News Ticker

Boys 6A 2020 Texas State Placer Results

6A Boys 2020 State Placer Results

106 – 6A

1st Place-               #2 Eamonn Jimenez of  Killeen Ellison  (SO  )

2nd Place-             #1 Shawn Ryncarz of  Arlington Martin  (FR  )

3rd Place-              #6 Zarek Hernandez of  San Antonio Reagan  (JR  )

4th Place-              #4 Alec Robeson of  Houston Cyp. Ranch  (FR  )

5th Place-              #3 Caden Garcia of  Allen  (SO  )

6th Place-              #11 AJ Marino of  Con.Wood. College Park  (FR  )

 

113 – 6A

1st Place-               #1 Braxton Brown of  Allen  (JR  )

2nd Place-             #2 Carson Laughery of  Austin Lake Travis  (JR  )

3rd Place-              #3 Micah White of  Humble Kingwood  (JR  )

4th Place-              #6 Timothy McGuire of  Klein  (FR  )

5th Place-              #10 Jeremy Manibog of  Katy  (FR  )

6th Place-              #7 Justin Rodriquez of  El Paso Pebble Hills  (JR  )

 

120 – 6A

1st Place-               #1 Dominic Chavez of  Arlington Martin  (SR  )

2nd Place-             #3 Christian Lopez of  H Westside  (SR  )

3rd Place-              #2 Kade Moore of  Allen  (SO  )

4th Place-              #4 Jackson Crandall of  Katy  (JR  )

5th Place-              #6 Roman Delacruz of  Con.Wood. College Park  (JR  )

6th Place-              #5 Zachary Flowers of  Rockwall  (JR  )

 

126 – 6A

1st Place-               #1 Donavan Whitted of  Arlington Martin  (JR  )

2nd Place-             #8 Jacob Garcia of  Keller Central  (JR  )

3rd Place-              #3 Noah Gochberg of  Austin Vandegrift  (JR  )

4th Place-              #6 Ruben Calderon of  Houston Cyp. Falls  (JR  )

5th Place-              #5 Rance Waigand of  Allen  (JR  )

6th Place-              #2 Corey Camden of  Con.Wood. College Park  (SO  )

 

132 – 6A

1st Place-               #1 Parker Decker of  Keller  (SR  )

2nd Place-             #2 Tagen Jamison of  Plano West  (JR  )

3rd Place-              #6 Luke Holland of  Katy  (JR  )

4th Place-              #7 Julian Solis of  El Paso Pebble Hills  (SO  )

5th Place-              #3 Jarrett Moore of  Allen  (SO  )

6th Place-              #10 Michael Bone of  Katy Taylor  (SO  )

 

138 – 6A

1st Place-               #3 Luke Sloan of  Austin Vandegrift  (SR  )

2nd Place-             #5 DeShawn Cosby of  Schertz Clemens  (JR  )

3rd Place-              #1 Jaden Two Lance of  Arlington Martin  (JR  )

4th Place-              #8 John Richardson of  Prosper  (JR  )

5th Place-              #10 Brady Earhart of  Plano West  (JR  )

6th Place-              #2 James McClain-Green of  El Paso Franklin  (SR  )

 

145 – 6A

1st Place-               #1 Mario Danzi of  Allen  (SO  )

2nd Place-             #2 Jacob Aragon of  Plano West  (SR  )

3rd Place-              #10 Adrian Rodriguez of  El Paso Franklin  (SR  )

4th Place-              #4 Roberto Bautista of  Klein  (SO  )

5th Place-              #5 Truman Timmons of  Katy  (JR  )

6th Place-              #12 Owen Hollaway of  Southlake Carroll  (JR  )

 

152 – 6A

1st Place-               #1 Aaron Lofton of  Vista Ridge  (JR  )

2nd Place-             #5 Brandon Thomas of  Con.Wood. College Park  (SR  )

3rd Place-              #2 Preston Decker of  Keller  (SR  )

4th Place-              #6 Caleb Sebra of  San Antonio Johnson  (SO  )

5th Place-              #7 Julius Alfaro of  Arlington Martin  (FR  )

6th Place-              #3 Caleb Mata of  Houston Clear Lake  (SO  )

 

160 – 6A

1st Place-               #1 Elise Brown-Ton of  Allen  (SR  )

2nd Place-             #3 Darwin Hull of  Schertz Clemens  (JR  )

3rd Place-              #2 Jonathan Wertz of  Con.Wood. College Park  (JR  )

4th Place-              #6 Alex Maestas of  McKinney Boyd  (SR  )

5th Place-              #8 Massoma Endene of  Arlington Bowie  (SR  )

6th Place-              #12 Anthony Delgado of  El Paso Pebble Hills  (SR  )

 

170 – 6A

1st Place-               #1 Kishawn Higgins of  Katy  (SR  )

2nd Place-             #2 Farid Mobarak of  Plano West  (SO  )

3rd Place-              #9 Abathar Mounshed of  Arlington Bowie  (JR  )

4th Place-              #10 Quinn Wilkinson of  Southlake Carroll  (SR  )

5th Place-              #4 Jackson Briscoe of  Coppell  (SR  )

6th Place-              #6 Yuki Janvier of  Houston Jersey Village  (SR  )

 

182 – 6A

1st Place-               #1 Eli Sheeren of  Klein  (JR  )

2nd Place-             #2 Cameron Bye of  Euless Trinity  (SR  )

3rd Place-              #8 Skyler Malone of  Richardson Pearce  (SR  )

4th Place-              #3 Christopher Soliz of  San Marcos  (SR  )

5th Place-              #4 Noah Cairns of  New Braunfels  (SO  )

6th Place-              #9 Vincenzo Olivia of  Allen  (SO  )

 

195 – 6A

1st Place-               #3 Zane Davis of  Allen  (SR  )

2nd Place-             #2 David Powers of  El Paso Franklin  (SR  )

3rd Place-              #7 Mauricio Trevino of  Austin Lake Travis  (SR  )

4th Place-              #11 Christopher Pruske of  San Antonio Churchill  (SR  )

5th Place-              #1 Koby Kidd of  Weatherford  (SO  )

6th Place-              #4 Deandre Rucker of  Klein Collins  (SR  )

 

220 – 6A

1st Place-               #3 Rylan Bonds of  Prosper  (SR  )

2nd Place-             #2 Xavier Diaz of  Klein  (SR  )

3rd Place-              #1 Faddellah Mounshed of  Arlington Bowie  (SR  )

4th Place-              #4 Adam Bell of  San Antonio Lee  (SR  )

5th Place-              #15 Emmanuel Duron of  Edinburg  (JR  )

6th Place-              #11 Johrdan Howard of  Klein Cain  (JR  )

 

285 – 6A

1st Place-               #1 George Marsh of  New Braunfels  (SR  )

2nd Place-             #3 Rashawn Johnson of  Hurst Bell  (SR  )

3rd Place-              #2 Curshawn Wilkins of  Katy Taylor  (SR  )

4th Place-              #12 Emmett Bivens of  Allen  (JR  )

5th Place-              #10 Brennan McElroy of  Conroe Oak Ridge  (SR  )

6th Place-              #8 Ivan Escobar of  El Paso Montwood  (JR  )

 

1Allen203.5
2Arlington Martin100.0
3Katy94.0