News Ticker

2021 Houston Nationals – High School Boys -Club War Duals-Individual Results

HS: Pool B – HS(9-12): Whitted Trained

Guaranteed 1st place

Match #1 Round 1

HS(9-12): Whitted Trained defeated HS(9-12): 512 Outlaw 66-9

  • HS 106Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Aodhan Jimez (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 1:27
  • HS 113Javin Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Josh Ramsey (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 0:26
  • HS 120Finn Shepard (HS(9-12): Whitted Trained) over Kane Sistrunk (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 0:54
  • HS 126Sam Shafer (HS(9-12): Whitted Trained) over Aidan Burke (HS(9-12): 512 Outlaw) Maj 13-2
  • HS 132Zach Evans (HS(9-12): Whitted Trained) over Tristan Fay (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 1:59
  • HS 138Nasir Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Nathan Andrews (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 3:20
  • HS 145Hunter McCurley (HS(9-12): 512 Outlaw) over Parker Dunn (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 2:51
  • HS 152Donavan Whitted (HS(9-12): Whitted Trained) over Gage Foulds (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 2:25
  • HS 160Sincere Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Ibraheem Ahmed (HS(9-12): Whitted Trained) over JJ Guerrero (HS(9-12): 512 Outlaw) Maj 11-1
  • HS 182Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) over Jonah Morales (HS(9-12): 512 Outlaw) Maj 11-3
  • HS 195Isaiah Francis (HS(9-12): Whitted Trained) over Luke Garcia (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 3:36
  • HS 220Jayden Cook (HS(9-12): Whitted Trained) over Chris Prehar (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 1:30
  • HS 285Aidan Butler (HS(9-12): 512 Outlaw) over Nick Alverez (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 8-1

Match #2 Round 2

HS(9-12): Whitted Trained defeated HS(9-12): Cyclones 61-9

  • HS 106Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Jackson Ham (HS(9-12): Cyclones) Fall 0:58
  • HS 113Javin Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over John Hantak (HS(9-12): Cyclones) Fall 0:37
  • HS 120Finn Shepard (HS(9-12): Whitted Trained) over Sean Miller (HS(9-12): Cyclones) Fall 1:47
  • HS 126Elijah Rivas (HS(9-12): Whitted Trained) over Philip Junghans (HS(9-12): Cyclones) SV-1 6-6
  • HS 132Zach Evans (HS(9-12): Whitted Trained) over Patrick Durias (HS(9-12): Cyclones) Maj 9-1
  • HS 138Nasir Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Khalil Saldivar (HS(9-12): Cyclones) Fall 3:06
  • HS 145Parker Dunn (HS(9-12): Whitted Trained) over Collin Moore (HS(9-12): Cyclones) Fall 2:00
  • HS 152Marcus Allen (HS(9-12): Cyclones) over Julian Montelongo (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 0:33
  • HS 160Sincere Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over William Hayes (HS(9-12): Cyclones) Fall 1:46
  • HS 170Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Kent Stovall (HS(9-12): Cyclones) over Ibraheem Ahmed (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 4-0
  • HS 195Jayden Cook (HS(9-12): Whitted Trained) over Sean Lade (HS(9-12): Cyclones) Dec 4-1
  • HS 220Isaiah Francis (HS(9-12): Whitted Trained) over Andy Haggerty (HS(9-12): Cyclones) Dec 3-0
  • HS 285Nick Alverez (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 Round 3

HS(9-12): Whitted Trained defeated HS(9-12): JFlo 64-15

  • HS 106Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Javin Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Jimmy Guzman (HS(9-12): JFlo) Fall 2:22
  • HS 120Sam Shafer (HS(9-12): Whitted Trained) over Zeb Sanders (HS(9-12): JFlo) Fall 3:16
  • HS 126Elijah Rivas (HS(9-12): Whitted Trained) over Mathew Perez (HS(9-12): JFlo) Fall 3:39
  • HS 132Zach Evans (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Nasir Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Michael Flores (HS(9-12): JFlo) Fall 1:43
  • HS 145Bryson Cole (HS(9-12): JFlo) over Parker Dunn (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 2:25
  • HS 152Ethan Jean (HS(9-12): Whitted Trained) over Samuel Cordova (HS(9-12): JFlo) Maj 12-0
  • HS 160Sincere Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over William Suttle (HS(9-12): JFlo) Fall 2:09
  • HS 170Ramiro Rodriquez (HS(9-12): JFlo) over Ibraheem Ahmed (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 1:40
  • HS 182Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Isaiah Francis (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Jayden Cook (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Tyler Langin (HS(9-12): JFlo) over Nick Alverez (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 2-0
  • G 50Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) vs Unknown (Unattached)
  • G 57Finn Shepard (HS(9-12): Whitted Trained) vs Mathew Perez (HS(9-12): JFlo)
  • G 64Julian Montelongo (HS(9-12): Whitted Trained) vs Unknown (Unattached)
  • G 70Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) vs Unknown (Unattached)

Match #4 Round 4

HS(9-12): Whitted Trained received a Bye

Match #5 Round 5

HS(9-12): Whitted Trained defeated HS(9-12): VICI 49-18

  • HS 106Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Chris Foster (HS(9-12): VICI) Fall 0:54
  • HS 113Javin Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Ty Annoura (HS(9-12): VICI) Dec 6-1
  • HS 120Finn Shepard (HS(9-12): Whitted Trained) over Joseph Keeler (HS(9-12): VICI) Fall 1:21
  • HS 126Dylan Plows (HS(9-12): VICI) over Estaban Duran (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 9-3
  • HS 132Zach Evans (HS(9-12): Whitted Trained) over Logan Long (HS(9-12): VICI) SV-1 7-5
  • HS 138Nasir Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Tony Armstrong (HS(9-12): VICI) Fall 0:50
  • HS 145Odin Hicks (HS(9-12): VICI) over Parker Dunn (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 2:03
  • HS 152Donavan Whitted (HS(9-12): Whitted Trained) over Julian Baca (HS(9-12): VICI) Fall 1:29
  • HS 160Sincere Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Caleb Mata (HS(9-12): VICI) Maj 9-1
  • HS 170Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) over Samid Al-Khatib (HS(9-12): VICI) Dec 10-3
  • HS 182Luke Marvin (HS(9-12): VICI) over Ibraheem Ahmed (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 5-2
  • HS 195Anthony Fulmer (HS(9-12): VICI) over Isaiah Francis (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 3:15
  • HS 220Jayden Cook (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Nick Alverez (HS(9-12): Whitted Trained) over Lazaro Gutierez (HS(9-12): VICI) Fall 1:59

HS: Gold – HS(9-12): Whitted Trained

Guaranteed 1st place

Match #1 Semifinal

HS(9-12): Whitted Trained defeated HS(9-12): ETX Pace Orange 41-22

  • HS 106Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Dylan Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 14-4
  • HS 113Javin Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Adrian Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:46
  • HS 120Sam Shafer (HS(9-12): Whitted Trained) over Jake Moon (HS(9-12): ETX Pace Orange) Dec 5-0
  • HS 126Zach Flowers (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Estaban Duran (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 3-0
  • HS 132Zach Evans (HS(9-12): Whitted Trained) over Jose Barron (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 16-6
  • HS 138Nasir Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Aidan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:39
  • HS 145Parker Dunn (HS(9-12): Whitted Trained) over Noah Ramos (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:24
  • HS 152Ethan Jean (HS(9-12): Whitted Trained) over Logan Steinbrugge (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 2:50
  • HS 160Sincere Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Zach Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 0:33
  • HS 170Jarrett Stoner (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Ibraheem Ahmed (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 6-1
  • HS 182Ramsey Brahimaj (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 2:05
  • HS 195Bryce Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Jayden Cook (HS(9-12): Whitted Trained) Maj 12-3
  • HS 220Deyreck Dean (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Isaiah Francis (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 9-4
  • HS 285Jayce Chew (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Nick Alverez (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 2-0

Match #2 1st Place Match

HS(9-12): Whitted Trained defeated HS(9-12): 3F 42-27

  • HS 106Luke Burgess (HS(9-12): 3F) over Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 12-9
  • HS 113Javin Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Carter Taylor (HS(9-12): 3F) Maj 10-1
  • HS 120Finn Shepard (HS(9-12): Whitted Trained) over Caden Offel (HS(9-12): 3F) Fall 0:22
  • HS 126Carson Laughery (HS(9-12): 3F) over Sam Shafer (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 1:51
  • HS 132Zach Evans (HS(9-12): Whitted Trained) over Adrian Martinez (HS(9-12): 3F) Dec 8-4
  • HS 138Nasir Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Ethan Rutt (HS(9-12): 3F) Fall 2:03
  • HS 145Joshua Moreno (HS(9-12): 3F) over Parker Dunn (HS(9-12): Whitted Trained) TF 22-5
  • HS 152Donavan Whitted (HS(9-12): Whitted Trained) over Remy Jacops (HS(9-12): 3F) TF 20-5
  • HS 160Sincere Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Tye Frnka (HS(9-12): 3F) Fall 0:55
  • HS 170Aaron Lofton (HS(9-12): 3F) over Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 0:34
  • HS 182Andrew Fontana (HS(9-12): 3F) over Ibraheem Ahmed (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 7-1
  • HS 195Jayden Cook (HS(9-12): Whitted Trained) over Adan Doss (HS(9-12): 3F) Fall 1:40
  • HS 220Brooks Bittick (HS(9-12): 3F) over Isaiah Francis (HS(9-12): Whitted Trained) Maj 13-1
  • HS 285Nick Alverez (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf

HS: Pool B – HS(9-12): VICI

Guaranteed 2nd place

Match #1 Round 1

HS(9-12): VICI received a Bye

Match #2 Round 2

HS(9-12): VICI defeated HS(9-12): JFlo 58-12

  • HS 106Chris Foster (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Ty Annoura (HS(9-12): VICI) over Jimmy Guzman (HS(9-12): JFlo) Dec 7-0
  • HS 120Joseph Keeler (HS(9-12): VICI) over Zeb Sanders (HS(9-12): JFlo) Dec 10-6
  • HS 126Dylan Plows (HS(9-12): VICI) over Mathew Perez (HS(9-12): JFlo) Maj 10-2
  • HS 132Logan Long (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Michael Flores (HS(9-12): JFlo) over Tony Armstrong (HS(9-12): VICI) Fall 3:07
  • HS 145Odin Hicks (HS(9-12): VICI) over Bryson Cole (HS(9-12): JFlo) Maj 12-1
  • HS 152Julian Baca (HS(9-12): VICI) over Samuel Cordova (HS(9-12): JFlo) Dec 2-0
  • HS 160Caleb Mata (HS(9-12): VICI) over Ramiro Rodriquez (HS(9-12): JFlo) Inj 2:14
  • HS 170Samid Al-Khatib (HS(9-12): VICI) over William Suttle (HS(9-12): JFlo) TF 19-4
  • HS 182Luke Marvin (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Ashton Boyd (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Anthony Fulmer (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Tyler Langin (HS(9-12): JFlo) over Lazaro Gutierez (HS(9-12): VICI) Fall 3:02

Match #3 Round 3

HS(9-12): VICI defeated HS(9-12): 512 Outlaw 38-28

  • HS 106Aodhan Jimez (HS(9-12): 512 Outlaw) over Chris Foster (HS(9-12): VICI) Maj 9-0
  • HS 113Josh Ramsey (HS(9-12): 512 Outlaw) over Ty Annoura (HS(9-12): VICI) Fall 2:14
  • HS 120Joseph Keeler (HS(9-12): VICI) over Kane Sistrunk (HS(9-12): 512 Outlaw) Dec 10-6
  • HS 126Dylan Plows (HS(9-12): VICI) over Aidan Burke (HS(9-12): 512 Outlaw) Maj 14-3
  • HS 132Logan Long (HS(9-12): VICI) over Tristan Fay (HS(9-12): 512 Outlaw) Dec 3-0
  • HS 138Nathan Andrews (HS(9-12): 512 Outlaw) over Tony Armstrong (HS(9-12): VICI) Fall 1:49
  • HS 145Odin Hicks (HS(9-12): VICI) over Hunter McCurley (HS(9-12): 512 Outlaw) Maj 14-4
  • HS 152Gage Foulds (HS(9-12): 512 Outlaw) over Julian Baca (HS(9-12): VICI) Dec 7-5
  • HS 160Caleb Mata (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Ashton Boyd (HS(9-12): VICI) over JJ Guerrero (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 1:28
  • HS 182Samid Al-Khatib (HS(9-12): VICI) over Jonah Morales (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 2:30
  • HS 195Luke Marvin (HS(9-12): VICI) over Luke Garcia (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 1:29
  • HS 220Chris Prehar (HS(9-12): 512 Outlaw) over Anthony Fulmer (HS(9-12): VICI) Fall 3:54
  • HS 285Aidan Butler (HS(9-12): 512 Outlaw) over Lazaro Gutierez (HS(9-12): VICI) Dec 6-0

Match #4 Round 4

HS(9-12): VICI defeated HS(9-12): Cyclones 55-7

  • HS 106Chris Foster (HS(9-12): VICI) over Jackson Ham (HS(9-12): Cyclones) TB-1 3-0
  • HS 113Ty Annoura (HS(9-12): VICI) over John Hantak (HS(9-12): Cyclones) Fall 1:51
  • HS 120Joseph Keeler (HS(9-12): VICI) over Sean Miller (HS(9-12): Cyclones) Dec 8-5
  • HS 126Dylan Plows (HS(9-12): VICI) over Philip Junghans (HS(9-12): Cyclones) Dec 9-2
  • HS 132Logan Long (HS(9-12): VICI) over Patrick Durias (HS(9-12): Cyclones) Maj 8-0
  • HS 138Khalil Saldivar (HS(9-12): Cyclones) over Tony Armstrong (HS(9-12): VICI) Dec 7-0
  • HS 145Odin Hicks (HS(9-12): VICI) over Collin Moore (HS(9-12): Cyclones) Fall 0:16
  • HS 152Marcus Allen (HS(9-12): Cyclones) over Julian Baca (HS(9-12): VICI) Maj 9-1
  • HS 160Caleb Mata (HS(9-12): VICI) over William Hayes (HS(9-12): Cyclones) Fall 3:19
  • HS 170Ashton Boyd (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Samid Al-Khatib (HS(9-12): VICI) over Kent Stovall (HS(9-12): Cyclones) SV-1 6-4
  • HS 195Luke Marvin (HS(9-12): VICI) over Sean Lade (HS(9-12): Cyclones) Dec 2-0
  • HS 220Anthony Fulmer (HS(9-12): VICI) over Andy Haggerty (HS(9-12): Cyclones) Fall 1:56
  • HS 285Lazaro Gutierez (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf

Match #5 Round 5

HS(9-12): Whitted Trained defeated HS(9-12): VICI 49-18

  • HS 106Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Chris Foster (HS(9-12): VICI) Fall 0:54
  • HS 113Javin Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Ty Annoura (HS(9-12): VICI) Dec 6-1
  • HS 120Finn Shepard (HS(9-12): Whitted Trained) over Joseph Keeler (HS(9-12): VICI) Fall 1:21
  • HS 126Dylan Plows (HS(9-12): VICI) over Estaban Duran (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 9-3
  • HS 132Zach Evans (HS(9-12): Whitted Trained) over Logan Long (HS(9-12): VICI) SV-1 7-5
  • HS 138Nasir Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Tony Armstrong (HS(9-12): VICI) Fall 0:50
  • HS 145Odin Hicks (HS(9-12): VICI) over Parker Dunn (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 2:03
  • HS 152Donavan Whitted (HS(9-12): Whitted Trained) over Julian Baca (HS(9-12): VICI) Fall 1:29
  • HS 160Sincere Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Caleb Mata (HS(9-12): VICI) Maj 9-1
  • HS 170Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) over Samid Al-Khatib (HS(9-12): VICI) Dec 10-3
  • HS 182Luke Marvin (HS(9-12): VICI) over Ibraheem Ahmed (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 5-2
  • HS 195Anthony Fulmer (HS(9-12): VICI) over Isaiah Francis (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 3:15
  • HS 220Jayden Cook (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Nick Alverez (HS(9-12): Whitted Trained) over Lazaro Gutierez (HS(9-12): VICI) Fall 1:59

