Team Scores | ||
---|---|---|
1 | Dallas Samuell (Girls) | 106.5 |
2 | Dallas White (Girls) | 92.5 |
3 | Dallas Kimball (Girls) | 84.0 |
4 | Dallas Molina (Girls) | 82.0 |
5 | Dallas Sunset (Girls) | 38.0 |
6 | Dallas Hillcrest (Girls) | 29.5 |
7 | Dallas Jefferson (Girls) | 29.0 |
8 | Dallas Adams (Girls) | 26.0 |
9 | Dallas Lincoln (Girls) | 24.0 |
10 | Dallas South Oak Cliff (Girls) | 22.0 |
11 | Dallas Adamson (Girls) | 16.0 |
11 | Dallas Roosevelt (Girls) | 16.0 |
13 | Dallas Wilmer-Hutchins (Girls) | 8.0 |
14 | Dallas Carter (Girls) | 0.0 |
14 | Dallas Conrad (Girls) | 0.0 |
14 | Dallas Madison (Girls) | 0.0 |
14 | Dallas North Dallas (Girls) | 0.0 |
14 | Dallas Pinkston (Girls) | 0.0 |
14 | Dallas Seagoville (Girls) | 0.0 |
14 | Dallas Skyline (Girls) | 0.0 |
14 | Dallas Spruce (Girls) | 0.0 |
14 | Dallas Wilson (Girls) | 0.0 |
95
Guaranteed Places
- 1st Place – Mariah Tristan of Dallas Sunset (Girls)
- 2nd Place – Al` Licia Williams of Dallas Samuell (Girls)
- 3rd Place – Leslie Yanez of Dallas White (Girls)
Round 1
- Mariah Tristan (Dallas Sunset (Girls)) 8-4, So. over Al` Licia Williams (Dallas Samuell (Girls)) 1-1, Jr. (Dec 16-15)
Round 2
- Al` Licia Williams (Dallas Samuell (Girls)) 1-1, Jr. over Leslie Yanez (Dallas White (Girls)) 0-2, Sr. (Fall 0:19)
Round 3
- Mariah Tristan (Dallas Sunset (Girls)) 8-4, So. over Leslie Yanez (Dallas White (Girls)) 0-2, Sr. (Fall 1:27)
102
Guaranteed Places
- 1st Place – Derega Clarks of Dallas Samuell (Girls)
- 2nd Place – Eunice Batista of Dallas Molina (Girls)
- 3rd Place – Dulce Quinones of Dallas White (Girls)
Round 1
- Eunice Batista (Dallas Molina (Girls)) 1-1, Sr. over Dulce Quinones (Dallas White (Girls)) 0-2, So. (Fall 0:47)
Round 2
- Derega Clarks (Dallas Samuell (Girls)) 9-4, Sr. over Dulce Quinones (Dallas White (Girls)) 0-2, So. (Fall 3:07)
Round 3
- Derega Clarks (Dallas Samuell (Girls)) 9-4, Sr. over Eunice Batista (Dallas Molina (Girls)) 1-1, Sr. (Fall 1:00)
110
Guaranteed Places
- 1st Place – Lizzet Salazar of Dallas Jefferson (Girls)
- 2nd Place – Amber Sanchez of Dallas Adamson (Girls)
- 3rd Place – Kasi Quincy of Dallas White (Girls)
- 4th Place – Jocelyn Ramirez of Dallas Samuell (Girls)
1st Place Match
- Lizzet Salazar (Dallas Jefferson (Girls)) 9-1, So. over Amber Sanchez (Dallas Adamson (Girls)) 7-6, Jr. (Fall 3:16)
3rd Place Match
- Kasi Quincy (Dallas White (Girls)) 2-1, Sr. over Jocelyn Ramirez (Dallas Samuell (Girls)) 6-4, So. (Fall 0:33)
119
Guaranteed Places
- 1st Place – Monserat Carmona of Dallas Molina (Girls)
- 2nd Place – Johana Munoz of Dallas Samuell (Girls)
- 3rd Place – Graciela Saldana of Dallas Adams (Girls)
- 4th Place – Aleyda Amaya of Dallas White (Girls)
1st Place Match
- Monserat Carmona (Dallas Molina (Girls)) 3-0, Sr. over Johana Munoz (Dallas Samuell (Girls)) 13-3, Sr. (Dec 6-5)
3rd Place Match
- Graciela Saldana (Dallas Adams (Girls)) 18-4, Sr. over Aleyda Amaya (Dallas White (Girls)) 2-2, Sr. (Fall 3:42)
128
Guaranteed Places
- 1st Place – Onaja Johnson of Dallas Kimball (Girls)
