in

Blue and Gold Challenge Results

Team Scores Boys
1 El Paso Pebble Hills 255.5
2 Los Lunas 247.0
3 Gadsden 135.0
4 El Paso 120.0
5 El Paso Montwood 109.5
6 El Paso Coronado 109.0
7 El Paso Parkland 99.5
8 El Paso Hanks 87.5
9 El Paso Eastwood 74.5
10 El Paso Eastlake 68.5
11 El Paso Andress 63.0
12 El Paso Austin 61.0
13 Chaparral 58.0
14 El Paso Jefferson 53.0
15 El Paso Burges 52.0
16 El Paso El Dorado 44.0
17 El Paso Riverside 41.5
18 El Paso Irvin 41.0
19 El Paso Bel Air 40.0
20 Fabens 29.0
21 El Paso Ysleta 9.0
22 San Elizario 3.0

Team Scores girls
1 El Paso Franklin (Girls) 146.0
2 El Paso Hanks (Girls) 138.5
3 El Paso Montwood (Girls) 138.0
4 El Paso Jefferson (Girls) 93.0
4 El Paso Pebble HIlls (Girls) 93.0
6 El Paso Eastlake (Girls) 89.5
7 El Paso Bel Air (Girls) 83.0
8 El Paso Americas (Girls) 78.0
9 El Paso Parkland (Girls) 69.0
10 El Paso Austin (Girls) 55.0
11 El Paso Andress (Girls) 50.0
11 El Paso Coronado (Girls) 50.0
11 El Paso Riverside (Girls) 50.0
14 El Paso Burges (Girls) 45.0
15 Fabens (Girls) 38.0
16 El Paso El Dorado (Girls) 26.0
17 El Paso Irvin (Girls) 23.5
18 El Paso (Girls) 22.0
19 Chaparral 12.0
20 El Paso Ysleta (Girls) 6.0
21 El Paso Eastwood (Girls) 0.0
21 El Paso Socorro (Girls) 0.0
21 Gadsden 0.0
21 San Elizario (Girls) 0.0

 

 

106

Guaranteed Places

  • 1st Place – Zackary Gomez of El Paso Pebble Hills
  • 2nd Place – Chris Tavares of El Paso Burges
  • 3rd Place – Hector Holguin of El Paso
  • 4th Place – Elijah Garcia of El Paso Hanks
  • 5th Place – Isaiah Marquez of Los Lunas
  • 6th Place – Aaron Conway of El Paso Parkland

1st Place Match

  • Zackary Gomez (El Paso Pebble Hills) 26-3, Sr. over Chris Tavares (El Paso Burges) 17-2, So. (TF-1.5 0:00 (16-0))

3rd Place Match

  • Hector Holguin (El Paso) 17-12, So. over Elijah Garcia (El Paso Hanks) 8-4, So. (MD 11-3)

5th Place Match

  • Isaiah Marquez (Los Lunas) 15-6, Jr. over Aaron Conway (El Paso Parkland) 7-15, So. (Fall 1:51)

113

Guaranteed Places

  • 1st Place – Justin Rodriguez of El Paso Pebble Hills
  • 2nd Place – Gavyn Fredrickson of Los Lunas
  • 3rd Place – Israel De Los Santos of El Paso Irvin
  • 4th Place – Kyle Morales of El Paso Coronado
  • 5th Place – Dylan Prieto of El Paso Andress
  • 6th Place – Jacob Warren of El Paso Burges

1st Place Match

  • Justin Rodriguez (El Paso Pebble Hills) 27-3, So. over Gavyn Fredrickson (Los Lunas) 23-5, Fr. (Dec 8-6)

3rd Place Match

  • Israel De Los Santos (El Paso Irvin) 4-1, Fr. over Kyle Morales (El Paso Coronado) 10-10, So. (MD 10-2)

5th Place Match

  • Dylan Prieto (El Paso Andress) 21-9, Fr. over Jacob Warren (El Paso Burges) 8-11, Sr. (Fall 0:42)

120

Guaranteed Places

  • 1st Place – Issac Sanchez of Los Lunas
  • 2nd Place – Gio Cortez of El Paso Coronado
  • 3rd Place – Andre Ramirez of El Paso Eastlake
  • 4th Place – Adan Ponce of El Paso Burges
  • 5th Place – Diego Munoz of El Paso Pebble Hills
  • 6th Place – Jason Lozano of Gadsden

