in

Chicken Wing Invitational Results

 

Team Scores Boys
1 Conroe Woodlands College Park 234.5
2 Rockwall 170.0
3 Cypress Ranch 158.0
4 Katy Cinco Ranch 151.5
5 Katy Morton Ranch 124.5
6 Klein 121.0
7 Conroe The Woodlands 112.5
8 Cypress Woods 89.5
9 Sulphur 88.0
10 Houston Westside 87.0
11 St.thomas Catholic 77.0
12 Cypress Creek 63.5
13 Houston Clear Lake 52.0
14 Cypress Ridge 48.0
15 Cypress Park 47.0
16 Cy-Fair 44.0
17 Coppell 43.0
18 Cypress Lakes 9.0
19 Katy Mayde Creek 5.0
20 DeQuincy 1.0
21 New Braunfels Christian Academy 0.0

Team Scores Girls
1 Coppell (Girls) 128.0
2 Katy Morton Ranch (Girls) 126.0
3 Conroe Woodlands College Park (Girls) 105.5
4 Cypress Park (Girls) 93.0
5 Katy Mayde Creek (Girls) 83.0
6 Cypress Ranch (Girls) 75.0
7 Rockwall (Girls) 73.0
8 Cypress Creek (Girls) 67.0
9 Cypress Ridge (Girls) 66.0
10 Cypress Woods (Girls) 65.0
11 Katy Cinco Ranch (Girls) 52.0
12 Cypress Lakes (Girls) 47.0
13 Cy-Fair (Girls) 34.0
14 Klein (Girls) 24.0
15 Houston Clear Lake (Girls) 18.0
15 Houston Westside (Girls) 18.0
17 Conroe The Woodlands (Girls) 3.0

 

106

Guaranteed Places

  • 1st Place – Douglas Melrose of Katy Morton Ranch
  • 2nd Place – Esai Deras of Katy Cinco Ranch
  • 3rd Place – Alexander Robeson-moreira of Cypress Ranch
  • 4th Place – Juan Cantu of Houston Westside
  • 5th Place – A.j Marino of Conroe Woodlands College Park
  • 6th Place – Greg Mills of Conroe The Woodlands

1st Place Match

  • Douglas Melrose (Katy Morton Ranch) 29-1, Sr. over Esai Deras (Katy Cinco Ranch) 24-10, Jr. (MD 12-3)

3rd Place Match

  • Alexander Robeson-moreira (Cypress Ranch) 31-10, Fr. over Juan Cantu (Houston Westside) 24-11, Fr. (Fall 0:49)

5th Place Match

  • A.j Marino (Conroe Woodlands College Park) 24-9, Fr. over Greg Mills (Conroe The Woodlands) 3-2, Fr. (Fall 3:36)

113

Guaranteed Places

  • 1st Place – Xavior Harrell of Cypress Ranch
  • 2nd Place – Timothy Mcguire of Klein
  • 3rd Place – Jason Pattillo of Conroe Woodlands College Park
  • 4th Place – Kenn Santiago of Katy Cinco Ranch
  • 5th Place – Russell Rice of Cypress Woods
  • 6th Place – Joel Hernandez of Coppell

1st Place Match

  • Xavior Harrell (Cypress Ranch) 23-5, So. over Timothy Mcguire (Klein) 29-8, Fr. (Dec 8-4)

3rd Place Match

  • Jason Pattillo (Conroe Woodlands College Park) 22-9, Fr. over Kenn Santiago (Katy Cinco Ranch) 13-3, Sr. (Dec 2-1)

5th Place Match

  • Russell Rice (Cypress Woods) 21-12, Sr. over Joel Hernandez (Coppell) 14-10, Jr. (Fall 4:02)

120

Guaranteed Places

  • 1st Place – Christian Lopez of Houston Westside
  • 2nd Place – Ruben Moreno of Katy Morton Ranch
  • 3rd Place – Zach Flowers of Rockwall
  • 4th Place – Kyle Thibadeaux of Sulphur
  • 5th Place – Nicolas Lopez of Cypress Ranch
  • 6th Place – Tommy Azbill of Katy Cinco Ranch

1st Place Match

  • Christian Lopez (Houston Westside) 29-4, Sr. over Ruben Moreno (Katy Morton Ranch) 25-10, Jr. (MD 16-8)

3rd Place Match

  • Zach Flowers (Rockwall) 22-7, Jr. over Kyle Thibadeaux (Sulphur) 28-8, Jr. (MD 10-0)

