News Ticker

Boys 6A State Semifinals Are Set!!!

6A Boys State Semifinals

106 – 6A

#1 Shawn Ryncarz of  Arlington Martin  (FR  )   vs    #4 Alec Robeson of  Houston Cyp. Ranch  (FR  )

#6 Zarek Hernandez of  San Antonio Reagan  (JR  )   vs   #2 Eamonn Jimenez of  Killeen Ellison  (SO  )

113 – 6A

#7 Justin Rodriquez of  El Paso Pebble Hills  (JR  )   vs   #2 Carson Laughery of  Austin Lake Travis  (JR  )

#1 Braxton Brown of  Allen  (JR  )   vs    #3 Micah White of  Humble Kingwood  (JR  )

120– 6A

#2 Kade Moore of  Allen  (SO  )    vs   #1 Dominic Chavez of  Arlington Martin  (SR  )

#3 Christian Lopez of  H Westside  (SR  )    vs   #5 Zachary Flowers of  Rockwall  (JR  )

126– 6A

#2 Corey Camden of  Con.Wood. College Park  (SO  )  vs   #8 Jacob Garcia of  Keller Central  (JR  )

#1 Donavan Whitted of  Arlington Martin  (JR  )   vs   #3 Noah Gochberg of  Austin Vandegrift  (JR  )

132– 6A

#2 Tagen Jamison of  Plano West  (JR  )   vs    #6 Luke Holland of  Katy  (JR  )

#10 Michael Bone of  Katy Taylor  (SO  )   vs    #1 Parker Decker of  Keller  (SR  )

138– 6A

#8 John Richardson of  Prosper  (JR  )   vs   #5 DeShawn Cosby of  Schertz Clemens  (JR  )

#1 Jaden Two Lance of  Arlington Martin  (JR  )   vs    #3 Luke Sloan of  Austin Vandegrift  (SR  )

145– 6A

#5 Truman Timmons of  Katy  (JR  )    vs   #2 Jacob Aragon of  Plano West  (SR  )

#1 Mario Danzi of  Allen  (SO  )   vs    #12 Owen Hollaway of  Southlake Carroll  (JR  )

152– 6A

#7 Julius Alfaro of  Arlington Martin  (FR  )     vs   #1 Aaron Lofton of  Vista Ridge  (JR  )

#6 Caleb Sebra of  San Antonio Johnson  (SO  )    vs    #5 Brandon Thomas of  Con.Wood. College Park  (SR  )

160– 6A

#3 Darwin Hull of  Schertz Clemens  (JR  )   vs   #6 Alex Maestas of  McKinney Boyd  (SR  )

#8 Massoma Endene of  Arlington Bowie  (SR  )   vs     #1 Elise Brown-Ton of  Allen  (SR  )

170– 6A

#10 Quinn Wilkinson of  Southlake Carroll  (SR  )   vs   #2 Farid Mobarak of  Plano West  (SO  )

#1 Kishawn Higgins of  Katy  (SR  )    vs   #9 Abathar Mounshed of  Arlington Bowie  (JR  )

182– 6A

#8 Skyler Malone of  Richardson Pearce  (SR  )   vs   #2 Cameron Bye of  Euless Trinity  (SR  )

#1 Eli Sheeren of  Klein  (JR  )   vs      #9 Vincenzo Olivia of  Allen  (SO  )

195– 6A

#1 Koby Kidd of  Weatherford  (SO  )   vs   #3 Zane Davis of  Allen  (SR  )

#2 David Powers of  El Paso Franklin  (SR  )    vs   #4 Deandre Rucker of  Klein Collins  (SR  )

220– 6A

#1 Faddellah Mounshed of  Arlington Bowie  (SR  )   vs    #3 Rylan Bonds of  Prosper  (SR  )

#4 Adam Bell of  San Antonio Lee  (SR  )    vs    #2 Xavier Diaz of  Klein  (SR  )

285– 6A

#3 Rashawn Johnson of  Hurst Bell  (SR  )  vs   #10 Brennan McElroy of  Conroe Oak Ridge  (SR  )

#8 Ivan Escobar of  El Paso Montwood  (JR  )   vs   #1 George Marsh of  New Braunfels  (SR  )