1st Place Match

  • Issac Sanchez (Los Lunas) 11-3, Sr. over Gio Cortez (El Paso Coronado) 15-8, Jr. (Fall 1:00)

3rd Place Match

  • Andre Ramirez (El Paso Eastlake) 18-5, So. over Adan Ponce (El Paso Burges) 18-7, Sr. (Dec 9-3)

5th Place Match

  • Diego Munoz (El Paso Pebble Hills) 14-6, Fr. over Jason Lozano (Gadsden) 11-6, Sr. (Fall 1:27)

126

Guaranteed Places

  • 1st Place – Ernesto Martinez Acosta of El Paso El Dorado
  • 2nd Place – Dimitri Villanueva of El Paso Parkland
  • 3rd Place – Julian Solis of El Paso Pebble Hills
  • 4th Place – Anthony Ruiz of Los Lunas
  • 5th Place – Aaron Aragon of El Paso Andress
  • 6th Place – Dylan Fredrickson of Los Lunas

1st Place Match

  • Ernesto Martinez Acosta (El Paso El Dorado) 20-2, Sr. over Dimitri Villanueva (El Paso Parkland) 19-3, Sr. (OT 10-9)

3rd Place Match

  • Julian Solis (El Paso Pebble Hills) 26-7, Fr. over Anthony Ruiz (Los Lunas) 3-2, . (Fall 1:42)

5th Place Match

  • Aaron Aragon (El Paso Andress) 11-6, Fr. over Dylan Fredrickson (Los Lunas) 14-11, Jr. (Dec 5-1)

132

Guaranteed Places

  • 1st Place – Dominic Melendez of El Paso Pebble Hills
  • 2nd Place – Rigoberto Camera of Gadsden
  • 3rd Place – Victor Montes of El Paso Austin
  • 4th Place – Bobby Espinoza of El Paso Eastlake
  • 5th Place – John Baker of Los Lunas
  • 6th Place – Jorge Macias of El Paso Montwood

1st Place Match

  • Dominic Melendez (El Paso Pebble Hills) 34-4, Jr. over Rigoberto Camera (Gadsden) 21-3, Sr. (MD 17-4)

3rd Place Match

  • Victor Montes (El Paso Austin) 4-1, Sr. over Bobby Espinoza (El Paso Eastlake) 21-5, Sr. (Dec 2-0)

5th Place Match

  • John Baker (Los Lunas) 19-8, Jr. over Jorge Macias (El Paso Montwood) 18-15, Jr. (Dec 8-6)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jordan Gallegos of Los Lunas
  • 2nd Place – Andrew Flores of El Paso Eastwood
  • 3rd Place – Kevin Santana of El Paso Pebble Hills
  • 4th Place – Xavier Martin of El Paso Bel Air
  • 5th Place – Adriel Piper of El Paso Parkland
  • 6th Place – Gabe Valdez of El Paso Pebble Hills

1st Place Match

  • Jordan Gallegos (Los Lunas) 21-2, Jr. over Andrew Flores (El Paso Eastwood) 19-7, Fr. (MD 11-3)

3rd Place Match

  • Kevin Santana (El Paso Pebble Hills) 14-5, Jr. over Xavier Martin (El Paso Bel Air) 19-18, So. (Fall 1:49)

5th Place Match

  • Adriel Piper (El Paso Parkland) 13-12, Fr. over Gabe Valdez (El Paso Pebble Hills) 3-3, . (Fall 0:30)

145

Guaranteed Places

  • 1st Place – Joshua Jimenez of El Paso Coronado
  • 2nd Place – Brandon Camacho of El Paso
  • 3rd Place – Matthew Gurule of Los Lunas
  • 4th Place – Kimo Rodrigues of El Paso Andress
  • 5th Place – Jesus Rodriguez of Chaparral
  • 6th Place – Anthony Delgado of El Paso Pebble Hills

1st Place Match

  • Joshua Jimenez (El Paso Coronado) 18-1, Sr. over Brandon Camacho (El Paso) 28-3, Sr. (Dec 4-3)

3rd Place Match

  • Matthew Gurule (Los Lunas) 26-4, So. over Kimo Rodrigues (El Paso Andress) 17-6, Sr. (Dec 10-4)

5th Place Match

  • Jesus Rodriguez (Chaparral) 25-6, Sr. over Anthony Delgado (El Paso Pebble Hills) 19-11, Jr. (Dec 10-4)