5th Place Match

  • Nicolas Lopez (Cypress Ranch) 12-5, So. over Tommy Azbill (Katy Cinco Ranch) 18-8, Jr. (Dec 11-5)

126

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jude Camacho of Cypress Ranch
  • 2nd Place – Luke Hempfling of Conroe The Woodlands
  • 3rd Place – Trent Trouth of Sulphur
  • 4th Place – Pablo Mantilla of Katy Cinco Ranch
  • 5th Place – Bruce Coleman of Rockwall
  • 6th Place – Juan pablo Garcia of Houston Westside

1st Place Match

  • Jude Camacho (Cypress Ranch) 24-1, Jr. over Luke Hempfling (Conroe The Woodlands) 27-6, Jr. (Dec 4-0)

3rd Place Match

  • Trent Trouth (Sulphur) 20-8, So. over Pablo Mantilla (Katy Cinco Ranch) 15-9, Sr. (Fall 2:20)

5th Place Match

  • Bruce Coleman (Rockwall) 17-9, Sr. over Juan pablo Garcia (Houston Westside) 13-7, . (Fall 0:50)

132

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jakob Smith of Conroe Woodlands College Park
  • 2nd Place – Mikell Goodwin of Katy Morton Ranch
  • 3rd Place – Joe Huerta of Conroe The Woodlands
  • 4th Place – Henry seth Walker jr of Cypress Creek
  • 5th Place – Jonathan Lane of Klein
  • 6th Place – Jacob Laborde of Rockwall

1st Place Match

  • Jakob Smith (Conroe Woodlands College Park) 25-7, So. over Mikell Goodwin (Katy Morton Ranch) 16-4, So. (UTB 4-4)

3rd Place Match

  • Joe Huerta (Conroe The Woodlands) 28-13, Jr. over Henry seth Walker jr (Cypress Creek) 20-8, Jr. (UTB 9-9)

5th Place Match

  • Jonathan Lane (Klein) 20-11, Jr. over Jacob Laborde (Rockwall) 14-11, Jr. (Dec 9-8)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jacob Grogan of Cypress Ranch
  • 2nd Place – Joe Hendershot of Conroe Woodlands College Park
  • 3rd Place – Daniel Hernandez of Rockwall
  • 4th Place – Jireh mikeal Howard of Cypress Creek
  • 5th Place – Tomas Fuentes of Katy Cinco Ranch
  • 6th Place – Olin Pierson of Conroe The Woodlands

1st Place Match

  • Jacob Grogan (Cypress Ranch) 23-2, Jr. over Joe Hendershot (Conroe Woodlands College Park) 23-9, Jr. (Dec 7-0)

3rd Place Match

  • Daniel Hernandez (Rockwall) 15-5, Sr. over Jireh mikeal Howard (Cypress Creek) 14-6, Sr. (Dec 4-3)

5th Place Match

  • Tomas Fuentes (Katy Cinco Ranch) 21-12, So. over Olin Pierson (Conroe The Woodlands) 12-9, So. (Dec 9-2)

145

Guaranteed Places

  • 1st Place – Roberto Bautista of Klein
  • 2nd Place – Josh Thomas of Conroe Woodlands College Park
  • 3rd Place – Gabriel Sheikh of Cypress Creek
  • 4th Place – Chaz Smith of Rockwall
  • 5th Place – Jonathan Lizama of Katy Morton Ranch
  • 6th Place – Jackson Viator of Sulphur

1st Place Match

  • Roberto Bautista (Klein) 35-9, So. over Josh Thomas (Conroe Woodlands College Park) 26-6, Sr. (Dec 3-2)

3rd Place Match

  • Gabriel Sheikh (Cypress Creek) 28-8, Sr. over Chaz Smith (Rockwall) 29-6, So. (Dec 6-2)

5th Place Match

  • Jonathan Lizama (Katy Morton Ranch) 30-8, Sr. over Jackson Viator (Sulphur) 16-8, Sr. (Dec 8-5)

152

Guaranteed Places

  • 1st Place – Brandon Thomas of Conroe Woodlands College Park
  • 2nd Place – Cole Rundell of Cypress Ranch
  • 3rd Place – David Latuff of Cypress Woods
  • 4th Place – Jarrett Stoner of Rockwall
  • 5th Place – Avante Williams of Cypress Park
  • 6th Place – Hugo Perez of Sulphur