HS: Silver – HS(9-12): VICI

Guaranteed 1st place

Match #1 Semifinal

HS(9-12): VICI defeated HS(9-12): NXT Level 43-27

  • HS 106Jesus Diaz (HS(9-12): NXT Level) over Chris Foster (HS(9-12): VICI) Dec 8-6
  • HS 113Ty Annoura (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120William Pirk (HS(9-12): NXT Level) over Joseph Keeler (HS(9-12): VICI) Dec 6-1
  • HS 126Ethan Franklin (HS(9-12): NXT Level) over Dylan Plows (HS(9-12): VICI) Dec 5-4
  • HS 132Logan Long (HS(9-12): VICI) over Dylan Prieto (HS(9-12): NXT Level) Dec 6-4
  • HS 138Gavin Ramos (HS(9-12): NXT Level) over Tony Armstrong (HS(9-12): VICI) Fall 1:46
  • HS 145Odin Hicks (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Daniel McGurk (HS(9-12): NXT Level) over Julian Baca (HS(9-12): VICI) Fall 3:29
  • HS 160Caleb Mata (HS(9-12): VICI) over Hector Hinojos (HS(9-12): NXT Level) Fall 3:28
  • HS 170Ashton Boyd (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Samid Al-Khatib (HS(9-12): VICI) over Sammy Montes (HS(9-12): NXT Level) Maj 13-3
  • HS 195Luke Marvin (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Corbin Phelps (HS(9-12): NXT Level) over Anthony Fulmer (HS(9-12): VICI) Fall 0:23
  • HS 285Lazaro Gutierez (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • ed)

Match #2 1st Place Match

HS(9-12): VICI defeated HS(9-12): Cypress Ranch 0-0

  • HS 106Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 113Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 120Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 126Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 132Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 138Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 145Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 152Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 160Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 170Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 182Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 195Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 220Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 285Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)

HS: Pool D – HS(9-12): Spring Klein

Guaranteed 2nd place

Match #1 Round 1

HS(9-12): Spring Klein defeated HS(9-12): Lightning 65-6

  • HS 106Julius Soltero (HS(9-12): Spring Klein) over Marco Cortez (HS(9-12): Lightning) Fall 2:28
  • HS 113Ethan Boudreaux (HS(9-12): Spring Klein) over Thiago Almeida (HS(9-12): Lightning) Maj 19-6
  • HS 120TC McGuire (HS(9-12): Spring Klein) over Jonathan Castillo (HS(9-12): Lightning) Maj 9-1
  • HS 126Mark Silva (HS(9-12): Lightning) over Isaiah Palacios (HS(9-12): Spring Klein) Fall 2:55
  • HS 132Cody Tauzin (HS(9-12): Spring Klein) over Gregory Nava (HS(9-12): Lightning) Maj 9-1
  • HS 138Jonathan Lane (HS(9-12): Spring Klein) over Michael De La Cruz (HS(9-12): Lightning) Dec 4-3
  • HS 145Roberto Bautista (HS(9-12): Spring Klein) over Alberto Elizondo (HS(9-12): Lightning) Fall 2:16
  • HS 152Ethan Foreman (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Isaac Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Donovan Herrera (HS(9-12): Lightning) Fall 3:02
  • HS 170Nick Bayliss (HS(9-12): Spring Klein) over Jesus Ceja (HS(9-12): Lightning) Fall 2:56
  • HS 182Jaidyn Criswell (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Eli Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Isacc Garza (HS(9-12): Lightning) TF 17-2
  • HS 220Giovanni Rosamilia (HS(9-12): Spring Klein) over Randy Bruce (HS(9-12): Lightning) Dec 5-2
  • HS 285Johrdan Howard (HS(9-12): Spring Klein) over Orlando Camacho (HS(9-12): Lightning) Fall 3:34

Match #2 Round 2

HS(9-12): Spring Klein received a Bye

Match #3 Round 3

HS(9-12): Spring Klein defeated HS(9-12): Spartan Mat Club 47-17

  • HS 106Julius Soltero (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Ethan Boudreaux (HS(9-12): Spring Klein) over Johnathan Haneisen (HS(9-12): Spartan Mat Club) Maj 12-0
  • HS 120TC McGuire (HS(9-12): Spring Klein) over Jack McDonald (HS(9-12): Spartan Mat Club) SV-1 4-2
  • HS 126Joshua Garcia (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Isaiah Palacios (HS(9-12): Spring Klein) Maj 11-1
  • HS 132Curtis Haneisen (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Cody Tauzin (HS(9-12): Spring Klein) Fall 0:26
  • HS 138Jonathan Lane (HS(9-12): Spring Klein) vs Jack Snider (HS(9-12): Spartan Mat Club)
  • HS 145Roberto Bautista (HS(9-12): Spring Klein) over Jackson Berg (HS(9-12): Spartan Mat Club) Maj 11-0
  • HS 152Jacob Densmore (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Ethan Foreman (HS(9-12): Spring Klein) Maj 10-2
  • HS 160Evan Atchley (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Isaac Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) Dec 4-3
  • HS 170Nick Bayliss (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Jaidyn Criswell (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Eli Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Giovanni Rosamilia (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Johrdan Howard (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 Round 4

HS(9-12): Lofton Style defeated HS(9-12): Spring Klein 41-31

  • HS 106Cooper Chapman (HS(9-12): Lofton Style) over Julius Soltero (HS(9-12): Spring Klein) Fall 2:04
  • HS 113Conrad Hendricksen (HS(9-12): Lofton Style) over Ethan Boudreaux (HS(9-12): Spring Klein) Maj 11-2
  • HS 120TC McGuire (HS(9-12): Spring Klein) over Hayward Metcalf (HS(9-12): Lofton Style) Fall 2:23
  • HS 126Mitchell Borynack (HS(9-12): Lofton Style) over Isaiah Palacios (HS(9-12): Spring Klein) Fall 1:37
  • HS 132Jedidiah Kim (HS(9-12): Lofton Style) over Talim Hussain (HS(9-12): Spring Klein) Dec 6-4
  • HS 138Ty Volk (HS(9-12): Lofton Style) over Jonathan Lane (HS(9-12): Spring Klein) Maj 10-1
  • HS 145Roberto Bautista (HS(9-12): Spring Klein) over Hunter Shaw (HS(9-12): Lofton Style) Fall 2:02
  • HS 152Cooper Ribman (HS(9-12): Lofton Style) over Cola Torres (HS(9-12): Spring Klein) Fall 0:46
  • HS 160John Ward (HS(9-12): Spring Klein) over Michael Brezlav (HS(9-12): Lofton Style) Dec 6-2
  • HS 170Nick Bayliss (HS(9-12): Spring Klein) over Chaz Smith (HS(9-12): Lofton Style) Fall 2:19
  • HS 182Jaidyn Criswell (HS(9-12): Spring Klein) over Traveon Van-Dyck (HS(9-12): Lofton Style) Maj 11-0
  • HS 195Eli Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220John Bray (HS(9-12): Lofton Style) over Giovanni Rosamilia (HS(9-12): Spring Klein) Fall 2:05
  • HS 285Nick Juarez (HS(9-12): Lofton Style) over Johrdan Howard (HS(9-12): Spring Klein) Fall 2:23

Match #5 Round 5

HS(9-12): Spring Klein defeated HS(9-12): Ohana Northeast WA 42-19

  • HS 106Tyson Roach (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Julius Soltero (HS(9-12): Spring Klein) Maj 18-7
  • HS 113Ethan Boudreaux (HS(9-12): Spring Klein) over Zarek Hernandez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 10-6
  • HS 120TC McGuire (HS(9-12): Spring Klein) over Dragon Davila (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Maj 14-2
  • HS 126Isaiah Palacios (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Cody Tauzin (HS(9-12): Spring Klein) over Seth Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 10-8
  • HS 138Jonathan Lane (HS(9-12): Spring Klein) over Tyler Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Maj 14-1
  • HS 145DeShawn Cosby (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Roberto Bautista (HS(9-12): Spring Klein) Dec 3-1
  • HS 152Amir Musali (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Ethan Foreman (HS(9-12): Spring Klein) Dec 10-4
  • HS 160Austin Hartmangruber (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over John Ward (HS(9-12): Spring Klein) Dec 7-4
  • HS 170Darwin Hull (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Nick Bayliss (HS(9-12): Spring Klein) Fall 1:41
  • HS 182Jaidyn Criswell (HS(9-12): Spring Klein) over Oscar Rease (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Maj 12-1
  • HS 195Eli Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Giovanni Rosamilia (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Johrdan Howard (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf

HS: Silver – HS(9-12): Spring Klein

Guaranteed 4th place

Match #1 Semifinal

HS(9-12): Cypress Ranch defeated HS(9-12): Spring Klein 34-24

  • HS 106Kooper Good (HS(9-12): Cypress Ranch) over Julius Soltero (HS(9-12): Spring Klein) Maj 15-3
  • HS 113Oliver Scoble (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120TC McGuire (HS(9-12): Spring Klein) over Ty Broussard (HS(9-12): Cypress Ranch) Dec 8-7
  • HS 126 – Double Forfeit
  • HS 132Jude Camacho (HS(9-12): Cypress Ranch) over Cody Tauzin (HS(9-12): Spring Klein) Fall 1:22
  • HS 138Jacob Grogan (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 145Kohen Coffman (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Lucas Brown (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Isaac Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170John Ward (HS(9-12): Spring Klein) over Marvin Brewster (HS(9-12): Cypress Ranch) Dec 5-4
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195Eli Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Ben Vogt (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 1:42
  • HS 220Giovanni Rosamilia (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285 – Double Forfeit

HS: Pool D – HS(9-12): Spartan Mat Club

Guaranteed 4th place

Match #1 Round 1

HS(9-12): Spartan Mat Club received a Bye

Match #2 Round 2

HS(9-12): Ohana Northeast WA defeated HS(9-12): Spartan Mat Club 38-18

  • HS 106Tyson Roach (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Zarek Hernandez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Johnathan Haneisen (HS(9-12): Spartan Mat Club) TF 17-0
  • HS 120Jack McDonald (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Dragon Davila (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Fall 0:56
  • HS 126Joshua Garcia (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Asa Kelly (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Fall 3:03
  • HS 132Jonathan Breigenzer (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Seth Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 8-4
  • HS 138Jack Snider (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Tyler Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 9-3
  • HS 145DeShawn Cosby (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Jacob Densmore (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 0:51
  • HS 152Amir Musali (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Jackson Berg (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 1:31
  • HS 160Austin Hartmangruber (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Evan Atchley (HS(9-12): Spartan Mat Club) Dec 2-0
  • HS 170Darwin Hull (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Oscar Rease (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195 – Double Forfeit
  • HS 220 – Double Forfeit
  • HS 285 – Double Forfeit

Match #3 Round 3

HS(9-12): Spring Klein defeated HS(9-12): Spartan Mat Club 47-17

  • HS 106Julius Soltero (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Ethan Boudreaux (HS(9-12): Spring Klein) over Johnathan Haneisen (HS(9-12): Spartan Mat Club) Maj 12-0
  • HS 120TC McGuire (HS(9-12): Spring Klein) over Jack McDonald (HS(9-12): Spartan Mat Club) SV-1 4-2
  • HS 126Joshua Garcia (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Isaiah Palacios (HS(9-12): Spring Klein) Maj 11-1
  • HS 132Curtis Haneisen (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Cody Tauzin (HS(9-12): Spring Klein) Fall 0:26
  • HS 138Jonathan Lane (HS(9-12): Spring Klein) vs Jack Snider (HS(9-12): Spartan Mat Club)
  • HS 145Roberto Bautista (HS(9-12): Spring Klein) over Jackson Berg (HS(9-12): Spartan Mat Club) Maj 11-0
  • HS 152Jacob Densmore (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Ethan Foreman (HS(9-12): Spring Klein) Maj 10-2
  • HS 160Evan Atchley (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Isaac Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) Dec 4-3
  • HS 170Nick Bayliss (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Jaidyn Criswell (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Eli Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Giovanni Rosamilia (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Johrdan Howard (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 Round 4

HS(9-12): Spartan Mat Club defeated HS(9-12): Lightning 36-27

  • HS 106Marco Cortez (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Johnathan Haneisen (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Jack McDonald (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Jonathan Castillo (HS(9-12): Lightning) Dec 7-0
  • HS 126Joshua Garcia (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Mark Silva (HS(9-12): Lightning) Fall 1:42
  • HS 132Jonathan Breigenzer (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Gregory Nava (HS(9-12): Lightning) Fall 1:59
  • HS 138Jack Snider (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 145Alberto Elizondo (HS(9-12): Lightning) over Jacob Densmore (HS(9-12): Spartan Mat Club) Dec 4-3
  • HS 152Jackson Berg (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Evan Atchley (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Donovan Herrera (HS(9-12): Lightning) Dec 7-2
  • HS 170 – Double Forfeit
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195Isacc Garza (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Randy Bruce (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Orlando Camacho (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • nattached)

Match #5 Round 5

HS(9-12): Lofton Style defeated HS(9-12): Spartan Mat Club 58-7

  • HS 106Cooper Chapman (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Conrad Hendricksen (HS(9-12): Lofton Style) over Johnathan Haneisen (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 2:02
  • HS 120Jack McDonald (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Hayward Metcalf (HS(9-12): Lofton Style) SV-1 4-2
  • HS 126Mitchell Borynack (HS(9-12): Lofton Style) over Joshua Garcia (HS(9-12): Spartan Mat Club) Dec 4-0
  • HS 132Jedidiah Kim (HS(9-12): Lofton Style) over Curtis Haneisen (HS(9-12): Spartan Mat Club) Dec 5-2
  • HS 138Ty Volk (HS(9-12): Lofton Style) over Jack Snider (HS(9-12): Spartan Mat Club) Maj 12-0
  • HS 145Jackson Berg (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Hunter Shaw (HS(9-12): Lofton Style) Maj 11-0
  • HS 152Cooper Ribman (HS(9-12): Lofton Style) over Jacob Densmore (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 2:45
  • HS 160Michael Brezlav (HS(9-12): Lofton Style) over Evan Atchley (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 2:07
  • HS 170Chaz Smith (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Traveon Van-Dyck (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195 – Double Forfeit
  • HS 220John Bray (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Nick Juarez (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf

HS: Copper – HS(9-12): Spartan Mat Club

Guaranteed 2nd place

Match #1 Semifinal

HS(9-12): Spartan Mat Club defeated HS(9-12): Rise 24-16

  • HS 106 – Double Forfeit
  • HS 113 – Double Forfeit
  • HS 120Micah White (HS(9-12): Rise) over Jack McDonald (HS(9-12): Spartan Mat Club) Maj 15-5
  • HS 126Joshua Garcia (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Luis Martinez (HS(9-12): Rise) over Jonathan Breigenzer (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 3:18
  • HS 138Jack Snider (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Grayson Roberts (HS(9-12): Rise) Fall 0:23
  • HS 145Arturo Acosta (HS(9-12): Rise) over Jacob Densmore (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 0:32
  • HS 152Jackson Berg (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Kody Schulze (HS(9-12): Rise) Fall 1:31
  • HS 160Evan Atchley (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Jonathon Trzecki (HS(9-12): Rise) Fall 2:06
  • HS 170 – Double Forfeit
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195 – Double Forfeit
  • HS 220 – Double Forfeit
  • HS 285 – Double Forfeit

HS: Pool A – HS(9-12): Rise

Guaranteed 4th place

Match #1 Round 1

HS(9-12): Rise defeated HS(9-12): ETX Pace Blue 48-21

  • HS 106Mitchell Criscione (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Landon Smith (HS(9-12): Rise) over Ethan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:40
  • HS 120Micah White (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Micah Mitchell (HS(9-12): Rise) over Hayden Fulkerson (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:52
  • HS 132Luis Martinez (HS(9-12): Rise) over Bryce Vernotico (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:09
  • HS 138Andrew Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Grayson Roberts (HS(9-12): Rise) Dec 5-1
  • HS 145Arturo Acosta (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Kody Schulze (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Jonathon Trzecki (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Ethan Bemis (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195Sulleyman Allayarov (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Aiden Barrera (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285 – Double Forfeit

Match #2 Round 2

HS(9-12): Cypress Ranch defeated HS(9-12): Rise 42-22

  • HS 106Kooper Good (HS(9-12): Cypress Ranch) over Mitchell Criscione (HS(9-12): Rise) Fall 2:48
  • HS 113Oliver Scoble (HS(9-12): Cypress Ranch) over Landon Smith (HS(9-12): Rise) Fall 0:28
  • HS 120Micah White (HS(9-12): Rise) over Ty Broussard (HS(9-12): Cypress Ranch) Maj 12-3
  • HS 126Xavior Harrell (HS(9-12): Cypress Ranch) over Micah Mitchell (HS(9-12): Rise) Fall 0:24
  • HS 132Brant Ehrlicher (HS(9-12): Rise) over Kyle Lew (HS(9-12): Cypress Ranch) Dec 7-2
  • HS 138Jacob Grogan (HS(9-12): Cypress Ranch) over Grayson Roberts (HS(9-12): Rise) Fall 0:14
  • HS 145Arturo Acosta (HS(9-12): Rise) over Lucas Brown (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 2:53
  • HS 152Kody Schulze (HS(9-12): Rise) over Jaxon Good (HS(9-12): Cypress Ranch) SV-1 21-19
  • HS 160Jonathon Trzecki (HS(9-12): Rise) over Logan Mitchell (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 0:16
  • HS 170Marvin Brewster (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Luke Malveaux (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Ben Vogt (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220 – Double Forfeit
  • HS 285 – Double Forfeit