152

Guaranteed Places

  • 1st Place – Juan Sanchez of Fabens
  • 2nd Place – Hector Gallegos of El Paso Jefferson
  • 3rd Place – Joseph Arsola of El Paso Pebble Hills
  • 4th Place – Jesus Salido of Gadsden
  • 5th Place – Zander Doyle of Los Lunas
  • 6th Place – Que`Jon Frias-Merritt of El Paso

1st Place Match

  • Juan Sanchez (Fabens) 26-1, Sr. over Hector Gallegos (El Paso Jefferson) 3-1, Jr. (TF-1.5 0:00 (19-3))

3rd Place Match

  • Joseph Arsola (El Paso Pebble Hills) 22-9, Sr. over Jesus Salido (Gadsden) 10-8, Sr. (Fall 1:22)

5th Place Match

  • Zander Doyle (Los Lunas) 14-15, Fr. over Que`Jon Frias-Merritt (El Paso) 20-12, So. (For.)

160

Guaranteed Places

  • 1st Place – Matthew Rico of El Paso Riverside
  • 2nd Place – ALex Perez of Gadsden
  • 3rd Place – Victor Gonzalez of El Paso Montwood
  • 4th Place – Aiden Meyer of El Paso Eastwood
  • 5th Place – Victor Santillan of El Paso
  • 6th Place – Forfeit Forfeit of Unattached
  • 6th Place – Kevin Cabada of El Paso Hanks

1st Place Match

  • Matthew Rico (El Paso Riverside) 21-4, Sr. over ALex Perez (Gadsden) 16-4, Sr. (TF-1.5 0:00 (18-1))

3rd Place Match

  • Victor Gonzalez (El Paso Montwood) 17-13, Sr. over Aiden Meyer (El Paso Eastwood) 21-6, Fr. (Dec 7-5)

5th Place Match

  • Victor Santillan (El Paso) 15-16, Jr. over Forfeit Forfeit () 1-2, . (For.)

170

Guaranteed Places

  • 1st Place – Andy Maymi of El Paso Hanks
  • 2nd Place – Gabriel Hijar of El Paso Pebble Hills
  • 3rd Place – Anthony Denning of El Paso Eastwood
  • 4th Place – Rodolfo Tellez of El Paso Eastwood
  • 6th Place – Devin Perez of Gadsden
  • 6th Place – Miguel Lara of El Paso Montwood

1st Place Match

  • Andy Maymi (El Paso Hanks) 13-4, Jr. over Gabriel Hijar (El Paso Pebble Hills) 14-6, Sr. (Fall 1:00)

3rd Place Match

  • Anthony Denning (El Paso Eastwood) 25-9, Sr. over Rodolfo Tellez (El Paso Eastwood) 6-5, So. (Fall 2:54)

5th Place Match

  • This match has not been wrestled yet.

182

Guaranteed Places

  • 1st Place – Tereus Henry of El Paso Montwood
  • 2nd Place – Jose Uribe of El Paso
  • 3rd Place – Hever Arreola of Gadsden
  • 4th Place – Dominic Castaneda of El Paso Parkland
  • 5th Place – Gustavo Renteria of El Paso Pebble Hills
  • 6th Place – Filameno Fliss of Los Lunas

1st Place Match

  • Tereus Henry (El Paso Montwood) 30-0, Sr. over Jose Uribe (El Paso) 24-5, Sr. (Fall 0:29)

3rd Place Match

  • Hever Arreola (Gadsden) 15-7, Jr. over Dominic Castaneda (El Paso Parkland) 7-7, Sr. (Fall 0:52)

5th Place Match

  • Gustavo Renteria (El Paso Pebble Hills) 14-5, Fr. over Filameno Fliss (Los Lunas) 12-10, Fr. (Fall 1:53)

195

Guaranteed Places

  • 1st Place – Marcos `Abraham` Hinojosa of El Paso Hanks
  • 2nd Place – Santiago Salas of Los Lunas
  • 3rd Place – Jonathan Jimenez of Gadsden
  • 4th Place – Jonathan Contreras of El Paso Austin
  • 5th Place – Tyler Wilkinson of El Paso Parkland
  • 6th Place – Stephen Hayes of El Paso Pebble Hills

1st Place Match

  • Marcos `Abraham` Hinojosa (El Paso Hanks) 4-0, Sr. over Santiago Salas (Los Lunas) 8-2, Jr. (MD 11-3)

3rd Place Match

  • Jonathan Jimenez (Gadsden) 20-4, Jr. over Jonathan Contreras (El Paso Austin) 3-2, Sr. (Fall 1:08)

