News Ticker

Clear Creek Open Results

Boys Open A – 113

Guaranteed Places

  • 1st Place – Phillip Junghans of Strake Jesuit High School
  • 2nd Place – Cesar Rabago of Cy-Fair High School
  • 3rd Place – Talim Hussain of Klein Cain High School
  • 4th Place – Leonardo Vela of Clear Creek High School
  • 5th Place – Nathaniel Harmon of Brazoswood
  • 6th Place – Stephen Vela of George Ranch High School

1st Place Match

  • Phillip Junghans (Strake Jesuit High School) won by fall over Cesar Rabago (Cy-Fair High School) (Fall 0:32)

3rd Place Match

  • Talim Hussain (Klein Cain High School) won by fall over Leonardo Vela (Clear Creek High School) (Fall 0:49)

5th Place Match

  • Nathaniel Harmon (Brazoswood) won by fall over Stephen Vela (George Ranch High School) (Fall 0:56)

Boys Open A – 120

Guaranteed Places

  • 1st Place – Edward Galvan of Clear Creek High School
  • 2nd Place – Alexander Chavez of Klein Cain High School
  • 3rd Place – Jenson Massey of Brazoswood
  • 4th Place – Colby Duran of George Ranch High School

1st Place Match

  • Edward Galvan (Clear Creek High School) won by fall over Alexander Chavez (Klein Cain High School) (Fall 3:01)

3rd Place Match

  • Jenson Massey (Brazoswood) won by fall over Colby Duran (George Ranch High School) (Fall 4:14)

Boys Open A – 126

Guaranteed Places

  • 1st Place – Daniel Contreras of Cy-Fair High School
  • 2nd Place – Sameer Siddiqui of Clear Creek High School
  • 3rd Place – Mark Benavides of Cy-Fair High School
  • 4th Place – Dezschaun Robinson of Klein Cain High School

1st Place Match

  • Daniel Contreras (Cy-Fair High School) won by fall over Sameer Siddiqui (Clear Creek High School) (Fall 2:40)

3rd Place Match

  • Mark Benavides (Cy-Fair High School) won by decision over Dezschaun Robinson (Klein Cain High School) (Dec 6-2)

Boys Open A – 132

Guaranteed Places

  • 1st Place – Garrett Orlando of Cy-Fair High School
  • 2nd Place – Chase Reed of Clear Creek High School
  • 3rd Place – Alex Lloyd of Strake Jesuit High School
  • 4th Place – Jeremy Segovia of Milby High School
  • 5th Place – Jorge Franco of Klein Cain High School
  • 6th Place – Joseph Azura of Cy-Fair High School

1st Place Match

  • Garrett Orlando (Cy-Fair High School) won by fall over Chase Reed (Clear Creek High School) (Fall 5:39)

3rd Place Match

  • Alex Lloyd (Strake Jesuit High School) won by fall over Jeremy Segovia (Milby High School) (Fall 3:28)

5th Place Match

  • Jorge Franco (Klein Cain High School) won by forfeit over Joseph Azura (Cy-Fair High School) (FF)

Boys Open A – 138

Guaranteed Places

  • 1st Place – Shane Dimperio of Clear Creek High School
  • 2nd Place – Pierce Ashby of Strake Jesuit High School
  • 3rd Place – Josh Samaniego of Klein Cain High School
  • 4th Place – Peter Lopez of Sam Houston
  • 5th Place – Jack VanRyan of Strake Jesuit High School
  • 6th Place – Asmah Rao of Houston Lamar

1st Place Match

  • Shane Dimperio (Clear Creek High School) won by fall over Pierce Ashby (Strake Jesuit High School) (Fall 0:35)

3rd Place Match

  • Josh Samaniego (Klein Cain High School) won by decision over Peter Lopez (Sam Houston) (Dec 10-6)

5th Place Match

  • Jack VanRyan (Strake Jesuit High School) won by fall over Asmah Rao (Houston Lamar) (Fall 0:45)

Boys Open A – 145

Guaranteed Places

  • 1st Place – Rowdy Carson of Cy-Fair High School
  • 2nd Place – Matt Ryan of Cy-Fair High School
  • 3rd Place – Alex Quinn of Cy-Fair High School
  • 4th Place – Julian Hoskins of Brazoswood
  • 5th Place – Faysal Al-Zand of Houston Lamar

