News Ticker

2019 5th Annual POWA National Summer Dual Texas Results

 806 Elite

Guaranteed 2nd place

Match #1 1st Place Match

Team Savage defeated 806 Elite 78-18

  • 45Xavier Talmich (Team Savage) over Daniel Morgas (806 Elite) Dec 6-4
  • 50Elise Scrapper (Team Savage) over Aiven Martinez (806 Elite) TF 15-0
  • 55Lincoln Valdez (Team Savage) over Conner Smith (806 Elite) Fall 1:17
  • 60Dylan Sternod (Team Savage) over Colt Fox (806 Elite) Fall 1:09
  • 65Paulo Valdez (Team Savage) over Izayiah Chavez (806 Elite) Fall 1:53
  • 70Chris Harrison (Team Savage) over Zurri Zamora (806 Elite) Fall 2:35
  • 75Miguel Franco (806 Elite) over Dominic Pacheco (Team Savage) Fall 3:32
  • 81Hoyt Hvass (Team Savage) over Eli Loya (806 Elite) Fall 0:31
  • 87Ryan Wilson (Team Savage) over Colton Mills (806 Elite) Fall 0:21
  • 93Owen Pritchard (Team Savage) over Landin Lamberth (806 Elite) Maj 11-2
  • 99DJ Gillett (Team Savage) over Griffin Bower (806 Elite) Fall 0:17
  • 105Mitchell Neiner (Team Savage) over Kaden Ford (806 Elite) Fall 0:22
  • 111LJ Herburger (806 Elite) over Devan Carter (Team Savage) Fall 3:00
  • 120Oscar Alfaro (Team Savage) over Aden Zamora (806 Elite) Fall 0:56
  • 135Andres Suarez (806 Elite) over Mitchell Helgert (Team Savage) Fall 0:42
  • 150Dwight Weimer (Team Savage) over Jessie Salazar (806 Elite) Fall 2:00
  • 180Jeremiah Rendon (Team Savage) over Daniel Duarte (806 Elite) Fall 0:22

Pool C – 806 Elite

Guaranteed 4th place

Match #1 Round 1

Whitted Trained Black defeated 806 Elite 65-11

  • 45Daniel Morgas (806 Elite) over Karter Sims (Whitted Trained Black) TF 16-0
  • 50Roman Lopez (Whitted Trained Black) over Aiven Martinez (806 Elite) Dec 4-1
  • 55Cash Bratt (Whitted Trained Black) over Conner Smith (806 Elite) TF 15-0
  • 60Colt Fox (806 Elite) over Malaki Mendoza (Whitted Trained Black) Dec 3-2
  • 65Brogan Montey (Whitted Trained Black) over Izayiah Chavez (806 Elite) Dec 7-0
  • 70Shiloh Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Zurri Zamora (806 Elite) Dec 5-4
  • 75Dylan Bratt (Whitted Trained Black) over Miguel Franco (806 Elite) Fall 0:44
  • 81Eli Loya (806 Elite) over Ivan Lopez (Whitted Trained Black) Dec 3-2
  • 87Javin Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Colton Mills (806 Elite) Fall 2:00
  • 93Eli Biermann (Whitted Trained Black) over Landin Lamberth (806 Elite) Dec 5-0
  • 99Brandon Martinez (Whitted Trained Black) over Griffin Bower (806 Elite) Fall 0:19
  • 105Jayden Alexander (Whitted Trained Black) over Kaden Ford (806 Elite) Fall 0:46
  • 111Warren Smith (Whitted Trained Black) over LJ Herburger (806 Elite) Dec 5-2
  • 120Zach Wessley (Whitted Trained Black) over Aden Zamora (806 Elite) Fall 1:08
  • 135Grayson Carpenter (Whitted Trained Black) over Andres Suarez (806 Elite) SV-1 7-2
  • 150Jayson Stahl (Whitted Trained Black) over Jessie Salazar (806 Elite) Fall 4:23
  • 180Ismael Lazaro (Whitted Trained Black) over Daniel Duarte (806 Elite) Fall 1:17

Match #2 Round 2

California Red Wave defeated 806 Elite 96-0

  • 45Manuel Cacoilo (California Red Wave) over Daniel Morgas (806 Elite) Fall 1:31
  • 50Cash McClurg (California Red Wave) over Aiven Martinez (806 Elite) Fall 0:13
  • 55Eli Mendoza (California Red Wave) over Conner Smith (806 Elite) Fall 0:49
  • 60Xamian Salazar (California Red Wave) over Colt Fox (806 Elite) Fall 0:50
  • 65Paul Ruiz (California Red Wave) over Izayiah Chavez (806 Elite) Maj 11-2
  • 70Thunder Lewis (California Red Wave) over Zurri Zamora (806 Elite) TF 16-1
  • 75Moses Mendoza (California Red Wave) over Miguel Franco (806 Elite) Fall 2:25
  • 81Isaiah Cortez (California Red Wave) over Eli Loya (806 Elite) Fall 1:18
  • 87Elijah Cortez (California Red Wave) over Colton Mills (806 Elite) Fall 0:56
  • 93Daniel Zepeta (California Red Wave) over Landin Lamberth (806 Elite) Fall 2:25
  • 99Damian Montoya (California Red Wave) over Griffin Bower (806 Elite) Fall 0:31
  • 105Gavin Bauder (California Red Wave) over Kaden Ford (806 Elite) Fall 2:17
  • 111Dorio Lemus (California Red Wave) over LJ Herburger (806 Elite) Fall 0:50
  • 120Reggie Raiz (California Red Wave) over Aden Zamora (806 Elite) Fall 1:23
  • 135Taythan Silva (California Red Wave) over Andres Suarez (806 Elite) Dec 5-1
  • 150Sergio Montoya (California Red Wave) over Jessie Salazar (806 Elite) Fall 2:24
  • 180Bryan Evans (California Red Wave) over Daniel Duarte (806 Elite) Fall 1:55

Match #3 Round 3

Washington Elite defeated 806 Elite 76-15

  • 45Elise Albeso (Washington Elite) over Daniel Morgas (806 Elite) Fall 1:31
  • 50Aiven Martinez (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Nery Rivas (Washington Elite) over Conner Smith (806 Elite) Fall 0:50
  • 60Arcadius Cruz (Washington Elite) over Colt Fox (806 Elite) Fall 1:01
  • 65Brycen Dawley (Washington Elite) over Izayiah Chavez (806 Elite) Maj 13-1
  • 70Dominic Thomas (Washington Elite) over Zurri Zamora (806 Elite) Fall 1:19
  • 75Alan Salguero Jr (Washington Elite) over Miguel Franco (806 Elite) Fall 3:34
  • 81Elijah Carter (Washington Elite) over Eli Loya (806 Elite) Fall 0:33
  • 87Tyson Peach (Washington Elite) over Colton Mills (806 Elite) Fall 0:21
  • 93Apollo Cruz (Washington Elite) over Landin Lamberth (806 Elite) Dec 4-1
  • 99Mikey Bishop (Washington Elite) over Griffin Bower (806 Elite) Fall 0:00
  • 105Bryan Dickerson (Washington Elite) over Kaden Ford (806 Elite) Dec 5-0
  • 111LJ Herburger (806 Elite) over Christopher Trevino (Washington Elite) Fall 2:02
  • 120Cael Bearson (Washington Elite) over Aden Zamora (806 Elite) Fall 2:51
  • 135Joshua Waguespack (Washington Elite) over Andres Suarez (806 Elite) Fall 1:18
  • 150Jessie Salazar (806 Elite) over Whyatt Phelan (Washington Elite) Dec 13-6
  • 180Dalton Reed (Washington Elite) over Daniel Duarte (806 Elite) Fall 0:47

Match #4 Round 4

806 Elite defeated Gering Wrestling Club 57-35

  • 45Daniel Morgas (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Aiven Martinez (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Brody Fuss (Gering Wrestling Club) over Conner Smith (806 Elite) Dec 10-6
  • 60Samuel Romero (Gering Wrestling Club) over Colt Fox (806 Elite) Fall 2:08
  • 65Izayiah Chavez (806 Elite) over Cable Botha (Gering Wrestling Club) Fall 2:32
  • 70Zurri Zamora (806 Elite) over Carmelo Perales (Gering Wrestling Club) Fall 1:45
  • 75Miguel Franco (806 Elite) over Butch Connelly (Gering Wrestling Club) Fall 0:23
  • 81Chris Gamino (Gering Wrestling Club) over Eli Loya (806 Elite) Fall 4:24
  • 87Colton Mills (806 Elite) over Kozad Porter (Gering Wrestling Club) Maj 10-0
  • 93Sage Lonn (Gering Wrestling Club) over Landin Lamberth (806 Elite) Dec 7-3
  • 99Griffin Bower (806 Elite) over Bryan Morales (Gering Wrestling Club) Fall 4:23
  • 105Matthew Thorsen (Gering Wrestling Club) over Kaden Ford (806 Elite) Fall 0:56
  • 111LJ Herburger (806 Elite) over Roman Perales (Gering Wrestling Club) TF 24-5
  • 120Dayton Gipe (Gering Wrestling Club) over Aden Zamora (806 Elite) TF 16-0
  • 135Brasen Hakert (Gering Wrestling Club) over Andres Suarez (806 Elite) Fall 2:35
  • 150Jessie Salazar (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Daniel Duarte (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf

