Team Scores Girls | ||
---|---|---|
1 | Rio Grande City Grulla (Girls) | 76.0 |
2 | Donna(Girls) | 73.0 |
3 | La Joya Palmview (Girls) | 69.0 |
4 | Sharyland (Girls) | 55.0 |
5 | Pharr Valley View (Girls) | 48.0 |
6 | Weslaco East (Girls) | 45.0 |
7 | Mission Veterans Memorial (Girls) | 32.0 |
8 | Pharr-San Juan-Alamo Southwest (Girls) | 29.0 |
9 | Weslaco (Girls) | 22.0 |
10 | Pharr-San Juan-Alamo Memorial (Girls) | 20.0 |
11 | Donna North (Girls) | 19.0 |
12 | Los Fresnos (Girls) | 15.0 |
13 | Rio Grande City (Girls) | 0.0 |
13 | Vanguard Academy | 0.0 |
95
Guaranteed Places
- 1st Place – Jerilyn` Perelez of Sharyland (Girls)
- 2nd Place – Monica Resendez of Donna North (Girls)
- 3rd Place – Simona Cruz of Weslaco (Girls)
- 4th Place – rebecca de hoyos of Pharr-San Juan-Alamo Southwest (Girls)
1st Place Match
- Jerilyn` Perelez (Sharyland (Girls)) 3-0, Sr. over Monica Resendez (Donna North (Girls)) 1-1, Sr. (Fall 4:19)
3rd Place Match
- Simona Cruz (Weslaco (Girls)) 3-1, . over rebecca de hoyos (Pharr-San Juan-Alamo Southwest (Girls)) 1-2, Sr. (Fall 0:50)
102
Guaranteed Places
- 1st Place – graciela reyes of Pharr-San Juan-Alamo Southwest (Girls)
- 2nd Place – Ruby De Hoyos of Donna(Girls)
- 3rd Place – Leslie Salinas of Pharr-San Juan-Alamo Memorial (Girls)
- 4th Place – Makayla Lazo of Weslaco (Girls)
1st Place Match
- graciela reyes (Pharr-San Juan-Alamo Southwest (Girls)) 7-0, Jr. over Ruby De Hoyos (Donna(Girls)) 1-1, Sr. (Fall 0:34)
3rd Place Match
- Leslie Salinas (Pharr-San Juan-Alamo Memorial (Girls)) 1-1, Fr. over Makayla Lazo (Weslaco (Girls)) 1-3, . (For.)
110
Guaranteed Places
- 1st Place – Bridny Garza of Rio Grande City Grulla (Girls)
- 2nd Place – Stephanie Gomez of Donna(Girls)
- 3rd Place – Yadira Reyna of Weslaco (Girls)
1st Place Match
- Bridny Garza (Rio Grande City Grulla (Girls)) 2-0, Jr. over Stephanie Gomez (Donna(Girls)) 0-1, Sr. (Fall 0:22)
3rd Place Match
- Yadira Reyna (Weslaco (Girls)) 0-1, . over () , . (Bye)
119
Guaranteed Places
- 1st Place – Chysaleen Flores of Rio Grande City Grulla (Girls)
- 2nd Place – Stephanie Lopez of Sharyland (Girls)
1st Place Match
- Chysaleen Flores (Rio Grande City Grulla (Girls)) 1-0, Sr. over Stephanie Lopez (Sharyland (Girls)) 0-1, Sr. (Fall 3:30)
3rd Place Match
- () , . over () , . (Bye)
128
Guaranteed Places
- 1st Place – Dafne Aguilar-Martinez of Pharr Valley View (Girls)
- 2nd Place – Madeline Quiroga of Weslaco East (Girls)
- 3rd Place – Brooklyn Garza of La Joya Palmview (Girls)
- 4th Place – Andrea Rubio of Sharyland (Girls)
1st Place Match
- Dafne Aguilar-Martinez (Pharr Valley View (Girls)) 5-1, Jr. over Madeline Quiroga (Weslaco East (Girls)) 2-1, Jr. (Fall 2:00)
