in

2020 U23 & Junior National Texas Results

1 U23 Freestyle 57 kgs Gabriel Gray Texas Panhandle Wrestling Club 0-2
2 U23 Freestyle 61 kgs Jack Skudlarczyk Panther Wrestling Club RTC 2-2
3 U23 Freestyle 70 kgs Isaiah Dugar Bobcat Wrestling Club 0-2
4 U23 Freestyle 74kgs Quentin Perez Navy-Marine Corps Club 6-1, 3rd
5 U23 Freestyle 79 kgs Nathan Moore Wyoming Wrestling Reg Training Ctr 0-2
6 U23 Freestyle 125kgs Brian Andrews Wyoming Wrestling Reg Training Ctr 6-3, 6th
1 U23 Greco Roman 55 kgs Gabriel Gray Texas Panhandle Wrestling Club 4th
2 U23 Greco Roman 55 kgs Andrew Willi Bobcat Wrestling Club 7th
3 U23 Greco Roman 63 kgs Brian Sever Bobcat Wrestling Club 0-2
4 U23 Greco Roman 63 kgs Nicholas Segura 0-3, 8th
5 U23 Greco Roman 72 kgs Dracius Mckee Spartan Mat Club 3rd
6 U23 Greco Roman 72 kgs Zach Grimes Champ
7 U23 Greco Roman 87 kgs Brodey Beckman Hill Country Wrestling Club 0-3, 8th
8 U23 Greco Roman 97 kgs Rylan Bonds Spartan Mat Club 0-2, 6th
1 U23 Women 50 kgs Esther Walker Warrior Wrestling Club 0-2
2 U23 Women 50 kgs Valerie Acosta Rise Wrestling 0-2
3 U23 Women 50kgs Nia Pham Texas Panhandle Wrestling Club 5th
4 U23 Women 50kgs Maria Vidales Lions wrestling Club 3rd
5 U23 Women 50kgs Asia Ray Texas Panhandle Wrestling Club 0-2
6 U23 Women 50 kgs Jaclyn McNichols 8th
7 U23 Women 50 kgs Samara Chavez Spartan Mat Club 2nd
8 U23 Women 53kgs Victoria Nunez McKendree 0-2
9 U23 Women 50 kgs Madison Brown Spartan Mat Club 0-2
10 U23 Women 53 kgs Ashley Morris Grand View Wrestling Club 0-2
11 U23 Women 55 kgs Rebekah Cordova Texas Panhandle Wrestling Club 8th
12 U23 Women 57 kgs Xochitl Mota-Pettis Rise Wrestling Champ
13 U23 Women 57 kgs Breanna Dudoit-Vasquez Texas Panhandle Wrestling Club 0-2
14 U23 Women 57 kgs Mea Mohler Spartan Mat Club 0-2
15 U23 Women 57 kgs Serena Cervantes Hill Country Wrestling Club 8th
16 U23 Women 59kgs Sierra Brown Ton Best Trained Wrestling 0-2
17 U23 Women 65 kgs Kayla Munoz 2-1, 7th
18 U23 Women 72 kgs Destynie Pacheco Twin Cities Regional Training Center 5th
19 U23 Women 76kgs Nkechinyere Nwankwo 4th
1 UWW Junior Freestyle 57 kgs Micah White Rise RTC 0-2
2 UWW Junior Freestyle 57 kgs Gregory Coapstick Jackrabbit Wrestling Club 2-2
3 UWW Junior Freestyle 57 kgs Isaac Stalcup Spartan Mat Club 1-2
4 UWW Junior Freestyle 57 kgs Jacob Garcia Spartan Mat Club 2-2
5 UWW Junior Freestyle 61 kgs Caleb Lemmons Cyclone Regional Training Center C-RTC 0-2
6 UWW Junior Freestyle 61kgs Isaiah Delgado Brunson UVRTC 4-3, 6th
7 UWW Junior Freestyle 65 kgs Kody Schulze Rise Wrestling 0-2
8 UWW Junior Freestyle 65 kgs Pedro Lozano Hill Country Wrestling Club 1-2
9 UWW Junior Freestyle 65 kgs Arturo Acosta Rise Wrestling 0-2
10 UWW Junior Freestyle 65 kgs Ian Sandoz 0-2
11 UWW Junior Freestyle 65 kgs Michael Kumlien Spartan Mat Club 0-2
12 UWW Junior Freestyle 70 kgs John Richardson Texas Pride Wrestling Club 2-2
13 UWW Junior Freestyle 70 kgs Tristan Tadeo RockStar Wrestling Club 0-2
14 UWW Junior Freestyle 74 kgs Elise Brown Ton Nebraska Wrestling Training Center 3-2
15 UWW Junior Freestyle 86 kgs Zane Davis Arkansas Regional Training Center 0-2
16 UWW Junior Freestyle 97 kgs Nick Soto 0-3, 4th
17 UWW Junior Freestyle 125 kgs Ryan Johnson Spartan Mat Club 1-2
1 UWW Junior Greco-Roman 55 kgs Gregory Coapstick Jackrabbit Wrestling Club 1-2
2 UWW Junior Greco-Roman 55 kgs Isaac Stalcup Spartan Mat Club 1-2
3 UWW Junior Greco-Roman 67 kgs John Teed Rise Wrestling 1-3, 6th
4 UWW Junior Greco-Roman 67 kgs Ian Sandoz 2-2, 5th
5 UWW Junior Greco-Roman 72 kgs John Richardson Texas Pride Wrestling Club 2-2, 7th
6 UWW Junior Greco-Roman 87 kgs Zane Davis Arkansas Regional Training Center 2-2, 5th
7 UWW Junior Greco-Roman 97 kgs Rylan Bonds Spartan Mat Club 0-3, 6th
8 UWW Junior Greco-Roman 130 kgs Ryan Johnson 0-2
1 UWW Junior Women 50 kgs Valerie Acosta Rise Wrestling 0-2
2 UWW Junior Women 50 kgs Amanda McAleavey Cyclone Youth Wrestling 3-2
3 UWW Junior Women 50 kgs Samara Chavez Spartan Mat Club 5-2, 5th
4 UWW Junior Women 50 kgs Madison Brown Spartan Mat Club 2-2
5 UWW Junior Women 53 kgs Ashley Morris Grand View Wrestling Club 1-2
6 UWW Junior Women 50 kgs Victoria Nunez 3-2
7 UWW Junior Women 57 kgs Xochitl Mota-Pettis Rise RTC 3-1, 2nd
8 UWW Junior Women 59 kgs Isabella Gonzalez Grand View Wrestling Club 0-2
9 UWW Junior Women 57 kgs Mea Mohler Spartan Mat Club 3-2, 7th
10 UWW Junior Women 59 kgs Madison Sandquist Rise Wrestling 0-2
11 UWW Junior Women 59 kgs Devin Patton Texas Pride Wrestling Club 1-2
12 UWW Junior Women 59 kgs Jordan Suarez Texas Panhandle Wrestling Club 5-1, 3rd
13 UWW Junior Women 65 kgs Kayla Munoz 0-2
14 UWW Junior Women 68 kgs Leilani Hernandez Texas Pride Wrestling Club 3-1, 2nd
15 UWW Junior Women 72 kgs Destynie Pacheco Twin Cities Regional Training Center 1-3, 6th
16 UWW Junior Women 76 kgs Brittyn Corbishley Spartan Mat Club 2-1, 3rd
17 UWW Junior Women 76 kgs Kaylynn Albrecht 2-2, 4th

What do you think?

Written by Ray Shoaf