Match #5 Round 5

806 Elite defeated Viking Wrestling Club 81-15

  • 45Daniel Morgas (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Davion Diego (Viking Wrestling Club) over Aiven Martinez (806 Elite) Dec 7-3
  • 55Conner Smith (806 Elite) over Rogelio Casimiro (Viking Wrestling Club) Dec 6-2
  • 60Pablito Rodriguez (Viking Wrestling Club) over Colt Fox (806 Elite) Fall 3:00
  • 65Izayiah Chavez (806 Elite) over Jonathan Valadez (Viking Wrestling Club) Fall 0:49
  • 70Zurri Zamora (806 Elite) over Michael Archuleta (Viking Wrestling Club) Fall 0:23
  • 75Miguel Franco (806 Elite) over Mathew Archuleta (Viking Wrestling Club) Fall 2:05
  • 81Eli Loya (806 Elite) over Mathew Voss (Viking Wrestling Club) Fall 3:58
  • 87Colton Mills (806 Elite) over Nicholas Palma (Viking Wrestling Club) Fall 1:05
  • 93Landin Lamberth (806 Elite) over Ethan Wolfe (Viking Wrestling Club) Fall 3:26
  • 99Griffin Bower (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Benny Gonzales (Viking Wrestling Club) over Kaden Ford (806 Elite) Fall 2:06
  • 111LJ Herburger (806 Elite) over Luis Valadez (Viking Wrestling Club) Fall 2:40
  • 120Aden Zamora (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Andres Suarez (806 Elite) over Martin Palma (Viking Wrestling Club) Fall 0:38
  • 150Jessie Salazar (806 Elite) over Jesus Valadez (Viking Wrestling Club) Fall 1:05
  • 180Daniel Duarte (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf

Copper Pool 13th – 16th – 806 Elite

Guaranteed 3rd place

Match #1 Round 1

806 Elite defeated No Limit Soldiers 48-42

  • 45Daniel Morgas (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Aiven Martinez (806 Elite) over Daniel Suazo (No Limit Soldiers) Fall 1:56
  • 55Eliyano Garcia (No Limit Soldiers) over Conner Smith (806 Elite) Fall 0:46
  • 60Luke Gomez (No Limit Soldiers) over Colt Fox (806 Elite) Dec 11-4
  • 65Onofre Gonzales Jr (No Limit Soldiers) over Izayiah Chavez (806 Elite) Dec 5-2
  • 70Robert Suazo (No Limit Soldiers) over Zurri Zamora (806 Elite) Dec 6-5
  • 75Miguel Franco (806 Elite) over Samuel Rosales (No Limit Soldiers) Fall 3:12
  • 81Eli Loya (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 87Colton Mills (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 93Landin Lamberth (806 Elite) over Brian Royal (No Limit Soldiers) Fall 1:59
  • 99Silas Thompson (No Limit Soldiers) over Griffin Bower (806 Elite) Fall 2:07
  • 105Kaden Ford (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 111Cruz Sandoval (No Limit Soldiers) over LJ Herburger (806 Elite) Dec 5-2
  • 120Roger Perez (No Limit Soldiers) over Aden Zamora (806 Elite) Fall 1:28
  • 135Andres Suarez (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150Kaleb Valdez-Lemos (No Limit Soldiers) over Jessie Salazar (806 Elite) Fall 1:10
  • 180Jose Rosales (No Limit Soldiers) over Daniel Duarte (806 Elite) Fall 1:24

Match #2 Round 2

POWA Silver defeated 806 Elite 54-25

  • 45Brad Alarid (POWA Silver) over Daniel Morgas (806 Elite) Fall 3:44
  • 50Aiven Martinez (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Conner Smith (806 Elite) over Bronx Martinez (POWA Silver) Maj 9-0
  • 60Jaxten Bowler (POWA Silver) over Colt Fox (806 Elite) Fall 0:27
  • 65Jaxon Randle (POWA Silver) over Izayiah Chavez (806 Elite) Dec 4-2
  • 70Zurri Zamora (806 Elite) over Donovan Symalla (POWA Silver) Dec 7-6
  • 75Ryker Ohearon (POWA Silver) over Miguel Franco (806 Elite) Dec 2-0
  • 81Eli Loya (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 87Aj Hague (POWA Silver) over Colton Mills (806 Elite) Fall 0:23
  • 93Jackson Raidron (POWA Silver) over Landin Lamberth (806 Elite) UTB 3-2
  • 99Hayden Haase (POWA Silver) over Griffin Bower (806 Elite) Fall 0:34
  • 105Cristian Corral (POWA Silver) over Kaden Ford (806 Elite) Fall 2:35
  • 111LJ Herburger (806 Elite) over Jace Pacheco (POWA Silver) Fall 2:29
  • 120Deangelo Archuleta (POWA Silver) over Aden Zamora (806 Elite) Dec 3-1
  • 135Jack Ring (POWA Silver) over Andres Suarez (806 Elite) Dec 4-2
  • 150Erik Maestas (POWA Silver) over Jessie Salazar (806 Elite) Fall 1:48
  • 180Sullivan Deherrah (POWA Silver) over Daniel Duarte (806 Elite) Dec 2-1

Match #3 Round 3

Cali United defeated 806 Elite 53-36

  • 45Daniel Morgas (806 Elite) over Tough Lewis (Cali United) Fall 0:41
  • 50Leonidas Agtarap (Cali United) over Aiven Martinez (806 Elite) Maj 14-2
  • 55Conner Smith (806 Elite) over JJ Greene (Cali United) Dec 2-0
  • 60Anthony Garza (Cali United) over Colt Fox (806 Elite) Fall 3:00
  • 65Elias Briones (Cali United) over Izayiah Chavez (806 Elite) Fall 2:59
  • 70Elijah Valencia (Cali United) over Zurri Zamora (806 Elite) Maj 10-2
  • 75Miguel Franco (806 Elite) over Carlo Contino (Cali United) Dec 6-0
  • 81Brody Pitner (Cali United) over Eli Loya (806 Elite) Dec 4-2
  • 87Anthony Harris (Cali United) over Colton Mills (806 Elite) Fall 0:30
  • 93Leo Contino (Cali United) over Landin Lamberth (806 Elite) Fall 2:26
  • 99Jacob Jones (Cali United) over Griffin Bower (806 Elite) Fall 0:31
  • 105Brycen Tablit (Cali United) over Kaden Ford (806 Elite) Fall 0:34
  • 111LJ Herburger (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 120Jaxson Tabors (Cali United) over Aden Zamora (806 Elite) Fall 1:08
  • 135Andres Suarez (806 Elite) over Adrian Reyes (Cali United) Fall 1:44
  • 150Jessie Salazar (806 Elite) over Brock Rios (Cali United) Fall 1:30
  • 180Daniel Duarte (806 Elite) over Unknown (Unattached) Forf

NXT Level Wrestling Academy

Guaranteed 1st place

Match #1 1st Place Match

NXT Level Wrestling Academy defeated Nebraska Titans 60-30

  • 45Brayden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Uriah (THE TANK) Gonzales (Nebraska Titans) Fall 0:33
  • 50Hector Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Landon Rosenthal (Nebraska Titans) over Nayeli Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) Fall 2:41
  • 60Caden Brayfield (NXT Level Wrestling Academy) over Cole Caniglia (Nebraska Titans) Fall 3:25
  • 65Noah Menjivar (NXT Level Wrestling Academy) over Quinn Arellano (Nebraska Titans) Fall 0:29
  • 70James Pantoja (NXT Level Wrestling Academy) over Kieran Akerson (Nebraska Titans) Dec 6-1
  • 75Caden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Jude Connelly (Nebraska Titans) Fall 0:56
  • 81Chance Houser (Nebraska Titans) over Niko Fernandez (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:44
  • 87Noah Thorsen (NXT Level Wrestling Academy) over Jorge Carrizales (Nebraska Titans) Dec 3-2
  • 93alijah gabaldon (NXT Level Wrestling Academy) over Pedro Carrizales (Nebraska Titans) Dec 4-0
  • 99Zach Covolo (Nebraska Titans) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Trebor Moreno (NXT Level Wrestling Academy) over Connor Whiteley (Nebraska Titans) Dec 9-2
  • 111Gavin Ramos (NXT Level Wrestling Academy) over Jeremiah Baumgardner (Nebraska Titans) Fall 0:35
  • 120alexis montes (NXT Level Wrestling Academy) over Micah Wittenberg (Nebraska Titans) Fall 0:48
  • 135Andrew Wittenberg (Nebraska Titans) over Tristan Crosby (NXT Level Wrestling Academy) Fall 3:50
  • 150Adam Hill (Nebraska Titans) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Sammy Montes (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf

Round 2 NXT Level Wrestling Academy vs. Washington Elite – NXT Level Wrestling Academy

Guaranteed 2nd place

Match #1 1st Place Match

Washington Elite defeated NXT Level Wrestling Academy 64-24

  • 45Elise Albeso (Washington Elite) over Brayden Rios (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:35
  • 50Hector Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Nery Rivas (Washington Elite) over Nayeli Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:41
  • 60Arcadius Cruz (Washington Elite) over Caden Brayfield (NXT Level Wrestling Academy) Dec 5-4
  • 65Brycen Dawley (Washington Elite) over Noah Menjivar (NXT Level Wrestling Academy) TF 17-1
  • 70Dominic Thomas (Washington Elite) over James Pantoja (NXT Level Wrestling Academy) Fall 2:24
  • 75Caden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Alan Salguero Jr (Washington Elite) DQ
  • 81Elijah Carter (Washington Elite) over Niko Fernandez (NXT Level Wrestling Academy) Dec 10-6
  • 87Noah Thorsen (NXT Level Wrestling Academy) over Tyson Peach (Washington Elite) Fall 4:20
  • 93Apollo Cruz (Washington Elite) over alijah gabaldon (NXT Level Wrestling Academy) Dec 10-3
  • 99Mikey Bishop (Washington Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Trebor Moreno (NXT Level Wrestling Academy) over Bryan Dickerson (Washington Elite) Fall 1:01
  • 111Christopher Trevino (Washington Elite) over Gavin Ramos (NXT Level Wrestling Academy) Inj 2:53
  • 120Alberto Hernandez (Washington Elite) over alexis montes (NXT Level Wrestling Academy) Maj 13-4
  • 135Joshua Waguespack (Washington Elite) over Tristan Crosby (NXT Level Wrestling Academy) Maj 11-3
  • 150Whyatt Phelan (Washington Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Dalton Reed (Washington Elite) over Sammy Montes (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:46