- 2nd Place – Addison Sample of Dallas Hillcrest (Girls)
- 3rd Place – Ciara Lechuga of Dallas Molina (Girls)
- 4th Place – Yesema Miranda of Dallas White (Girls)
1st Place Match
- Onaja Johnson (Dallas Kimball (Girls)) 3-0, Sr. over Addison Sample (Dallas Hillcrest (Girls)) 6-3, So. (Fall 0:54)
3rd Place Match
- Ciara Lechuga (Dallas Molina (Girls)) 3-1, Sr. over Yesema Miranda (Dallas White (Girls)) 3-2, Sr. (Dec 10-4)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Maya Lewis of Dallas Sunset (Girls)
- 2nd Place – Alondra Lemus of Dallas Samuell (Girls)
- 3rd Place – Laura Estrada of Dallas White (Girls)
- 4th Place – Jenifer Hernandez Flores of Dallas Hillcrest (Girls)
1st Place Match
- Maya Lewis (Dallas Sunset (Girls)) 11-1, Jr. over Alondra Lemus (Dallas Samuell (Girls)) 13-3, Sr. (Inj. 2:00)
3rd Place Match
- Laura Estrada (Dallas White (Girls)) 2-1, Sr. over Jenifer Hernandez Flores (Dallas Hillcrest (Girls)) 4-10, Jr. (Fall 3:52)
148
Guaranteed Places
- 1st Place – Jade Muratalla of Dallas White (Girls)
- 2nd Place – Stephanie Fernandez of Dallas Molina (Girls)
- 3rd Place – Francine Kalala of Dallas Lincoln (Girls)
- 4th Place – Janice Acevedo of Dallas White (Girls)
1st Place Match
- Jade Muratalla (Dallas White (Girls)) 3-0, Sr. over Stephanie Fernandez (Dallas Molina (Girls)) 2-1, Sr. (Fall 2:40)
3rd Place Match
- Francine Kalala (Dallas Lincoln (Girls)) 8-2, Fr. over Janice Acevedo (Dallas White (Girls)) 2-2, Sr. (Fall 1:30)
165
Guaranteed Places
- 1st Place – Destiny Miles of Dallas Kimball (Girls)
- 2nd Place – Carolyn Rivera of Dallas Roosevelt (Girls)
- 3rd Place – Demesiya Robinson of Dallas South Oak Cliff (Girls)
- 4th Place – Amy Parra of Dallas Adams (Girls)
1st Place Match
- Destiny Miles (Dallas Kimball (Girls)) 2-0, Sr. over Carolyn Rivera (Dallas Roosevelt (Girls)) 7-3, Jr. (Fall 1:00)
3rd Place Match
- Demesiya Robinson (Dallas South Oak Cliff (Girls)) 6-1, So. over Amy Parra (Dallas Adams (Girls)) 1-2, So. (Fall 4:21)
185
Guaranteed Places
- 1st Place – Ki`Aundra Green of Dallas Kimball (Girls)
- 2nd Place – Arin Flores of Dallas Molina (Girls)
- 3rd Place – Jaqueline Albarran of Dallas Jefferson (Girls)
Round 1
- Arin Flores (Dallas Molina (Girls)) 1-1, Sr. over Jaqueline Albarran (Dallas Jefferson (Girls)) 4-5, Fr. (Fall 0:28)
Round 2
- Ki`Aundra Green (Dallas Kimball (Girls)) 2-0, Jr. over Arin Flores (Dallas Molina (Girls)) 1-1, Sr. (Fall 0:19)
Round 3
- Ki`Aundra Green (Dallas Kimball (Girls)) 2-0, Jr. over Jaqueline Albarran (Dallas Jefferson (Girls)) 4-5, Fr. (Fall 0:08)
215
Guaranteed Places
- 1st Place – Jimena Garcia of Dallas Samuell (Girls)
- 2nd Place – Katera King of Dallas Kimball (Girls)
- 3rd Place – Ruth Mbulu of Dallas Lincoln (Girls)
- 4th Place – Jasmin Boyd of Dallas Wilmer-Hutchins (Girls)
1st Place Match
- Jimena Garcia (Dallas Samuell (Girls)) 12-3, So. over Katera King (Dallas Kimball (Girls)) 1-1, Jr. (Fall 1:45)
3rd Place Match
- Ruth Mbulu (Dallas Lincoln (Girls)) 1-1, So. over Jasmin Boyd (Dallas Wilmer-Hutchins (Girls)) 0-2, Sr. (Fall 1:36)