1st Place Match

  • Rowdy Carson (Cy-Fair High School) won by fall over Matt Ryan (Cy-Fair High School) (Fall 1:22)

3rd Place Match

  • Alex Quinn (Cy-Fair High School) won by fall over Julian Hoskins (Brazoswood) (Fall 0:36)

5th Place Match

  • Faysal Al-Zand (Houston Lamar) received a bye () (Bye)

Boys Open A – 152

Guaranteed Places

  • 1st Place – Alton Hodges of Clear Creek High School
  • 2nd Place – Arnulfo Garcia of Milby High School
  • 3rd Place – Charles Jackson of Cy-Fair High School
  • 4th Place – Kelin Trigueros of Cy-Fair High School
  • 5th Place – Darius Pippillion of Beaumont United
  • 6th Place – Xavier Neal of Beaumont United

1st Place Match

  • Alton Hodges (Clear Creek High School) won by fall over Arnulfo Garcia (Milby High School) (Fall 0:44)

3rd Place Match

  • Charles Jackson (Cy-Fair High School) won by fall over Kelin Trigueros (Cy-Fair High School) (Fall 2:00)

5th Place Match

  • Darius Pippillion (Beaumont United) won by fall over Xavier Neal (Beaumont United) (Fall 0:59)

Boys Open A – 160

Guaranteed Places

  • 1st Place – Matthew Sifuentes of Cy-Fair High School
  • 2nd Place – Eric Weingart of Cy-Fair High School
  • 3rd Place – Christian Stewart of Strake Jesuit High School
  • 4th Place – Dalyn Davis of Cy-Fair High School
  • 5th Place – Jadarious Hamilton of Unattached
  • 6th Place – Tomas Murrafo of Klein Cain High School

1st Place Match

  • Matthew Sifuentes (Cy-Fair High School) won by decision over Eric Weingart (Cy-Fair High School) (Dec 12-9)

3rd Place Match

  • Christian Stewart (Strake Jesuit High School) won by fall over Dalyn Davis (Cy-Fair High School) (Fall 3:46)

5th Place Match

  • Jadarious Hamilton (Unattached) won by fall over Tomas Murrafo (Klein Cain High School) (Fall 5:35)

Boys Open A – 170

Guaranteed Places

  • 1st Place – Alexander Cannon of Klein Cain High School
  • 2nd Place – Jonathan Dawson of Clear Creek High School
  • 3rd Place – Paul Fulton of Clear Creek High School
  • 4th Place – Ricardo Rubio of Milby High School
  • 5th Place – Gage Martinez of Clear Creek High School

1st Place Match

  • Alexander Cannon (Klein Cain High School) won by fall over Jonathan Dawson (Clear Creek High School) (Fall 3:23)

3rd Place Match

  • Paul Fulton (Clear Creek High School) won by fall over Ricardo Rubio (Milby High School) (Fall 4:27)

5th Place Match

  • Gage Martinez (Clear Creek High School) received a bye () (Bye)

Boys Open A – 182

Guaranteed Places

  • 1st Place – Trevon Mosley of Cy-Fair High School
  • 2nd Place – Brett Von Seggern of Klein Cain High School
  • 3rd Place – Josh Cort of Clear Creek High School
  • 4th Place – Hunter Warren of Cy-Fair High School
  • 5th Place – Raymond Smith of Strake Jesuit High School
  • 6th Place – Alejandro Martinez of Cy-Fair High School

1st Place Match

  • Trevon Mosley (Cy-Fair High School) won by major decision over Brett Von Seggern (Klein Cain High School) (Maj 13-5)

3rd Place Match

  • Josh Cort (Clear Creek High School) won by decision over Hunter Warren (Cy-Fair High School) (Dec 14-12)

5th Place Match

  • Raymond Smith (Strake Jesuit High School) won by forfeit over Alejandro Martinez (Cy-Fair High School) (FF)

Boys Open A – 195

Guaranteed Places

  • 1st Place – Caleb Beeson of Klein Cain High School
  • 2nd Place – Roman Raney of Cy-Fair High School
  • 3rd Place – Luke Melton of Strake Jesuit High School
  • 4th Place – Nick Siebert of Cy-Fair High School
  • 5th Place – Patrick Dang of Houston Lamar

1st Place Match

  • Caleb Beeson (Klein Cain High School) won by fall over Roman Raney (Cy-Fair High School) (Fall 1:54)

