in

2020 WOW Open "Boys" Kickoff Classic Texas Results

 

6U——40
Joseph Garza Wesley Club Amarillo TX 1-2
43
Eli Elfrez Team Punisher Riesel TX 2-3,6th
Hector Villasenor Wesley Club Amarillo TX 1-2
Liam Loya Dumas Youth WC Dumas TX 0-2
46
Axel Forsman Vici WC Houston TX 0-2
Bo Rios Nxt Level El Paso TX 3-3, 6th
Dominic West Wesley Club Amarillo TX 0-2
52
Cael Danielson Azle WC Fort Worth TX 2-3, 6th
Ashton Luna Vici WC Anahuac TX 0-2

 

8U———–46
Uriah Garcia Rebel WC Amarillo 0-2
52
Chris Armendariz Wesley Club Amarillo 0-2
Nazeyah Pina Rebel WC Amarillo 0-2
55
Richard Elfrez Team Punisher Riesel 0-2
58
Jonah Flores Team Punisher Wichita Falls 2-2
61
Chuck Haas Best Trained Allen 4-3, 6th
64
John Alvarado Apex Grappling Greenville 2-2
Dandre Adams Best Trained Allen 0-2
Brayden Turdo Azle Wrestling Azle 1-2
67
Beckhem Fields Chickasha Wrestling Holliday 2-2
70
Abram Loya Dumas Youth WC Dumas 1-2
85
Tiger Ruiz NB Elite San Antonio 0-2
HWT
Major Pierce Team Punisher Providence Village 2-2, 3rd

 

10U——55
Roman Lopez Whitted Trained Grand Prairie 2-2
58
Jaxon Kraemer Team Punisher Rockwall 0-2
61
Charles Alvarez Iii Unattatched Midlothian 1-2
73
Gavin Corbin Bloodlines Youth Wrestling Borger 0-2
Hailey Delgado Nxt Level El Paso 1-2
80
Maddox Fields Chickasha Wrestling Holliday 4-1, 2nd
Robert Valdez Team Punisher Roanoke 1-2
90
Holden Jacobs Scots WC Dallas 3-2
Michael (Jace) Loya Dumas Youth WC Dumas 0-2
110
Jeremiah Moore Mission Wrestling Arlington 0-2
Lea Salazar Wesley Club Amarillo 0-2
130
Graham Rodgers Scots WC Dallas 1-3, 6th
Jet Thomas Azle WC Azle 1-2
Ricky Ibarra Lofton Style Dallas 0-2
HWT
Max Pierce Team Punisher Providence Village 4-1, 3rd

 

12U——64
Zyair Gonzales Wesley Club Amarillo 1-2
Hector Ortiz Nxt Level El Paso 1-2
Aaron Garcia Katy Area WC Katy 5-2, 5th
73
Gianni Diaz Best Trained Allen 0-2
Nathan Reilly Outlaw 512 WC Pflugerville 3-2
76
Garrett Runhaar 3f Austin 1-2
Braiden Bartlett 3f Austin 0-2
80
Charlie Trujillo 3f Austin 3-2
Matthew Govea Team Punisher Fort Worth 0-2
Mikey Ruiz Wesley Club Amarillo 6-2, 5th
88
Cayden Rios Nxt Level El Paso 5-2, 5th
92
Keagan Sieracki 3f Dripping Springs 1-2
96
Zayn Navarrete NB Elite New Braunfels 3-2, 4th
Jonah Arellano 3f Pflugerville 0-2
Beau Bacon Lofton Style Frisco 0-2
100
Drezdyn Ballard Wesley Club Amarillo 0-2
Luke Burgar Spartan Mat Club Keller 1-2
Maxwell Trostle Rebel WC Amarillo 0-2
105
Tristan Forsman Vici WC Webster 0-2
110
David Ince Vici WC La Porte 0-2
David Mora Rebel WC Amarillo 3-2, 4th
Keith Remington Vici WC Alvin 0-2
130
Jacob Padron NB Elite San Antonio 0-2
Noah Santiago Wesley Club Amarillo 4-2, 5th
Wyatt Davis Lofton Style Dallas 1-2
145
Jared Remington Vici WC Alvin 1-3, 6th
hwt
Jax Thomas Azle WC Azle 1-3, 4th

 

15U——83
Aydan Thomas Southlake Wc Keller 5-1, 3rd
95
Aodhan Jimenez 512 Outlaw Killeen 0-2
Brett Burgess 3f Austin 0-2
Grantham Craig 3f Spicewood 0-2
Isaak Arevalo Mission Wrestling Arlington 0-2
Kody Tanimoto Hammerhead Fort Worth 0-2
Titus Howell Punisher WC Fort Worth 0-2
101
Nikolas Govea Team Punisher Fort Worth 1-2
Ivan Lopez Whitted Trained Grand Prairie 6-2, 5th
Caio Aron Boneyard WC Willis 3-3, 6th
Brandon Runhaar 3f Austin 1-2
108
Aden Zamora Rebel WC Amarillo 1-2
Cole Sides 3f Dripping Springs 0-2
Jaden Valdez Wesley Club Amarillo 4-2
Kane Sistrunk 512 Outlaw Cedar Park 0-2
Luke Burgess 3f Austin 1-2
Shawn Ryncarz Mission Wrestling Arlington 4-2
Trevon Williams Unattatched North Richland Hills 0-2
115
Vince Veloquio Katy Area WC Richmond 1-2
Makaio Rogers Vici WC Pasadena 0-2
Isaac Ibarra Nxt Level El Paso 1-2
Finn Shepard Whitted Trained Arlington 2-2
Braeden Bonner Rezults Wrestling Lubbock 0-2
125
Dorian Olivarez Team Olivarez Spring 4-2
Nathaniel Ruiz Wesley Club Amarillo 1-2
Owen Vaught Katy Area WC Richmond 0-2
135
Tyler Gutierrez Ohana Cibolo 0-2
Seth Gutierrez Ohana Cibolo 0-2
Matthew Delfin Lofton Style Glenn Heights 0-2
Louis Traister Lofton Style Richardson 0-2
Julian Garnica Spartan Mat Club Grand Prairie 2-2
Jim Benne NB Elite San Antonio 1-2
Gavin Ramos Nxt Level El Paso 5-2, 5th
145
Bronson Baxter Dumas H.E.A.T Dumas 1-2
Efren Arizmendez Jr NB Elite Spring Branch 2-2
Guy Lewins Lofton Style Dallas 0-2
Keller Lockstedt NB Elite New Braunfels 1-2
Leif Clinton Apex Grappling Rockwall 1-2
Mason Strong Hammerhead Fort Worth 1-2
Rex Jacops 3f Austin 1-2
157
Isaac Sheeren Spring Klein WC Spring 1-2
175
Ibraheem Ahmed Whitted Trained Grand Prairie 2-2
Logan Mezger Lofton Style Dallas 5-2, 4th
200
Zydlik Montoya Best Trained El Paso 0-2

