Varsity Boys A Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Cache
- 2nd Place – Frisco Centennial Hs
- 3rd Place – Dallas Highland Park Hs
- 4th Place – Grapevine Hs
- 5th Place – Lewisville The Colony Hs
- 6th Place – Katy Mayde Creek Hs
Round 1
- Grapevine Hs defeated Katy Mayde Creek Hs 57-18.
- Cache defeated Frisco Centennial Hs 42-27.
- Dallas Highland Park Hs defeated Lewisville The Colony Hs 48-36.
Round 2
- Grapevine Hs defeated Lewisville The Colony Hs 51-27.
- Cache defeated Dallas Highland Park Hs 48-26.
- Frisco Centennial Hs defeated Katy Mayde Creek Hs 63-15.
Round 3
- Grapevine Hs defeated Dallas Highland Park Hs 45-36.
- Cache defeated Katy Mayde Creek Hs 63-13.
- Frisco Centennial Hs defeated Lewisville The Colony Hs 58-22.
Round 4
- Frisco Centennial Hs defeated Grapevine Hs 61-15.
- Cache defeated Lewisville The Colony Hs 73-4.
- Dallas Highland Park Hs defeated Katy Mayde Creek Hs 60-20.
Round 5
- Cache defeated Grapevine Hs 58-21.
- Dallas Highland Park Hs defeated Frisco Centennial Hs 41-36.
- Lewisville The Colony Hs defeated Katy Mayde Creek Hs 57-21.
Varsity Boy`s B Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Olathe North
- 2nd Place – Silver
- 3rd Place – Katy Morton Ranch Hs
- 4th Place – Richardson Pearce Hs
- 5th Place – Mckinney Hs
- 6th Place – Euless Trinity Hs
Round 1
- Olathe North defeated Mckinney Hs 69-9.
- Silver defeated Katy Morton Ranch Hs 39-33.
- Richardson Pearce Hs defeated Euless Trinity Hs 48-30.
Round 2
- Olathe North defeated Euless Trinity Hs 81-0.
- Silver defeated Richardson Pearce Hs 60-18.
- Katy Morton Ranch Hs defeated Mckinney Hs 63-15.
Round 3
- Olathe North defeated Richardson Pearce Hs 78-3.
- Silver defeated Mckinney Hs 72-6.
- Katy Morton Ranch Hs defeated Euless Trinity Hs 66-15.
Round 4
- Olathe North defeated Katy Morton Ranch Hs 66-9.
- Silver defeated Euless Trinity Hs 72-9.
- Richardson Pearce Hs defeated Mckinney Hs 57-24.
Round 5
- Olathe North defeated Silver 63-9.
- Katy Morton Ranch Hs defeated Richardson Pearce Hs 74-6.
- Mckinney Hs defeated Euless Trinity Hs 38-34.
Varsity Boy`s C Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Lewisville Flower Mound Hs
- 2nd Place – Keller Central Hs
- 3rd Place – Airline
- 4th Place – Norman
- 5th Place – Frisco Liberty Hs
- 6th Place – Plano West Hs
Round 1
- Keller Central Hs defeated Norman 40-30.
- Frisco Liberty Hs defeated Plano West Hs 51-27.
- Lewisville Flower Mound Hs defeated Airline 39-33.
Round 2
- Lewisville Flower Mound Hs defeated Norman 54-26.
- Airline defeated Plano West Hs 37-36.
- Keller Central Hs defeated Frisco Liberty Hs 39-38.
Round 3
- Airline defeated Norman 33-32.
- Plano West Hs defeated Keller Central Hs 42-27.
- Lewisville Flower Mound Hs defeated Frisco Liberty Hs 53-26.
Round 4
- Norman defeated Frisco Liberty Hs 42-27.
- Lewisville Flower Mound Hs defeated Plano West Hs 52-19.
- Keller Central Hs defeated Airline 43-25.
Round 5
- Norman defeated Plano West Hs 52-21.
- Airline defeated Frisco Liberty Hs 59-15.