3rd Place Match

  • Luke Melton (Strake Jesuit High School) won by fall over Nick Siebert (Cy-Fair High School) (Fall 5:03)

5th Place Match

  • Patrick Dang (Houston Lamar) received a bye () (Bye)

Boys Open A – 220

Guaranteed Places

  • 1st Place – Johrdan Howard of Klein Cain High School
  • 2nd Place – Andrew Hinojosa of Cy-Fair High School
  • 3rd Place – Pedro Naranjo of Cy-Fair High School
  • 4th Place – Francisco Juarez of Sam Houston
  • 5th Place – Gabriel Hardcastle of Clear Creek High School

1st Place Match

  • Johrdan Howard (Klein Cain High School) won by fall over Andrew Hinojosa (Cy-Fair High School) (Fall 1:52)

3rd Place Match

  • Pedro Naranjo (Cy-Fair High School) won by fall over Francisco Juarez (Sam Houston) (Fall 1:00)

5th Place Match

  • Gabriel Hardcastle (Clear Creek High School) received a bye () (Bye)

Boys Open A – 285

Guaranteed Places

  • 1st Place – Clay Morrison of Clear Creek High School
  • 2nd Place – John Dos Santos of Klein Cain High School
  • 3rd Place – Danyn Tanner of Clear Creek High School
  • 4th Place – LeJuan Starghill of Sam Houston
  • 5th Place – TreVante George of Beaumont United
  • 6th Place – Damian Ruiz of Milby High School

1st Place Match

  • Clay Morrison (Clear Creek High School) won by fall over John Dos Santos (Klein Cain High School) (Fall 0:36)

3rd Place Match

  • Danyn Tanner (Clear Creek High School) won in the ultimate tie breaker over LeJuan Starghill (Sam Houston) (UTB 2-1)

5th Place Match

  • TreVante George (Beaumont United) won by fall over Damian Ruiz (Milby High School) (Fall 0:12)

Boys Open B – 106 B

Guaranteed Places

  • 1st Place – John Gabbanelli of Strake Jesuit High School
  • 2nd Place – Patrick Durias of Strake Jesuit High School
  • 3rd Place – Marc Cortes of Klein Cain High School
  • 4th Place – Luc Nguyen of Brazoswood
  • 5th Place – Juan Guio of Strake Jesuit High School

1st Place Match

  • John Gabbanelli (Strake Jesuit High School) won by fall over Patrick Durias (Strake Jesuit High School) (Fall 4:52)

3rd Place Match

  • Marc Cortes (Klein Cain High School) won by fall over Luc Nguyen (Brazoswood) (Fall 3:41)

5th Place Match

  • Juan Guio (Strake Jesuit High School) received a bye () (Bye)

Boys Open B – 126 B

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jake Plummer of Bay Area Christian School
  • 2nd Place – Chaz Cheramie of Clear Creek High School
  • 3rd Place – Ashton Raymondo of Clear Springs High School
  • 4th Place – Brian Turner of George Ranch High School
  • 5th Place – Andres Rodriquez of Houston Lamar
  • 6th Place – Daniel Brindle of Strake Jesuit High School

1st Place Match

  • Jake Plummer (Bay Area Christian School) won by fall over Chaz Cheramie (Clear Creek High School) (Fall 5:51)

3rd Place Match

  • Ashton Raymondo (Clear Springs High School) won by fall over Brian Turner (George Ranch High School) (Fall 3:13)

5th Place Match

  • Andres Rodriquez (Houston Lamar) won by fall over Daniel Brindle (Strake Jesuit High School) (Fall 0:56)

Boys Open B – 138 B

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jaxon Markey of George Ranch High School
  • 2nd Place – Cayden Pullen of Clear Springs High School
  • 3rd Place – Stephen Brindle of Strake Jesuit High School
  • 4th Place – Jacob Tidwell of Bay Area Christian School
  • 5th Place – Carson Burkhart of Strake Jesuit High School
  • 6th Place – Alex Broadnax of Strake Jesuit High School

1st Place Match

  • Jaxon Markey (George Ranch High School) won by fall over Cayden Pullen (Clear Springs High School) (Fall 5:29)

3rd Place Match

  • Stephen Brindle (Strake Jesuit High School) won by fall over Jacob Tidwell (Bay Area Christian School) (Fall 1:00)

