News Ticker

Whitted Trained Wins the Houston Dual Club Wars

Pool A Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Whitted Trained Grey
  • 2nd Place – Boneyard Black
  • 3rd Place – Katy Area Wrestling Club
  • 4th Place – Free Agents
  • 5th Place – Vici
  • 6th Place – North DeSoto Red

Round 1

  • Katy Area Wrestling Club defeated North DeSoto Red 84-12.
  • Whitted Trained Grey defeated Free Agents 90-6.
  • Vici defeated null 0-0.
  • Boneyard Black defeated null 0-0.

Round 2

  • Boneyard Black defeated Katy Area Wrestling Club 67-10.
  • Free Agents defeated North DeSoto Red 78-6.
  • Vici defeated null 0-0.
  • Whitted Trained Grey defeated null 0-0.

Round 3

  • Whitted Trained Grey defeated Katy Area Wrestling Club 73-12.
  • Free Agents defeated Vici 51-42.
  • North DeSoto Red defeated null 0-0.
  • Boneyard Black defeated null 0-0.

Round 4

  • Katy Area Wrestling Club defeated null 0-0.
  • Boneyard Black defeated Free Agents 78-18.
  • Vici defeated North DeSoto Red 54-24.
  • Whitted Trained Grey defeated null 0-0.

Round 5

  • Katy Area Wrestling Club defeated Vici 50-18.
  • Free Agents defeated null 0-0.
  • Whitted Trained Grey defeated Boneyard Black 57-18.
  • North DeSoto Red defeated null 0-0.

Round 6

  • Katy Area Wrestling Club defeated null 0-0.
  • Free Agents defeated null 0-0.
  • Boneyard Black defeated Vici 76-12.
  • Whitted Trained Grey defeated North DeSoto Red 90-6.

Round 7

  • Katy Area Wrestling Club defeated Free Agents 70-24.
  • Whitted Trained Grey defeated Vici 86-0.
  • Boneyard Black defeated North DeSoto Red 95-0.
  • null defeated null 0-0.

Pool B Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Mission Arlington
  • 2nd Place – Spring Klein Wrestling Club
  • 3rd Place – Boneyard Blue
  • 4th Place – North DeSoto Blue
  • 5th Place – Team Louisiana
  • 6th Place – Whitted Trained White
  • 7th Place – Boneyard Grey

Round 1

  • Mission Arlington defeated North DeSoto Blue 58-30.
  • Boneyard Blue defeated Boneyard Grey 69-12.
  • Team Louisiana defeated Whitted Trained White 48-28.
  • Spring Klein Wrestling Club defeated null 0-0.

Round 2

  • Spring Klein Wrestling Club defeated North DeSoto Blue 56-30.
  • Mission Arlington defeated Boneyard Blue 57-30.
  • Whitted Trained White defeated null 0-0.
  • Team Louisiana defeated Boneyard Grey 71-15.

Round 3

  • North DeSoto Blue defeated Boneyard Grey 65-30.
  • Boneyard Blue defeated Whitted Trained White 50-33.
  • Mission Arlington defeated null 0-0.
  • Spring Klein Wrestling Club defeated Team Louisiana 53-27.

Round 4

  • North DeSoto Blue defeated Team Louisiana 66-30.
  • Spring Klein Wrestling Club defeated Boneyard Blue 70-19.
  • Mission Arlington defeated Whitted Trained White 59-18.
  • Boneyard Grey defeated null 0-0.

Round 5

  • North DeSoto Blue defeated Whitted Trained White 60-34.
  • Boneyard Blue defeated null 0-0.
  • Spring Klein Wrestling Club defeated Boneyard Grey 79-12.
  • Mission Arlington defeated Team Louisiana 59-27.

Round 6

  • North DeSoto Blue defeated null 0-0.
  • Boneyard Blue defeated Team Louisiana 54-29.
  • Spring Klein Wrestling Club defeated Whitted Trained White 57-34.
  • Mission Arlington defeated Boneyard Grey 63-27.

Round 7

  • Boneyard Blue defeated North DeSoto Blue 49-40.
  • Whitted Trained White defeated Boneyard Grey 48-39.
  • Mission Arlington defeated Spring Klein Wrestling Club 56-30.
  • Team Louisiana defeated null 0-0.

Gold (1-4) Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Whitted Trained Grey
  • 2nd Place – Boneyard Black
  • 3rd Place – Mission Arlington
  • 4th Place – Spring Klein Wrestling Club

1st Place Match

  • Whitted Trained Grey defeated Boneyard Black 51-24.

3rd Place Match

  • Mission Arlington defeated Spring Klein Wrestling Club 52-34.

Silver (5-8) Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Katy Area Wrestling Club
  • 2nd Place – Boneyard Blue
  • 3rd Place – North DeSoto Blue
  • 4th Place – Free Agents

1st Place Match

  • Katy Area Wrestling Club defeated Boneyard Blue 55-36.

3rd Place Match

  • North DeSoto Blue defeated Free Agents 53-39.

Bronze (9-12) Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Vici
  • 2nd Place – Team Louisiana
  • 4th Place – Whitted Trained White
  • 4th Place – North DeSoto Red

1st Place Match

  • Vici defeated Team Louisiana 48-31.

3rd Place Match

  • This match has not been wrestled yet.

Copper (13-14) Results

Guaranteed Places

  • No teams are guaranteed a place yet.