- Lewisville Flower Mound Hs defeated Keller Central Hs 52-18.
Varsity Boy`s D Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Belen
- 2nd Place – Dumas Hs
- 3rd Place – Keller Hs
- 4th Place – Richardson Lake Highlands Hs
- 5th Place – Arlington Bowie Hs
- 6th Place – Lewisville Hebron Hs
Round 1
- Belen defeated Arlington Bowie Hs 66-10.
- Dumas Hs defeated Richardson Lake Highlands Hs 66-8.
- Keller Hs defeated Lewisville Hebron Hs 39-27.
Round 2
- Belen defeated Lewisville Hebron Hs 58-22.
- Dumas Hs defeated Keller Hs 57-13.
- Richardson Lake Highlands Hs defeated Arlington Bowie Hs 40-35.
Round 3
- Belen defeated Keller Hs 58-22.
- Dumas Hs defeated Arlington Bowie Hs 68-9.
- Richardson Lake Highlands Hs defeated Lewisville Hebron Hs 42-28.
Round 4
- Belen defeated Richardson Lake Highlands Hs 45-30.
- Dumas Hs defeated Lewisville Hebron Hs 72-12.
- Keller Hs defeated Arlington Bowie Hs 43-36.
Round 5
- Belen defeated Dumas Hs 42-27.
- Keller Hs defeated Richardson Lake Highlands Hs 43-33.
- Arlington Bowie Hs defeated Lewisville Hebron Hs 49-26.
Championship Bracket Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Olathe North
- 3rd Place – Belen
- 3rd Place – Cache
- 4th Place – Dumas Hs
- 5th Place – Silver
- 6th Place – Lewisville Flower Mound Hs
- 7th Place – Katy Morton Ranch Hs
- 8th Place – Dallas Highland Park Hs
1st Place Match
- Olathe North defeated Belen 53-21.
2nd Place Wrestleback
- This match has not been wrestled yet.
3rd Place Match
- Cache defeated Dumas Hs 84-0.
5th Place Match
- Silver defeated Lewisville Flower Mound Hs 39-37.
7th Place Match
- Katy Morton Ranch Hs defeated Dallas Highland Park Hs 48-30.
4th Consolation Bracket Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Norman
- 2nd Place – Grapevine Hs
- 3rd Place – Richardson Lake Highlands Hs
- 4th Place – Richardson Pearce Hs
1st Place Match
- Norman defeated Grapevine Hs 42-36.
3rd Place Match
- Richardson Lake Highlands Hs defeated Richardson Pearce Hs 51-23.
5th Consolation Bracket Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Frisco Liberty Hs
- 2nd Place – Arlington Bowie Hs
- 3rd Place – Lewisville The Colony Hs
- 4th Place – Mckinney Hs
1st Place Match
- Frisco Liberty Hs defeated Arlington Bowie Hs 42-35.
3rd Place Match
- Lewisville The Colony Hs defeated Mckinney Hs 60-17.
6th Consolation Bracket Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Plano West Hs
- 2nd Place – Katy Mayde Creek Hs
- 3rd Place – Lewisville Hebron Hs
- 4th Place – Euless Trinity Hs
1st Place Match
- Plano West Hs defeated Katy Mayde Creek Hs 48-33.
3rd Place Match
- Lewisville Hebron Hs defeated Euless Trinity Hs 54-24.
Frisco vs Mayde Creek Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Frisco Hs
- 2nd Place – Katy Mayde Creek Hs
1st Place Match
- Frisco Hs defeated Katy Mayde Creek Hs 47-31.
Frisco vs. McKinney Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Frisco Hs
- 2nd Place – Mckinney Hs
1st Place Match
- Frisco Hs defeated Mckinney Hs 51-24.
Frisco vs. Lake Highlands Results
Guaranteed Places
- 1st Place – Richardson Lake Highlands Hs
- 2nd Place – Frisco Hs
1st Place Match
- Richardson Lake Highlands Hs defeated Frisco Hs 48-36.