5th Place Match

  • Carson Burkhart (Strake Jesuit High School) won by fall over Alex Broadnax (Strake Jesuit High School) (Fall 2:00)

Boys Open B – 145 B-1

Guaranteed Places

  • 1st Place – Ethan Foreman of Klein Cain High School
  • 2nd Place – Guyler Gunning of Clear Creek High School
  • 3rd Place – Luke Wright of Cy-Fair High School
  • 4th Place – William Hayes of Strake Jesuit High School
  • 5th Place – Desi Galindo of Clear Springs High School
  • 6th Place – Sean McGinley of Houston Lamar

1st Place Match

  • Ethan Foreman (Klein Cain High School) won by fall over Guyler Gunning (Clear Creek High School) (Fall 3:48)

3rd Place Match

  • Luke Wright (Cy-Fair High School) won by fall over William Hayes (Strake Jesuit High School) (Fall 1:27)

5th Place Match

  • Desi Galindo (Clear Springs High School) won by fall over Sean McGinley (Houston Lamar) (Fall 3:43)

Boys Open B – 152B

Guaranteed Places

  • 1st Place – Angel Garza of Brazoswood
  • 2nd Place – Dayton Varnado of Houston Lamar
  • 3rd Place – William Jackson of George Ranch High School

Round 1

  • Angel Garza (Brazoswood) won by fall over William Jackson (George Ranch High School) (Fall 0:33)

Round 2

  • Dayton Varnado (Houston Lamar) won by fall over William Jackson (George Ranch High School) (Fall 1:24)

Round 3

  • Angel Garza (Brazoswood) won by fall over Dayton Varnado (Houston Lamar) (Fall 1:29)

Boys Open B – 160B

Guaranteed Places

  • 1st Place – Sean Lade of Strake Jesuit High School
  • 2nd Place – Wyatt Tittle of Houston Lamar
  • 3rd Place – Luke Marvin of George Ranch High School
  • 4th Place – Tobyn Sweazea of Brazoswood
  • 5th Place – Justin Geisen of Bay Area Christian School
  • 6th Place – Seamus McCloud of George Ranch High School

1st Place Match

  • Sean Lade (Strake Jesuit High School) won by fall over Wyatt Tittle (Houston Lamar) (Fall 1:05)

3rd Place Match

  • Luke Marvin (George Ranch High School) won by fall over Tobyn Sweazea (Brazoswood) (Fall 0:32)

5th Place Match

  • Justin Geisen (Bay Area Christian School) won by fall over Seamus McCloud (George Ranch High School) (Fall 1:14)

Boys Open B – 170B

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jake Foster of Strake Jesuit High School
  • 2nd Place – Jared Broussard of Strake Jesuit High School
  • 3rd Place – Ivan Soileau of Brazoswood
  • 4th Place – Jose Meraz of Klein Cain High School

1st Place Match

  • Jake Foster (Strake Jesuit High School) won by fall over Jared Broussard (Strake Jesuit High School) (Fall 3:16)

3rd Place Match

  • Ivan Soileau (Brazoswood) won by fall over Jose Meraz (Klein Cain High School) (Fall 3:59)

Boys Open B – 182B

Guaranteed Places

  • 1st Place – Judson Mixon of George Ranch High School
  • 2nd Place – Emmanuel Azinge of George Ranch High School
  • 3rd Place – Zachary New of Cy-Fair High School
  • 4th Place – Grayson Wise of Brazoswood

1st Place Match

  • Judson Mixon (George Ranch High School) won by fall over Emmanuel Azinge (George Ranch High School) (Fall 0:44)

3rd Place Match

  • Zachary New (Cy-Fair High School) won by fall over Grayson Wise (Brazoswood) (Fall 1:32)

Boys Open B – 195B

Guaranteed Places

  • 1st Place – Kent Stovall of Strake Jesuit High School
  • 2nd Place – Omarley Reid of Houston Lamar
  • 3rd Place – Damien Hill of Klein Cain High School
  • 4th Place – William Staffieri of Brazoswood
  • 5th Place – Anthony Duran of George Ranch High School
  • 6th Place – Steven Hall of Cy-Fair High School

1st Place Match

  • Kent Stovall (Strake Jesuit High School) won by fall over Omarley Reid (Houston Lamar) (Fall 1:12)