5th Place Match

  • Tyler Wilkinson (El Paso Parkland) 8-8, Jr. over Stephen Hayes (El Paso Pebble Hills) 7-6, Jr. (Fall 2:36)

220

Guaranteed Places

  • 1st Place – Zachary Doyle of Los Lunas
  • 2nd Place – Jeremiah Norris of El Paso Parkland
  • 3rd Place – Pedro Escobar of El Paso Montwood
  • 4th Place – Chris Teran of El Paso Pebble Hills
  • 5th Place – Koby Camacho of El Paso
  • 6th Place – Estevan Nieto of El Paso Bel Air

1st Place Match

  • Zachary Doyle (Los Lunas) 10-0, So. over Jeremiah Norris (El Paso Parkland) 11-1, Jr. (Fall 1:00)

3rd Place Match

  • Pedro Escobar (El Paso Montwood) 8-1, Jr. over Chris Teran (El Paso Pebble Hills) 31-3, Sr. (Dec 6-5)

5th Place Match

  • Koby Camacho (El Paso) 22-9, So. over Estevan Nieto (El Paso Bel Air) 3-3, So. (Dec 5-1)

285

Guaranteed Places

  • 1st Place – Dom Varela of El Paso Coronado
  • 2nd Place – Walter Baca of Los Lunas
  • 3rd Place – Adam Ibarra of Chaparral
  • 4th Place – Luis Rangel of El Paso Austin
  • 5th Place – Miguel Tonche of El Paso Jefferson
  • 6th Place – Sabien Sandoval of El Paso Pebble Hills

1st Place Match

  • Dom Varela (El Paso Coronado) 13-1, Sr. over Walter Baca (Los Lunas) 14-1, Jr. (Fall 1:00)

3rd Place Match

  • Adam Ibarra (Chaparral) 9-6, Jr. over Luis Rangel (El Paso Austin) 3-2, Jr. (Fall 2:34)

5th Place Match

  • Miguel Tonche (El Paso Jefferson) 3-2, Jr. over Sabien Sandoval (El Paso Pebble Hills) 6-8, Sr. (For.)

95

Guaranteed Places

  • 1st Place – Esther Walker of El Paso Montwood (Girls)
  • 2nd Place – Bryanna Narvaez of El Paso Americas (Girls)
  • 3rd Place – Kylie Hernandez of El Paso Eastlake (Girls)
  • 4th Place – Jasmine Cortez of El Paso Coronado (Girls)
  • 5th Place – Maegan Gardea of El Paso Riverside (Girls)
  • 6th Place – Fatima Veyna of El Paso Franklin (Girls)

1st Place Match

  • Esther Walker (El Paso Montwood (Girls)) 28-1, Sr. over Bryanna Narvaez (El Paso Americas (Girls)) 2-1, Fr. (Fall 0:54)

3rd Place Match

  • Kylie Hernandez (El Paso Eastlake (Girls)) 4-1, Jr. over Jasmine Cortez (El Paso Coronado (Girls)) 9-10, Fr. (Fall 3:24)

5th Place Match

  • Maegan Gardea (El Paso Riverside (Girls)) 2-2, Sr. over Fatima Veyna (El Paso Franklin (Girls)) 9-12, . (Fall 2:20)

102

Guaranteed Places

  • 1st Place – Sarah Martinez of El Paso Hanks (Girls)
  • 2nd Place – Alexandria Olivares of El Paso Pebble HIlls (Girls)
  • 3rd Place – Leslie Castillo of El Paso Coronado (Girls)
  • 4th Place – Yulianna Alvarado of Fabens (Girls)
  • 5th Place – Samantha Serros of El Paso Parkland (Girls)
  • 6th Place – Nancy Rodriguez of El Paso Riverside (Girls)

1st Place Match

  • Sarah Martinez (El Paso Hanks (Girls)) 15-1, Jr. over Alexandria Olivares (El Paso Pebble HIlls (Girls)) 14-5, Sr. (Fall 3:52)

3rd Place Match

  • Leslie Castillo (El Paso Coronado (Girls)) 11-6, So. over Yulianna Alvarado (Fabens (Girls)) 17-5, Sr. (Fall 5:51)

5th Place Match

  • Samantha Serros (El Paso Parkland (Girls)) 11-9, So. over Nancy Rodriguez (El Paso Riverside (Girls)) 2-3, Fr. (Fall 1:28)