Pool B – NXT Level Wrestling Academy

Guaranteed 2nd place

Match #1 Round 1

NXT Level Wrestling Academy defeated Whitted Trained White 78-17

  • 45Brayden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Hector Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Kyntrell Ellis (Whitted Trained White) over Nayeli Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) TF 18-2
  • 60Caden Brayfield (NXT Level Wrestling Academy) over Tavyon Windham (Whitted Trained White) Fall 0:45
  • 65Noah Menjivar (NXT Level Wrestling Academy) over Wuontay Robinson (Whitted Trained White) Fall 1:20
  • 70James Pantoja (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 75Caden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Aden Torres (Whitted Trained White) Fall 2:47
  • 81Jair Jackson Bey (Whitted Trained White) over Niko Fernandez (NXT Level Wrestling Academy) Fall 4:28
  • 87Noah Thorsen (NXT Level Wrestling Academy) over Luke Burgar (Whitted Trained White) Fall 0:28
  • 93alijah gabaldon (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 99Adrianna Lopez (Whitted Trained White) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Trebor Moreno (NXT Level Wrestling Academy) over JC Puga (Whitted Trained White) Fall 0:57
  • 111Gavin Ramos (NXT Level Wrestling Academy) over Alex Herrera (Whitted Trained White) Fall 1:45
  • 120alexis montes (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Tristan Crosby (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150 – Double Forfeit
  • 180Sammy Montes (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Round 2

NXT Level Wrestling Academy defeated Arizona Elite 47-32

  • 45Richard Flores Jr. (Arizona Elite) over Brayden Rios (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:34
  • 50Hector Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) over Bryson Thornton (Arizona Elite) SV-1 7-5
  • 55Brodie Zeller (Arizona Elite) over Nayeli Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) TF 15-0
  • 60Caden Brayfield (NXT Level Wrestling Academy) over Carson Pulkrabek (Arizona Elite) TF 15-0
  • 65Noah Menjivar (NXT Level Wrestling Academy) over Alexander Bermudez (Arizona Elite) Dec 6-0
  • 70James Pantoja (NXT Level Wrestling Academy) over Devan Lopez (Arizona Elite) Dec 3-2
  • 75Caden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Landen Ballesteros (Arizona Elite) Fall 1:00
  • 81Niko Fernandez (NXT Level Wrestling Academy) over Elias McKean (Arizona Elite) Dec 5-4
  • 87Elijah Banks (Arizona Elite) over Noah Thorsen (NXT Level Wrestling Academy) Dec 4-2
  • 93alijah gabaldon (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 99Michael Trujillo (Arizona Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Trebor Moreno (NXT Level Wrestling Academy) over Xavier Lerma (Arizona Elite) Fall 4:13
  • 111Gavin Ramos (NXT Level Wrestling Academy) over Julian Magana (Arizona Elite) Fall 1:00
  • 120Kai Miller (Arizona Elite) over alexis montes (NXT Level Wrestling Academy) Dec 4-3
  • 135Tristan Crosby (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150Kaleb Cordova (Arizona Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Kameron McBride (Arizona Elite) over Sammy Montes (NXT Level Wrestling Academy) Dec 5-0

Match #3 Round 3

NXT Level Wrestling Academy received a Bye

Match #4 Round 4

NXT Level Wrestling Academy defeated Cali United 39-38

  • 45Tough Lewis (Cali United) over Brayden Rios (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:52
  • 50Leonidas Agtarap (Cali United) over Hector Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) Dec 2-1
  • 55Nayeli Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) over JJ Greene (Cali United) SV-1 7-5
  • 60Caden Brayfield (NXT Level Wrestling Academy) over Anthony Garza (Cali United) Fall 1:56
  • 65Noah Menjivar (NXT Level Wrestling Academy) over Elias Briones (Cali United) Fall 1:21
  • 70James Pantoja (NXT Level Wrestling Academy) over Elijah Valencia (Cali United) Dec 3-2
  • 75Caden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Carlo Contino (Cali United) Fall 0:26
  • 81Brody Pitner (Cali United) over Niko Fernandez (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:35
  • 87Noah Thorsen (NXT Level Wrestling Academy) over Anthony Harris (Cali United) Dec 8-2
  • 93Leo Contino (Cali United) over alijah gabaldon (NXT Level Wrestling Academy) Dec 6-4
  • 99Jacob Jones (Cali United) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Trebor Moreno (NXT Level Wrestling Academy) over Brycen Tablit (Cali United) Fall 1:50
  • 111 – Double Forfeit
  • 120Jaxson Tabors (Cali United) over Gavin Ramos (NXT Level Wrestling Academy) Fall 3:33
  • 135Adrian Reyes (Cali United) over Tristan Crosby (NXT Level Wrestling Academy) Dec 2-0
  • 150Brock Rios (Cali United) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Sammy Montes (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • Cali United’s team score was adjusted by -1.0 for Unsportsmanlike Conduct

Match #5 Round 5

POWA Black defeated NXT Level Wrestling Academy 78-0

  • 45Dustin Alvarado (POWA Black) over Brayden Rios (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:41
  • 50Rocco Palillian (POWA Black) over Hector Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:41
  • 55Brandon Quintana (POWA Black) over Nayeli Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:30
  • 60Mason Brayfield (POWA Black) over Caden Brayfield (NXT Level Wrestling Academy) Dec 8-2
  • 65Kyden Silz (POWA Black) over Noah Menjivar (NXT Level Wrestling Academy) Dec 7-0
  • 70Chris Ladonde (POWA Black) over James Pantoja (NXT Level Wrestling Academy) Dec 4-0
  • 75Austin Paris (POWA Black) over Caden Rios (NXT Level Wrestling Academy) TB-1 4-2
  • 81Leonard Ashley (POWA Black) over Niko Fernandez (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:48
  • 87Julian Espinzoa (POWA Black) over Noah Thorsen (NXT Level Wrestling Academy) Dec 4-2
  • 93Isaak Chavez (POWA Black) over alijah gabaldon (NXT Level Wrestling Academy) Dec 3-0
  • 99Cade Ziola (POWA Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Brandon Cannon (POWA Black) over Trebor Moreno (NXT Level Wrestling Academy) Dec 3-2
  • 111Joseph Simon (POWA Black) over Gavin Ramos (NXT Level Wrestling Academy) Dec 6-4
  • 120Jacob Bostleman (POWA Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Dominic Cerda (POWA Black) over Tristan Crosby (NXT Level Wrestling Academy) Fall 3:40
  • 150Landen Shurtleff (POWA Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Camden Johnson (POWA Black) over Sammy Montes (NXT Level Wrestling Academy) Fall 4:19

Silver Pool 5th – 8th – NXT Level Wrestling Academy

Guaranteed 2nd place

Match #1 Round 1

NXT Level Wrestling Academy defeated Team Texas 52-39

  • 45Anthony Salazar (Team Texas) over Brayden Rios (NXT Level Wrestling Academy) Fall 1:46
  • 50Hector Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) over Parker Anthony (Team Texas) Maj 10-0
  • 55Shawn Coffel (Team Texas) over Nayeli Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) Fall 2:19
  • 60Caden Brayfield (NXT Level Wrestling Academy) over Aiden Rivera (Team Texas) Maj 16-3
  • 65Noah Menjivar (NXT Level Wrestling Academy) over Mikey Ruiz (Team Texas) Dec 2-1
  • 70James Pantoja (NXT Level Wrestling Academy) over Kamdon Von Holten (Team Texas) Fall 0:34
  • 75Caden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Dale Box (Team Texas) Fall 2:14
  • 81Niko Fernandez (NXT Level Wrestling Academy) over Daniel Acosta (Team Texas) Fall 2:45
  • 87Caio Aron (Team Texas) over Noah Thorsen (NXT Level Wrestling Academy) Fall 4:25
  • 93alijah gabaldon (NXT Level Wrestling Academy) over Xavion Gonzalez (Team Texas) TF 15-0
  • 99Noah Santiago (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Trebor Moreno (NXT Level Wrestling Academy) over Jack McDonald (Team Texas) Fall 0:43
  • 111Gavin Ramos (NXT Level Wrestling Academy) over Darien Lewis (Team Texas) Fall 0:46
  • 120Nathan Ruiz (Team Texas) over alexis montes (NXT Level Wrestling Academy) Dec 6-2
  • 135Aiden Cooley (Team Texas) over Tristan Crosby (NXT Level Wrestling Academy) Fall 4:20
  • 150Jaxson Johnson (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Sammy Montes (NXT Level Wrestling Academy) over Gaige Fulmer (Team Texas) Fall 2:20

Match #2 Round 2

Washington Elite defeated NXT Level Wrestling Academy 58-34

  • 45Elise Albeso (Washington Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Hector Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Nery Rivas (Washington Elite) over Nayeli Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:39
  • 60Caden Brayfield (NXT Level Wrestling Academy) over Arcadius Cruz (Washington Elite) Fall 1:26
  • 65Brycen Dawley (Washington Elite) over Noah Menjivar (NXT Level Wrestling Academy) Maj 17-4
  • 70Dominic Thomas (Washington Elite) over James Pantoja (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:35
  • 75Caden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Alan Salguero Jr (Washington Elite) Fall 2:32
  • 81Elijah Carter (Washington Elite) over Niko Fernandez (NXT Level Wrestling Academy) Fall 1:56
  • 87Tyson Peach (Washington Elite) over Noah Thorsen (NXT Level Wrestling Academy) Dec 6-1
  • 93alijah gabaldon (NXT Level Wrestling Academy) over Apollo Cruz (Washington Elite) Fall 2:47
  • 99Mikey Bishop (Washington Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Trebor Moreno (NXT Level Wrestling Academy) over Bryan Dickerson (Washington Elite) Maj 12-0
  • 111Gavin Ramos (NXT Level Wrestling Academy) over Christopher Trevino (Washington Elite) Fall 3:28
  • 120Cael Bearson (Washington Elite) over alexis montes (NXT Level Wrestling Academy) Dec 9-6
  • 135Joshua Waguespack (Washington Elite) over Tristan Crosby (NXT Level Wrestling Academy) Fall 2:50
  • 150Whyatt Phelan (Washington Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Dalton Reed (Washington Elite) over Sammy Montes (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:58

