in

2nd Annual Girls Gator Roll Results

Team Scores Girls
1 Rio Grande City Grulla (Girls) 76.0
2 Donna(Girls) 73.0
3 La Joya Palmview (Girls) 69.0
4 Sharyland (Girls) 55.0
5 Pharr Valley View (Girls) 48.0
6 Weslaco East (Girls) 45.0
7 Mission Veterans Memorial (Girls) 32.0
8 Pharr-San Juan-Alamo Southwest (Girls) 29.0
9 Weslaco (Girls) 22.0
10 Pharr-San Juan-Alamo Memorial (Girls) 20.0
11 Donna North (Girls) 19.0
12 Los Fresnos (Girls) 15.0
13 Rio Grande City (Girls) 0.0
13 Vanguard Academy 0.0

 

95

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jerilyn` Perelez of Sharyland (Girls)
  • 2nd Place – Monica Resendez of Donna North (Girls)
  • 3rd Place – Simona Cruz of Weslaco (Girls)
  • 4th Place – rebecca de hoyos of Pharr-San Juan-Alamo Southwest (Girls)

1st Place Match

  • Jerilyn` Perelez (Sharyland (Girls)) 3-0, Sr. over Monica Resendez (Donna North (Girls)) 1-1, Sr. (Fall 4:19)

3rd Place Match

  • Simona Cruz (Weslaco (Girls)) 3-1, . over rebecca de hoyos (Pharr-San Juan-Alamo Southwest (Girls)) 1-2, Sr. (Fall 0:50)

102

Guaranteed Places

  • 1st Place – graciela reyes of Pharr-San Juan-Alamo Southwest (Girls)
  • 2nd Place – Ruby De Hoyos of Donna(Girls)
  • 3rd Place – Leslie Salinas of Pharr-San Juan-Alamo Memorial (Girls)
  • 4th Place – Makayla Lazo of Weslaco (Girls)

1st Place Match

  • graciela reyes (Pharr-San Juan-Alamo Southwest (Girls)) 7-0, Jr. over Ruby De Hoyos (Donna(Girls)) 1-1, Sr. (Fall 0:34)

3rd Place Match

  • Leslie Salinas (Pharr-San Juan-Alamo Memorial (Girls)) 1-1, Fr. over Makayla Lazo (Weslaco (Girls)) 1-3, . (For.)

110

Guaranteed Places

  • 1st Place – Bridny Garza of Rio Grande City Grulla (Girls)
  • 2nd Place – Stephanie Gomez of Donna(Girls)
  • 3rd Place – Yadira Reyna of Weslaco (Girls)

1st Place Match

  • Bridny Garza (Rio Grande City Grulla (Girls)) 2-0, Jr. over Stephanie Gomez (Donna(Girls)) 0-1, Sr. (Fall 0:22)

3rd Place Match

  • Yadira Reyna (Weslaco (Girls)) 0-1, . over () , . (Bye)

119

Guaranteed Places

  • 1st Place – Chysaleen Flores of Rio Grande City Grulla (Girls)
  • 2nd Place – Stephanie Lopez of Sharyland (Girls)

1st Place Match

  • Chysaleen Flores (Rio Grande City Grulla (Girls)) 1-0, Sr. over Stephanie Lopez (Sharyland (Girls)) 0-1, Sr. (Fall 3:30)

3rd Place Match

  • () , . over () , . (Bye)

128

Guaranteed Places

  • 1st Place – Dafne Aguilar-Martinez of Pharr Valley View (Girls)
  • 2nd Place – Madeline Quiroga of Weslaco East (Girls)
  • 3rd Place – Brooklyn Garza of La Joya Palmview (Girls)
  • 4th Place – Andrea Rubio of Sharyland (Girls)

1st Place Match

  • Dafne Aguilar-Martinez (Pharr Valley View (Girls)) 5-1, Jr. over Madeline Quiroga (Weslaco East (Girls)) 2-1, Jr. (Fall 2:00)