3rd Place Match

  • Damien Hill (Klein Cain High School) won by fall over William Staffieri (Brazoswood) (Fall 2:37)

5th Place Match

  • Anthony Duran (George Ranch High School) won by fall over Steven Hall (Cy-Fair High School) (Fall 0:43)

Boys Open B – 220 B

Guaranteed Places

  • 1st Place – Austin Stubbs of George Ranch High School
  • 2nd Place – Christian Foncha of George Ranch High School
  • 3rd Place – Keaton Davenport of Brazoswood
  • 4th Place – Ameer AlAnssari of Cy-Fair High School
  • 5th Place – Jailin Verklas of Klein Cain High School
  • 6th Place – Gerardo Vega Gonzalez of George Ranch High School

1st Place Match

  • Austin Stubbs (George Ranch High School) won by fall over Christian Foncha (George Ranch High School) (Fall 1:10)

3rd Place Match

  • Keaton Davenport (Brazoswood) won by fall over Ameer AlAnssari (Cy-Fair High School) (Fall 0:56)

5th Place Match

  • Jailin Verklas (Klein Cain High School) won by fall over Gerardo Vega Gonzalez (George Ranch High School) (Fall 2:56)

Boys Open B – 285 B

Guaranteed Places

  • 1st Place – Steven Guerrero of Klein Cain High School
  • 2nd Place – Refugio Garcia of Sam Houston
  • 3rd Place – Juan Aguilera of Clear Creek High School
  • 4th Place – Eric Huerta of Sam Houston
  • 5th Place – Philip Henshaw of Clear Creek High School
  • 6th Place – Jacob Morgan of George Ranch High School

1st Place Match

  • Steven Guerrero (Klein Cain High School) won by decision over Refugio Garcia (Sam Houston) (Dec 7-1)

3rd Place Match

  • Juan Aguilera (Clear Creek High School) won by fall over Eric Huerta (Sam Houston) (Fall 1:08)

5th Place Match

  • Philip Henshaw (Clear Creek High School) won by fall over Jacob Morgan (George Ranch High School) (Fall 1:22)

Girls Open 2019 – 102

Guaranteed Places

  • 1st Place – Forfeit Forfeit of Unattached
  • 2nd Place – Katelyn Paniagua-Aguirre of CyFair Girls
  • 2nd Place – Sydney Paniagua-Aguirre of CyFair Girls
  • 3rd Place – Zhivanna Magdaleno of Clear Springs High School
  • 4th Place – Lilla Mixon of CyFair Girls
  • 5th Place – Cara Rodgriguez of Brazoswood High School

1st Place Match

  • Sydney Paniagua-Aguirre (CyFair Girls) and Katelyn Paniagua-Aguirre (CyFair Girls) (DFF)

3rd Place Match

  • Zhivanna Magdaleno (Clear Springs High School) won by fall over Lilla Mixon (CyFair Girls) (Fall 2:37)

5th Place Match

  • Cara Rodgriguez (Brazoswood High School) received a bye () (Bye)

Girls Open 2019 – 110

Guaranteed Places

  • 1st Place – Blanca Cuevas of CyFair Girls
  • 2nd Place – Kendall Killingsworth of CyFair Girls
  • 3rd Place – Joelle DeLaVina of CyFair Girls
  • 4th Place – Lillien Smith of Brazoswood High School
  • 5th Place – Caila Carter of George Ranch

1st Place Match

  • Blanca Cuevas (CyFair Girls) won by fall over Kendall Killingsworth (CyFair Girls) (Fall 2:35)

3rd Place Match

  • Joelle DeLaVina (CyFair Girls) won by fall over Lillien Smith (Brazoswood High School) (Fall 1:59)

5th Place Match

  • Caila Carter (George Ranch) received a bye () (Bye)

Girls Open 2019 – 119

Guaranteed Places

  • 1st Place – Pir`Chaih Dickerson of Clear Creek High School
  • 2nd Place – Brianna Galvan of Clear Creek High School
  • 3rd Place – Alaya Guajardo of Klein Cain High School
  • 4th Place – Clarissa Cantu of Milby High School
  • 5th Place – Audrey Manyose of CyFair Girls
  • 6th Place – Aliyah Trigueros of CyFair Girls

