Team Scores Girls | ||
---|---|---|
1 | Randall | 189.0 |
2 | Frisco Liberty | 151.0 |
3 | Prosper | 119.0 |
4 | Seven Lakes | 115.0 |
5 | Chisolm Trail | 104.5 |
6 | Northwest | 84.0 |
7 | Keller Central | 81.0 |
8 | Akins | 72.0 |
9 | Sam Houston | 60.5 |
10 | Lucas Lovejoy | 57.0 |
11 | Grapevine | 47.0 |
12 | Frisco Lebanon Trail | 42.0 |
13 | Monterey | 40.0 |
14 | Frisco Independence | 39.0 |
15 | Saginaw | 38.0 |
16 | Frisco Heritage | 37.0 |
17 | Keller | 24.0 |
18 | Frisco | 23.0 |
18 | River Road | 23.0 |
20 | Frisco Lone Star | 21.0 |
21 | Frisco Reedy | 6.0 |
95
Guaranteed Places
- 1st Place – Anabelle Garcia of Keller Central
- 2nd Place – Avery Stout of Randall
- 3rd Place – Brooklyn Diaz-Mesics of Chisolm Trail
- 4th Place – Julia Nowak of Seven Lakes
- 5th Place – Adelaide Martinsen of Seven Lakes
- 6th Place – Leslie Alvarez of Sam Houston
1st Place Match
- Anabelle Garcia (Keller Central) 4-0, So. over Avery Stout (Randall) 3-1, Fr. (Fall 5:43)
3rd Place Match
- Brooklyn Diaz-Mesics (Chisolm Trail) 9-3, So. over Julia Nowak (Seven Lakes) 8-2, So. (Fall 1:27)
5th Place Match
- Adelaide Martinsen (Seven Lakes) 7-4, Fr. over Leslie Alvarez (Sam Houston) 1-8, Sr. (Fall 2:25)
102
Guaranteed Places
- 1st Place – Jacey Burreson of Frisco Lebanon Trail
- 2nd Place – Larisa Flores of Prosper
- 3rd Place – Charis Vela of Lucas Lovejoy
- 4th Place – Jaryn Ortegon of Randall
- 5th Place – Priscilla Sanchez of Chisolm Trail
- 6th Place – Lilly Musselman of Lucas Lovejoy
1st Place Match
- Jacey Burreson (Frisco Lebanon Trail) 6-1, Jr. over Larisa Flores (Prosper) 6-3, . (MD 8-0)
3rd Place Match
- Charis Vela (Lucas Lovejoy) 5-1, So. over Jaryn Ortegon (Randall) 3-2, Fr. (Fall 4:58)
5th Place Match
- Priscilla Sanchez (Chisolm Trail) 7-6, Sr. over Lilly Musselman (Lucas Lovejoy) 5-4, Sr. (For.)
110
Guaranteed Places
- 1st Place – Savannah West of Frisco Liberty
- 2nd Place – Madison Brown of Northwest
- 3rd Place – Adriana Ornelas of Randall
- 4th Place – Melissa Marce of Akins
- 5th Place – Brianna Mancillas of Chisolm Trail
- 6th Place – Katy Baker of Frisco Lebanon Trail
1st Place Match
- Savannah West (Frisco Liberty) 12-2, Sr. over Madison Brown (Northwest) 12-1, Sr. (Dec 10-9)
3rd Place Match
- Adriana Ornelas (Randall) 12-1, Sr. over Melissa Marce (Akins) 8-4, Sr. (MD 11-1)
5th Place Match
- Brianna Mancillas (Chisolm Trail) 14-3, . over Katy Baker (Frisco Lebanon Trail) 3-3, Jr. (Fall 1:00)
119
Guaranteed Places
- 1st Place – Adia Ronea of Keller Central
- 2nd Place – Sophia Rivera of Akins
- 3rd Place – Danielle Miller of Seven Lakes
- 4th Place – Cadence Miller of Randall
- 5th Place – Cecilia Adams of Prosper
- 6th Place – Katriana Heredia of Randall
1st Place Match
- Adia Ronea (Keller Central) 5-0, So. over Sophia Rivera (Akins) 10-2, Jr. (Fall 0:00)
3rd Place Match
- Danielle Miller (Seven Lakes) 12-2, Jr. over Cadence Miller (Randall) 11-2, Jr. (Fall 0:00)
5th Place Match
- Cecilia Adams (Prosper) 9-4, . over Katriana Heredia (Randall) 2-3, Jr. (For.)