Match #3 Round 3

HS(9-12): 3F defeated HS(9-12): Rise 72-6

  • HS 106Luke Burgess (HS(9-12): 3F) over Mitchell Criscione (HS(9-12): Rise) Fall 0:21
  • HS 113Carter Taylor (HS(9-12): 3F) over Landon Smith (HS(9-12): Rise) Fall 0:24
  • HS 120Micah White (HS(9-12): Rise) over Caden Offel (HS(9-12): 3F) Fall 1:45
  • HS 126Carson Laughery (HS(9-12): 3F) over Micah Mitchell (HS(9-12): Rise) Fall 0:58
  • HS 132Adrian Martinez (HS(9-12): 3F) over Brant Ehrlicher (HS(9-12): Rise) Fall 0:49
  • HS 138Ethan Rutt (HS(9-12): 3F) over Grayson Roberts (HS(9-12): Rise) Fall 0:15
  • HS 145Joshua Moreno (HS(9-12): 3F) over Arturo Acosta (HS(9-12): Rise) Fall 1:39
  • HS 152Remy Jacops (HS(9-12): 3F) over Kody Schulze (HS(9-12): Rise) Fall 1:56
  • HS 160Tye Frnka (HS(9-12): 3F) over Jonathon Trzecki (HS(9-12): Rise) Fall 3:00
  • HS 170Aaron Lofton (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Andrew Fontana (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Adan Doss (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Brooks Bittick (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)

Match #4 Round 4

HS(9-12): Rise received a Bye

Match #5 Round 5

HS(9-12): APEX defeated HS(9-12): Rise 40-28

  • HS 106Mitchell Criscione (HS(9-12): Rise) over Jack Roland (HS(9-12): APEX) Maj 10-0
  • HS 113Landon Smith (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Micah White (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Landon Lord (HS(9-12): APEX) over Micah Mitchell (HS(9-12): Rise) Fall 3:13
  • HS 132Luis Martinez (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Zaren Anderson (HS(9-12): APEX) over Grayson Roberts (HS(9-12): Rise) Fall 0:39
  • HS 145Leif Clinton (HS(9-12): APEX) over Arturo Acosta (HS(9-12): Rise) TF 15-0
  • HS 152Kody Schulze (HS(9-12): Rise) over Abraham Clinton (HS(9-12): APEX) Fall 3:03
  • HS 160Emiliano Saucedo (HS(9-12): APEX) over Jonathon Trzecki (HS(9-12): Rise) TF 19-4
  • HS 170 – Double Forfeit
  • HS 182Colby Feece (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Connor Vessels (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Tanner Moorehead (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285 – Double Forfeit

HS: Copper – HS(9-12): Rise

Guaranteed 4th place

Match #1 Semifinal

HS(9-12): Spartan Mat Club defeated HS(9-12): Rise 24-16

  • HS 106 – Double Forfeit
  • HS 113 – Double Forfeit
  • HS 120Micah White (HS(9-12): Rise) over Jack McDonald (HS(9-12): Spartan Mat Club) Maj 15-5
  • HS 126Joshua Garcia (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Luis Martinez (HS(9-12): Rise) over Jonathan Breigenzer (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 3:18
  • HS 138Jack Snider (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Grayson Roberts (HS(9-12): Rise) Fall 0:23
  • HS 145Arturo Acosta (HS(9-12): Rise) over Jacob Densmore (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 0:32
  • HS 152Jackson Berg (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Kody Schulze (HS(9-12): Rise) Fall 1:31
  • HS 160Evan Atchley (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Jonathon Trzecki (HS(9-12): Rise) Fall 2:06
  • HS 170 – Double Forfeit
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195 – Double Forfeit
  • HS 220 – Double Forfeit
  • HS 285 – Double Forfeit

 

HS: Pool D – HS(9-12): Ohana Northeast WA

Guaranteed 3rd place

Match #1 Round 1

HS(9-12): Lofton Style defeated HS(9-12): Ohana Northeast WA 50-18

  • HS 106Cooper Chapman (HS(9-12): Lofton Style) over Tyson Roach (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Fall 1:46
  • HS 113Conrad Hendricksen (HS(9-12): Lofton Style) over Zarek Hernandez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Maj 13-1
  • HS 120Dragon Davila (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Hayward Metcalf (HS(9-12): Lofton Style) Dec 3-2
  • HS 126Mitchell Borynack (HS(9-12): Lofton Style) over Asa Kelly (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Fall 0:48
  • HS 132Jedidiah Kim (HS(9-12): Lofton Style) over Seth Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Maj 12-1
  • HS 138Ty Volk (HS(9-12): Lofton Style) over Tyler Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Fall 0:56
  • HS 145DeShawn Cosby (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Hunter Shaw (HS(9-12): Lofton Style) Fall 1:27
  • HS 152Cooper Ribman (HS(9-12): Lofton Style) over Amir Musali (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 6-1
  • HS 160Austin Hartmangruber (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Michael Brezlav (HS(9-12): Lofton Style) Dec 5-1
  • HS 170Darwin Hull (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Chaz Smith (HS(9-12): Lofton Style) Fall 1:31
  • HS 182Traveon Van-Dyck (HS(9-12): Lofton Style) over Oscar Rease (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 7-2
  • HS 195Jakob Underwood (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220John Bray (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Nick Juarez (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Round 2

HS(9-12): Ohana Northeast WA defeated HS(9-12): Spartan Mat Club 38-18

  • HS 106Tyson Roach (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Zarek Hernandez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Johnathan Haneisen (HS(9-12): Spartan Mat Club) TF 17-0
  • HS 120Jack McDonald (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Dragon Davila (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Fall 0:56
  • HS 126Joshua Garcia (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Asa Kelly (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Fall 3:03
  • HS 132Jonathan Breigenzer (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Seth Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 8-4
  • HS 138Jack Snider (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Tyler Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 9-3
  • HS 145DeShawn Cosby (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Jacob Densmore (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 0:51
  • HS 152Amir Musali (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Jackson Berg (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 1:31
  • HS 160Austin Hartmangruber (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Evan Atchley (HS(9-12): Spartan Mat Club) Dec 2-0
  • HS 170Darwin Hull (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Oscar Rease (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195 – Double Forfeit
  • HS 220 – Double Forfeit
  • HS 285 – Double Forfeit

Match #3 Round 3

HS(9-12): Ohana Northeast WA defeated HS(9-12): Lightning 53-21

  • HS 106Tyson Roach (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Marco Cortez (HS(9-12): Lightning) Fall 4:56
  • HS 113Zarek Hernandez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Thiago Almeida (HS(9-12): Lightning) Maj 9-0
  • HS 120Dragon Davila (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Jonathan Castillo (HS(9-12): Lightning) Dec 3-2
  • HS 126Asa Kelly (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Mark Silva (HS(9-12): Lightning) Fall 0:29
  • HS 132Seth Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Gregory Nava (HS(9-12): Lightning) Fall 3:52
  • HS 138Michael De La Cruz (HS(9-12): Lightning) over Tyler Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 4-0
  • HS 145DeShawn Cosby (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Alberto Elizondo (HS(9-12): Lightning) Fall 0:26
  • HS 152Amir Musali (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Austin Hartmangruber (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Donovan Herrera (HS(9-12): Lightning) Maj 10-1
  • HS 170Darwin Hull (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Jesus Ceja (HS(9-12): Lightning) Fall 1:20
  • HS 182Oscar Rease (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Isacc Garza (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Randy Bruce (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Orlando Camacho (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 Round 4

HS(9-12): Ohana Northeast WA received a Bye

Match #5 Round 5

HS(9-12): Spring Klein defeated HS(9-12): Ohana Northeast WA 42-19

  • HS 106Tyson Roach (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Julius Soltero (HS(9-12): Spring Klein) Maj 18-7
  • HS 113Ethan Boudreaux (HS(9-12): Spring Klein) over Zarek Hernandez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 10-6
  • HS 120TC McGuire (HS(9-12): Spring Klein) over Dragon Davila (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Maj 14-2
  • HS 126Isaiah Palacios (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Cody Tauzin (HS(9-12): Spring Klein) over Seth Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 10-8
  • HS 138Jonathan Lane (HS(9-12): Spring Klein) over Tyler Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Maj 14-1
  • HS 145DeShawn Cosby (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Roberto Bautista (HS(9-12): Spring Klein) Dec 3-1
  • HS 152Amir Musali (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Ethan Foreman (HS(9-12): Spring Klein) Dec 10-4
  • HS 160Austin Hartmangruber (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over John Ward (HS(9-12): Spring Klein) Dec 7-4
  • HS 170Darwin Hull (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Nick Bayliss (HS(9-12): Spring Klein) Fall 1:41
  • HS 182Jaidyn Criswell (HS(9-12): Spring Klein) over Oscar Rease (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Maj 12-1
  • HS 195Eli Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Giovanni Rosamilia (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Johrdan Howard (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf

HS: Bronze – HS(9-12): Ohana Northeast WA

Guaranteed 4th place

Match #1 Semifinal

HS(9-12): APEX defeated HS(9-12): Ohana Northeast WA 15-41

  • HS 106Tyson Roach (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Jack Roland (HS(9-12): APEX) Maj 16-2
  • HS 113Zarek Hernandez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Dragon Davila (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Landon Lord (HS(9-12): APEX) over Asa Kelly (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Inj 0:00
  • HS 132Seth Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Zaren Anderson (HS(9-12): APEX) over Tyler Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Fall 0:54
  • HS 145DeShawn Cosby (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Leif Clinton (HS(9-12): APEX) Fall 1:47
  • HS 152Amir Musali (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Abraham Clinton (HS(9-12): APEX) Maj 10-2
  • HS 160Austin Hartmangruber (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Emiliano Saucedo (HS(9-12): APEX) Dec 3-0
  • HS 170Darwin Hull (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Colby Feece (HS(9-12): APEX) over Oscar Rease (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 10-5
  • HS 195Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 220Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 285Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)

 

HS: Pool C – HS(9-12): NXT Level

Guaranteed 2nd place

Match #1 Round 1

HS(9-12): NXT Level defeated HS(9-12): Boneyard 31-30

  • HS 106Kaleb Smith (HS(9-12): Boneyard) over Jesus Diaz (HS(9-12): NXT Level) TF 16-0
  • HS 113Aj Marino (HS(9-12): Boneyard) over Jaden Bustillos (HS(9-12): NXT Level) Dec 6-2
  • HS 120Jason Pattillo (HS(9-12): Boneyard) over William Pirk (HS(9-12): NXT Level) Maj 11-2
  • HS 126Kolten Oborny (HS(9-12): Boneyard) over Ethan Franklin (HS(9-12): NXT Level) Dec 7-2
  • HS 132Dylan Prieto (HS(9-12): NXT Level) over Joshua Walters (HS(9-12): Boneyard) Dec 5-1
  • HS 138Roman Delacruz (HS(9-12): Boneyard) over Gavin Ramos (HS(9-12): NXT Level) Dec 3-2
  • HS 145Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 152Daniel McGurk (HS(9-12): NXT Level) over Jakob Smith (HS(9-12): Boneyard) Maj 12-4
  • HS 160Hector Hinojos (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Cesar Ramirez (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Sammy Montes (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Ian Sears (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Corbin Phelps (HS(9-12): NXT Level) over Mason Stallons (HS(9-12): Boneyard) Fall 2:59
  • HS 285Tony Taplin (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Round 2

HS(9-12): NXT Level received a Bye

Match #3 Round 3

HS(9-12): NXT Level defeated HS(9-12): Cypress Falls 52-10

  • HS 106Jesus Diaz (HS(9-12): NXT Level) over Josiah Servin (HS(9-12): Cypress Falls) Maj 11-2
  • HS 113Jaden Bustillos (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120William Pirk (HS(9-12): NXT Level) over Eli Pena (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 1:50
  • HS 126Ethan Franklin (HS(9-12): NXT Level) over Daniel Gomez (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 1:54
  • HS 132Ruben Calderon (HS(9-12): Cypress Falls) over Dylan Prieto (HS(9-12): NXT Level) Maj 16-4
  • HS 138Gavin Ramos (HS(9-12): NXT Level) vs Unknown (Unattached)
  • HS 145Gavin Ramos (HS(9-12): NXT Level) over Jake McCutchen (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 0:58
  • HS 152Daniel McGurk (HS(9-12): NXT Level) over Jonus Gray (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 0:21
  • HS 160Hector Hinojos (HS(9-12): NXT Level) over Austin Nekvapil (HS(9-12): Cypress Falls) Dec 2-1
  • HS 170Cesar Ramirez (HS(9-12): NXT Level) over Jesus Hernandez (HS(9-12): Cypress Falls) Dec 8-2
  • HS 182Sammy Montes (HS(9-12): NXT Level) over Alexander Ebert (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 2:11
  • HS 195Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 220Corbin Phelps (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Xavier Diedrich (HS(9-12): Cypress Falls) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 Round 4

HS(9-12): NXT Level defeated HS(9-12): NB Elite 39-18

  • HS 106Jesus Diaz (HS(9-12): NXT Level) over Alissio Maietta (HS(9-12): NB Elite) Dec 6-4
  • HS 113Jaden Bustillos (HS(9-12): NXT Level) over Troy Guerra (HS(9-12): NB Elite) Dec 8-2
  • HS 120William Pirk (HS(9-12): NXT Level) over Caden Lopez (HS(9-12): NB Elite) Fall 2:15
  • HS 126Ethan Franklin (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Dylan Prieto (HS(9-12): NXT Level) over Johnny Clark (HS(9-12): NB Elite) Fall 1:39
  • HS 138Donovan Fisher (HS(9-12): NB Elite) over Gavin Ramos (HS(9-12): NXT Level) Fall 4:00
  • HS 145Brendan Mungia (HS(9-12): NB Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Daniel McGurk (HS(9-12): NXT Level) over Keller Lockstedt (HS(9-12): NB Elite) Fall 2:30
  • HS 160Hector Hinojos (HS(9-12): NXT Level) over Antonio Perez (HS(9-12): NB Elite) Dec 6-2
  • HS 170Cesar Ramirez (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Sammy Montes (HS(9-12): NXT Level) vs Unknown (Unattached)
  • HS 195Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 220Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 285Ryan Benca (HS(9-12): NB Elite) over Unknown (Unattached) Forf

Match #5 Round 5

HS(9-12): ETX Pace Orange defeated HS(9-12): NXT Level 40-34

  • HS 106Jesus Diaz (HS(9-12): NXT Level) over Dylan Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) Dec 9-8
  • HS 113Jaden Bustillos (HS(9-12): NXT Level) over Adrian Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 0:14
  • HS 120Jake Moon (HS(9-12): ETX Pace Orange) over William Pirk (HS(9-12): NXT Level) Maj 13-5
  • HS 126Zach Flowers (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Ethan Franklin (HS(9-12): NXT Level) Fall 2:16
  • HS 132Dylan Prieto (HS(9-12): NXT Level) over Jose Barron (HS(9-12): ETX Pace Orange) Dec 7-4
  • HS 138Gavin Ramos (HS(9-12): NXT Level) over Aidan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 14-2
  • HS 145Noah Ramos (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Daniel McGurk (HS(9-12): NXT Level) over Logan Steinbrugge (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:42
  • HS 160Hector Hinojos (HS(9-12): NXT Level) over Zach Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 2:00
  • HS 170Jarrett Stoner (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Cesar Ramirez (HS(9-12): NXT Level) Fall 3:17
  • HS 182Ramsey Brahimaj (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Sammy Montes (HS(9-12): NXT Level) Fall 0:38
  • HS 195Bryce Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Corbin Phelps (HS(9-12): NXT Level) over Deyreck Dean (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 3:45
  • HS 285Jayce Chew (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • )

HS: Silver – HS(9-12): NXT Level

Guaranteed 3rd place

Match #1 Semifinal

HS(9-12): VICI defeated HS(9-12): NXT Level 43-27

  • HS 106Jesus Diaz (HS(9-12): NXT Level) over Chris Foster (HS(9-12): VICI) Dec 8-6
  • HS 113Ty Annoura (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120William Pirk (HS(9-12): NXT Level) over Joseph Keeler (HS(9-12): VICI) Dec 6-1
  • HS 126Ethan Franklin (HS(9-12): NXT Level) over Dylan Plows (HS(9-12): VICI) Dec 5-4
  • HS 132Logan Long (HS(9-12): VICI) over Dylan Prieto (HS(9-12): NXT Level) Dec 6-4
  • HS 138Gavin Ramos (HS(9-12): NXT Level) over Tony Armstrong (HS(9-12): VICI) Fall 1:46
  • HS 145Odin Hicks (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Daniel McGurk (HS(9-12): NXT Level) over Julian Baca (HS(9-12): VICI) Fall 3:29
  • HS 160Caleb Mata (HS(9-12): VICI) over Hector Hinojos (HS(9-12): NXT Level) Fall 3:28
  • HS 170Ashton Boyd (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Samid Al-Khatib (HS(9-12): VICI) over Sammy Montes (HS(9-12): NXT Level) Maj 13-3
  • HS 195Luke Marvin (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Corbin Phelps (HS(9-12): NXT Level) over Anthony Fulmer (HS(9-12): VICI) Fall 0:23
  • HS 285Lazaro Gutierez (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf

 

HS: Pool C – HS(9-12): NB Elite

Guaranteed 4th place

Match #1 Round 1

HS(9-12): NB Elite received a Bye

Match #2 Round 2

HS(9-12): ETX Pace Orange defeated HS(9-12): NB Elite 51-24

  • HS 106Dylan Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Alissio Maietta (HS(9-12): NB Elite) Fall 2:30
  • HS 113Troy Guerra (HS(9-12): NB Elite) over Adrian Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:44
  • HS 120Jake Moon (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Caden Lopez (HS(9-12): NB Elite) Fall 2:15
  • HS 126Zach Flowers (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Jose Barron (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Ethan Huerta (HS(9-12): NB Elite) Dec 5-4
  • HS 138Donovan Fisher (HS(9-12): NB Elite) over Aidan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 10-0
  • HS 145Nicholas Dudzikowski (HS(9-12): NB Elite) over Noah Ramos (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 13-1
  • HS 152Logan Steinbrugge (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Keller Lockstedt (HS(9-12): NB Elite) Fall 1:39
  • HS 160Antonio Perez (HS(9-12): NB Elite) over Zach Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 16-2
  • HS 170Jarrett Stoner (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Ramsey Brahimaj (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Bryce Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Deyreck Dean (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Ryan Benca (HS(9-12): NB Elite) over Jayce Chew (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:35

Match #3 Round 3

HS(9-12): Boneyard defeated HS(9-12): NB Elite 33-15

  • HS 106Kaleb Smith (HS(9-12): Boneyard) over Alissio Maietta (HS(9-12): NB Elite) Fall 0:53
  • HS 113Troy Guerra (HS(9-12): NB Elite) over Aj Marino (HS(9-12): Boneyard) Dec 3-2
  • HS 120Jason Pattillo (HS(9-12): Boneyard) over Caden Lopez (HS(9-12): NB Elite) Dec 5-1
  • HS 126Kolten Oborny (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Johnny Clark (HS(9-12): NB Elite) over Joshua Walters (HS(9-12): Boneyard) Dec 5-0
  • HS 138Donovan Fisher (HS(9-12): NB Elite) over Roman Delacruz (HS(9-12): Boneyard) Dec 7-0
  • HS 145Jakob Smith (HS(9-12): Boneyard) over Brendan Mungia (HS(9-12): NB Elite) Fall 0:48
  • HS 152 – Double Forfeit
  • HS 160 – Double Forfeit
  • HS 170 – Double Forfeit
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195Ian Sears (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Mason Stallons (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Ryan Benca (HS(9-12): NB Elite) over Tony Taplin (HS(9-12): Boneyard) Fall 2:24

Match #4 Round 4

HS(9-12): NXT Level defeated HS(9-12): NB Elite 39-18

  • HS 106Jesus Diaz (HS(9-12): NXT Level) over Alissio Maietta (HS(9-12): NB Elite) Dec 6-4
  • HS 113Jaden Bustillos (HS(9-12): NXT Level) over Troy Guerra (HS(9-12): NB Elite) Dec 8-2
  • HS 120William Pirk (HS(9-12): NXT Level) over Caden Lopez (HS(9-12): NB Elite) Fall 2:15
  • HS 126Ethan Franklin (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Dylan Prieto (HS(9-12): NXT Level) over Johnny Clark (HS(9-12): NB Elite) Fall 1:39
  • HS 138Donovan Fisher (HS(9-12): NB Elite) over Gavin Ramos (HS(9-12): NXT Level) Fall 4:00
  • HS 145Brendan Mungia (HS(9-12): NB Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Daniel McGurk (HS(9-12): NXT Level) over Keller Lockstedt (HS(9-12): NB Elite) Fall 2:30
  • HS 160Hector Hinojos (HS(9-12): NXT Level) over Antonio Perez (HS(9-12): NB Elite) Dec 6-2
  • HS 170Cesar Ramirez (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Sammy Montes (HS(9-12): NXT Level) vs Unknown (Unattached)
  • HS 195Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 220Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 285Ryan Benca (HS(9-12): NB Elite) over Unknown (Unattached) Forf

Match #5 Round 5

HS(9-12): NB Elite defeated HS(9-12): Cypress Falls 33-26

  • K-8 75Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • K-8 80Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • K-8 85Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • K-8 90Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • K-8 95Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • K-8 100Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • K-8 105Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • K-8 115Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • K-8 125Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • K-8 140Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • K-8 160Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • K-8 160+Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 106Alissio Maietta (HS(9-12): NB Elite) over Josiah Servin (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 1:58
  • HS 113Troy Guerra (HS(9-12): NB Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Ethan Sorenson (HS(9-12): NB Elite) over Eli Pena (HS(9-12): Cypress Falls) Dec 8-3
  • HS 126Daniel Gomez (HS(9-12): Cypress Falls) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Ruben Calderon (HS(9-12): Cypress Falls) over Ethan Huerta (HS(9-12): NB Elite) TF 19-4
  • HS 138Donovan Fisher (HS(9-12): NB Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 145 – Double Forfeit
  • HS 152Nicholas Dudzikowski (HS(9-12): NB Elite) over Jonus Gray (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 3:11
  • HS 160Austin Nekvapil (HS(9-12): Cypress Falls) over Brendan Mungia (HS(9-12): NB Elite) Fall 0:59
  • HS 170Jesus Hernandez (HS(9-12): Cypress Falls) over Antonio Perez (HS(9-12): NB Elite) SV-1 9-7
  • HS 182Alexander Ebert (HS(9-12): Cypress Falls) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 220Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 285Ryan Benca (HS(9-12): NB Elite) over Unknown (Unattached) Forf

 

HS: Pool D – HS(9-12): Lofton Style

Guaranteed 1st place

Match #1 Round 1

HS(9-12): Lofton Style defeated HS(9-12): Ohana Northeast WA 50-18

  • HS 106Cooper Chapman (HS(9-12): Lofton Style) over Tyson Roach (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Fall 1:46
  • HS 113Conrad Hendricksen (HS(9-12): Lofton Style) over Zarek Hernandez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Maj 13-1
  • HS 120Dragon Davila (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Hayward Metcalf (HS(9-12): Lofton Style) Dec 3-2
  • HS 126Mitchell Borynack (HS(9-12): Lofton Style) over Asa Kelly (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Fall 0:48
  • HS 132Jedidiah Kim (HS(9-12): Lofton Style) over Seth Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Maj 12-1
  • HS 138Ty Volk (HS(9-12): Lofton Style) over Tyler Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Fall 0:56
  • HS 145DeShawn Cosby (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Hunter Shaw (HS(9-12): Lofton Style) Fall 1:27
  • HS 152Cooper Ribman (HS(9-12): Lofton Style) over Amir Musali (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 6-1
  • HS 160Austin Hartmangruber (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Michael Brezlav (HS(9-12): Lofton Style) Dec 5-1
  • HS 170Darwin Hull (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Chaz Smith (HS(9-12): Lofton Style) Fall 1:31
  • HS 182Traveon Van-Dyck (HS(9-12): Lofton Style) over Oscar Rease (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 7-2
  • HS 195Jakob Underwood (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220John Bray (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Nick Juarez (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Round 2

HS(9-12): Lofton Style defeated HS(9-12): Lightning 50-18

  • HS 106Cooper Chapman (HS(9-12): Lofton Style) over Thiago Almeida (HS(9-12): Lightning) Dec 5-2
  • HS 113Conrad Hendricksen (HS(9-12): Lofton Style) over Marco Cortez (HS(9-12): Lightning) Fall 1:26
  • HS 120Jonathan Castillo (HS(9-12): Lightning) over Hayward Metcalf (HS(9-12): Lofton Style) Dec 8-5
  • HS 126Mitchell Borynack (HS(9-12): Lofton Style) over Mark Silva (HS(9-12): Lightning) Fall 0:44
  • HS 132Jedidiah Kim (HS(9-12): Lofton Style) over Gregory Nava (HS(9-12): Lightning) Fall 0:53
  • HS 138Ty Volk (HS(9-12): Lofton Style) over Michael De La Cruz (HS(9-12): Lightning) Fall 2:18
  • HS 145Alberto Elizondo (HS(9-12): Lightning) over Hunter Shaw (HS(9-12): Lofton Style) Dec 5-2
  • HS 152Cooper Ribman (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Michael Brezlav (HS(9-12): Lofton Style) over Donovan Herrera (HS(9-12): Lightning) Dec 10-6
  • HS 170Chaz Smith (HS(9-12): Lofton Style) over Jesus Ceja (HS(9-12): Lightning) Maj 10-0
  • HS 182Traveon Van-Dyck (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Isacc Garza (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220John Bray (HS(9-12): Lofton Style) over Randy Bruce (HS(9-12): Lightning) Maj 11-3
  • HS 285Orlando Camacho (HS(9-12): Lightning) over Nick Juarez (HS(9-12): Lofton Style) Fall 0:25

Match #3 Round 3

HS(9-12): Lofton Style received a Bye

Match #4 Round 4

HS(9-12): Lofton Style defeated HS(9-12): Spring Klein 41-31

  • HS 106Cooper Chapman (HS(9-12): Lofton Style) over Julius Soltero (HS(9-12): Spring Klein) Fall 2:04
  • HS 113Conrad Hendricksen (HS(9-12): Lofton Style) over Ethan Boudreaux (HS(9-12): Spring Klein) Maj 11-2
  • HS 120TC McGuire (HS(9-12): Spring Klein) over Hayward Metcalf (HS(9-12): Lofton Style) Fall 2:23
  • HS 126Mitchell Borynack (HS(9-12): Lofton Style) over Isaiah Palacios (HS(9-12): Spring Klein) Fall 1:37
  • HS 132Jedidiah Kim (HS(9-12): Lofton Style) over Talim Hussain (HS(9-12): Spring Klein) Dec 6-4
  • HS 138Ty Volk (HS(9-12): Lofton Style) over Jonathan Lane (HS(9-12): Spring Klein) Maj 10-1
  • HS 145Roberto Bautista (HS(9-12): Spring Klein) over Hunter Shaw (HS(9-12): Lofton Style) Fall 2:02
  • HS 152Cooper Ribman (HS(9-12): Lofton Style) over Cola Torres (HS(9-12): Spring Klein) Fall 0:46
  • HS 160John Ward (HS(9-12): Spring Klein) over Michael Brezlav (HS(9-12): Lofton Style) Dec 6-2
  • HS 170Nick Bayliss (HS(9-12): Spring Klein) over Chaz Smith (HS(9-12): Lofton Style) Fall 2:19
  • HS 182Jaidyn Criswell (HS(9-12): Spring Klein) over Traveon Van-Dyck (HS(9-12): Lofton Style) Maj 11-0
  • HS 195Eli Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220John Bray (HS(9-12): Lofton Style) over Giovanni Rosamilia (HS(9-12): Spring Klein) Fall 2:05
  • HS 285Nick Juarez (HS(9-12): Lofton Style) over Johrdan Howard (HS(9-12): Spring Klein) Fall 2:23

Match #5 Round 5

HS(9-12): Lofton Style defeated HS(9-12): Spartan Mat Club 58-7

  • HS 106Cooper Chapman (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Conrad Hendricksen (HS(9-12): Lofton Style) over Johnathan Haneisen (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 2:02
  • HS 120Jack McDonald (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Hayward Metcalf (HS(9-12): Lofton Style) SV-1 4-2
  • HS 126Mitchell Borynack (HS(9-12): Lofton Style) over Joshua Garcia (HS(9-12): Spartan Mat Club) Dec 4-0
  • HS 132Jedidiah Kim (HS(9-12): Lofton Style) over Curtis Haneisen (HS(9-12): Spartan Mat Club) Dec 5-2
  • HS 138Ty Volk (HS(9-12): Lofton Style) over Jack Snider (HS(9-12): Spartan Mat Club) Maj 12-0
  • HS 145Jackson Berg (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Hunter Shaw (HS(9-12): Lofton Style) Maj 11-0
  • HS 152Cooper Ribman (HS(9-12): Lofton Style) over Jacob Densmore (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 2:45
  • HS 160Michael Brezlav (HS(9-12): Lofton Style) over Evan Atchley (HS(9-12): Spartan Mat Club) Fall 2:07
  • HS 170Chaz Smith (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Traveon Van-Dyck (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195 – Double Forfeit
  • HS 220John Bray (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Nick Juarez (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf

HS: Gold – HS(9-12): Lofton Style

Guaranteed 3rd place

Match #1 Semifinal

HS(9-12): 3F defeated HS(9-12): Lofton Style 30-30

  • HS 106Luke Burgess (HS(9-12): 3F) over Cooper Chapman (HS(9-12): Lofton Style) Dec 9-4
  • HS 113Conrad Hendricksen (HS(9-12): Lofton Style) over Carter Taylor (HS(9-12): 3F) Fall 3:08
  • HS 120Hayward Metcalf (HS(9-12): Lofton Style) over Caden Offel (HS(9-12): 3F) Dec 7-6
  • HS 126Carson Laughery (HS(9-12): 3F) over Mitchell Borynack (HS(9-12): Lofton Style) Dec 7-3
  • HS 132Jedidiah Kim (HS(9-12): Lofton Style) over Adrian Martinez (HS(9-12): 3F) Dec 4-0
  • HS 138Ethan Rutt (HS(9-12): 3F) over Ty Volk (HS(9-12): Lofton Style) Dec 5-1
  • HS 145Joshua Moreno (HS(9-12): 3F) over Hunter Shaw (HS(9-12): Lofton Style) Fall 2:42
  • HS 152Cooper Ribman (HS(9-12): Lofton Style) over Remy Jacops (HS(9-12): 3F) Dec 3-0
  • HS 160Michael Brezlav (HS(9-12): Lofton Style) over Tye Frnka (HS(9-12): 3F) Dec 3-2
  • HS 170Aaron Lofton (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Andrew Fontana (HS(9-12): 3F) over Traveon Van-Dyck (HS(9-12): Lofton Style) Dec 6-1
  • HS 195Adan Doss (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220John Bray (HS(9-12): Lofton Style) over Brooks Bittick (HS(9-12): 3F) Fall 1:47
  • HS 285Nick Juarez (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 3rd Place Match

HS(9-12): Lofton Style defeated HS(9-12): ETX Pace Orange 44-24

  • HS 106Cooper Chapman (HS(9-12): Lofton Style) over Dylan Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 3:37
  • HS 113Conrad Hendricksen (HS(9-12): Lofton Style) over Adrian Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:17
  • HS 120Jake Moon (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Hayward Metcalf (HS(9-12): Lofton Style) TB-1 2-1
  • HS 126Zach Flowers (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Mitchell Borynack (HS(9-12): Lofton Style) Dec 2-1
  • HS 132Jedidiah Kim (HS(9-12): Lofton Style) over Jose Barron (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:32
  • HS 138Ty Volk (HS(9-12): Lofton Style) over Aidan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 11-0
  • HS 145Hunter Shaw (HS(9-12): Lofton Style) over Noah Ramos (HS(9-12): ETX Pace Orange) Dec 5-2
  • HS 152Cooper Ribman (HS(9-12): Lofton Style) over Logan Steinbrugge (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:27
  • HS 160Michael Brezlav (HS(9-12): Lofton Style) over Jarrett Stoner (HS(9-12): ETX Pace Orange) Dec 5-0
  • HS 170Zach Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Ramsey Brahimaj (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Bryce Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220John Bray (HS(9-12): Lofton Style) over Deyreck Dean (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 11-2
  • HS 285Nick Juarez (HS(9-12): Lofton Style) over Jayce Chew (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 0:25

 