1st Place Match

  • Brandon Thomas (Conroe Woodlands College Park) 29-6, Sr. over Cole Rundell (Cypress Ranch) 16-5, So. (MD 16-3)

3rd Place Match

  • David Latuff (Cypress Woods) 29-10, Sr. over Jarrett Stoner (Rockwall) 18-9, Fr. (Dec 12-7)

5th Place Match

  • Avante Williams (Cypress Park) 24-11, Jr. over Hugo Perez (Sulphur) 10-7, Jr. (Dec 7-6)

160

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jonathan Wertz of Conroe Woodlands College Park
  • 2nd Place – Gustav Ebbesen of Katy Cinco Ranch
  • 3rd Place – Adrian Marquez of St.thomas Catholic
  • 4th Place – Garrett Rorison of Conroe The Woodlands
  • 5th Place – Johnathon Ward of Klein
  • 6th Place – Zach Lilly of Rockwall

1st Place Match

  • Jonathan Wertz (Conroe Woodlands College Park) 31-4, Jr. over Gustav Ebbesen (Katy Cinco Ranch) 28-8, Sr. (SV-1 6-4)

3rd Place Match

  • Adrian Marquez (St.thomas Catholic) 10-9, Sr. over Garrett Rorison (Conroe The Woodlands) 23-8, Sr. (For.)

5th Place Match

  • Johnathon Ward (Klein) 18-14, Jr. over Zach Lilly (Rockwall) 24-11, Sr. (Dec 6-2)

170

Guaranteed Places

  • 1st Place – Marvin Brewster of Cypress Woods
  • 2nd Place – Christopher Loewenstein of Katy Cinco Ranch
  • 3rd Place – Bryce Milster of Rockwall
  • 4th Place – Harrison Heard of St.thomas Catholic
  • 5th Place – Jackson Briscoe of Coppell
  • 6th Place – Tanner Christesnsen of Conroe Woodlands College Park

1st Place Match

  • Marvin Brewster (Cypress Woods) 28-9, Jr. over Christopher Loewenstein (Katy Cinco Ranch) 16-8, Jr. (Dec 5-2)

3rd Place Match

  • Bryce Milster (Rockwall) 27-6, So. over Harrison Heard (St.thomas Catholic) 12-7, Jr. (Dec 10-6)

5th Place Match

  • Jackson Briscoe (Coppell) 25-5, Sr. over Tanner Christesnsen (Conroe Woodlands College Park) 24-14, Jr. (Dec 6-0)

182

Guaranteed Places

  • 1st Place – Eli Sheeren of Klein
  • 2nd Place – Juan Grange of Conroe Woodlands College Park
  • 3rd Place – Corey Hyatt of Sulphur
  • 4th Place – Suleyman Allayarov of Rockwall
  • 5th Place – Marc Hawthorne of Cypress Woods
  • 6th Place – Lane Staton of Katy Cinco Ranch

1st Place Match

  • Eli Sheeren (Klein) 37-2, Jr. over Juan Grange (Conroe Woodlands College Park) 10-3, So. (MD 15-5)

3rd Place Match

  • Corey Hyatt (Sulphur) 22-3, Fr. over Suleyman Allayarov (Rockwall) 12-5, Jr. (Dec 4-3)

5th Place Match

  • Marc Hawthorne (Cypress Woods) 27-9, Sr. over Lane Staton (Katy Cinco Ranch) 15-12, Jr. (Fall 3:55)

195

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jake Edwards of Rockwall
  • 2nd Place – Jayden Turner of Katy Cinco Ranch
  • 3rd Place – Jeremiah markeith Howard of Cypress Creek
  • 4th Place – Ian Sears of Conroe Woodlands College Park
  • 5th Place – Andrew Hinojosa of Cy-Fair
  • 6th Place – Max Herman of Houston Clear Lake

1st Place Match

  • Jake Edwards (Rockwall) 13-3, Sr. over Jayden Turner (Katy Cinco Ranch) 26-6, Sr. (TF-1.5 4:27 (18-3))

3rd Place Match

  • Jeremiah markeith Howard (Cypress Creek) 18-5, Jr. over Ian Sears (Conroe Woodlands College Park) 21-9, Jr. (Dec 3-1)

5th Place Match

  • Andrew Hinojosa (Cy-Fair) 17-9, Jr. over Max Herman (Houston Clear Lake) 14-6, Sr. (Dec 5-1)