128
Guaranteed Places
- 1st Place – Skye Bravo of Randall
- 2nd Place – Tabitha Wood of Frisco Independence
- 3rd Place – Juliana Baugher of Prosper
- 4th Place – Krista Garcia of Seven Lakes
- 5th Place – Sandra Frausto of Sam Houston
- 6th Place – Natalia Sovero of Frisco Lone Star
1st Place Match
- Skye Bravo (Randall) 12-0, Sr. over Tabitha Wood (Frisco Independence) 16-2, So. (Dec 7-2)
3rd Place Match
- Juliana Baugher (Prosper) 10-4, . over Krista Garcia (Seven Lakes) 10-3, Jr. (Dec 2-0)
5th Place Match
- Sandra Frausto (Sam Houston) 6-2, So. over Natalia Sovero (Frisco Lone Star) 6-5, Sr. (Fall 1:50)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Jordan Johnston of Frisco Liberty
- 2nd Place – Sophie Adenusi of Seven Lakes
- 3rd Place – Karina Quiros of Frisco Liberty
- 4th Place – Ashton Utzman of Randall
- 5th Place – Giovanna Gordon of Chisolm Trail
- 6th Place – Taylor Martinez of Prosper
1st Place Match
- Jordan Johnston (Frisco Liberty) 10-0, Sr. over Sophie Adenusi (Seven Lakes) 9-3, Sr. (Fall 0:00)
3rd Place Match
- Karina Quiros (Frisco Liberty) 16-4, Jr. over Ashton Utzman (Randall) 11-3, Sr. (Fall 0:00)
5th Place Match
- Giovanna Gordon (Chisolm Trail) 12-4, Jr. over Taylor Martinez (Prosper) 4-3, Fr. (Fall 2:14)
148
Guaranteed Places
- 1st Place – Karestin Andrews of Grapevine
- 2nd Place – Ashley Cook of Frisco Liberty
- 3rd Place – Bonnie Lopez of River Road
- 4th Place – Kayla Munoz of Akins
- 5th Place – Sheyla Pigman of Randall
- 6th Place – Genesis Rios of Monterey
1st Place Match
- Karestin Andrews (Grapevine) 7-0, . over Ashley Cook (Frisco Liberty) 13-2, Sr. (MD 14-4)
3rd Place Match
- Bonnie Lopez (River Road) 5-1, Sr. over Kayla Munoz (Akins) 8-5, Jr. (Fall 0:00)
5th Place Match
- Sheyla Pigman (Randall) 3-2, Sr. over Genesis Rios (Monterey) 6-6, So. (For.)
165
Guaranteed Places
- 1st Place – Princess Egbuchunam of Frisco Liberty
- 2nd Place – Skylar Jackson of Northwest
- 3rd Place – Hannah Moore of Chisolm Trail
- 4th Place – Alexis Tangen of Frisco Heritage
- 5th Place – Kaylyn Villarreal of Randall
- 6th Place – Denise Rodriguez of Chisolm Trail
1st Place Match
- Princess Egbuchunam (Frisco Liberty) 14-3, Jr. over Skylar Jackson (Northwest) 9-1, Jr. (Fall 0:00)
3rd Place Match
- Hannah Moore (Chisolm Trail) 5-1, Sr. over Alexis Tangen (Frisco Heritage) 8-3, Sr. (Dec 7-2)
5th Place Match
- Kaylyn Villarreal (Randall) 6-3, Jr. over Denise Rodriguez (Chisolm Trail) 2-3, Sr. (Dec 4-0)
185
Guaranteed Places
- 1st Place – Morgan Elvin of Lucas Lovejoy
- 2nd Place – Haven Hoang of Keller
- 3rd Place – Gabbie Mahan of Prosper
- 4th Place – Natalia Salazar of Saginaw
- 5th Place – Daley Burkett of Frisco Liberty
- 6th Place – Annie Aguirre of Sam Houston
1st Place Match
- Morgan Elvin (Lucas Lovejoy) 9-1, Sr. over Haven Hoang (Keller) 6-3, So. (Fall 0:00)
3rd Place Match
- Gabbie Mahan (Prosper) 4-1, Jr. over Natalia Salazar (Saginaw) 4-2, Fr. (Fall 0:00)
5th Place Match
- Daley Burkett (Frisco Liberty) 12-6, Jr. over Annie Aguirre (Sam Houston) 1-3, So. (Fall 0:00)
215
Guaranteed Places
- 1st Place – Lily Mills of Randall
- 2nd Place – Gabi Holloway of Seven Lakes
- 3rd Place – Ivana Ogirri of Seven Lakes
- 4th Place – Ayanna Potter of Northwest
- 5th Place – Fatima Mendy of Frisco
- 6th Place – Thalia Meton of Prosper
1st Place Match
- Lily Mills (Randall) 12-0, Sr. over Gabi Holloway (Seven Lakes) 8-1, Sr. (Dec 6-5)
3rd Place Match
- Ivana Ogirri (Seven Lakes) 5-1, So. over Ayanna Potter (Northwest) 8-4, Jr. (Fall 0:00)
5th Place Match
- Fatima Mendy (Frisco) 4-2, Jr. over Thalia Meton (Prosper) 1-3, Jr. (Fall 0:00)