110

Guaranteed Places

  • 1st Place – Ariadna `Janet` Orozco of El Paso Hanks (Girls)
  • 2nd Place – Melissa De Los Santos of El Paso Irvin (Girls)
  • 3rd Place – Isabel Blancarte-Walker of El Paso Pebble HIlls (Girls)
  • 4th Place – Veronica Perez of El Paso Franklin (Girls)
  • 5th Place – Angel Hernandez of El Paso Jefferson (Girls)
  • 6th Place – Zayda Abbud of El Paso Coronado (Girls)

1st Place Match

  • Ariadna `Janet` Orozco (El Paso Hanks (Girls)) 16-3, Jr. over Melissa De Los Santos (El Paso Irvin (Girls)) 2-1, Sr. (Fall 4:29)

3rd Place Match

  • Isabel Blancarte-Walker (El Paso Pebble HIlls (Girls)) 26-6, So. over Veronica Perez (El Paso Franklin (Girls)) 15-7, . (Dec 9-7)

5th Place Match

  • Angel Hernandez (El Paso Jefferson (Girls)) 3-2, Sr. over Zayda Abbud (El Paso Coronado (Girls)) 8-7, So. (For.)

119

Guaranteed Places

  • 1st Place – Annette Enciso of El Paso Hanks (Girls)
  • 2nd Place – Rahvin Barragon of El Paso Franklin (Girls)
  • 3rd Place – Stephanie Morales of El Paso Parkland (Girls)
  • 4th Place – Morayma Montes of El Paso Austin (Girls)
  • 5th Place – Karina De La Torre of El Paso Montwood (Girls)
  • 6th Place – Jacqueline Rojo of El Paso Bel Air (Girls)

1st Place Match

  • Annette Enciso (El Paso Hanks (Girls)) 15-1, Jr. over Rahvin Barragon (El Paso Franklin (Girls)) 14-4, . (Fall 3:33)

3rd Place Match

  • Stephanie Morales (El Paso Parkland (Girls)) 14-8, Jr. over Morayma Montes (El Paso Austin (Girls)) 4-2, So. (Dec 6-5)

5th Place Match

  • Karina De La Torre (El Paso Montwood (Girls)) 17-17, Jr. over Jacqueline Rojo (El Paso Bel Air (Girls)) 16-5, Sr. (Inj. 0:00)

128

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jocelyn Ramos of El Paso Andress (Girls)
  • 2nd Place – Miriam Sanchez of El Paso Bel Air (Girls)
  • 3rd Place – Annisa Martinez of El Paso Franklin (Girls)
  • 4th Place – Alannah Lopez of El Paso Jefferson (Girls)
  • 5th Place – Vanessa Parada of El Paso Americas (Girls)
  • 6th Place – Abby Anaya of El Paso Hanks (Girls)

1st Place Match

  • Jocelyn Ramos (El Paso Andress (Girls)) 4-0, Jr. over Miriam Sanchez (El Paso Bel Air (Girls)) 21-9, Sr. (Fall 1:21)

3rd Place Match

  • Annisa Martinez (El Paso Franklin (Girls)) 9-3, . over Alannah Lopez (El Paso Jefferson (Girls)) 4-2, Sr. (Fall 3:14)

5th Place Match

  • Vanessa Parada (El Paso Americas (Girls)) 3-2, Sr. over Abby Anaya (El Paso Hanks (Girls)) 16-5, Jr. (For.)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place – Cassy Favela of El Paso Montwood (Girls)
  • 2nd Place – Melissa Moore of El Paso Bel Air (Girls)
  • 3rd Place – Nina Chavez of El Paso (Girls)
  • 4th Place – Susana Mandragon of El Paso Jefferson (Girls)
  • 5th Place – Daniella Vera of El Paso Eastlake (Girls)
  • 6th Place – Ariana Gonzalez of El Paso Pebble HIlls (Girls)

1st Place Match

  • Cassy Favela (El Paso Montwood (Girls)) 27-8, Sr. over Melissa Moore (El Paso Bel Air (Girls)) 31-12, Jr. (Fall 0:57)

3rd Place Match

  • Nina Chavez (El Paso (Girls)) 23-7, Jr. over Susana Mandragon (El Paso Jefferson (Girls)) 3-2, So. (Fall 1:10)

5th Place Match

  • Daniella Vera (El Paso Eastlake (Girls)) 20-9, Sr. over Ariana Gonzalez (El Paso Pebble HIlls (Girls)) 19-7, Jr. (Fall 4:20)