220

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jackson Phillips of St.thomas Catholic
  • 2nd Place – Guy Lefort of Conroe Woodlands College Park
  • 3rd Place – Daelon Clark of Houston Westside
  • 4th Place – Larry Everfield of Houston Clear Lake
  • 5th Place – Jonathan Flores of Cypress Ranch
  • 6th Place – Herman Villarreal of Cypress Ridge

1st Place Match

  • Jackson Phillips (St.thomas Catholic) 13-4, Sr. over Guy Lefort (Conroe Woodlands College Park) 22-10, Sr. (SV-1 5-3)

3rd Place Match

  • Daelon Clark (Houston Westside) 24-5, Sr. over Larry Everfield (Houston Clear Lake) 19-10, Sr. (Fall 3:23)

5th Place Match

  • Jonathan Flores (Cypress Ranch) 24-7, Sr. over Herman Villarreal (Cypress Ridge) 17-10, So. (Fall 3:37)

285

Guaranteed Places

  • 1st Place – Sylvester Villarreal of Cypress Ridge
  • 2nd Place – D`mari Longmire of Katy Morton Ranch
  • 3rd Place – Nicholas Vassilellis of Conroe The Woodlands
  • 4th Place – Bryan Gutierrez of Cypress Park
  • 5th Place – Laronte Lewis of Houston Westside
  • 6th Place – Alex Conlan of Rockwall

1st Place Match

  • Sylvester Villarreal (Cypress Ridge) 18-5, Sr. over D`mari Longmire (Katy Morton Ranch) 7-7, Jr. (Fall 0:22)

3rd Place Match

  • Nicholas Vassilellis (Conroe The Woodlands) 17-8, Sr. over Bryan Gutierrez (Cypress Park) 6-5, Sr. (Dec 4-2)

5th Place Match

  • Laronte Lewis (Houston Westside) 12-6, Jr. over Alex Conlan (Rockwall) 7-8, So. (Fall 1:57)

 

 

 

95

Guaranteed Places

  • 1st Place – Olivia Degeorgio of Conroe Woodlands College Park (Girls)
  • 2nd Place – Dana Ruiz of Cypress Park (Girls)
  • 3rd Place – Maria Husain of Coppell (Girls)
  • 4th Place – Alejandra Mezano of Cypress Ranch (Girls)
  • 5th Place – Shaely Gutierrez of Katy Morton Ranch (Girls)
  • 6th Place – Maggie Barnes of Conroe The Woodlands (Girls)

1st Place Match

  • Olivia Degeorgio (Conroe Woodlands College Park (Girls)) 21-1, So. over Dana Ruiz (Cypress Park (Girls)) 16-4, Sr. (Fall 3:51)

3rd Place Match

  • Maria Husain (Coppell (Girls)) 11-3, So. over Alejandra Mezano (Cypress Ranch (Girls)) 11-12, Fr. (Inj. 0:00)

5th Place Match

  • Shaely Gutierrez (Katy Morton Ranch (Girls)) 2-1, Sr. over Maggie Barnes (Conroe The Woodlands (Girls)) 1-9, Fr. (Fall 0:47)

102

Guaranteed Places

  • 1st Place – Brittany Cotter of Katy Morton Ranch (Girls)
  • 2nd Place – Mia Arceneaux of Rockwall (Girls)
  • 3rd Place – Endygo Scott of Cypress Park (Girls)
  • 4th Place – Jordyn Denham of Houston Clear Lake (Girls)
  • 5th Place – Isabella Walsh of Katy Cinco Ranch (Girls)
  • 6th Place – Katelyn Paniagua-aguirre of Cy-Fair (Girls)

1st Place Match

  • Brittany Cotter (Katy Morton Ranch (Girls)) 23-1, Jr. over Mia Arceneaux (Rockwall (Girls)) 16-5, Sr. (Dec 6-4)

3rd Place Match

  • Endygo Scott (Cypress Park (Girls)) 20-4, Sr. over Jordyn Denham (Houston Clear Lake (Girls)) 10-4, Jr. (Dec 9-4)

5th Place Match

  • Isabella Walsh (Katy Cinco Ranch (Girls)) 20-9, Jr. over Katelyn Paniagua-aguirre (Cy-Fair (Girls)) 3-2, So. (Dec 8-7)