3rd Place Match
- Brooklyn Garza (La Joya Palmview (Girls)) 3-1, Fr. over Andrea Rubio (Sharyland (Girls)) 2-2, Jr. (Fall 1:10)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Herlinda Amaya of Weslaco East (Girls)
- 2nd Place – Kayla Solis of La Joya Palmview (Girls)
- 3rd Place – Abigal Montes of Rio Grande City Grulla (Girls)
- 4th Place – Emily Fernandez of Donna(Girls)
1st Place Match
- Herlinda Amaya (Weslaco East (Girls)) 3-0, Sr. over Kayla Solis (La Joya Palmview (Girls)) 2-1, Sr. (Fall 3:35)
3rd Place Match
- Abigal Montes (Rio Grande City Grulla (Girls)) 2-1, So. over Emily Fernandez (Donna(Girls)) 1-2, Sr. (Dec 14-9)
148
Guaranteed Places
- 1st Place – Ashley Garza of Rio Grande City Grulla (Girls)
- 2nd Place – Oliveros Angel of La Joya Palmview (Girls)
- 3rd Place – Irene Garza of Mission Veterans Memorial (Girls)
- 4th Place – Davia Castro of Los Fresnos (Girls)
1st Place Match
- Ashley Garza (Rio Grande City Grulla (Girls)) 3-0, Sr. over Oliveros Angel (La Joya Palmview (Girls)) 2-1, Sr. (Fall 3:32)
3rd Place Match
- Irene Garza (Mission Veterans Memorial (Girls)) 3-1, So. over Davia Castro (Los Fresnos (Girls)) 4-2, So. (Fall 2:10)
165
Guaranteed Places
- 1st Place – Judith Rivas of La Joya Palmview (Girls)
- 2nd Place – Karla Cruz of Donna(Girls)
- 3rd Place – Kiarra Suelto of Sharyland (Girls)
- 4th Place – Yireh Moreno of Los Fresnos (Girls)
1st Place Match
- Judith Rivas (La Joya Palmview (Girls)) 2-0, Jr. over Karla Cruz (Donna(Girls)) 1-1, Sr. (Fall 3:19)
3rd Place Match
- Kiarra Suelto (Sharyland (Girls)) 1-1, Jr. over Yireh Moreno (Los Fresnos (Girls)) 1-3, Fr. (Fall 0:57)
185
Guaranteed Places
- 1st Place – Yadira Garza of Pharr Valley View (Girls)
- 2nd Place – Vianni Dominguez of Mission Veterans Memorial (Girls)
- 3rd Place – Dulce Perez of Donna North (Girls)
- 4th Place – Britani Maldonado of La Joya Palmview (Girls)
1st Place Match
- Yadira Garza (Pharr Valley View (Girls)) 4-2, Jr. over Vianni Dominguez (Mission Veterans Memorial (Girls)) 2-1, Sr. (Fall 3:29)
3rd Place Match
- Dulce Perez (Donna North (Girls)) 3-1, Sr. over Britani Maldonado (La Joya Palmview (Girls)) 2-2, So. (Fall 1:17)
215
Guaranteed Places
- 1st Place – Precious Hernandez of Donna(Girls)
- 2nd Place – Rachel Villarreal of Rio Grande City (Girls)
- 3rd Place – Kayla Yanez of Donna(Girls)
- 4th Place – Emily Rendon of Pharr-San Juan-Alamo Memorial (Girls)
1st Place Match
- Precious Hernandez (Donna(Girls)) 3-0, Sr. over Rachel Villarreal (Rio Grande City (Girls)) 2-1, Jr. (Fall 1:15)
3rd Place Match
- Kayla Yanez (Donna(Girls)) 3-1, Sr. over Emily Rendon (Pharr-San Juan-Alamo Memorial (Girls)) 7-2, Jr. (Fall 0:28)