HS: Pool D – HS(9-12): Lightning

Guaranteed 5th place

Match #1 Round 1

HS(9-12): Spring Klein defeated HS(9-12): Lightning 65-6

  • HS 106Julius Soltero (HS(9-12): Spring Klein) over Marco Cortez (HS(9-12): Lightning) Fall 2:28
  • HS 113Ethan Boudreaux (HS(9-12): Spring Klein) over Thiago Almeida (HS(9-12): Lightning) Maj 19-6
  • HS 120TC McGuire (HS(9-12): Spring Klein) over Jonathan Castillo (HS(9-12): Lightning) Maj 9-1
  • HS 126Mark Silva (HS(9-12): Lightning) over Isaiah Palacios (HS(9-12): Spring Klein) Fall 2:55
  • HS 132Cody Tauzin (HS(9-12): Spring Klein) over Gregory Nava (HS(9-12): Lightning) Maj 9-1
  • HS 138Jonathan Lane (HS(9-12): Spring Klein) over Michael De La Cruz (HS(9-12): Lightning) Dec 4-3
  • HS 145Roberto Bautista (HS(9-12): Spring Klein) over Alberto Elizondo (HS(9-12): Lightning) Fall 2:16
  • HS 152Ethan Foreman (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Isaac Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Donovan Herrera (HS(9-12): Lightning) Fall 3:02
  • HS 170Nick Bayliss (HS(9-12): Spring Klein) over Jesus Ceja (HS(9-12): Lightning) Fall 2:56
  • HS 182Jaidyn Criswell (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Eli Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Isacc Garza (HS(9-12): Lightning) TF 17-2
  • HS 220Giovanni Rosamilia (HS(9-12): Spring Klein) over Randy Bruce (HS(9-12): Lightning) Dec 5-2
  • HS 285Johrdan Howard (HS(9-12): Spring Klein) over Orlando Camacho (HS(9-12): Lightning) Fall 3:34

Match #2 Round 2

HS(9-12): Lofton Style defeated HS(9-12): Lightning 50-18

  • HS 106Cooper Chapman (HS(9-12): Lofton Style) over Thiago Almeida (HS(9-12): Lightning) Dec 5-2
  • HS 113Conrad Hendricksen (HS(9-12): Lofton Style) over Marco Cortez (HS(9-12): Lightning) Fall 1:26
  • HS 120Jonathan Castillo (HS(9-12): Lightning) over Hayward Metcalf (HS(9-12): Lofton Style) Dec 8-5
  • HS 126Mitchell Borynack (HS(9-12): Lofton Style) over Mark Silva (HS(9-12): Lightning) Fall 0:44
  • HS 132Jedidiah Kim (HS(9-12): Lofton Style) over Gregory Nava (HS(9-12): Lightning) Fall 0:53
  • HS 138Ty Volk (HS(9-12): Lofton Style) over Michael De La Cruz (HS(9-12): Lightning) Fall 2:18
  • HS 145Alberto Elizondo (HS(9-12): Lightning) over Hunter Shaw (HS(9-12): Lofton Style) Dec 5-2
  • HS 152Cooper Ribman (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Michael Brezlav (HS(9-12): Lofton Style) over Donovan Herrera (HS(9-12): Lightning) Dec 10-6
  • HS 170Chaz Smith (HS(9-12): Lofton Style) over Jesus Ceja (HS(9-12): Lightning) Maj 10-0
  • HS 182Traveon Van-Dyck (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Isacc Garza (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220John Bray (HS(9-12): Lofton Style) over Randy Bruce (HS(9-12): Lightning) Maj 11-3
  • HS 285Orlando Camacho (HS(9-12): Lightning) over Nick Juarez (HS(9-12): Lofton Style) Fall 0:25

Match #3 Round 3

HS(9-12): Ohana Northeast WA defeated HS(9-12): Lightning 53-21

  • HS 106Tyson Roach (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Marco Cortez (HS(9-12): Lightning) Fall 4:56
  • HS 113Zarek Hernandez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Thiago Almeida (HS(9-12): Lightning) Maj 9-0
  • HS 120Dragon Davila (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Jonathan Castillo (HS(9-12): Lightning) Dec 3-2
  • HS 126Asa Kelly (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Mark Silva (HS(9-12): Lightning) Fall 0:29
  • HS 132Seth Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Gregory Nava (HS(9-12): Lightning) Fall 3:52
  • HS 138Michael De La Cruz (HS(9-12): Lightning) over Tyler Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 4-0
  • HS 145DeShawn Cosby (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Alberto Elizondo (HS(9-12): Lightning) Fall 0:26
  • HS 152Amir Musali (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Austin Hartmangruber (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Donovan Herrera (HS(9-12): Lightning) Maj 10-1
  • HS 170Darwin Hull (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Jesus Ceja (HS(9-12): Lightning) Fall 1:20
  • HS 182Oscar Rease (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Isacc Garza (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Randy Bruce (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Orlando Camacho (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 Round 4

HS(9-12): Spartan Mat Club defeated HS(9-12): Lightning 36-27

  • HS 106Marco Cortez (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Johnathan Haneisen (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Jack McDonald (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Jonathan Castillo (HS(9-12): Lightning) Dec 7-0
  • HS 126Joshua Garcia (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Mark Silva (HS(9-12): Lightning) Fall 1:42
  • HS 132Jonathan Breigenzer (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Gregory Nava (HS(9-12): Lightning) Fall 1:59
  • HS 138Jack Snider (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 145Alberto Elizondo (HS(9-12): Lightning) over Jacob Densmore (HS(9-12): Spartan Mat Club) Dec 4-3
  • HS 152Jackson Berg (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Evan Atchley (HS(9-12): Spartan Mat Club) over Donovan Herrera (HS(9-12): Lightning) Dec 7-2
  • HS 170 – Double Forfeit
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195Isacc Garza (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Randy Bruce (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Orlando Camacho (HS(9-12): Lightning) over Unknown (Unattached) Forf

 

HS: Pool B – HS(9-12): JFlo

Guaranteed 4th place

Match #1 Round 1

HS(9-12): JFlo defeated HS(9-12): Cyclones 40-30

  • HS 106Jackson Ham (HS(9-12): Cyclones) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Jimmy Guzman (HS(9-12): JFlo) over John Hantak (HS(9-12): Cyclones) Fall 0:59
  • HS 120Zeb Sanders (HS(9-12): JFlo) over Sean Miller (HS(9-12): Cyclones) Fall 0:31
  • HS 126Philip Junghans (HS(9-12): Cyclones) over Mathew Perez (HS(9-12): JFlo) Fall 3:07
  • HS 132Patrick Durias (HS(9-12): Cyclones) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Michael Flores (HS(9-12): JFlo) over Khalil Saldivar (HS(9-12): Cyclones) Fall 2:20
  • HS 145Bryson Cole (HS(9-12): JFlo) over Collin Moore (HS(9-12): Cyclones) Fall 2:30
  • HS 152Marcus Allen (HS(9-12): Cyclones) over Samuel Cordova (HS(9-12): JFlo) Fall 2:24
  • HS 160William Suttle (HS(9-12): JFlo) over William Hayes (HS(9-12): Cyclones) Dec 4-0
  • HS 170Ramiro Rodriquez (HS(9-12): JFlo) over John Gabbanelli (HS(9-12): Cyclones) Maj 11-3
  • HS 182Avante Williams (HS(9-12): JFlo) over Kent Stovall (HS(9-12): Cyclones) Dec 5-2
  • HS 195Sean Lade (HS(9-12): Cyclones) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220 – Double Forfeit
  • HS 285Tyler Langin (HS(9-12): JFlo) over Andy Haggerty (HS(9-12): Cyclones) Fall 1:31

Match #2 Round 2

HS(9-12): VICI defeated HS(9-12): JFlo 58-12

  • HS 106Chris Foster (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Ty Annoura (HS(9-12): VICI) over Jimmy Guzman (HS(9-12): JFlo) Dec 7-0
  • HS 120Joseph Keeler (HS(9-12): VICI) over Zeb Sanders (HS(9-12): JFlo) Dec 10-6
  • HS 126Dylan Plows (HS(9-12): VICI) over Mathew Perez (HS(9-12): JFlo) Maj 10-2
  • HS 132Logan Long (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Michael Flores (HS(9-12): JFlo) over Tony Armstrong (HS(9-12): VICI) Fall 3:07
  • HS 145Odin Hicks (HS(9-12): VICI) over Bryson Cole (HS(9-12): JFlo) Maj 12-1
  • HS 152Julian Baca (HS(9-12): VICI) over Samuel Cordova (HS(9-12): JFlo) Dec 2-0
  • HS 160Caleb Mata (HS(9-12): VICI) over Ramiro Rodriquez (HS(9-12): JFlo) Inj 2:14
  • HS 170Samid Al-Khatib (HS(9-12): VICI) over William Suttle (HS(9-12): JFlo) TF 19-4
  • HS 182Luke Marvin (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Ashton Boyd (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Anthony Fulmer (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Tyler Langin (HS(9-12): JFlo) over Lazaro Gutierez (HS(9-12): VICI) Fall 3:02

Match #3 Round 3

HS(9-12): Whitted Trained defeated HS(9-12): JFlo 64-15

  • HS 106Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Javin Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Jimmy Guzman (HS(9-12): JFlo) Fall 2:22
  • HS 120Sam Shafer (HS(9-12): Whitted Trained) over Zeb Sanders (HS(9-12): JFlo) Fall 3:16
  • HS 126Elijah Rivas (HS(9-12): Whitted Trained) over Mathew Perez (HS(9-12): JFlo) Fall 3:39
  • HS 132Zach Evans (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Nasir Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Michael Flores (HS(9-12): JFlo) Fall 1:43
  • HS 145Bryson Cole (HS(9-12): JFlo) over Parker Dunn (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 2:25
  • HS 152Ethan Jean (HS(9-12): Whitted Trained) over Samuel Cordova (HS(9-12): JFlo) Maj 12-0
  • HS 160Sincere Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over William Suttle (HS(9-12): JFlo) Fall 2:09
  • HS 170Ramiro Rodriquez (HS(9-12): JFlo) over Ibraheem Ahmed (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 1:40
  • HS 182Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Isaiah Francis (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Jayden Cook (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Tyler Langin (HS(9-12): JFlo) over Nick Alverez (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 2-0

Match #4 Round 4

HS(9-12): 512 Outlaw defeated HS(9-12): JFlo 55-13

  • HS 106Aodhan Jimez (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Jimmy Guzman (HS(9-12): JFlo) over Josh Ramsey (HS(9-12): 512 Outlaw) Maj 10-0
  • HS 120Zeb Sanders (HS(9-12): JFlo) over Kane Sistrunk (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 1:56
  • HS 126Tristan Fay (HS(9-12): 512 Outlaw) over Mathew Perez (HS(9-12): JFlo) Dec 10-4
  • HS 132Aidan Burke (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Nathan Andrews (HS(9-12): 512 Outlaw) over Michael Flores (HS(9-12): JFlo) Maj 10-0
  • HS 145Hunter McCurley (HS(9-12): 512 Outlaw) over Bryson Cole (HS(9-12): JFlo) Fall 2:03
  • HS 152Gage Foulds (HS(9-12): 512 Outlaw) over Samuel Cordova (HS(9-12): JFlo) Fall 1:46
  • HS 160 – Double Forfeit
  • HS 170JJ Guerrero (HS(9-12): 512 Outlaw) over William Suttle (HS(9-12): JFlo) Fall 0:54
  • HS 182Ramiro Rodriquez (HS(9-12): JFlo) over Jonah Morales (HS(9-12): 512 Outlaw) Dec 7-3
  • HS 195Luke Garcia (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Chris Prehar (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Aidan Butler (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf

 

HS: Pool C – HS(9-12): ETX Pace Orange

Guaranteed 1st place

Match #1 Round 1

HS(9-12): ETX Pace Orange defeated HS(9-12): Cypress Falls 60-17

  • HS 106Dylan Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Josiah Servin (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 2:11
  • HS 113Adrian Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Jake Moon (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Eli Pena (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 3:50
  • HS 126Zach Flowers (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Daniel Gomez (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 1:30
  • HS 132Ruben Calderon (HS(9-12): Cypress Falls) over Jose Barron (HS(9-12): ETX Pace Orange) TF 16-0
  • HS 138Aidan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 145Jake McCutchen (HS(9-12): Cypress Falls) over Noah Ramos (HS(9-12): ETX Pace Orange) Dec 9-7
  • HS 152Logan Steinbrugge (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Jonus Gray (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 0:37
  • HS 160Austin Nekvapil (HS(9-12): Cypress Falls) over Zach Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Dec 8-3
  • HS 170Jarrett Stoner (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Jesus Hernandez (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 2:00
  • HS 182Ramsey Brahimaj (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Alexander Ebert (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 0:54
  • HS 195Bryce Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Deyreck Dean (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Xavier Diedrich (HS(9-12): Cypress Falls) over Jayce Chew (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 2:24

Match #2 Round 2

HS(9-12): ETX Pace Orange defeated HS(9-12): NB Elite 51-24

  • HS 106Dylan Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Alissio Maietta (HS(9-12): NB Elite) Fall 2:30
  • HS 113Troy Guerra (HS(9-12): NB Elite) over Adrian Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:44
  • HS 120Jake Moon (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Caden Lopez (HS(9-12): NB Elite) Fall 2:15
  • HS 126Zach Flowers (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Jose Barron (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Ethan Huerta (HS(9-12): NB Elite) Dec 5-4
  • HS 138Donovan Fisher (HS(9-12): NB Elite) over Aidan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 10-0
  • HS 145Nicholas Dudzikowski (HS(9-12): NB Elite) over Noah Ramos (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 13-1
  • HS 152Logan Steinbrugge (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Keller Lockstedt (HS(9-12): NB Elite) Fall 1:39
  • HS 160Antonio Perez (HS(9-12): NB Elite) over Zach Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 16-2
  • HS 170Jarrett Stoner (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Ramsey Brahimaj (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Bryce Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Deyreck Dean (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Ryan Benca (HS(9-12): NB Elite) over Jayce Chew (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:35

Match #3 Round 3

HS(9-12): ETX Pace Orange received a Bye

Match #4 Round 4

HS(9-12): ETX Pace Orange defeated HS(9-12): Boneyard 45-27

  • HS 106Kaleb Smith (HS(9-12): Boneyard) over Dylan Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:45
  • HS 113Aj Marino (HS(9-12): Boneyard) over Adrian Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 2:44
  • HS 120Jake Moon (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Jason Pattillo (HS(9-12): Boneyard) Dec 6-1
  • HS 126Zach Flowers (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Kolten Oborny (HS(9-12): Boneyard) Fall 2:28
  • HS 132Jose Barron (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Joshua Walters (HS(9-12): Boneyard) Dec 7-3
  • HS 138Roman Delacruz (HS(9-12): Boneyard) over Aidan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Orange) SV-1 9-7
  • HS 145Jakob Smith (HS(9-12): Boneyard) over Noah Ramos (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 2:06
  • HS 152Logan Steinbrugge (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Zach Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Jarrett Stoner (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Ramsey Brahimaj (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Bryce Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Ian Sears (HS(9-12): Boneyard) Dec 6-1
  • HS 220Deyreck Dean (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Mason Stallons (HS(9-12): Boneyard) Fall 1:20
  • HS 285Tony Taplin (HS(9-12): Boneyard) over Jayce Chew (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:22

Match #5 Round 5

HS(9-12): ETX Pace Orange defeated HS(9-12): NXT Level 40-34

  • HS 106Jesus Diaz (HS(9-12): NXT Level) over Dylan Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) Dec 9-8
  • HS 113Jaden Bustillos (HS(9-12): NXT Level) over Adrian Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 0:14
  • HS 120Jake Moon (HS(9-12): ETX Pace Orange) over William Pirk (HS(9-12): NXT Level) Maj 13-5
  • HS 126Zach Flowers (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Ethan Franklin (HS(9-12): NXT Level) Fall 2:16
  • HS 132Dylan Prieto (HS(9-12): NXT Level) over Jose Barron (HS(9-12): ETX Pace Orange) Dec 7-4
  • HS 138Gavin Ramos (HS(9-12): NXT Level) over Aidan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 14-2
  • HS 145Noah Ramos (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Daniel McGurk (HS(9-12): NXT Level) over Logan Steinbrugge (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:42
  • HS 160Hector Hinojos (HS(9-12): NXT Level) over Zach Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 2:00
  • HS 170Jarrett Stoner (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Cesar Ramirez (HS(9-12): NXT Level) Fall 3:17
  • HS 182Ramsey Brahimaj (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Sammy Montes (HS(9-12): NXT Level) Fall 0:38
  • HS 195Bryce Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Corbin Phelps (HS(9-12): NXT Level) over Deyreck Dean (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 3:45
  • HS 285Jayce Chew (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf

HS: Gold – HS(9-12): ETX Pace Orange

Guaranteed 4th place

Match #1 Semifinal

HS(9-12): Whitted Trained defeated HS(9-12): ETX Pace Orange 41-22

  • HS 106Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Dylan Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 14-4
  • HS 113Javin Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Adrian Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:46
  • HS 120Sam Shafer (HS(9-12): Whitted Trained) over Jake Moon (HS(9-12): ETX Pace Orange) Dec 5-0
  • HS 126Zach Flowers (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Estaban Duran (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 3-0
  • HS 132Zach Evans (HS(9-12): Whitted Trained) over Jose Barron (HS(9-12): ETX Pace Orange) Maj 16-6
  • HS 138Nasir Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Aidan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:39
  • HS 145Parker Dunn (HS(9-12): Whitted Trained) over Noah Ramos (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:24
  • HS 152Ethan Jean (HS(9-12): Whitted Trained) over Logan Steinbrugge (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 2:50
  • HS 160Sincere Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Zach Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 0:33
  • HS 170Jarrett Stoner (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Ibraheem Ahmed (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 6-1
  • HS 182Ramsey Brahimaj (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 2:05
  • HS 195Bryce Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Jayden Cook (HS(9-12): Whitted Trained) Maj 12-3
  • HS 220Deyreck Dean (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Isaiah Francis (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 9-4
  • HS 285Jayce Chew (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Nick Alverez (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 2-0

 

HS: Pool A – HS(9-12): ETX Pace Blue

Guaranteed 5th place

Match #1 Round 1

HS(9-12): Rise defeated HS(9-12): ETX Pace Blue 48-21

  • HS 106Mitchell Criscione (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Landon Smith (HS(9-12): Rise) over Ethan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:40
  • HS 120Micah White (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Micah Mitchell (HS(9-12): Rise) over Hayden Fulkerson (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:52
  • HS 132Luis Martinez (HS(9-12): Rise) over Bryce Vernotico (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:09
  • HS 138Andrew Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Grayson Roberts (HS(9-12): Rise) Dec 5-1
  • HS 145Arturo Acosta (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Kody Schulze (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Jonathon Trzecki (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Ethan Bemis (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195Sulleyman Allayarov (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Aiden Barrera (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285 – Double Forfeit

Match #2 Round 2

HS(9-12): 3F defeated HS(9-12): ETX Pace Blue 72-6

  • HS 106Luke Burgess (HS(9-12): 3F) over Diego Barron (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 2:02
  • HS 113Carter Taylor (HS(9-12): 3F) over Ethan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:26
  • HS 120Caden Offel (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Carson Laughery (HS(9-12): 3F) over Hayden Fulkerson (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:25
  • HS 132Noah Gochberg (HS(9-12): 3F) over Bryce Vernotico (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:22
  • HS 138Ethan Rutt (HS(9-12): 3F) over Andrew Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:34
  • HS 145Joshua Moreno (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Remy Jacops (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Tye Frnka (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Aaron Lofton (HS(9-12): 3F) over Ethan Bemis (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:18
  • HS 182Andrew Fontana (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Sulleyman Allayarov (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Adan Doss (HS(9-12): 3F) Fall 3:48
  • HS 220Brooks Bittick (HS(9-12): 3F) over Aiden Barrera (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 1:33
  • HS 285Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)

Match #3 Round 3

HS(9-12): APEX defeated HS(9-12): ETX Pace Blue 39-24

  • HS 106Diego Barron (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Jack Roland (HS(9-12): APEX) Dec 6-0
  • HS 113Ethan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120 – Double Forfeit
  • HS 126Landon Lord (HS(9-12): APEX) over Hayden Fulkerson (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 1:48
  • HS 132Bryce Vernotico (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Zaren Anderson (HS(9-12): APEX) over Andrew Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 2:00
  • HS 145Leif Clinton (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Abraham Clinton (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Emiliano Saucedo (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Ethan Bemis (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Colby Feece (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Sulleyman Allayarov (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Connor Vessels (HS(9-12): APEX) Dec 3-0
  • HS 220Tanner Moorehead (HS(9-12): APEX) over Aiden Barrera (HS(9-12): ETX Pace Blue) Dec 5-3
  • HS 285 – Double Forfeit

Match #4 Round 4

HS(9-12): Cypress Ranch defeated HS(9-12): ETX Pace Blue 57-6

  • HS 106Kooper Good (HS(9-12): Cypress Ranch) over Diego Barron (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 3:48
  • HS 113Ty Ferguson (HS(9-12): Cypress Ranch) over Ethan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 2:16
  • HS 120Ty Broussard (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Xavior Harrell (HS(9-12): Cypress Ranch) over Hayden Fulkerson (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 1:11
  • HS 132Jude Camacho (HS(9-12): Cypress Ranch) over Bryce Vernotico (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 1:29
  • HS 138Kyle Lew (HS(9-12): Cypress Ranch) over Andrew Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:39
  • HS 145Jacob Grogan (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Kohen Coffman (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160 – Double Forfeit
  • HS 170Marvin Brewster (HS(9-12): Cypress Ranch) over Ethan Bemis (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 1:37
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195Sulleyman Allayarov (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Luke Malveaux (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 1:37
  • HS 220Ben Vogt (HS(9-12): Cypress Ranch) over Aiden Barrera (HS(9-12): ETX Pace Blue) Dec 9-4
  • HS 285 – Double Forfeit

 

HS: Pool A – HS(9-12): Cypress Ranch

Guaranteed 2nd place

Match #1 Round 1

HS(9-12): Cypress Ranch defeated HS(9-12): APEX 50-24

  • HS 106Kooper Good (HS(9-12): Cypress Ranch) over Jack Roland (HS(9-12): APEX) Fall 1:48
  • HS 113Oliver Scoble (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Ty Broussard (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Xavior Harrell (HS(9-12): Cypress Ranch) over Landon Lord (HS(9-12): APEX) Maj 16-3
  • HS 132Jude Camacho (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Jude Camacho (HS(9-12): Cypress Ranch) over Zaren Anderson (HS(9-12): APEX) Dec 4-1
  • HS 145Jacob Grogan (HS(9-12): Cypress Ranch) over Leif Clinton (HS(9-12): APEX) Maj 10-0
  • HS 152Abraham Clinton (HS(9-12): APEX) over Kohen Coffman (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 0:47
  • HS 160Emiliano Saucedo (HS(9-12): APEX) over Jaxon Good (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 3:12
  • HS 170Marvin Brewster (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Luke Malveaux (HS(9-12): Cypress Ranch) over Colby Feece (HS(9-12): APEX) Dec 6-4
  • HS 195Ben Vogt (HS(9-12): Cypress Ranch) over Connor Vessels (HS(9-12): APEX) Fall 0:47
  • HS 220Tanner Moorehead (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Caleb Jinks (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Round 2

HS(9-12): Cypress Ranch defeated HS(9-12): Rise 42-22

  • HS 106Kooper Good (HS(9-12): Cypress Ranch) over Mitchell Criscione (HS(9-12): Rise) Fall 2:48
  • HS 113Oliver Scoble (HS(9-12): Cypress Ranch) over Landon Smith (HS(9-12): Rise) Fall 0:28
  • HS 120Micah White (HS(9-12): Rise) over Ty Broussard (HS(9-12): Cypress Ranch) Maj 12-3
  • HS 126Xavior Harrell (HS(9-12): Cypress Ranch) over Micah Mitchell (HS(9-12): Rise) Fall 0:24
  • HS 132Brant Ehrlicher (HS(9-12): Rise) over Kyle Lew (HS(9-12): Cypress Ranch) Dec 7-2
  • HS 138Jacob Grogan (HS(9-12): Cypress Ranch) over Grayson Roberts (HS(9-12): Rise) Fall 0:14
  • HS 145Arturo Acosta (HS(9-12): Rise) over Lucas Brown (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 2:53
  • HS 152Kody Schulze (HS(9-12): Rise) over Jaxon Good (HS(9-12): Cypress Ranch) SV-1 21-19
  • HS 160Jonathon Trzecki (HS(9-12): Rise) over Logan Mitchell (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 0:16
  • HS 170Marvin Brewster (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Luke Malveaux (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Ben Vogt (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220 – Double Forfeit
  • HS 285 – Double Forfeit

Match #3 Round 3

HS(9-12): Cypress Ranch received a Bye

Match #4 Round 4

HS(9-12): Cypress Ranch defeated HS(9-12): ETX Pace Blue 57-6

  • HS 106Kooper Good (HS(9-12): Cypress Ranch) over Diego Barron (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 3:48
  • HS 113Ty Ferguson (HS(9-12): Cypress Ranch) over Ethan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 2:16
  • HS 120Ty Broussard (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Xavior Harrell (HS(9-12): Cypress Ranch) over Hayden Fulkerson (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 1:11
  • HS 132Jude Camacho (HS(9-12): Cypress Ranch) over Bryce Vernotico (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 1:29
  • HS 138Kyle Lew (HS(9-12): Cypress Ranch) over Andrew Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:39
  • HS 145Jacob Grogan (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Kohen Coffman (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160 – Double Forfeit
  • HS 170Marvin Brewster (HS(9-12): Cypress Ranch) over Ethan Bemis (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 1:37
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195Sulleyman Allayarov (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Luke Malveaux (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 1:37
  • HS 220Ben Vogt (HS(9-12): Cypress Ranch) over Aiden Barrera (HS(9-12): ETX Pace Blue) Dec 9-4
  • HS 285 – Double Forfeit

Match #5 Round 5

HS(9-12): 3F defeated HS(9-12): Cypress Ranch 42-21

  • HS 106Kooper Good (HS(9-12): Cypress Ranch) over Luke Burgess (HS(9-12): 3F) Dec 7-6
  • HS 113Carter Taylor (HS(9-12): 3F) over Oliver Scoble (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 1:47
  • HS 120Caden Offel (HS(9-12): 3F) over Ty Broussard (HS(9-12): Cypress Ranch) Dec 7-5
  • HS 126Carson Laughery (HS(9-12): 3F) over Xavior Harrell (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 3:27
  • HS 132Jude Camacho (HS(9-12): Cypress Ranch) over Noah Gochberg (HS(9-12): 3F) Inj 1:21
  • HS 138Kyle Lew (HS(9-12): Cypress Ranch) over Ethan Rutt (HS(9-12): 3F) Dec 5-2
  • HS 145Jacob Grogan (HS(9-12): Cypress Ranch) over Joshua Moreno (HS(9-12): 3F) Dec 5-2
  • HS 152Remy Jacops (HS(9-12): 3F) over Lucas Brown (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 0:52
  • HS 160Tye Frnka (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Aaron Lofton (HS(9-12): 3F) over Marvin Brewster (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 0:57
  • HS 182Andrew Fontana (HS(9-12): 3F) over Luke Malveaux (HS(9-12): Cypress Ranch) Dec 7-0
  • HS 195Ben Vogt (HS(9-12): Cypress Ranch) over Adan Doss (HS(9-12): 3F) Fall 0:57
  • HS 220Brooks Bittick (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285 – Double Forfeit

HS: Silver – HS(9-12): Cypress Ranch

Guaranteed 2nd place

Match #1 Semifinal

HS(9-12): Cypress Ranch defeated HS(9-12): Spring Klein 34-24

  • HS 106Kooper Good (HS(9-12): Cypress Ranch) over Julius Soltero (HS(9-12): Spring Klein) Maj 15-3
  • HS 113Oliver Scoble (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120TC McGuire (HS(9-12): Spring Klein) over Ty Broussard (HS(9-12): Cypress Ranch) Dec 8-7
  • HS 126 – Double Forfeit
  • HS 132Jude Camacho (HS(9-12): Cypress Ranch) over Cody Tauzin (HS(9-12): Spring Klein) Fall 1:22
  • HS 138Jacob Grogan (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 145Kohen Coffman (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Lucas Brown (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Isaac Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170John Ward (HS(9-12): Spring Klein) over Marvin Brewster (HS(9-12): Cypress Ranch) Dec 5-4
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195Eli Sheeren (HS(9-12): Spring Klein) over Ben Vogt (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 1:42
  • HS 220Giovanni Rosamilia (HS(9-12): Spring Klein) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285 – Double Forfeit

 

HS: Pool C – HS(9-12): Cypress Falls

Guaranteed 5th place

Match #1 Round 1

HS(9-12): ETX Pace Orange defeated HS(9-12): Cypress Falls 60-17

  • HS 106Dylan Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Josiah Servin (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 2:11
  • HS 113Adrian Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Jake Moon (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Eli Pena (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 3:50
  • HS 126Zach Flowers (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Daniel Gomez (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 1:30
  • HS 132Ruben Calderon (HS(9-12): Cypress Falls) over Jose Barron (HS(9-12): ETX Pace Orange) TF 16-0
  • HS 138Aidan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 145Jake McCutchen (HS(9-12): Cypress Falls) over Noah Ramos (HS(9-12): ETX Pace Orange) Dec 9-7
  • HS 152Logan Steinbrugge (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Jonus Gray (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 0:37
  • HS 160Austin Nekvapil (HS(9-12): Cypress Falls) over Zach Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Dec 8-3
  • HS 170Jarrett Stoner (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Jesus Hernandez (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 2:00
  • HS 182Ramsey Brahimaj (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Alexander Ebert (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 0:54
  • HS 195Bryce Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Deyreck Dean (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Xavier Diedrich (HS(9-12): Cypress Falls) over Jayce Chew (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 2:24

Match #2 Round 2

HS(9-12): Boneyard defeated HS(9-12): Cypress Falls 54-22

  • HS 106Kaleb Smith (HS(9-12): Boneyard) over Josiah Servin (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 0:58
  • HS 113Aj Marino (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Jason Pattillo (HS(9-12): Boneyard) over Eli Pena (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 3:51
  • HS 126Kolten Oborny (HS(9-12): Boneyard) over Daniel Gomez (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 1:42
  • HS 132Ruben Calderon (HS(9-12): Cypress Falls) over Roman Delacruz (HS(9-12): Boneyard) Maj 9-0
  • HS 138Joshua Walters (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 145Jakob Smith (HS(9-12): Boneyard) over Jake McCutchen (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 2:12
  • HS 152Jonus Gray (HS(9-12): Cypress Falls) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Austin Nekvapil (HS(9-12): Cypress Falls) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Jesus Hernandez (HS(9-12): Cypress Falls) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195Ian Sears (HS(9-12): Boneyard) over Alexander Ebert (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 0:34
  • HS 220Mason Stallons (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Tony Taplin (HS(9-12): Boneyard) over Xavier Diedrich (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 1:15

Match #3 Round 3

HS(9-12): NXT Level defeated HS(9-12): Cypress Falls 52-10

  • HS 106Jesus Diaz (HS(9-12): NXT Level) over Josiah Servin (HS(9-12): Cypress Falls) Maj 11-2
  • HS 113Jaden Bustillos (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120William Pirk (HS(9-12): NXT Level) over Eli Pena (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 1:50
  • HS 126Ethan Franklin (HS(9-12): NXT Level) over Daniel Gomez (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 1:54
  • HS 132Ruben Calderon (HS(9-12): Cypress Falls) over Dylan Prieto (HS(9-12): NXT Level) Maj 16-4
  • HS 138Gavin Ramos (HS(9-12): NXT Level) vs Unknown (Unattached)
  • HS 145Gavin Ramos (HS(9-12): NXT Level) over Jake McCutchen (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 0:58
  • HS 152Daniel McGurk (HS(9-12): NXT Level) over Jonus Gray (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 0:21
  • HS 160Hector Hinojos (HS(9-12): NXT Level) over Austin Nekvapil (HS(9-12): Cypress Falls) Dec 2-1
  • HS 170Cesar Ramirez (HS(9-12): NXT Level) over Jesus Hernandez (HS(9-12): Cypress Falls) Dec 8-2
  • HS 182Sammy Montes (HS(9-12): NXT Level) over Alexander Ebert (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 2:11
  • HS 195Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 220Corbin Phelps (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Xavier Diedrich (HS(9-12): Cypress Falls) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 Round 4

HS(9-12): Cypress Falls received a Bye

Match #5 Round 5

HS(9-12): NB Elite defeated HS(9-12): Cypress Falls 33-26

  • HS 106Alissio Maietta (HS(9-12): NB Elite) over Josiah Servin (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 1:58
  • HS 113Troy Guerra (HS(9-12): NB Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Ethan Sorenson (HS(9-12): NB Elite) over Eli Pena (HS(9-12): Cypress Falls) Dec 8-3
  • HS 126Daniel Gomez (HS(9-12): Cypress Falls) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Ruben Calderon (HS(9-12): Cypress Falls) over Ethan Huerta (HS(9-12): NB Elite) TF 19-4
  • HS 138Donovan Fisher (HS(9-12): NB Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 145 – Double Forfeit
  • HS 152Nicholas Dudzikowski (HS(9-12): NB Elite) over Jonus Gray (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 3:11
  • HS 160Austin Nekvapil (HS(9-12): Cypress Falls) over Brendan Mungia (HS(9-12): NB Elite) Fall 0:59
  • HS 170Jesus Hernandez (HS(9-12): Cypress Falls) over Antonio Perez (HS(9-12): NB Elite) SV-1 9-7
  • HS 182Alexander Ebert (HS(9-12): Cypress Falls) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 220Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 285Ryan Benca (HS(9-12): NB Elite) over Unknown (Unattached) Forf