110

Guaranteed Places

  • 1st Place – Amanda lee Mcaleavey of Cypress Creek (Girls)
  • 2nd Place – Natalie Vasquez of Katy Morton Ranch (Girls)
  • 3rd Place – Scout Carrell of Coppell (Girls)
  • 4th Place – Joselin Hernandez of Katy Cinco Ranch (Girls)
  • 5th Place – Aliyah Trigueros of Cy-Fair (Girls)
  • 6th Place – Isabella Degeorgio of Conroe Woodlands College Park (Girls)

1st Place Match

  • Amanda lee Mcaleavey (Cypress Creek (Girls)) 22-0, Sr. over Natalie Vasquez (Katy Morton Ranch (Girls)) 9-7, So. (Fall 3:49)

3rd Place Match

  • Scout Carrell (Coppell (Girls)) 18-12, Fr. over Joselin Hernandez (Katy Cinco Ranch (Girls)) 13-10, Sr. (Dec 10-5)

5th Place Match

  • Aliyah Trigueros (Cy-Fair (Girls)) 9-6, So. over Isabella Degeorgio (Conroe Woodlands College Park (Girls)) 24-4, Jr. (Fall 1:46)

119

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jayden Bazemore of Conroe Woodlands College Park (Girls)
  • 2nd Place – Elizabeth Duvall of Rockwall (Girls)
  • 3rd Place – Lilly Alderete of Klein (Girls)
  • 4th Place – Briana Luna of Houston Westside (Girls)
  • 5th Place – Destenny Sotelo of Katy Morton Ranch (Girls)
  • 6th Place – Aurora Emmons of Katy Cinco Ranch (Girls)

1st Place Match

  • Jayden Bazemore (Conroe Woodlands College Park (Girls)) 26-4, So. over Elizabeth Duvall (Rockwall (Girls)) 11-4, So. (Dec 6-5)

3rd Place Match

  • Lilly Alderete (Klein (Girls)) 3-1, So. over Briana Luna (Houston Westside (Girls)) 12-6, Sr. (Fall 2:34)

5th Place Match

  • Destenny Sotelo (Katy Morton Ranch (Girls)) 9-7, Sr. over Aurora Emmons (Katy Cinco Ranch (Girls)) 21-12, Jr. (Fall 2:50)

128

Guaranteed Places

  • 1st Place – Olivia Mottley of Cypress Ranch (Girls)
  • 2nd Place – Illyauna Martinez of Katy Mayde Creek (Girls)
  • 3rd Place – Maryellen grace Lafferty of Cypress Creek (Girls)
  • 4th Place – Derriane Morrison of Cypress Lakes (Girls)
  • 5th Place – Desiree Briggs of Katy Morton Ranch (Girls)
  • 6th Place – Alexandra Johnson of Rockwall (Girls)

1st Place Match

  • Olivia Mottley (Cypress Ranch (Girls)) 30-1, Sr. over Illyauna Martinez (Katy Mayde Creek (Girls)) 2-1, Sr. (Fall 0:42)

3rd Place Match

  • Maryellen grace Lafferty (Cypress Creek (Girls)) 16-4, Sr. over Derriane Morrison (Cypress Lakes (Girls)) 7-4, Sr. (Fall 2:41)

5th Place Match

  • Desiree Briggs (Katy Morton Ranch (Girls)) 20-11, Sr. over Alexandra Johnson (Rockwall (Girls)) 12-11, Sr. (Fall 1:45)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jordan Suarez of Katy Morton Ranch (Girls)
  • 2nd Place – Gwendolyn Grimes of Katy Mayde Creek (Girls)
  • 3rd Place – Jermariah Ferguson of Katy Mayde Creek (Girls)
  • 4th Place – Dorian Villalba of Coppell (Girls)
  • 5th Place – Emma Gresham of Rockwall (Girls)
  • 6th Place – Paige Murdoch of Cypress Ranch (Girls)

1st Place Match

  • Jordan Suarez (Katy Morton Ranch (Girls)) 28-1, Sr. over Gwendolyn Grimes (Katy Mayde Creek (Girls)) 3-1, Jr. (Fall 1:01)

3rd Place Match

  • Jermariah Ferguson (Katy Mayde Creek (Girls)) 3-1, So. over Dorian Villalba (Coppell (Girls)) 23-8, Jr. (Dec 6-5)

5th Place Match

  • Emma Gresham (Rockwall (Girls)) 21-10, Sr. over Paige Murdoch (Cypress Ranch (Girls)) 13-8, Jr. (Fall 1:39)