1st Place Match

  • Pir`Chaih Dickerson (Clear Creek High School) won by fall over Brianna Galvan (Clear Creek High School) (Fall 1:11)

3rd Place Match

  • Alaya Guajardo (Klein Cain High School) won by fall over Clarissa Cantu (Milby High School) (Fall 0:46)

5th Place Match

  • Audrey Manyose (CyFair Girls) won by forfeit over Aliyah Trigueros (CyFair Girls) (FF)

Girls Open 2019 – 128

Guaranteed Places

  • 1st Place – Allison Mejia of Houston Lamar High School
  • 2nd Place – Olivia Beskid of Houston Lamar High School
  • 3rd Place – Taylor Ryan of CyFair Girls
  • 4th Place – Katherine Nguyen of Unattached
  • 5th Place – Mercedes Ruiz of George Ranch

1st Place Match

  • Allison Mejia (Houston Lamar High School) won by fall over Olivia Beskid (Houston Lamar High School) (Fall 0:37)

3rd Place Match

  • Taylor Ryan (CyFair Girls) won by fall over Katherine Nguyen (Unattached) (Fall 0:21)

5th Place Match

  • Mercedes Ruiz (George Ranch) received a bye () (Bye)

Girls Open 2019 – 138

Guaranteed Places

  • 1st Place – Ingrid Guzman of CyFair Girls
  • 2nd Place – Trinity Nickson of Beaumont United

Round 1

  • Ingrid Guzman (CyFair Girls) won by fall over Trinity Nickson (Beaumont United) (Fall 1:30)

Round 2

  • Ingrid Guzman (CyFair Girls) won by fall over Trinity Nickson (Beaumont United) (Fall 1:00)

Round 3

Girls Open 2019 – 148

Guaranteed Places

  • 1st Place – Mary Onwumere of Houston Lamar High School
  • 2nd Place – Victoria Alvarez of CyFair Girls
  • 3rd Place – Oliveja Utley of CyFair Girls

Round 1

  • Victoria Alvarez (CyFair Girls) won by fall over Oliveja Utley (CyFair Girls) (Fall 1:21)

Round 2

  • Mary Onwumere (Houston Lamar High School) won by fall over Oliveja Utley (CyFair Girls) (Fall 3:35)

Round 3

  • Mary Onwumere (Houston Lamar High School) won by fall over Victoria Alvarez (CyFair Girls) (Fall 3:08)

Girls Open 2019 – 165

Guaranteed Places

  • 1st Place – Corlyn Davis of CyFair Girls
  • 2nd Place – Kali Warren of Brazoswood High School
  • 3rd Place – Tess Cleary of Klein Cain High School
  • 4th Place – Jennifer Herrera of Sam Houston High School
  • 5th Place – La`naya Wade of Clear Creek High School
  • 6th Place – Jayla Sylvester of Beaumont United

1st Place Match

  • Corlyn Davis (CyFair Girls) won by fall over Kali Warren (Brazoswood High School) (Fall 0:57)

3rd Place Match

  • Tess Cleary (Klein Cain High School) won by fall over Jennifer Herrera (Sam Houston High School) (Fall 0:26)

5th Place Match

  • La`naya Wade (Clear Creek High School) won by forfeit over Jayla Sylvester (Beaumont United) (FF)

Girls Open 2019 – 185

Guaranteed Places

  • 1st Place – Zoe Young of Clear Creek High School
  • 2nd Place – Sarah Matters of Klein Cain High School

Round 1

  • Zoe Young (Clear Creek High School) won by fall over Sarah Matters (Klein Cain High School) (Fall 1:05)

Round 2

  • Zoe Young (Clear Creek High School) won by fall over Sarah Matters (Klein Cain High School) (Fall 1:50)

Round 3

Girls Open 2019 – 215

Guaranteed Places

  • 1st Place – Michelle Perez of Sam Houston High School
  • 2nd Place – Maria Ramirez of Klein Cain High School
  • 3rd Place – Tiara Carter of Beaumont United

Round 1

  • Maria Ramirez (Klein Cain High School) won by fall over Tiara Carter (Beaumont United) (Fall 0:52)

Round 2

  • Michelle Perez (Sam Houston High School) won by fall over Tiara Carter (Beaumont United) (Fall 0:58)

Round 3

  • Michelle Perez (Sam Houston High School) won by fall over Maria Ramirez (Klein Cain High School) (Fall 3:29)