Match #3 Round 3

NXT Level Wrestling Academy defeated U Town Hammers 48-38

  • 45Brayden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Zyler Gonzalez (U Town Hammers) TF 17-2
  • 50Asher Montoya (U Town Hammers) over Hector Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) Dec 5-4
  • 55Josh Eddie (U Town Hammers) over Nayeli Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) TF 15-0
  • 60Blake Thomas (U Town Hammers) over Caden Brayfield (NXT Level Wrestling Academy) Dec 8-5
  • 65Noah Menjivar (NXT Level Wrestling Academy) over Gaberial Aguirre (U Town Hammers) Maj 12-2
  • 70James Pantoja (NXT Level Wrestling Academy) over Alex Robles (U Town Hammers) Dec 5-3
  • 75Caden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Julio Aguirre (U Town Hammers) Fall 0:58
  • 81Tobius Kriner (U Town Hammers) over Niko Fernandez (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:58
  • 87Noah Thorsen (NXT Level Wrestling Academy) over William Ketchum (U Town Hammers) Fall 1:04
  • 93alijah gabaldon (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 99William Moneypenny (U Town Hammers) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Trebor Moreno (NXT Level Wrestling Academy) over Nakaylen Shabazz (U Town Hammers) Fall 1:17
  • 111Gavin Ramos (NXT Level Wrestling Academy) over A.b Stokes (U Town Hammers) Fall 1:30
  • 120alexis montes (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Adam Mendoza (U Town Hammers) over Tristan Crosby (NXT Level Wrestling Academy) Fall 0:34
  • 150Luke Barker (U Town Hammers) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Justin Degallado (U Town Hammers) over Sammy Montes (NXT Level Wrestling Academy) Dec 4-2

Team Texas

Guaranteed 2nd place

Match #1 1st Place Match

POWA Silver defeated Team Texas 55-27

  • 45Brad Alarid (POWA Silver) over Anthony Salazar (Team Texas) Fall 0:32
  • 50Landen Johson (POWA Silver) over Parker Anthony (Team Texas) Dec 9-2
  • 55Shawn Coffel (Team Texas) over Bronx Martinez (POWA Silver) Fall 1:41
  • 60Jaxten Bowler (POWA Silver) over Aiden Rivera (Team Texas) Fall 4:09
  • 65Mikey Ruiz (Team Texas) over Jaxon Randle (POWA Silver) Fall 3:57
  • 70Donovan Symalla (POWA Silver) over Kamdon Von Holten (Team Texas) Dec 2-0
  • 75Ryker Ohearon (POWA Silver) over Dale Box (Team Texas) Fall 1:22
  • 81Griffin Rial (POWA Silver) over Daniel Acosta (Team Texas) Dec 11-5
  • 87Caio Aron (Team Texas) over Aj Hague (POWA Silver) Dec 4-2
  • 93Jackson Raidron (POWA Silver) over Xavion Gonzalez (Team Texas) Fall 2:54
  • 99Hayden Haase (POWA Silver) over Noah Santiago (Team Texas) Maj 11-0
  • 105Cristian Corral (POWA Silver) over Jack McDonald (Team Texas) Dec 4-2
  • 111Darien Lewis (Team Texas) over Jace Pacheco (POWA Silver) Fall 1:46
  • 120Deangelo Archuleta (POWA Silver) over Nathan Ruiz (Team Texas) Fall 1:06
  • 135Jack Ring (POWA Silver) over Aiden Cooley (Team Texas) Dec 1-0
  • 150Erik Maestas (POWA Silver) over Jaxson Johnson (Team Texas) Fall 1:54
  • 180Gaige Fulmer (Team Texas) over Sullivan Deherrah (POWA Silver) Fall 2:30

Pool A – Team Texas

Guaranteed 2nd place

Match #1 Round 1

Kansas Marshalls defeated Team Texas 81-4

  • 45Knox Chavez (Kansas Marshalls) over Anthony Salazar (Team Texas) Fall 1:48
  • 50Rylan Sandoval (Kansas Marshalls) over Parker Anthony (Team Texas) Dec 4-2
  • 55Adin Wessley (Kansas Marshalls) over Shawn Coffel (Team Texas) Dec 8-6
  • 60Talon Verbeck (Kansas Marshalls) over Aiden Rivera (Team Texas) Fall 3:46
  • 65Caeleb Hutchinson (Kansas Marshalls) over Mikey Ruiz (Team Texas) Dec 2-0
  • 70Abram Cline (Kansas Marshalls) over Kamdon Von Holten (Team Texas) Fall 0:26
  • 75Wyatt Fry (Kansas Marshalls) over Dale Box (Team Texas) TF 16-0
  • 81Canon Acklin (Kansas Marshalls) over Daniel Acosta (Team Texas) Fall 1:15
  • 87Caio Aron (Team Texas) over Levi Glover (Kansas Marshalls) Maj 12-2
  • 93Hunter Taylor (Kansas Marshalls) over Xavion Gonzalez (Team Texas) Fall 0:51
  • 99Christopher Coates (Kansas Marshalls) over Noah Santiago (Team Texas) TF 20-5
  • 105Camden Padgett (Kansas Marshalls) over Jack McDonald (Team Texas) Maj 11-0
  • 111Brock Woodcock (Kansas Marshalls) over Darien Lewis (Team Texas) Fall 0:47
  • 120Santino Robinson (Kansas Marshalls) over Nathan Ruiz (Team Texas) Fall 1:25
  • 135Dylan Elmore (Kansas Marshalls) over Aiden Cooley (Team Texas) Maj 9-0
  • 150Connor Padgett (Kansas Marshalls) over Jaxson Johnson (Team Texas) Fall 0:26
  • 180Chance Cole (Kansas Marshalls) over Gaige Fulmer (Team Texas) Fall 1:00

Match #2 Round 2

Team Texas defeated Team New Mexico Red 84-8

  • 45Anthony Salazar (Team Texas) over Braxten Serrano (Team New Mexico Red) SV-1 8-6
  • 50Parker Anthony (Team Texas) over Taren Olguin (Team New Mexico Red) Fall 0:59
  • 55Shawn Coffel (Team Texas) over Nathan Hare (Team New Mexico Red) Fall 0:59
  • 60Aiden Rivera (Team Texas) over Baylon Black (Team New Mexico Red) Fall 1:16
  • 65Mikey Ruiz (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 70Maddox Martinez (Team New Mexico Red) over Kamdon Von Holten (Team Texas) Dec 4-2
  • 75Dale Box (Team Texas) over Matthew Trujillo (Team New Mexico Red) Fall 0:30
  • 81Daniel Acosta (Team Texas) over Landyn Martinez (Team New Mexico Red) Fall 0:39
  • 87Caio Aron (Team Texas) over Delano Black (Team New Mexico Red) Fall 2:13
  • 93Xavion Gonzalez (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 99Noah Santiago (Team Texas) over Anastaso Martinez (Team New Mexico Red) Dec 4-2
  • 105Ian Lujan (Team New Mexico Red) over Jack McDonald (Team Texas) TF 15-0
  • 111Darien Lewis (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 120Nathan Ruiz (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Aiden Cooley (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150Jaxson Johnson (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Gaige Fulmer (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 Round 3

Team Texas defeated No Limit Soldiers 48-37

  • 45Anthony Salazar (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Parker Anthony (Team Texas) over Daniel Suazo (No Limit Soldiers) Fall 0:18
  • 55Shawn Coffel (Team Texas) over Eliyano Garcia (No Limit Soldiers) Fall 0:28
  • 60Luke Gomez (No Limit Soldiers) over Aiden Rivera (Team Texas) Dec 7-2
  • 65Onofre Gonzales Jr (No Limit Soldiers) over Mikey Ruiz (Team Texas) TB-1 8-6
  • 70Kamdon Von Holten (Team Texas) over Syncere Garcia (No Limit Soldiers) Dec 13-7
  • 75Samuel Rosales (No Limit Soldiers) over Dale Box (Team Texas) Fall 0:44
  • 81Daniel Acosta (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 87Caio Aron (Team Texas) over Joseph Salazar (No Limit Soldiers) Fall 0:26
  • 93Brian Royal (No Limit Soldiers) over Xavion Gonzalez (Team Texas) Dec 6-4
  • 99Silas Thompson (No Limit Soldiers) over Noah Santiago (Team Texas) Maj 15-1
  • 105Jack McDonald (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 111Cruz Sandoval (No Limit Soldiers) over Darien Lewis (Team Texas) Fall 4:04
  • 120Nathan Ruiz (Team Texas) over Roger Perez (No Limit Soldiers) Dec 4-2
  • 135Aiden Cooley (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150Kaleb Valdez-Lemos (No Limit Soldiers) over Jaxson Johnson (Team Texas) Fall 0:28
  • 180Jose Rosales (No Limit Soldiers) over Gaige Fulmer (Team Texas) Fall 0:46