148

Guaranteed Places

  • 1st Place – Brooke Massaviol of Coppell (Girls)
  • 2nd Place – Nia Miranda of Cypress Ranch (Girls)
  • 3rd Place – Kailee paige Mccarty of Cypress Ridge (Girls)
  • 4th Place – Miah White of Cypress Park (Girls)
  • 5th Place – Akilah Mosley of Katy Mayde Creek (Girls)
  • 6th Place – Juliana Mendoza of Cypress Woods (Girls)

1st Place Match

  • Brooke Massaviol (Coppell (Girls)) 28-0, Sr. over Nia Miranda (Cypress Ranch (Girls)) 28-1, Sr. (Dec 7-6)

3rd Place Match

  • Kailee paige Mccarty (Cypress Ridge (Girls)) 17-8, Jr. over Miah White (Cypress Park (Girls)) 8-5, Sr. (Fall 2:14)

5th Place Match

  • Akilah Mosley (Katy Mayde Creek (Girls)) 4-1, Sr. over Juliana Mendoza (Cypress Woods (Girls)) 2-2, Sr. (Fall 4:27)

165

Guaranteed Places

  • 1st Place – Fahydat Bello of Cypress Park (Girls)
  • 2nd Place – Mia Zaino of Cypress Woods (Girls)
  • 3rd Place – Bria Johnson of Katy Morton Ranch (Girls)
  • 4th Place – Biry Sanchez of Cypress Ridge (Girls)
  • 5th Place – Raelin Ogle of Coppell (Girls)
  • 6th Place – Amari Watkins of Katy Cinco Ranch (Girls)

1st Place Match

  • Fahydat Bello (Cypress Park (Girls)) 27-2, Jr. over Mia Zaino (Cypress Woods (Girls)) 3-1, So. (Fall 1:00)

3rd Place Match

  • Bria Johnson (Katy Morton Ranch (Girls)) 10-11, Fr. over Biry Sanchez (Cypress Ridge (Girls)) 9-9, So. (Dec 3-2)

5th Place Match

  • Raelin Ogle (Coppell (Girls)) 14-12, So. over Amari Watkins (Katy Cinco Ranch (Girls)) 9-15, Sr. (Dec 7-1)

185

Guaranteed Places

  • 1st Place – Brittyn Corbishley of Conroe Woodlands College Park (Girls)
  • 2nd Place – Anastasia Evans of Cypress Woods (Girls)
  • 3rd Place – Ana mariela Moreno of Cypress Lakes (Girls)
  • 4th Place – Yajaira cristal Escobar of Cypress Ridge (Girls)
  • 5th Place – Alex Ransom of Coppell (Girls)
  • 6th Place – Angela Villegas of Cypress Park (Girls)

1st Place Match

  • Brittyn Corbishley (Conroe Woodlands College Park (Girls)) 23-0, Jr. over Anastasia Evans (Cypress Woods (Girls)) 2-1, Sr. (Fall 1:06)

3rd Place Match

  • Ana mariela Moreno (Cypress Lakes (Girls)) 12-5, Jr. over Yajaira cristal Escobar (Cypress Ridge (Girls)) 3-4, So. (Dec 2-0)

5th Place Match

  • Alex Ransom (Coppell (Girls)) 12-5, Sr. over Angela Villegas (Cypress Park (Girls)) 1-2, Jr. (Fall 2:00)

215

Guaranteed Places

  • 1st Place – Hannah Francis of Coppell (Girls)
  • 2nd Place – Melanie marie Oyervides of Cypress Ridge (Girls)
  • 3rd Place – Emma grace Thomas of Cypress Creek (Girls)
  • 4th Place – Maddie Welch of Conroe Woodlands College Park (Girls)
  • 5th Place – Carolyn Marroquin of Cypress Lakes (Girls)
  • 6th Place – Nina Clark of Houston Westside (Girls)

1st Place Match

  • Hannah Francis (Coppell (Girls)) 25-0, Jr. over Melanie marie Oyervides (Cypress Ridge (Girls)) 15-8, Jr. (Fall 0:49)

3rd Place Match

  • Emma grace Thomas (Cypress Creek (Girls)) 8-8, Fr. over Maddie Welch (Conroe Woodlands College Park (Girls)) 6-6, So. (Fall 0:40)

5th Place Match

  • Carolyn Marroquin (Cypress Lakes (Girls)) 3-5, So. over Nina Clark (Houston Westside (Girls)) 0-6, Fr. (Fall 2:38)

What do you think?

Written by TexasWrestling