3rd Place Match

  • Brooklyn Garza (La Joya Palmview (Girls)) 3-1, Fr. over Andrea Rubio (Sharyland (Girls)) 2-2, Jr. (Fall 1:10)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place – Herlinda Amaya of Weslaco East (Girls)
  • 2nd Place – Kayla Solis of La Joya Palmview (Girls)
  • 3rd Place – Abigal Montes of Rio Grande City Grulla (Girls)
  • 4th Place – Emily Fernandez of Donna(Girls)

1st Place Match

  • Herlinda Amaya (Weslaco East (Girls)) 3-0, Sr. over Kayla Solis (La Joya Palmview (Girls)) 2-1, Sr. (Fall 3:35)

3rd Place Match

  • Abigal Montes (Rio Grande City Grulla (Girls)) 2-1, So. over Emily Fernandez (Donna(Girls)) 1-2, Sr. (Dec 14-9)

148

Guaranteed Places

  • 1st Place – Ashley Garza of Rio Grande City Grulla (Girls)
  • 2nd Place – Oliveros Angel of La Joya Palmview (Girls)
  • 3rd Place – Irene Garza of Mission Veterans Memorial (Girls)
  • 4th Place – Davia Castro of Los Fresnos (Girls)

1st Place Match

  • Ashley Garza (Rio Grande City Grulla (Girls)) 3-0, Sr. over Oliveros Angel (La Joya Palmview (Girls)) 2-1, Sr. (Fall 3:32)

3rd Place Match

  • Irene Garza (Mission Veterans Memorial (Girls)) 3-1, So. over Davia Castro (Los Fresnos (Girls)) 4-2, So. (Fall 2:10)

165

Guaranteed Places

  • 1st Place – Judith Rivas of La Joya Palmview (Girls)
  • 2nd Place – Karla Cruz of Donna(Girls)
  • 3rd Place – Kiarra Suelto of Sharyland (Girls)
  • 4th Place – Yireh Moreno of Los Fresnos (Girls)

1st Place Match

  • Judith Rivas (La Joya Palmview (Girls)) 2-0, Jr. over Karla Cruz (Donna(Girls)) 1-1, Sr. (Fall 3:19)

3rd Place Match

  • Kiarra Suelto (Sharyland (Girls)) 1-1, Jr. over Yireh Moreno (Los Fresnos (Girls)) 1-3, Fr. (Fall 0:57)

185

Guaranteed Places

  • 1st Place – Yadira Garza of Pharr Valley View (Girls)
  • 2nd Place – Vianni Dominguez of Mission Veterans Memorial (Girls)
  • 3rd Place – Dulce Perez of Donna North (Girls)
  • 4th Place – Britani Maldonado of La Joya Palmview (Girls)

1st Place Match

  • Yadira Garza (Pharr Valley View (Girls)) 4-2, Jr. over Vianni Dominguez (Mission Veterans Memorial (Girls)) 2-1, Sr. (Fall 3:29)

3rd Place Match

  • Dulce Perez (Donna North (Girls)) 3-1, Sr. over Britani Maldonado (La Joya Palmview (Girls)) 2-2, So. (Fall 1:17)

215

Guaranteed Places

  • 1st Place – Precious Hernandez of Donna(Girls)
  • 2nd Place – Rachel Villarreal of Rio Grande City (Girls)
  • 3rd Place – Kayla Yanez of Donna(Girls)
  • 4th Place – Emily Rendon of Pharr-San Juan-Alamo Memorial (Girls)

1st Place Match

  • Precious Hernandez (Donna(Girls)) 3-0, Sr. over Rachel Villarreal (Rio Grande City (Girls)) 2-1, Jr. (Fall 1:15)

3rd Place Match

  • Kayla Yanez (Donna(Girls)) 3-1, Sr. over Emily Rendon (Pharr-San Juan-Alamo Memorial (Girls)) 7-2, Jr. (Fall 0:28)

What do you think?

Written by TexasWrestling