 

106
Joseph Liescheski Texas Best Trained Elite Allen 4-2, 5th
Jesus Diaz Nxt Level El Paso 1-2
Cooper Chapman Lofton Style Dallas 2-2
Carter Taylor 3f Austin 1-2
Aden Zamora Rebel WC Amarillo 1-2
113
Eamonn Jimenez 512 Outlaw Killeen 1-2
Sean Bonner Rezults Wrestling Lubbock 3-2
Troy Guerra NB Elite San Antonio 0-2
Zarek Hernandez Ohana San Antonio 1-2
120
Trace Gutierrez Vici WC Friendswood 0-2
Sam Shafer Whitted Trained Fort Worth 2-2
Cole Armer 3f Austin 0-2
126
Aidan Burke 512 Outlaw Cedar Park 2-2
Asa Kelley Ohana Cibolo 0-2
Daniel Govea Team Punisher Fort Worth 2-2
Drake Detherage Texas Pride WC Plano
Dylan Plows Vici WC League City 0-2
Jedidiah Kim Lofton Style Frisco 0-2
Joseph Keeler Jr Vici WC Seabrook 0-2
Logan Long Vici WC Houston 0-2
Parker Stafford Lofton Style Dallas 0-2
Sean Conway 3f Austin 3-2
132
Seth Gutierrez Ohana Cibolo 1-2
Robert Winters Lofton Style Dallas 0-2
Magno Gutierrez Liberty Christian Argyle 0-2
Jonathan Clark NB Elite Cibolo 0-2
Jim Benne NB Elite San Antonio 1-2
Ethan Huerta NB Elite San Antonio 2-2
Esteban Duran Sgp Grand Prairie 2-2
Carson Laughery 3f Austin 4-3, 6th
Aiden Valadez NB Elite New Braunfels 2-2
Adrian Martinez 3f Pflugerville 1-2
138
Deshawn Cosby Ohana Schertz 1-2
Jaren Powell Liberty Christian Northlake 0-2
Jeremy Manibog Katy Area WC Katy 0-2
Jesse Perea Randall Raiders Amarillo 3-2
Mason Woodward Spartan Mat Club Hudson Oaks 2-3, 6th
Tony Armstrong Vici WC Vidor 0-2
Tyler Gutierrez Ohana Cibolo 0-2
Zaren Anderson Rockwall Heath Elite Garland 2-2
145
Yader Muller Paetow High School Katy 0-2
Xavier Perez Haltom Wrestling Haltom 2-2
Michael Branam Unattached Brookshire 1-2
Joshua Moreno 3f Austin 2-2
Jakob Nakamura Best Trained Wrestling Allen 3-2
Hunter Mccurley 512 Outlaw Round Rock 1-2
Ethan Rutt 3f Austin 3-2
Caleb Mata Vici WC Houston 1-2
Amir Musalli Ohana San Antonio 1-2
152
Daniel Mcgurk Tech Fall El Paso 5-2
Abraham Clinton Apex Grappling Rockwall 2-2
Andres Suarez Unattatched Amarillo 0-2
David Ray Lofton Style Dallas 0-2
Isaias Lucio Hub City Wrestling Lubbock 1-2
John Abney Paetow High School Katy 0-2
Julius Alfaro Mission Wrestling Arlington 3-2
Remy Jacops 3f Austin 2-2
Wyatt Goth Highland Park WC Dallas 0-2
160
Tye Frnka 3f Red Rock 0-2
Josiah Bernhardt Unattached Katy 0-2
John Ward Spring Klein Houston 1-2
Carter Barden Highland Park WC Dallas 0-2
Brendan Sheridan NB Elite New Braunfels 0-2
Avante Williams Unattached Katy 2-2
170
Nicholas Bayliss Spring Klein WC Spring 1-2
Aidan Williams 3f Austin 0-2
Ashton Boyd Vici WC La Porte 0-2
Darwin Hull Ohana Schertz 5-3, 4th
Samad Al-khatib Vici WC Richmond 1-2
182
Kale Farrington Omada Kitrinos Amarillo 1-2
Ethan Wilson Liberty Christian Trophy Club 2-2
195
Brooks Bittick 3f Cedar Park 2-2, 5th
Isaiah Francis Whitted Trained Irving 0-2
Michael Porter NB Elite San Antonio 1-2
Nick Clarke Liberty Christian Decatur 0-2
220
Diego Hinojosa Ohana San Antonio 1-2
285
none

What do you think?

Written by Ray Shoaf