)
- 2nd Place – Amanda Burchard of El Paso Coronado (Girls)
- 3rd Place – Ashely Guerrero of Plano (Girls)
- 4th Place – Henna Schmidt of Frisco Reedy (Girls)
1st Place Match
- Brianna Sanchez (Arlington Martin (Girls)) 3-2, So. over Amanda Burchard (El Paso Coronado (Girls)) 5-2, Fr. (Fall 3:52)
3rd Place Match
- Ashely Guerrero (Plano (Girls)) 3-3, Sr. over Henna Schmidt (Frisco Reedy (Girls)) 1-2, Fr. (Dec 10-7)
119
Guaranteed Places
- 1st Place – Isabella Martinez of El Paso Pebble HIlls (Girls)
- 2nd Place – Emily Corona of Chisholm Trail
- 3rd Place – Lorelei Jenkins of Plano West (Girls)
- 4th Place – Madison Moody of Arlington Martin (Girls)
1st Place Match
- Isabella Martinez (El Paso Pebble HIlls (Girls)) 3-0, Jr. over Emily Corona (Chisholm Trail) 3-3, Sr. (Fall 1:28)
3rd Place Match
- Lorelei Jenkins (Plano West (Girls)) 3-1, Sr. over Madison Moody (Arlington Martin (Girls)) 5-3, Jr. (Fall 4:01)
128
Guaranteed Places
- 1st Place – Trinity Zaal of Frisco Reedy (Girls)
- 2nd Place – Zoe Desloges of Midlothian Heritage (Girls)
- 3rd Place – Courtney Styne of Arlington Martin (Girls)
- 4th Place – Ashley Little of Weatherford
1st Place Match
- Trinity Zaal (Frisco Reedy (Girls)) 3-0, Jr. over Zoe Desloges (Midlothian Heritage (Girls)) 2-1, Sr. (Dec 7-0)
3rd Place Match
- Courtney Styne (Arlington Martin (Girls)) 7-2, Sr. over Ashley Little (Weatherford) 3-2, Sr. (Fall 2:36)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Hadley Snyder of Frisco Reedy (Girls)
- 2nd Place – Jayda Fulp of Fort Worth Country Day
- 3rd Place – Brooke Zejda of Plano West (Girls)
- 4th Place – Kayla Moore of Midlothian Heritage (Girls)
1st Place Match
- Hadley Snyder (Frisco Reedy (Girls)) 4-0, Sr. over Jayda Fulp (Fort Worth Country Day) 2-1, Fr. (Fall 1:55)
3rd Place Match
- Brooke Zejda (Plano West (Girls)) 4-1, Sr. over Kayla Moore (Midlothian Heritage (Girls)) 3-2, Sr. (Fall 0:36)
148
Guaranteed Places
- 1st Place – Hannah Vos of Northwest Nelson (Girls)
- 2nd Place – Dulce Bocanegra of Arlington Martin (Girls)
- 3rd Place – Bella Dillard of Weatherford
- 4th Place – Amelia Boehm of Northwest Nelson (Girls)
1st Place Match
- Hannah Vos (Northwest Nelson (Girls)) 6-0, Sr. over Dulce Bocanegra (Arlington Martin (Girls)) 2-3, So. (Fall 0:15)
3rd Place Match
- Bella Dillard (Weatherford) 8-2, So. over Amelia Boehm (Northwest Nelson (Girls)) 2-2, Jr. (Fall 2:32)
165
Guaranteed Places
- 1st Place – Trinity Soria of Northwest Nelson (Girls)
- 2nd Place – Ivanna Menjivar of Northwest Nelson (Girls)
- 3rd Place – Paisley Brooks of Arlington Bowie (Girls)
- 4th Place – Emily Perkins of Plano (Girls)
1st Place Match
- Trinity Soria (Northwest Nelson (Girls)) 4-2, Sr. over Ivanna Menjivar (Northwest Nelson (Girls)) 2-1, Sr. (Fall 1:27)
3rd Place Match
- Paisley Brooks (Arlington Bowie (Girls)) 3-3, Sr. over Emily Perkins (Plano (Girls)) 4-3, Fr. (Fall 1:00)
185
Guaranteed Places
- 1st Place – Layla Franas of Weatherford
- 2nd Place – Jayanne Lopez of El Paso Pebble HIlls (Girls)
- 3rd Place – Lauren Feil of Northwest Nelson (Girls)
- 4th Place – Mykalah Williams of Plano (Girls)
1st Place Match
- Layla Franas (Weatherford) 6-2, So. over Jayanne Lopez (El Paso Pebble HIlls (Girls)) 1-1, Sr. (Fall 3:07)
3rd Place Match
- Lauren Feil (Northwest Nelson (Girls)) 3-2, So. over Mykalah Williams (Plano (Girls)) 1-4, So. (Fall 3:34)
215
Guaranteed Places
- 1st Place – Perla Rodriguez of Weatherford
- 2nd Place – Stephanie Negrete of Hebron
1st Place Match
- Perla Rodriguez (Weatherford) 5-1, Sr. over Stephanie Negrete (Hebron) 0-1, Jr. (Fall 1:53)
3rd Place Match
- () , . over () , . (Bye)