 

HS: Pool B – HS(9-12): Cyclones

Guaranteed 5th place

Match #1 Round 1

HS(9-12): JFlo defeated HS(9-12): Cyclones 40-30

  • HS 106Jackson Ham (HS(9-12): Cyclones) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Jimmy Guzman (HS(9-12): JFlo) over John Hantak (HS(9-12): Cyclones) Fall 0:59
  • HS 120Zeb Sanders (HS(9-12): JFlo) over Sean Miller (HS(9-12): Cyclones) Fall 0:31
  • HS 126Philip Junghans (HS(9-12): Cyclones) over Mathew Perez (HS(9-12): JFlo) Fall 3:07
  • HS 132Patrick Durias (HS(9-12): Cyclones) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Michael Flores (HS(9-12): JFlo) over Khalil Saldivar (HS(9-12): Cyclones) Fall 2:20
  • HS 145Bryson Cole (HS(9-12): JFlo) over Collin Moore (HS(9-12): Cyclones) Fall 2:30
  • HS 152Marcus Allen (HS(9-12): Cyclones) over Samuel Cordova (HS(9-12): JFlo) Fall 2:24
  • HS 160William Suttle (HS(9-12): JFlo) over William Hayes (HS(9-12): Cyclones) Dec 4-0
  • HS 170Ramiro Rodriquez (HS(9-12): JFlo) over John Gabbanelli (HS(9-12): Cyclones) Maj 11-3
  • HS 182Avante Williams (HS(9-12): JFlo) over Kent Stovall (HS(9-12): Cyclones) Dec 5-2
  • HS 195Sean Lade (HS(9-12): Cyclones) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220 – Double Forfeit
  • HS 285Tyler Langin (HS(9-12): JFlo) over Andy Haggerty (HS(9-12): Cyclones) Fall 1:31

Match #2 Round 2

HS(9-12): Whitted Trained defeated HS(9-12): Cyclones 61-9

  • HS 106Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Jackson Ham (HS(9-12): Cyclones) Fall 0:58
  • HS 113Javin Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over John Hantak (HS(9-12): Cyclones) Fall 0:37
  • HS 120Finn Shepard (HS(9-12): Whitted Trained) over Sean Miller (HS(9-12): Cyclones) Fall 1:47
  • HS 126Elijah Rivas (HS(9-12): Whitted Trained) over Philip Junghans (HS(9-12): Cyclones) SV-1 6-6
  • HS 132Zach Evans (HS(9-12): Whitted Trained) over Patrick Durias (HS(9-12): Cyclones) Maj 9-1
  • HS 138Nasir Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Khalil Saldivar (HS(9-12): Cyclones) Fall 3:06
  • HS 145Parker Dunn (HS(9-12): Whitted Trained) over Collin Moore (HS(9-12): Cyclones) Fall 2:00
  • HS 152Marcus Allen (HS(9-12): Cyclones) over Julian Montelongo (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 0:33
  • HS 160Sincere Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over William Hayes (HS(9-12): Cyclones) Fall 1:46
  • HS 170Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Kent Stovall (HS(9-12): Cyclones) over Ibraheem Ahmed (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 4-0
  • HS 195Jayden Cook (HS(9-12): Whitted Trained) over Sean Lade (HS(9-12): Cyclones) Dec 4-1
  • HS 220Isaiah Francis (HS(9-12): Whitted Trained) over Andy Haggerty (HS(9-12): Cyclones) Dec 3-0
  • HS 285Nick Alverez (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 Round 3

HS(9-12): Cyclones received a Bye

Match #4 Round 4

HS(9-12): VICI defeated HS(9-12): Cyclones 55-7

  • HS 106Chris Foster (HS(9-12): VICI) over Jackson Ham (HS(9-12): Cyclones) TB-1 3-0
  • HS 113Ty Annoura (HS(9-12): VICI) over John Hantak (HS(9-12): Cyclones) Fall 1:51
  • HS 120Joseph Keeler (HS(9-12): VICI) over Sean Miller (HS(9-12): Cyclones) Dec 8-5
  • HS 126Dylan Plows (HS(9-12): VICI) over Philip Junghans (HS(9-12): Cyclones) Dec 9-2
  • HS 132Logan Long (HS(9-12): VICI) over Patrick Durias (HS(9-12): Cyclones) Maj 8-0
  • HS 138Khalil Saldivar (HS(9-12): Cyclones) over Tony Armstrong (HS(9-12): VICI) Dec 7-0
  • HS 145Odin Hicks (HS(9-12): VICI) over Collin Moore (HS(9-12): Cyclones) Fall 0:16
  • HS 152Marcus Allen (HS(9-12): Cyclones) over Julian Baca (HS(9-12): VICI) Maj 9-1
  • HS 160Caleb Mata (HS(9-12): VICI) over William Hayes (HS(9-12): Cyclones) Fall 3:19
  • HS 170Ashton Boyd (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Samid Al-Khatib (HS(9-12): VICI) over Kent Stovall (HS(9-12): Cyclones) SV-1 6-4
  • HS 195Luke Marvin (HS(9-12): VICI) over Sean Lade (HS(9-12): Cyclones) Dec 2-0
  • HS 220Anthony Fulmer (HS(9-12): VICI) over Andy Haggerty (HS(9-12): Cyclones) Fall 1:56
  • HS 285Lazaro Gutierez (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf

Match #5 Round 5

HS(9-12): 512 Outlaw defeated HS(9-12): Cyclones 57-6

  • HS 106Aodhan Jimez (HS(9-12): 512 Outlaw) over Jackson Ham (HS(9-12): Cyclones) Fall 3:15
  • HS 113Josh Ramsey (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Kane Sistrunk (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Aidan Burke (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Patrick Durias (HS(9-12): Cyclones) over Tristan Fay (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 0:35
  • HS 138Nathan Andrews (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 145Gage Foulds (HS(9-12): 512 Outlaw) over Marcus Allen (HS(9-12): Cyclones) Dec 11-10
  • HS 152Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 160Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 170JJ Guerrero (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Jonah Morales (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Luke Garcia (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Chris Prehar (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285 – Double Forfeit

 

HS: Pool C – HS(9-12): Boneyard

Guaranteed 3rd place

Match #1 Round 1

HS(9-12): NXT Level defeated HS(9-12): Boneyard 31-30

  • HS 106Kaleb Smith (HS(9-12): Boneyard) over Jesus Diaz (HS(9-12): NXT Level) TF 16-0
  • HS 113Aj Marino (HS(9-12): Boneyard) over Jaden Bustillos (HS(9-12): NXT Level) Dec 6-2
  • HS 120Jason Pattillo (HS(9-12): Boneyard) over William Pirk (HS(9-12): NXT Level) Maj 11-2
  • HS 126Kolten Oborny (HS(9-12): Boneyard) over Ethan Franklin (HS(9-12): NXT Level) Dec 7-2
  • HS 132Dylan Prieto (HS(9-12): NXT Level) over Joshua Walters (HS(9-12): Boneyard) Dec 5-1
  • HS 138Roman Delacruz (HS(9-12): Boneyard) over Gavin Ramos (HS(9-12): NXT Level) Dec 3-2
  • HS 145Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 152Daniel McGurk (HS(9-12): NXT Level) over Jakob Smith (HS(9-12): Boneyard) Maj 12-4
  • HS 160Hector Hinojos (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Cesar Ramirez (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Sammy Montes (HS(9-12): NXT Level) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Ian Sears (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Corbin Phelps (HS(9-12): NXT Level) over Mason Stallons (HS(9-12): Boneyard) Fall 2:59
  • HS 285Tony Taplin (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Round 2

HS(9-12): Boneyard defeated HS(9-12): Cypress Falls 54-22

  • HS 106Kaleb Smith (HS(9-12): Boneyard) over Josiah Servin (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 0:58
  • HS 113Aj Marino (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Jason Pattillo (HS(9-12): Boneyard) over Eli Pena (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 3:51
  • HS 126Kolten Oborny (HS(9-12): Boneyard) over Daniel Gomez (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 1:42
  • HS 132Ruben Calderon (HS(9-12): Cypress Falls) over Roman Delacruz (HS(9-12): Boneyard) Maj 9-0
  • HS 138Joshua Walters (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 145Jakob Smith (HS(9-12): Boneyard) over Jake McCutchen (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 2:12
  • HS 152Jonus Gray (HS(9-12): Cypress Falls) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Austin Nekvapil (HS(9-12): Cypress Falls) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Jesus Hernandez (HS(9-12): Cypress Falls) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195Ian Sears (HS(9-12): Boneyard) over Alexander Ebert (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 0:34
  • HS 220Mason Stallons (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Tony Taplin (HS(9-12): Boneyard) over Xavier Diedrich (HS(9-12): Cypress Falls) Fall 1:15

Match #3 Round 3

HS(9-12): Boneyard defeated HS(9-12): NB Elite 33-15

  • HS 106Kaleb Smith (HS(9-12): Boneyard) over Alissio Maietta (HS(9-12): NB Elite) Fall 0:53
  • HS 113Troy Guerra (HS(9-12): NB Elite) over Aj Marino (HS(9-12): Boneyard) Dec 3-2
  • HS 120Jason Pattillo (HS(9-12): Boneyard) over Caden Lopez (HS(9-12): NB Elite) Dec 5-1
  • HS 126Kolten Oborny (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Johnny Clark (HS(9-12): NB Elite) over Joshua Walters (HS(9-12): Boneyard) Dec 5-0
  • HS 138Donovan Fisher (HS(9-12): NB Elite) over Roman Delacruz (HS(9-12): Boneyard) Dec 7-0
  • HS 145Jakob Smith (HS(9-12): Boneyard) over Brendan Mungia (HS(9-12): NB Elite) Fall 0:48
  • HS 152 – Double Forfeit
  • HS 160 – Double Forfeit
  • HS 170 – Double Forfeit
  • HS 182 – Double Forfeit
  • HS 195Ian Sears (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Mason Stallons (HS(9-12): Boneyard) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Ryan Benca (HS(9-12): NB Elite) over Tony Taplin (HS(9-12): Boneyard) Fall 2:24

Match #4 Round 4

HS(9-12): ETX Pace Orange defeated HS(9-12): Boneyard 45-27

  • HS 106Kaleb Smith (HS(9-12): Boneyard) over Dylan Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:45
  • HS 113Aj Marino (HS(9-12): Boneyard) over Adrian Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 2:44
  • HS 120Jake Moon (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Jason Pattillo (HS(9-12): Boneyard) Dec 6-1
  • HS 126Zach Flowers (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Kolten Oborny (HS(9-12): Boneyard) Fall 2:28
  • HS 132Jose Barron (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Joshua Walters (HS(9-12): Boneyard) Dec 7-3
  • HS 138Roman Delacruz (HS(9-12): Boneyard) over Aidan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Orange) SV-1 9-7
  • HS 145Jakob Smith (HS(9-12): Boneyard) over Noah Ramos (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 2:06
  • HS 152Logan Steinbrugge (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Zach Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Jarrett Stoner (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Ramsey Brahimaj (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Bryce Milster (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Ian Sears (HS(9-12): Boneyard) Dec 6-1
  • HS 220Deyreck Dean (HS(9-12): ETX Pace Orange) over Mason Stallons (HS(9-12): Boneyard) Fall 1:20
  • HS 285Tony Taplin (HS(9-12): Boneyard) over Jayce Chew (HS(9-12): ETX Pace Orange) Fall 1:22

 

HS: Pool A – HS(9-12): APEX

Guaranteed 3rd place

Match #1 Round 1

HS(9-12): Cypress Ranch defeated HS(9-12): APEX 50-24

  • HS 106Kooper Good (HS(9-12): Cypress Ranch) over Jack Roland (HS(9-12): APEX) Fall 1:48
  • HS 113Oliver Scoble (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Ty Broussard (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Xavior Harrell (HS(9-12): Cypress Ranch) over Landon Lord (HS(9-12): APEX) Maj 16-3
  • HS 132Jude Camacho (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Jude Camacho (HS(9-12): Cypress Ranch) over Zaren Anderson (HS(9-12): APEX) Dec 4-1
  • HS 145Jacob Grogan (HS(9-12): Cypress Ranch) over Leif Clinton (HS(9-12): APEX) Maj 10-0
  • HS 152Abraham Clinton (HS(9-12): APEX) over Kohen Coffman (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 0:47
  • HS 160Emiliano Saucedo (HS(9-12): APEX) over Jaxon Good (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 3:12
  • HS 170Marvin Brewster (HS(9-12): Cypress Ranch) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Luke Malveaux (HS(9-12): Cypress Ranch) over Colby Feece (HS(9-12): APEX) Dec 6-4
  • HS 195Ben Vogt (HS(9-12): Cypress Ranch) over Connor Vessels (HS(9-12): APEX) Fall 0:47
  • HS 220Tanner Moorehead (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Caleb Jinks (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Round 2

HS(9-12): APEX received a Bye

Match #3 Round 3

HS(9-12): APEX defeated HS(9-12): ETX Pace Blue 39-24

  • HS 106Diego Barron (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Jack Roland (HS(9-12): APEX) Dec 6-0
  • HS 113Ethan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120 – Double Forfeit
  • HS 126Landon Lord (HS(9-12): APEX) over Hayden Fulkerson (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 1:48
  • HS 132Bryce Vernotico (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Zaren Anderson (HS(9-12): APEX) over Andrew Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 2:00
  • HS 145Leif Clinton (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Abraham Clinton (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Emiliano Saucedo (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Ethan Bemis (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Colby Feece (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Sulleyman Allayarov (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Connor Vessels (HS(9-12): APEX) Dec 3-0
  • HS 220Tanner Moorehead (HS(9-12): APEX) over Aiden Barrera (HS(9-12): ETX Pace Blue) Dec 5-3
  • HS 285 – Double Forfeit

Match #4 Round 4

HS(9-12): 3F defeated HS(9-12): APEX 63-3

  • HS 106Luke Burgess (HS(9-12): 3F) over Jack Roland (HS(9-12): APEX) Fall 1:20
  • HS 113Carter Taylor (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Caden Offel (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Carson Laughery (HS(9-12): 3F) over Landon Lord (HS(9-12): APEX) Fall 0:30
  • HS 132Noah Gochberg (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Zaren Anderson (HS(9-12): APEX) over Ethan Rutt (HS(9-12): 3F) SV-1 3-1
  • HS 145Joshua Moreno (HS(9-12): 3F) over Leif Clinton (HS(9-12): APEX) Dec 11-4
  • HS 152Remy Jacops (HS(9-12): 3F) over Abraham Clinton (HS(9-12): APEX) Dec 5-2
  • HS 160Tye Frnka (HS(9-12): 3F) over Emiliano Saucedo (HS(9-12): APEX) Dec 5-3
  • HS 170Aaron Lofton (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Andrew Fontana (HS(9-12): 3F) over Colby Feece (HS(9-12): APEX) Fall 1:00
  • HS 195Adan Doss (HS(9-12): 3F) over Connor Vessels (HS(9-12): APEX) Fall 2:28
  • HS 220Brooks Bittick (HS(9-12): 3F) over Tanner Moorehead (HS(9-12): APEX) Fall 1:48
  • HS 285Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)

Match #5 Round 5

HS(9-12): APEX defeated HS(9-12): Rise 40-28

  • HS 106Mitchell Criscione (HS(9-12): Rise) over Jack Roland (HS(9-12): APEX) Maj 10-0
  • HS 113Landon Smith (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Micah White (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Landon Lord (HS(9-12): APEX) over Micah Mitchell (HS(9-12): Rise) Fall 3:13
  • HS 132Luis Martinez (HS(9-12): Rise) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Zaren Anderson (HS(9-12): APEX) over Grayson Roberts (HS(9-12): Rise) Fall 0:39
  • HS 145Leif Clinton (HS(9-12): APEX) over Arturo Acosta (HS(9-12): Rise) TF 15-0
  • HS 152Kody Schulze (HS(9-12): Rise) over Abraham Clinton (HS(9-12): APEX) Fall 3:03
  • HS 160Emiliano Saucedo (HS(9-12): APEX) over Jonathon Trzecki (HS(9-12): Rise) TF 19-4
  • HS 170 – Double Forfeit
  • HS 182Colby Feece (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Connor Vessels (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Tanner Moorehead (HS(9-12): APEX) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285 – Double Forfeit