Match #4 Round 4

Team Texas defeated Nebraska Titans 46-43

  • 45Anthony Salazar (Team Texas) over Uriah (THE TANK) Gonzales (Nebraska Titans) Fall 1:26
  • 50Parker Anthony (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Shawn Coffel (Team Texas) over Landon Rosenthal (Nebraska Titans) Fall 3:46
  • 60Cole Caniglia (Nebraska Titans) over Aiden Rivera (Team Texas) Fall 2:32
  • 65Mikey Ruiz (Team Texas) over Quinn Arellano (Nebraska Titans) Fall 1:13
  • 70Kieran Akerson (Nebraska Titans) over Kamdon Von Holten (Team Texas) Maj 15-4
  • 75Dale Box (Team Texas) over Jude Connelly (Nebraska Titans) Fall 0:12
  • 81Chance Houser (Nebraska Titans) over Daniel Acosta (Team Texas) TF 15-0
  • 87Jorge Carrizales (Nebraska Titans) over Caio Aron (Team Texas) Dec 8-7
  • 93Pedro Carrizales (Nebraska Titans) over Xavion Gonzalez (Team Texas) Fall 0:32
  • 99Zach Covolo (Nebraska Titans) over Noah Santiago (Team Texas) Fall 1:30
  • 105Connor Whiteley (Nebraska Titans) over Jack McDonald (Team Texas) Fall 1:04
  • 111Darien Lewis (Team Texas) over Jeremiah Baumgardner (Nebraska Titans) Fall 2:03
  • 120Nathan Ruiz (Team Texas) over Micah Wittenberg (Nebraska Titans) Maj 13-5
  • 135Andrew Wittenberg (Nebraska Titans) over Aiden Cooley (Team Texas) Maj 13-2
  • 150Adam Hill (Nebraska Titans) over Jaxson Johnson (Team Texas) Dec 6-2
  • 180Gaige Fulmer (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf

Match #5 Round 5

Montrose Elite defeated Team Texas 43-37

  • 45Anthony Salazar (Team Texas) over Noah Lopez (Montrose Elite) TF 15-0
  • 50David Lopez (Montrose Elite) over Parker Anthony (Team Texas) Dec 5-2
  • 55Shawn Coffel (Team Texas) over Alies Trujillo (Montrose Elite) SV-1 8-6
  • 60Kel Unrein (Montrose Elite) over Aiden Rivera (Team Texas) Dec 9-5
  • 65Mikey Ruiz (Team Texas) over Aadin Gonzales (Montrose Elite) TF 18-2
  • 70Max Unrein (Montrose Elite) over Kamdon Von Holten (Team Texas) Maj 12-3
  • 75Gage Chelewski (Montrose Elite) over Dale Box (Team Texas) Fall 4:23
  • 81Kadin Mulford (Montrose Elite) over Daniel Acosta (Team Texas) Fall 0:38
  • 87Caio Aron (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 93William Dean (Montrose Elite) over Xavion Gonzalez (Team Texas) Fall 1:16
  • 99Elijah Montalvan (Montrose Elite) over Noah Santiago (Team Texas) Dec 5-0
  • 105Kameron Alegria (Montrose Elite) over Jack McDonald (Team Texas) TB-1 6-4
  • 111Eddie Bowman (Montrose Elite) over Darien Lewis (Team Texas) Dec 7-5
  • 120Nathan Ruiz (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Aiden Cooley (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150Jaxson Johnson (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Dmarian Lopez (Montrose Elite) over Gaige Fulmer (Team Texas) Fall 3:15

Silver Pool 5th – 8th – Team Texas

Guaranteed 4th place

Match #1 Round 1

NXT Level Wrestling Academy defeated Team Texas 52-39

  • 45Anthony Salazar (Team Texas) over Brayden Rios (NXT Level Wrestling Academy) Fall 1:46
  • 50Hector Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) over Parker Anthony (Team Texas) Maj 10-0
  • 55Shawn Coffel (Team Texas) over Nayeli Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) Fall 2:19
  • 60Caden Brayfield (NXT Level Wrestling Academy) over Aiden Rivera (Team Texas) Maj 16-3
  • 65Noah Menjivar (NXT Level Wrestling Academy) over Mikey Ruiz (Team Texas) Dec 2-1
  • 70James Pantoja (NXT Level Wrestling Academy) over Kamdon Von Holten (Team Texas) Fall 0:34
  • 75Caden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Dale Box (Team Texas) Fall 2:14
  • 81Niko Fernandez (NXT Level Wrestling Academy) over Daniel Acosta (Team Texas) Fall 2:45
  • 87Caio Aron (Team Texas) over Noah Thorsen (NXT Level Wrestling Academy) Fall 4:25
  • 93alijah gabaldon (NXT Level Wrestling Academy) over Xavion Gonzalez (Team Texas) TF 15-0
  • 99Noah Santiago (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Trebor Moreno (NXT Level Wrestling Academy) over Jack McDonald (Team Texas) Fall 0:43
  • 111Gavin Ramos (NXT Level Wrestling Academy) over Darien Lewis (Team Texas) Fall 0:46
  • 120Nathan Ruiz (Team Texas) over alexis montes (NXT Level Wrestling Academy) Dec 6-2
  • 135Aiden Cooley (Team Texas) over Tristan Crosby (NXT Level Wrestling Academy) Fall 4:20
  • 150Jaxson Johnson (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Sammy Montes (NXT Level Wrestling Academy) over Gaige Fulmer (Team Texas) Fall 2:20

Match #2 Round 2

U Town Hammers defeated Team Texas 51-36

  • 45Anthony Salazar (Team Texas) over Zyler Gonzalez (U Town Hammers) Fall 1:18
  • 50Asher Montoya (U Town Hammers) over Parker Anthony (Team Texas) Dec 6-0
  • 55Shawn Coffel (Team Texas) over Josh Eddie (U Town Hammers) Fall 0:47
  • 60Blake Thomas (U Town Hammers) over Aiden Rivera (Team Texas) Fall 3:59
  • 65Mikey Ruiz (Team Texas) over Gaberial Aguirre (U Town Hammers) Dec 8-3
  • 70Alex Robles (U Town Hammers) over Kamdon Von Holten (Team Texas) Fall 1:29
  • 75Julio Aguirre (U Town Hammers) over Dale Box (Team Texas) Maj 14-0
  • 81Tobius Kriner (U Town Hammers) over Daniel Acosta (Team Texas) Maj 13-2
  • 87Caio Aron (Team Texas) over William Ketchum (U Town Hammers) Dec 2-0
  • 93Xavion Gonzalez (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 99William Moneypenny (U Town Hammers) over Noah Santiago (Team Texas) Fall 0:39
  • 105Nakaylen Shabazz (U Town Hammers) over Jack McDonald (Team Texas) Maj 11-0
  • 111A.b Stokes (U Town Hammers) over Darien Lewis (Team Texas) Fall 0:55
  • 120Nathan Ruiz (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Aiden Cooley (Team Texas) over Adam Mendoza (U Town Hammers) Fall 4:07
  • 150Luke Barker (U Town Hammers) over Jaxson Johnson (Team Texas) Fall 0:55
  • 180Justin Degallado (U Town Hammers) over Gaige Fulmer (Team Texas) Fall 1:30

Match #3 Round 3

Washington Elite defeated Team Texas 76-15

  • 45Elise Albeso (Washington Elite) over Anthony Salazar (Team Texas) Maj 12-3
  • 50Parker Anthony (Team Texas) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Nery Rivas (Washington Elite) over Shawn Coffel (Team Texas) Dec 6-5
  • 60Arcadius Cruz (Washington Elite) over Aiden Rivera (Team Texas) Fall 1:26
  • 65Brycen Dawley (Washington Elite) over Mikey Ruiz (Team Texas) Dec 3-0
  • 70Dominic Thomas (Washington Elite) over Kamdon Von Holten (Team Texas) Fall 0:15
  • 75Alan Salguero Jr (Washington Elite) over Dale Box (Team Texas) Fall 1:10
  • 81Elijah Carter (Washington Elite) over Daniel Acosta (Team Texas) Fall 1:30
  • 87Caio Aron (Team Texas) over Tyson Peach (Washington Elite) Dec 4-1
  • 93Apollo Cruz (Washington Elite) over Xavion Gonzalez (Team Texas) Fall 2:38
  • 99Mikey Bishop (Washington Elite) over Noah Santiago (Team Texas) Fall 0:18
  • 105Bryan Dickerson (Washington Elite) over Jack McDonald (Team Texas) Fall 1:08
  • 111Christopher Trevino (Washington Elite) over Darien Lewis (Team Texas) Fall 3:11
  • 120Alberto Hernandez (Washington Elite) over Nathan Ruiz (Team Texas) Fall 1:15
  • 135Aiden Cooley (Team Texas) over Joshua Waguespack (Washington Elite) Fall 3:00
  • 150Whyatt Phelan (Washington Elite) over Jaxson Johnson (Team Texas) Fall 3:57
  • 180Dalton Reed (Washington Elite) over Gaige Fulmer (Team Texas) Fall 0:36

Whitted Trained Black

Guaranteed 2nd place

Match #1 1st Place Match

POWA Black defeated Whitted Trained Black 62-13

  • 45Dustin Alvarado (POWA Black) over Karter Sims (Whitted Trained Black) Fall 0:43
  • 50Rocco Palillian (POWA Black) over Roman Lopez (Whitted Trained Black) Maj 13-1
  • 55Cash Bratt (Whitted Trained Black) over Brandon Quintana (POWA Black) Dec 5-0
  • 60Mason Brayfield (POWA Black) over Malaki Mendoza (Whitted Trained Black) Maj 10-2
  • 65Kyden Silz (POWA Black) over Brogan Montey (Whitted Trained Black) Dec 9-4
  • 70Chris Ladonde (POWA Black) over Shiloh Jackson Bey (Whitted Trained Black) Fall 4:21
  • 75Austin Paris (POWA Black) over Dylan Bratt (Whitted Trained Black) Dec 4-0
  • 81Leonard Ashley (POWA Black) over Ivan Lopez (Whitted Trained Black) Fall 2:14
  • 87Javin Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Julian Espinzoa (POWA Black) Dec 8-3
  • 93Isaak Chavez (POWA Black) over Eli Biermann (Whitted Trained Black) Dec 5-2
  • 99Cade Ziola (POWA Black) over Brandon Martinez (Whitted Trained Black) Fall 2:51
  • 105Brandon Cannon (POWA Black) over Jayden Alexander (Whitted Trained Black) Dec 6-2
  • 111Warren Smith (Whitted Trained Black) over Joseph Simon (POWA Black) Dec 6-4
  • 120Zach Wessley (Whitted Trained Black) over Jacob Bostleman (POWA Black) Maj 16-2
  • 135Dominic Cerda (POWA Black) over Grayson Carpenter (Whitted Trained Black) Fall 1:13
  • 150Landen Shurtleff (POWA Black) over Jayson Stahl (Whitted Trained Black) Fall 2:32
  • 180Camden Johnson (POWA Black) over Ismael Lazaro (Whitted Trained Black) Fall 4:01