148

Guaranteed Places

  • 1st Place – Kayani Ayala of El Paso Burges (Girls)
  • 2nd Place – Destynie Pacheco of El Paso Pebble HIlls (Girls)
  • 3rd Place – Taylor Proffitt of El Paso Franklin (Girls)
  • 4th Place – Mayra Orozco of El Paso Hanks (Girls)
  • 5th Place – Saleen Doblado of El Paso Montwood (Girls)
  • 6th Place – Karla Tellez of El Paso Jefferson (Girls)

1st Place Match

  • Kayani Ayala (El Paso Burges (Girls)) 28-3, Jr. over Destynie Pacheco (El Paso Pebble HIlls (Girls)) 41-4, Sr. (Fall 3:46)

3rd Place Match

  • Taylor Proffitt (El Paso Franklin (Girls)) 11-8, . over Mayra Orozco (El Paso Hanks (Girls)) 16-5, Sr. (Dec 7-6)

5th Place Match

  • Saleen Doblado (El Paso Montwood (Girls)) 21-9, So. over Karla Tellez (El Paso Jefferson (Girls)) 2-3, Jr. (Fall 3:57)

165

Guaranteed Places

  • 1st Place – Kassandra Lindemann of El Paso Americas (Girls)
  • 2nd Place – Sabrina Highsmith of El Paso Franklin (Girls)
  • 3rd Place – Jasmine Ceasor of El Paso Eastlake (Girls)
  • 4th Place – Kelley Rodriguez of El Paso Burges (Girls)
  • 5th Place – Jade Zamora of El Paso Austin (Girls)
  • 6th Place – Bianca Rubio of El Paso Hanks (Girls)

1st Place Match

  • Kassandra Lindemann (El Paso Americas (Girls)) 19-4, Jr. over Sabrina Highsmith (El Paso Franklin (Girls)) 12-6, . (Fall 1:23)

3rd Place Match

  • Jasmine Ceasor (El Paso Eastlake (Girls)) 5-1, So. over Kelley Rodriguez (El Paso Burges (Girls)) 7-8, So. (Fall 3:15)

5th Place Match

  • Jade Zamora (El Paso Austin (Girls)) 3-2, Jr. over Bianca Rubio (El Paso Hanks (Girls)) 4-5, Jr. (Fall 0:31)

185

Guaranteed Places

  • 1st Place – Zoe Hankins of El Paso Parkland (Girls)
  • 2nd Place – Arista Najera of El Paso Montwood (Girls)
  • 3rd Place – Priscilla Rojas of Fabens (Girls)
  • 4th Place – Eliza Arriola of El Paso Riverside (Girls)
  • 5th Place – Jackie Molinar of El Paso Eastlake (Girls)
  • 6th Place – Jayanne Lopez of El Paso Pebble HIlls (Girls)

1st Place Match

  • Zoe Hankins (El Paso Parkland (Girls)) 21-1, Jr. over Arista Najera (El Paso Montwood (Girls)) 21-5, Jr. (Fall 3:02)

3rd Place Match

  • Priscilla Rojas (Fabens (Girls)) 8-8, So. over Eliza Arriola (El Paso Riverside (Girls)) 3-2, Sr. (Fall 3:04)

5th Place Match

  • Jackie Molinar (El Paso Eastlake (Girls)) 4-2, Fr. over Jayanne Lopez (El Paso Pebble HIlls (Girls)) 5-11, Fr. (Fall 4:15)

215

Guaranteed Places

  • 1st Place – Alana Michelson of El Paso Franklin (Girls)
  • 2nd Place – Elizabeth Ramirez of El Paso Bel Air (Girls)
  • 3rd Place – Neomi Franco of El Paso El Dorado (Girls)
  • 4th Place – Alexis Landeros of El Paso Montwood (Girls)
  • 5th Place – Kimberly Macias of El Paso Austin (Girls)
  • 6th Place – Emily Arreola of El Paso Jefferson (Girls)

1st Place Match

  • Alana Michelson (El Paso Franklin (Girls)) 17-3, . over Elizabeth Ramirez (El Paso Bel Air (Girls)) 10-11, Sr. (Fall 5:53)

3rd Place Match

  • Neomi Franco (El Paso El Dorado (Girls)) 2-1, So. over Alexis Landeros (El Paso Montwood (Girls)) 3-5, . (Fall 0:26)

5th Place Match

  • Kimberly Macias (El Paso Austin (Girls)) 1-2, Jr. over Emily Arreola (El Paso Jefferson (Girls)) 1-3, Sr. (For.)

What do you think?

Written by TexasWrestling