HS: Bronze – HS(9-12): APEX

Guaranteed 2nd place

Match #1 Semifinal

HS(9-12): APEX defeated HS(9-12): Ohana Northeast WA 15-41

  • HS 106Tyson Roach (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Jack Roland (HS(9-12): APEX) Maj 16-2
  • HS 113Zarek Hernandez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Dragon Davila (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Landon Lord (HS(9-12): APEX) over Asa Kelly (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Inj 0:00
  • HS 132Seth Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Zaren Anderson (HS(9-12): APEX) over Tyler Gutierrez (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Fall 0:54
  • HS 145DeShawn Cosby (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Leif Clinton (HS(9-12): APEX) Fall 1:47
  • HS 152Amir Musali (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Abraham Clinton (HS(9-12): APEX) Maj 10-2
  • HS 160Austin Hartmangruber (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Emiliano Saucedo (HS(9-12): APEX) Dec 3-0
  • HS 170Darwin Hull (HS(9-12): Ohana Northeast WA) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Colby Feece (HS(9-12): APEX) over Oscar Rease (HS(9-12): Ohana Northeast WA) Dec 10-5
  • HS 195Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 220Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 285Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)

 

HS: Pool B – HS(9-12): 512 Outlaw

Guaranteed 3rd place

Match #1 Round 1

HS(9-12): Whitted Trained defeated HS(9-12): 512 Outlaw 66-9

  • HS 106Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Aodhan Jimez (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 1:27
  • HS 113Javin Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Josh Ramsey (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 0:26
  • HS 120Finn Shepard (HS(9-12): Whitted Trained) over Kane Sistrunk (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 0:54
  • HS 126Sam Shafer (HS(9-12): Whitted Trained) over Aidan Burke (HS(9-12): 512 Outlaw) Maj 13-2
  • HS 132Zach Evans (HS(9-12): Whitted Trained) over Tristan Fay (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 1:59
  • HS 138Nasir Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Nathan Andrews (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 3:20
  • HS 145Hunter McCurley (HS(9-12): 512 Outlaw) over Parker Dunn (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 2:51
  • HS 152Donavan Whitted (HS(9-12): Whitted Trained) over Gage Foulds (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 2:25
  • HS 160Sincere Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Ibraheem Ahmed (HS(9-12): Whitted Trained) over JJ Guerrero (HS(9-12): 512 Outlaw) Maj 11-1
  • HS 182Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) over Jonah Morales (HS(9-12): 512 Outlaw) Maj 11-3
  • HS 195Isaiah Francis (HS(9-12): Whitted Trained) over Luke Garcia (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 3:36
  • HS 220Jayden Cook (HS(9-12): Whitted Trained) over Chris Prehar (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 1:30
  • HS 285Aidan Butler (HS(9-12): 512 Outlaw) over Nick Alverez (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 8-1

Match #2 Round 2

HS(9-12): 512 Outlaw received a Bye

Match #3 Round 3

HS(9-12): VICI defeated HS(9-12): 512 Outlaw 38-28

  • HS 106Aodhan Jimez (HS(9-12): 512 Outlaw) over Chris Foster (HS(9-12): VICI) Maj 9-0
  • HS 113Josh Ramsey (HS(9-12): 512 Outlaw) over Ty Annoura (HS(9-12): VICI) Fall 2:14
  • HS 120Joseph Keeler (HS(9-12): VICI) over Kane Sistrunk (HS(9-12): 512 Outlaw) Dec 10-6
  • HS 126Dylan Plows (HS(9-12): VICI) over Aidan Burke (HS(9-12): 512 Outlaw) Maj 14-3
  • HS 132Logan Long (HS(9-12): VICI) over Tristan Fay (HS(9-12): 512 Outlaw) Dec 3-0
  • HS 138Nathan Andrews (HS(9-12): 512 Outlaw) over Tony Armstrong (HS(9-12): VICI) Fall 1:49
  • HS 145Odin Hicks (HS(9-12): VICI) over Hunter McCurley (HS(9-12): 512 Outlaw) Maj 14-4
  • HS 152Gage Foulds (HS(9-12): 512 Outlaw) over Julian Baca (HS(9-12): VICI) Dec 7-5
  • HS 160Caleb Mata (HS(9-12): VICI) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Ashton Boyd (HS(9-12): VICI) over JJ Guerrero (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 1:28
  • HS 182Samid Al-Khatib (HS(9-12): VICI) over Jonah Morales (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 2:30
  • HS 195Luke Marvin (HS(9-12): VICI) over Luke Garcia (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 1:29
  • HS 220Chris Prehar (HS(9-12): 512 Outlaw) over Anthony Fulmer (HS(9-12): VICI) Fall 3:54
  • HS 285Aidan Butler (HS(9-12): 512 Outlaw) over Lazaro Gutierez (HS(9-12): VICI) Dec 6-0

Match #4 Round 4

HS(9-12): 512 Outlaw defeated HS(9-12): JFlo 55-13

  • HS 106Aodhan Jimez (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 113Jimmy Guzman (HS(9-12): JFlo) over Josh Ramsey (HS(9-12): 512 Outlaw) Maj 10-0
  • HS 120Zeb Sanders (HS(9-12): JFlo) over Kane Sistrunk (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 1:56
  • HS 126Tristan Fay (HS(9-12): 512 Outlaw) over Mathew Perez (HS(9-12): JFlo) Dec 10-4
  • HS 132Aidan Burke (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Nathan Andrews (HS(9-12): 512 Outlaw) over Michael Flores (HS(9-12): JFlo) Maj 10-0
  • HS 145Hunter McCurley (HS(9-12): 512 Outlaw) over Bryson Cole (HS(9-12): JFlo) Fall 2:03
  • HS 152Gage Foulds (HS(9-12): 512 Outlaw) over Samuel Cordova (HS(9-12): JFlo) Fall 1:46
  • HS 160 – Double Forfeit
  • HS 170JJ Guerrero (HS(9-12): 512 Outlaw) over William Suttle (HS(9-12): JFlo) Fall 0:54
  • HS 182Ramiro Rodriquez (HS(9-12): JFlo) over Jonah Morales (HS(9-12): 512 Outlaw) Dec 7-3
  • HS 195Luke Garcia (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Chris Prehar (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Aidan Butler (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf

Match #5 Round 5

HS(9-12): 512 Outlaw defeated HS(9-12): Cyclones 57-6

  • HS 106Aodhan Jimez (HS(9-12): 512 Outlaw) over Jackson Ham (HS(9-12): Cyclones) Fall 3:15
  • HS 113Josh Ramsey (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Kane Sistrunk (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Aidan Burke (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 132Patrick Durias (HS(9-12): Cyclones) over Tristan Fay (HS(9-12): 512 Outlaw) Fall 0:35
  • HS 138Nathan Andrews (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 145Gage Foulds (HS(9-12): 512 Outlaw) over Marcus Allen (HS(9-12): Cyclones) Dec 11-10
  • HS 152Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 160Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)
  • HS 170JJ Guerrero (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Jonah Morales (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Luke Garcia (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Chris Prehar (HS(9-12): 512 Outlaw) over Unknown (Unattached)

 

HS: Pool A – HS(9-12): 3F

Guaranteed 1st place

Match #1 Round 1

HS(9-12): 3F received a Bye

Match #2 Round 2

HS(9-12): 3F defeated HS(9-12): ETX Pace Blue 72-6

  • HS 106Luke Burgess (HS(9-12): 3F) over Diego Barron (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 2:02
  • HS 113Carter Taylor (HS(9-12): 3F) over Ethan Juarez (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:26
  • HS 120Caden Offel (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Carson Laughery (HS(9-12): 3F) over Hayden Fulkerson (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:25
  • HS 132Noah Gochberg (HS(9-12): 3F) over Bryce Vernotico (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:22
  • HS 138Ethan Rutt (HS(9-12): 3F) over Andrew Hernandez (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:34
  • HS 145Joshua Moreno (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 152Remy Jacops (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 160Tye Frnka (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Aaron Lofton (HS(9-12): 3F) over Ethan Bemis (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 0:18
  • HS 182Andrew Fontana (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Sulleyman Allayarov (HS(9-12): ETX Pace Blue) over Adan Doss (HS(9-12): 3F) Fall 3:48
  • HS 220Brooks Bittick (HS(9-12): 3F) over Aiden Barrera (HS(9-12): ETX Pace Blue) Fall 1:33
  • HS 285Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)

Match #3 Round 3

HS(9-12): 3F defeated HS(9-12): Rise 72-6

  • HS 106Luke Burgess (HS(9-12): 3F) over Mitchell Criscione (HS(9-12): Rise) Fall 0:21
  • HS 113Carter Taylor (HS(9-12): 3F) over Landon Smith (HS(9-12): Rise) Fall 0:24
  • HS 120Micah White (HS(9-12): Rise) over Caden Offel (HS(9-12): 3F) Fall 1:45
  • HS 126Carson Laughery (HS(9-12): 3F) over Micah Mitchell (HS(9-12): Rise) Fall 0:58
  • HS 132Adrian Martinez (HS(9-12): 3F) over Brant Ehrlicher (HS(9-12): Rise) Fall 0:49
  • HS 138Ethan Rutt (HS(9-12): 3F) over Grayson Roberts (HS(9-12): Rise) Fall 0:15
  • HS 145Joshua Moreno (HS(9-12): 3F) over Arturo Acosta (HS(9-12): Rise) Fall 1:39
  • HS 152Remy Jacops (HS(9-12): 3F) over Kody Schulze (HS(9-12): Rise) Fall 1:56
  • HS 160Tye Frnka (HS(9-12): 3F) over Jonathon Trzecki (HS(9-12): Rise) Fall 3:00
  • HS 170Aaron Lofton (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Andrew Fontana (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 195Adan Doss (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220Brooks Bittick (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)

Match #4 Round 4

HS(9-12): 3F defeated HS(9-12): APEX 63-3

  • HS 106Luke Burgess (HS(9-12): 3F) over Jack Roland (HS(9-12): APEX) Fall 1:20
  • HS 113Carter Taylor (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 120Caden Offel (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 126Carson Laughery (HS(9-12): 3F) over Landon Lord (HS(9-12): APEX) Fall 0:30
  • HS 132Noah Gochberg (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 138Zaren Anderson (HS(9-12): APEX) over Ethan Rutt (HS(9-12): 3F) SV-1 3-1
  • HS 145Joshua Moreno (HS(9-12): 3F) over Leif Clinton (HS(9-12): APEX) Dec 11-4
  • HS 152Remy Jacops (HS(9-12): 3F) over Abraham Clinton (HS(9-12): APEX) Dec 5-2
  • HS 160Tye Frnka (HS(9-12): 3F) over Emiliano Saucedo (HS(9-12): APEX) Dec 5-3
  • HS 170Aaron Lofton (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Andrew Fontana (HS(9-12): 3F) over Colby Feece (HS(9-12): APEX) Fall 1:00
  • HS 195Adan Doss (HS(9-12): 3F) over Connor Vessels (HS(9-12): APEX) Fall 2:28
  • HS 220Brooks Bittick (HS(9-12): 3F) over Tanner Moorehead (HS(9-12): APEX) Fall 1:48
  • HS 285Unknown (Unattached) vs Unknown (Unattached)

Match #5 Round 5

HS(9-12): 3F defeated HS(9-12): Cypress Ranch 42-21

  • HS 106Kooper Good (HS(9-12): Cypress Ranch) over Luke Burgess (HS(9-12): 3F) Dec 7-6
  • HS 113Carter Taylor (HS(9-12): 3F) over Oliver Scoble (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 1:47
  • HS 120Caden Offel (HS(9-12): 3F) over Ty Broussard (HS(9-12): Cypress Ranch) Dec 7-5
  • HS 126Carson Laughery (HS(9-12): 3F) over Xavior Harrell (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 3:27
  • HS 132Jude Camacho (HS(9-12): Cypress Ranch) over Noah Gochberg (HS(9-12): 3F) Inj 1:21
  • HS 138Kyle Lew (HS(9-12): Cypress Ranch) over Ethan Rutt (HS(9-12): 3F) Dec 5-2
  • HS 145Jacob Grogan (HS(9-12): Cypress Ranch) over Joshua Moreno (HS(9-12): 3F) Dec 5-2
  • HS 152Remy Jacops (HS(9-12): 3F) over Lucas Brown (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 0:52
  • HS 160Tye Frnka (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 170Aaron Lofton (HS(9-12): 3F) over Marvin Brewster (HS(9-12): Cypress Ranch) Fall 0:57
  • HS 182Andrew Fontana (HS(9-12): 3F) over Luke Malveaux (HS(9-12): Cypress Ranch) Dec 7-0
  • HS 195Ben Vogt (HS(9-12): Cypress Ranch) over Adan Doss (HS(9-12): 3F) Fall 0:57
  • HS 220Brooks Bittick (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 285 – Double Forfeit

HS: Gold – HS(9-12): 3F

Guaranteed 2nd place

Match #1 Semifinal

HS(9-12): 3F defeated HS(9-12): Lofton Style 30-30

  • HS 106Luke Burgess (HS(9-12): 3F) over Cooper Chapman (HS(9-12): Lofton Style) Dec 9-4
  • HS 113Conrad Hendricksen (HS(9-12): Lofton Style) over Carter Taylor (HS(9-12): 3F) Fall 3:08
  • HS 120Hayward Metcalf (HS(9-12): Lofton Style) over Caden Offel (HS(9-12): 3F) Dec 7-6
  • HS 126Carson Laughery (HS(9-12): 3F) over Mitchell Borynack (HS(9-12): Lofton Style) Dec 7-3
  • HS 132Jedidiah Kim (HS(9-12): Lofton Style) over Adrian Martinez (HS(9-12): 3F) Dec 4-0
  • HS 138Ethan Rutt (HS(9-12): 3F) over Ty Volk (HS(9-12): Lofton Style) Dec 5-1
  • HS 145Joshua Moreno (HS(9-12): 3F) over Hunter Shaw (HS(9-12): Lofton Style) Fall 2:42
  • HS 152Cooper Ribman (HS(9-12): Lofton Style) over Remy Jacops (HS(9-12): 3F) Dec 3-0
  • HS 160Michael Brezlav (HS(9-12): Lofton Style) over Tye Frnka (HS(9-12): 3F) Dec 3-2
  • HS 170Aaron Lofton (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 182Andrew Fontana (HS(9-12): 3F) over Traveon Van-Dyck (HS(9-12): Lofton Style) Dec 6-1
  • HS 195Adan Doss (HS(9-12): 3F) over Unknown (Unattached) Forf
  • HS 220John Bray (HS(9-12): Lofton Style) over Brooks Bittick (HS(9-12): 3F) Fall 1:47
  • HS 285Nick Juarez (HS(9-12): Lofton Style) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 1st Place Match

HS(9-12): Whitted Trained defeated HS(9-12): 3F 42-27

  • HS 106Luke Burgess (HS(9-12): 3F) over Jair Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 12-9
  • HS 113Javin Jackson Bey (HS(9-12): Whitted Trained) over Carter Taylor (HS(9-12): 3F) Maj 10-1
  • HS 120Finn Shepard (HS(9-12): Whitted Trained) over Caden Offel (HS(9-12): 3F) Fall 0:22
  • HS 126Carson Laughery (HS(9-12): 3F) over Sam Shafer (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 1:51
  • HS 132Zach Evans (HS(9-12): Whitted Trained) over Adrian Martinez (HS(9-12): 3F) Dec 8-4
  • HS 138Nasir Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Ethan Rutt (HS(9-12): 3F) Fall 2:03
  • HS 145Joshua Moreno (HS(9-12): 3F) over Parker Dunn (HS(9-12): Whitted Trained) TF 22-5
  • HS 152Donavan Whitted (HS(9-12): Whitted Trained) over Remy Jacops (HS(9-12): 3F) TF 20-5
  • HS 160Sincere Bailey (HS(9-12): Whitted Trained) over Tye Frnka (HS(9-12): 3F) Fall 0:55
  • HS 170Aaron Lofton (HS(9-12): 3F) over Levi Banks (HS(9-12): Whitted Trained) Fall 0:34
  • HS 182Andrew Fontana (HS(9-12): 3F) over Ibraheem Ahmed (HS(9-12): Whitted Trained) Dec 7-1
  • HS 195Jayden Cook (HS(9-12): Whitted Trained) over Adan Doss (HS(9-12): 3F) Fall 1:40
  • HS 220Brooks Bittick (HS(9-12): 3F) over Isaiah Francis (HS(9-12): Whitted Trained) Maj 13-1
  • HS 285Nick Alverez (HS(9-12): Whitted Trained) over Unknown (Unattached) For