Pool C – Whitted Trained Black

Guaranteed 3rd place

Match #1 Round 1

Whitted Trained Black defeated 806 Elite 65-11

  • 45Daniel Morgas (806 Elite) over Karter Sims (Whitted Trained Black) TF 16-0
  • 50Roman Lopez (Whitted Trained Black) over Aiven Martinez (806 Elite) Dec 4-1
  • 55Cash Bratt (Whitted Trained Black) over Conner Smith (806 Elite) TF 15-0
  • 60Colt Fox (806 Elite) over Malaki Mendoza (Whitted Trained Black) Dec 3-2
  • 65Brogan Montey (Whitted Trained Black) over Izayiah Chavez (806 Elite) Dec 7-0
  • 70Shiloh Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Zurri Zamora (806 Elite) Dec 5-4
  • 75Dylan Bratt (Whitted Trained Black) over Miguel Franco (806 Elite) Fall 0:44
  • 81Eli Loya (806 Elite) over Ivan Lopez (Whitted Trained Black) Dec 3-2
  • 87Javin Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Colton Mills (806 Elite) Fall 2:00
  • 93Eli Biermann (Whitted Trained Black) over Landin Lamberth (806 Elite) Dec 5-0
  • 99Brandon Martinez (Whitted Trained Black) over Griffin Bower (806 Elite) Fall 0:19
  • 105Jayden Alexander (Whitted Trained Black) over Kaden Ford (806 Elite) Fall 0:46
  • 111Warren Smith (Whitted Trained Black) over LJ Herburger (806 Elite) Dec 5-2
  • 120Zach Wessley (Whitted Trained Black) over Aden Zamora (806 Elite) Fall 1:08
  • 135Grayson Carpenter (Whitted Trained Black) over Andres Suarez (806 Elite) SV-1 7-2
  • 150Jayson Stahl (Whitted Trained Black) over Jessie Salazar (806 Elite) Fall 4:23
  • 180Ismael Lazaro (Whitted Trained Black) over Daniel Duarte (806 Elite) Fall 1:17

Match #2 Round 2

Whitted Trained Black defeated Viking Wrestling Club 91-0

  • 45Karter Sims (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Roman Lopez (Whitted Trained Black) over Davion Diego (Viking Wrestling Club) Maj 13-0
  • 55Cash Bratt (Whitted Trained Black) over Rogelio Casimiro (Viking Wrestling Club) Fall 0:26
  • 60Malaki Mendoza (Whitted Trained Black) over Pablito Rodriguez (Viking Wrestling Club) Dec 9-8
  • 65Brogan Montey (Whitted Trained Black) over Jonathan Valadez (Viking Wrestling Club) Fall 0:25
  • 70Shiloh Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Michael Archuleta (Viking Wrestling Club) Fall 0:34
  • 75Dylan Bratt (Whitted Trained Black) over Noah Weyers (Viking Wrestling Club) Fall 1:07
  • 81Ivan Lopez (Whitted Trained Black) over Mathew Voss (Viking Wrestling Club) Dec 8-2
  • 87Javin Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Nicholas Palma (Viking Wrestling Club) TF 17-2
  • 93Eli Biermann (Whitted Trained Black) over Ethan Wolfe (Viking Wrestling Club) Fall 0:28
  • 99Brandon Martinez (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Jayden Alexander (Whitted Trained Black) over Benny Gonzales (Viking Wrestling Club) Fall 2:05
  • 111Warren Smith (Whitted Trained Black) over Luis Valadez (Viking Wrestling Club) Fall 1:05
  • 120Zach Wessley (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Grayson Carpenter (Whitted Trained Black) over Martin Palma (Viking Wrestling Club) Maj 12-4
  • 150Jayson Stahl (Whitted Trained Black) over Jesus Valadez (Viking Wrestling Club) Fall 3:18
  • 180Ismael Lazaro (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 Round 3

California Red Wave defeated Whitted Trained Black 57-12

  • 45Manuel Cacoilo (California Red Wave) over Karter Sims (Whitted Trained Black) Fall 0:25
  • 50Cash McClurg (California Red Wave) over Roman Lopez (Whitted Trained Black) Maj 10-0
  • 55Cash Bratt (Whitted Trained Black) over Eli Mendoza (California Red Wave) Dec 7-3
  • 60Xamian Salazar (California Red Wave) over Malaki Mendoza (Whitted Trained Black) Fall 1:28
  • 65Paul Ruiz (California Red Wave) over Brogan Montey (Whitted Trained Black) Dec 4-0
  • 70Thunder Lewis (California Red Wave) over Shiloh Jackson Bey (Whitted Trained Black) Maj 12-3
  • 75Wyatt Lewis (California Red Wave) over Dylan Bratt (Whitted Trained Black) SV-1 6-4
  • 81Moses Mendoza (California Red Wave) over Ivan Lopez (Whitted Trained Black) Fall 1:18
  • 87Javin Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Isaiah Cortez (California Red Wave) Fall 0:46
  • 93Elijah Cortez (California Red Wave) over Eli Biermann (Whitted Trained Black) Dec 9-2
  • 99Brandon Martinez (Whitted Trained Black) over Damian Montoya (California Red Wave) SV-1 6-4
  • 105Gavin Bauder (California Red Wave) over Jayden Alexander (Whitted Trained Black) Dec 3-2
  • 111Dorio Lemus (California Red Wave) over Warren Smith (Whitted Trained Black) Fall 1:44
  • 120Reggie Raiz (California Red Wave) over Zach Wessley (Whitted Trained Black) Dec 6-1
  • 135Taythan Silva (California Red Wave) over Grayson Carpenter (Whitted Trained Black) Fall 4:03
  • 150Sergio Montoya (California Red Wave) over Jayson Stahl (Whitted Trained Black) Maj 14-2
  • 180Bryan Evans (California Red Wave) over Ismael Lazaro (Whitted Trained Black) Dec 5-2

Match #4 Round 4

Washington Elite defeated Whitted Trained Black 51-29

  • 45Elise Albeso (Washington Elite) over Karter Sims (Whitted Trained Black) Fall 0:18
  • 50Roman Lopez (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Nery Rivas (Washington Elite) over Cash Bratt (Whitted Trained Black) Dec 6-4
  • 60Arcadius Cruz (Washington Elite) over Malaki Mendoza (Whitted Trained Black) Dec 3-2
  • 65Brycen Dawley (Washington Elite) over Brogan Montey (Whitted Trained Black) Dec 13-6
  • 70Dominic Thomas (Washington Elite) over Shiloh Jackson Bey (Whitted Trained Black) Fall 2:07
  • 75Alan Salguero Jr (Washington Elite) over Dylan Bratt (Whitted Trained Black) Dec 4-0
  • 81Elijah Carter (Washington Elite) over Ivan Lopez (Whitted Trained Black) Fall 2:50
  • 87Javin Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Tyson Peach (Washington Elite) Dec 6-2
  • 93Apollo Cruz (Washington Elite) over Eli Biermann (Whitted Trained Black) Dec 4-0
  • 99Mikey Bishop (Washington Elite) over Brandon Martinez (Whitted Trained Black) Fall 2:00
  • 105Jayden Alexander (Whitted Trained Black) over Bryan Dickerson (Washington Elite) Fall 1:13
  • 111Warren Smith (Whitted Trained Black) over Christopher Trevino (Washington Elite) Dec 6-3
  • 120Zach Wessley (Whitted Trained Black) over Alberto Hernandez (Washington Elite) TF 16-0
  • 135Grayson Carpenter (Whitted Trained Black) over Joshua Waguespack (Washington Elite) Fall 2:21
  • 150Whyatt Phelan (Washington Elite) over Jayson Stahl (Whitted Trained Black) Fall 1:30
  • 180Dalton Reed (Washington Elite) over Ismael Lazaro (Whitted Trained Black) Fall 1:10

Match #5 Round 5

Whitted Trained Black defeated Gering Wrestling Club 87-7

  • 45Karter Sims (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Roman Lopez (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Cash Bratt (Whitted Trained Black) over Brody Fuss (Gering Wrestling Club) Fall 0:50
  • 60Samuel Romero (Gering Wrestling Club) over Malaki Mendoza (Whitted Trained Black) Maj 10-0
  • 65Brogan Montey (Whitted Trained Black) over Cable Botha (Gering Wrestling Club) Fall 0:44
  • 70Shiloh Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Carmelo Perales (Gering Wrestling Club) Fall 0:33
  • 75Dylan Bratt (Whitted Trained Black) over Butch Connelly (Gering Wrestling Club) Fall 0:43
  • 81Ivan Lopez (Whitted Trained Black) over Chris Gamino (Gering Wrestling Club) Maj 18-8
  • 87Javin Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Kozad Porter (Gering Wrestling Club) TF 23-6
  • 93Sage Lonn (Gering Wrestling Club) over Eli Biermann (Whitted Trained Black) Dec 7-4
  • 99Brandon Martinez (Whitted Trained Black) over Bryan Morales (Gering Wrestling Club) Fall 2:24
  • 105Jayden Alexander (Whitted Trained Black) over Matthew Thorsen (Gering Wrestling Club) Fall 2:47
  • 111Warren Smith (Whitted Trained Black) over Roman Perales (Gering Wrestling Club) Fall 1:46
  • 120Zach Wessley (Whitted Trained Black) over Dayton Gipe (Gering Wrestling Club) Fall 0:37
  • 135Grayson Carpenter (Whitted Trained Black) over Brasen Hakert (Gering Wrestling Club) Fall 2:23
  • 150Jayson Stahl (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Ismael Lazaro (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf

Bronze Pool 9th – 12th – Whitted Trained Black

Guaranteed 1st place

Match #1 Round 1

Whitted Trained Black defeated Nebraska Titans 62-25

  • 45Karter Sims (Whitted Trained Black) over Uriah (THE TANK) Gonzales (Nebraska Titans) Fall 3:35
  • 50Roman Lopez (Whitted Trained Black) over Rylan Swope (Nebraska Titans) Fall 0:29
  • 55Cash Bratt (Whitted Trained Black) over Landon Rosenthal (Nebraska Titans) Dec 10-8
  • 60Cole Caniglia (Nebraska Titans) over Malaki Mendoza (Whitted Trained Black) TF 15-0
  • 65Brogan Montey (Whitted Trained Black) over Quinn Arellano (Nebraska Titans) Maj 9-0
  • 70Shiloh Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Kieran Akerson (Nebraska Titans) Maj 14-4
  • 75Dylan Bratt (Whitted Trained Black) over Jude Connelly (Nebraska Titans) Fall 0:37
  • 81Chance Houser (Nebraska Titans) over Ivan Lopez (Whitted Trained Black) Fall 1:10
  • 87Javin Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Jorge Carrizales (Nebraska Titans) Dec 5-3
  • 93Pedro Carrizales (Nebraska Titans) over Eli Biermann (Whitted Trained Black) Maj 12-2
  • 99Zach Covolo (Nebraska Titans) over Brandon Martinez (Whitted Trained Black) Maj 10-0
  • 105Jayden Alexander (Whitted Trained Black) over Connor Whiteley (Nebraska Titans) Fall 0:29
  • 111Warren Smith (Whitted Trained Black) over Jeremiah Baumgardner (Nebraska Titans) Fall 3:13
  • 120Zach Wessley (Whitted Trained Black) over Micah Wittenberg (Nebraska Titans) Fall 1:28
  • 135Andrew Wittenberg (Nebraska Titans) over Grayson Carpenter (Whitted Trained Black) Fall 0:36
  • 150Jayson Stahl (Whitted Trained Black) over Adam Hill (Nebraska Titans) Fall 2:41
  • 180Ismael Lazaro (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Round 2

Whitted Trained Black defeated Arizona Elite 56-23

  • 45Richard Flores Jr. (Arizona Elite) over Karter Sims (Whitted Trained Black) Fall 0:23
  • 50Roman Lopez (Whitted Trained Black) over Bryson Thornton (Arizona Elite) Dec 6-1
  • 55Cash Bratt (Whitted Trained Black) over Brodie Zeller (Arizona Elite) Maj 13-1
  • 60Carson Pulkrabek (Arizona Elite) over Malaki Mendoza (Whitted Trained Black) Maj 10-0
  • 65Brogan Montey (Whitted Trained Black) over Alexander Bermudez (Arizona Elite) Dec 5-0
  • 70Devan Lopez (Arizona Elite) over Shiloh Jackson Bey (Whitted Trained Black) Dec 9-7
  • 75Dylan Bratt (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 81Ivan Lopez (Whitted Trained Black) over Elias McKean (Arizona Elite) Dec 9-2
  • 87Javin Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Elijah Banks (Arizona Elite) Maj 14-4
  • 93Eli Biermann (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 99Brandon Martinez (Whitted Trained Black) over Michael Trujillo (Arizona Elite) SV-1 4-2
  • 105Jayden Alexander (Whitted Trained Black) over Xavier Lerma (Arizona Elite) Fall 0:34
  • 111Warren Smith (Whitted Trained Black) over Julian Magana (Arizona Elite) Fall 3:48
  • 120Zach Wessley (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Grayson Carpenter (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150Kaleb Cordova (Arizona Elite) over Jayson Stahl (Whitted Trained Black) Fall 3:00
  • 180Kameron McBride (Arizona Elite) over Ismael Lazaro (Whitted Trained Black) Maj 9-0

Match #3 Round 3

Whitted Trained Black defeated 2 Tuff Gym 44-33

  • 45Wesley Martin (2 Tuff Gym) over Karter Sims (Whitted Trained Black) Fall 1:14
  • 50Roman Lopez (Whitted Trained Black) over Paxton Terry (2 Tuff Gym) TF 17-2
  • 55Cash Bratt (Whitted Trained Black) over Ace Schweitzer (2 Tuff Gym) Maj 9-1
  • 60Trindyn DeGodt (2 Tuff Gym) over Malaki Mendoza (Whitted Trained Black) Maj 8-0
  • 65Brogan Montey (Whitted Trained Black) over Cayden Engel (2 Tuff Gym) Maj 10-2
  • 70Zaiyahn Ornelas (2 Tuff Gym) over Shiloh Jackson Bey (Whitted Trained Black) Dec 4-2
  • 75Dylan Bratt (Whitted Trained Black) over Ben Ziola (2 Tuff Gym) Dec 4-2
  • 81Sean Stanton (2 Tuff Gym) over Ivan Lopez (Whitted Trained Black) Fall 4:04
  • 87Javin Jackson Bey (Whitted Trained Black) over Orrin Kuehn (2 Tuff Gym) Fall 2:08
  • 93Eli Biermann (Whitted Trained Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 99Brandon Martinez (Whitted Trained Black) over Cameron Brumbaugh (2 Tuff Gym) Dec 6-0
  • 105Jayden Alexander (Whitted Trained Black) over Luis Rodriguez (2 Tuff Gym) Dec 9-2
  • 111Warren Smith (Whitted Trained Black) over Tucker Adams (2 Tuff Gym) Maj 12-3
  • 120Landon Weidner (2 Tuff Gym) over Zach Wessley (Whitted Trained Black) Dec 7-2
  • 135Grayson Carpenter (Whitted Trained Black) over Nick Kuehn (2 Tuff Gym) Fall 2:05
  • 150Eli Boryca (2 Tuff Gym) over Jayson Stahl (Whitted Trained Black) Fall 1:29
  • 180Carter Atteberry (2 Tuff Gym) over Ismael Lazaro (Whitted Trained Black) TF 16-0

Whitted Trained White

Guaranteed 2nd place

Match #1 1st Place Match

Montrose Elite defeated Whitted Trained White 60-21

  • 45Noah Lopez (Montrose Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50David Lopez (Montrose Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Kyntrell Ellis (Whitted Trained White) over Alies Trujillo (Montrose Elite) Fall 0:20
  • 60Cainen Pace (Montrose Elite) over Tavyon Windham (Whitted Trained White) Fall 2:45
  • 65Wuontay Robinson (Whitted Trained White) over Kel Unrein (Montrose Elite) Dec 10-6
  • 70Max Unrein (Montrose Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 75Gage Chelewski (Montrose Elite) over Aden Torres (Whitted Trained White) Dec 5-4
  • 81Jair Jackson Bey (Whitted Trained White) over Kadin Mulford (Montrose Elite) Fall 1:12
  • 87 – Double Forfeit
  • 93William Dean (Montrose Elite) over Johnathan Montes (Whitted Trained White) Dec 5-0
  • 99Elijah Montalvan (Montrose Elite) over Adrianna Lopez (Whitted Trained White) Fall 1:07
  • 105Kameron Alegria (Montrose Elite) over JC Puga (Whitted Trained White) Fall 1:20
  • 111Eddie Bowman (Montrose Elite) over Alex Herrera (Whitted Trained White) Fall 0:27
  • 120Frankie Gargus (Montrose Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135 – Double Forfeit
  • 150Ismael Lazaro (Whitted Trained White) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Dmarian Lopez (Montrose Elite) over Unknown (Unattached) Forf

Round 2 Whitted Trained White vs. Viking Wrestling Club – Whitted Trained White

Guaranteed 2nd place

Match #1 1st Place Match

Viking Wrestling Club defeated Whitted Trained White 45-36

  • 45 – Double Forfeit
  • 50Davion Diego (Viking Wrestling Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Kyntrell Ellis (Whitted Trained White) over Rogelio Casimiro (Viking Wrestling Club) Fall 3:00
  • 60Pablito Rodriguez (Viking Wrestling Club) over Tavyon Windham (Whitted Trained White) Fall 0:20
  • 65Wuontay Robinson (Whitted Trained White) over Jonathan Valadez (Viking Wrestling Club) Fall 3:58
  • 70Michael Archuleta (Viking Wrestling Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • 75Aden Torres (Whitted Trained White) over Noah Weyers (Viking Wrestling Club) Fall 3:23
  • 81Jair Jackson Bey (Whitted Trained White) over Mathew Voss (Viking Wrestling Club) Fall 0:48
  • 87Luke Burgar (Whitted Trained White) over Nicholas Palma (Viking Wrestling Club) Fall 1:21
  • 93Ethan Wolfe (Viking Wrestling Club) over Johnathan Montes (Whitted Trained White) Fall 2:42
  • 99Adrianna Lopez (Whitted Trained White) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Benny Gonzales (Viking Wrestling Club) over JC Puga (Whitted Trained White) SV-1 8-6
  • 111Luis Valadez (Viking Wrestling Club) over Alex Herrera (Whitted Trained White) Fall 0:38
  • 120 – Double Forfeit
  • 135Martin Palma (Viking Wrestling Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150Jesus Valadez (Viking Wrestling Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180 – Double Forfeit

Pool B – Whitted Trained White

Guaranteed 5th place

Match #1 Round 1

NXT Level Wrestling Academy defeated Whitted Trained White 78-17

  • 45Brayden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Hector Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Kyntrell Ellis (Whitted Trained White) over Nayeli Ortiz (NXT Level Wrestling Academy) TF 18-2
  • 60Caden Brayfield (NXT Level Wrestling Academy) over Tavyon Windham (Whitted Trained White) Fall 0:45
  • 65Noah Menjivar (NXT Level Wrestling Academy) over Wuontay Robinson (Whitted Trained White) Fall 1:20
  • 70James Pantoja (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 75Caden Rios (NXT Level Wrestling Academy) over Aden Torres (Whitted Trained White) Fall 2:47
  • 81Jair Jackson Bey (Whitted Trained White) over Niko Fernandez (NXT Level Wrestling Academy) Fall 4:28
  • 87Noah Thorsen (NXT Level Wrestling Academy) over Luke Burgar (Whitted Trained White) Fall 0:28
  • 93alijah gabaldon (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 99Adrianna Lopez (Whitted Trained White) over Unknown (Unattached) Forf
  • 105Trebor Moreno (NXT Level Wrestling Academy) over JC Puga (Whitted Trained White) Fall 0:57
  • 111Gavin Ramos (NXT Level Wrestling Academy) over Alex Herrera (Whitted Trained White) Fall 1:45
  • 120alexis montes (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Tristan Crosby (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150 – Double Forfeit
  • 180Sammy Montes (NXT Level Wrestling Academy) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Round 2

Whitted Trained White received a Bye

Match #3 Round 3

Cali United defeated Whitted Trained White 72-18

  • 45Tough Lewis (Cali United) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Leonidas Agtarap (Cali United) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Kyntrell Ellis (Whitted Trained White) over JJ Greene (Cali United) Dec 6-0
  • 60Anthony Garza (Cali United) over Tavyon Windham (Whitted Trained White) Fall 1:19
  • 65Wuontay Robinson (Whitted Trained White) over Elias Briones (Cali United) Dec 4-2
  • 70Elijah Valencia (Cali United) over Unknown (Unattached) Forf
  • 75Carlo Contino (Cali United) over Aden Torres (Whitted Trained White) Fall 4:18
  • 81Jair Jackson Bey (Whitted Trained White) over Brody Pitner (Cali United) Fall 1:21
  • 87Anthony Harris (Cali United) over Luke Burgar (Whitted Trained White) Fall 1:20
  • 93Leo Contino (Cali United) over Unknown (Unattached) Forf
  • 99Jacob Jones (Cali United) over Adrianna Lopez (Whitted Trained White) Fall 0:35
  • 105Brycen Tablit (Cali United) over JC Puga (Whitted Trained White) Fall 0:30
  • 111Alex Herrera (Whitted Trained White) over Unknown (Unattached) Forf
  • 120Jaxson Tabors (Cali United) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Adrian Reyes (Cali United) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150Brock Rios (Cali United) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180 – Double Forfeit

Match #4 Round 4

POWA Black defeated Whitted Trained White 94-0

  • 45Dustin Alvarado (POWA Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Rocco Palillian (POWA Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Brandon Quintana (POWA Black) over Kyntrell Ellis (Whitted Trained White) Dec 9-2
  • 60Mason Brayfield (POWA Black) over Tavyon Windham (Whitted Trained White) Fall 0:26
  • 65Kyden Silz (POWA Black) over Wuontay Robinson (Whitted Trained White) Fall 1:11
  • 70Chris Ladonde (POWA Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 75Austin Paris (POWA Black) over Aden Torres (Whitted Trained White) Fall 1:40
  • 81Leonard Ashley (POWA Black) over Jair Jackson Bey (Whitted Trained White) Dec 4-3
  • 87Julian Espinzoa (POWA Black) over Luke Burgar (Whitted Trained White) Fall 0:33
  • 93Isaak Chavez (POWA Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 99Cade Ziola (POWA Black) over Adrianna Lopez (Whitted Trained White) Maj 9-0
  • 105Joseph Simon (POWA Black) over JC Puga (Whitted Trained White) Fall 0:14
  • 111Brandon Cannon (POWA Black) over Alex Herrera (Whitted Trained White) Fall 1:07
  • 120Jacob Bostleman (POWA Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Dominic Cerda (POWA Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150Landen Shurtleff (POWA Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Camden Johnson (POWA Black) over Unknown (Unattached) Forf

Match #5 Round 5

Arizona Elite defeated Whitted Trained White 60-24

  • 45Richard Flores Jr. (Arizona Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Bryson Thornton (Arizona Elite) over Unknown (Unattached) Fall 1:55
  • 55Kyntrell Ellis (Whitted Trained White) over Brodie Zeller (Arizona Elite) Fall 0:51
  • 60Carson Pulkrabek (Arizona Elite) over Tavyon Windham (Whitted Trained White) Fall 2:09
  • 65Alexander Bermudez (Arizona Elite) over Wuontay Robinson (Whitted Trained White) Dec 5-2
  • 70Devan Lopez (Arizona Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 75Aden Torres (Whitted Trained White) over Landen Ballesteros (Arizona Elite) Fall 2:46
  • 81Jair Jackson Bey (Whitted Trained White) over Elias McKean (Arizona Elite) Fall 0:00
  • 87Elijah Banks (Arizona Elite) over Luke Burgar (Whitted Trained White) Fall 2:27
  • 93 – Double Forfeit
  • 99Michael Trujillo (Arizona Elite) over Adrianna Lopez (Whitted Trained White) Fall 2:06
  • 105Xavier Lerma (Arizona Elite) over JC Puga (Whitted Trained White) Dec 8-4
  • 111Alex Herrera (Whitted Trained White) over Julian Magana (Arizona Elite) Fall 2:38
  • 120Kai Miller (Arizona Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135 – Double Forfeit
  • 150Kaleb Cordova (Arizona Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Kameron McBride (Arizona Elite) over Unknown (Unattached) Forf

Chrome Pool 17th – 20th – Whitted Trained White

Guaranteed 4th place

Match #1 Round 1

Montrose Elite defeated Whitted Trained White 68-21

  • 45Noah Lopez (Montrose Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50David Lopez (Montrose Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Kyntrell Ellis (Whitted Trained White) over Alies Trujillo (Montrose Elite) Fall 1:05
  • 60Cainen Pace (Montrose Elite) over Tavyon Windham (Whitted Trained White) Fall 0:26
  • 65Aadin Gonzales (Montrose Elite) over Wuontay Robinson (Whitted Trained White) Fall 1:26
  • 70Max Unrein (Montrose Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 75Gage Chelewski (Montrose Elite) over Aden Torres (Whitted Trained White) TF 15-0
  • 81Jair Jackson Bey (Whitted Trained White) over Kadin Mulford (Montrose Elite) Dec 11-8
  • 87Luke Burgar (Whitted Trained White) over Unknown (Unattached) Forf
  • 93William Dean (Montrose Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 99Elijah Montalvan (Montrose Elite) over Adrianna Lopez (Whitted Trained White) Fall 2:50
  • 105Kameron Alegria (Montrose Elite) over JC Puga (Whitted Trained White) Dec 7-2
  • 111Eddie Bowman (Montrose Elite) over Alex Herrera (Whitted Trained White) Fall 3:55
  • 120Frankie Gargus (Montrose Elite) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135 – Double Forfeit
  • 150Ismael Lazaro (Whitted Trained White) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180Dmarian Lopez (Montrose Elite) over Unknown (Unattached) Forf

Match #2 Round 2

Team New Mexico Black defeated Whitted Trained White 70-15

  • 45Dragon Martinez (Team New Mexico Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 50Ryan Hare (Team New Mexico Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 55Kyntrell Ellis (Whitted Trained White) over Devin Delegarito (Team New Mexico Black) Fall 1:48
  • 60Brad Martinez (Team New Mexico Black) over Connor Armwood (Whitted Trained White) Fall 0:52
  • 65Wuontay Robinson (Whitted Trained White) over Aaron Ramirez (Team New Mexico Black) Dec 5-0
  • 70Diego Torrez (Team New Mexico Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 75Tanner Olguin (Team New Mexico Black) over Aden Torres (Whitted Trained White) Fall 1:06
  • 81Jair Jackson Bey (Whitted Trained White) over James Montoya (Team New Mexico Black) Fall 0:56
  • 87Daniel Trujillo (Team New Mexico Black) over Luke Burgar (Whitted Trained White) Fall 0:37
  • 93Aaron Zamora (Team New Mexico Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 99Talon Olguin (Team New Mexico Black) over Adrianna Lopez (Whitted Trained White) Maj 11-0
  • 105Beau Wilson (Team New Mexico Black) over JC Puga (Whitted Trained White) Fall 0:22
  • 111Bryson Valdez (Team New Mexico Black) over Alex Herrera (Whitted Trained White) Fall 1:10
  • 120 – Double Forfeit
  • 135Mark Martinez (Team New Mexico Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150Payton Thomas (Team New Mexico Black) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180 – Double Forfeit

Match #3 Round 3

Gering Wrestling Club defeated Whitted Trained White 39-37

  • 45 – Double Forfeit
  • 50 – Double Forfeit
  • 55Kyntrell Ellis (Whitted Trained White) over Brody Fuss (Gering Wrestling Club) Dec 15-8
  • 60Samuel Romero (Gering Wrestling Club) over Tavyon Windham (Whitted Trained White) Fall 1:19
  • 65Wuontay Robinson (Whitted Trained White) over Cable Botha (Gering Wrestling Club) Fall 0:55
  • 70Carmelo Perales (Gering Wrestling Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • 75Aden Torres (Whitted Trained White) over Butch Connelly (Gering Wrestling Club) Fall 0:32
  • 81Jair Jackson Bey (Whitted Trained White) over Chris Gamino (Gering Wrestling Club) Fall 0:40
  • 87Luke Burgar (Whitted Trained White) over Kozad Porter (Gering Wrestling Club) Maj 14-4
  • 93Sage Lonn (Gering Wrestling Club) over Johnathan Montes (Whitted Trained White) Inj 0:00
  • 99Bryan Morales (Gering Wrestling Club) over Adrianna Lopez (Whitted Trained White) Dec 7-3
  • 105JC Puga (Whitted Trained White) over Matthew Thorsen (Gering Wrestling Club) Inj 0:00
  • 111Roman Perales (Gering Wrestling Club) over Alex Herrera (Whitted Trained White) Fall 1:58
  • 120Dayton Gipe (Gering Wrestling Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • 135Brasen Hakert (Gering Wrestling Club) over Unknown (Unattached) Forf
  • 150Ismael Lazaro (Whitted Trained White) over Unknown (Unattached) Forf
  • 180 – Double Forfeit