Team Scores | ||
---|---|---|
1 | El Paso Hanks (Girls) | 120.0 |
2 | Euless Trinity (Girls) | 119.0 |
3 | El Paso Franklin (Girls) | 115.0 |
4 | El Paso Eastwood (Girls) | 113.0 |
5 | Killeen Ellison (Girls) | 100.5 |
6 | Coppell (Girls) | 93.0 |
7 | Weatherford (Girls) | 90.0 |
8 | Prosper (Girls) | 88.5 |
9 | Katy Morton Ranch (Girls) | 73.0 |
10 | Princeton (Girls) | 69.0 |
11 | Northwest Nelson (Girls) | 68.0 |
12 | Frisco Liberty (Girls) | 66.0 |
13 | Lewisville (Girls) | 59.0 |
13 | Plano West (Girls) | 59.0 |
15 | Hereford (Girls) | 56.0 |
16 | Amarillo Palo Duro (Girls) | 50.0 |
17 | Arlington Lamar (Girls) | 48.0 |
18 | El Paso Americas (Girls) | 47.0 |
19 | Rockwall (Girls) | 46.0 |
20 | El Paso Eastlake (Girls) | 45.0 |
21 | Keller Timber Creek (Girls) | 44.0 |
22 | Frisco Independence (Girls) | 41.0 |
23 | Katy Taylor (Girls) | 40.0 |
24 | Grand Prairie (Girls) | 37.0 |
24 | Lewisville The Colony (Girls) | 37.0 |
26 | Arlington (Girls) | 34.0 |
27 | Azle (Girls) | 32.0 |
28 | El Paso Montwood (Girls) | 21.0 |
28 | Katy (Girls) | 21.0 |
28 | Lewisville Flower Mound (Girls) | 21.0 |
31 | El Paso Pebble HIlls (Girls) | 19.0 |
32 | Southlake Carroll (Girls) | 17.0 |
33 | Keller Fossil Ridge (Girls) | 16.0 |
34 | Frisco Heritage (Girls) | 10.0 |
35 | Katy Cinco Ranch (Girls) | 8.0 |
35 | Keller (Girls) | 8.0 |
37 | El Paso Eldorado | 7.0 |
37 | Frisco Reedy (Girls) | 7.0 |
39 | Northwest Eaton (Girls) | 3.0 |
40 | Lewisville Marcus HS (Girls) | 1.0 |
41 | Dallas Adams (Girls) | 0.0 |
41 | Plano East (Girls) | 0.0 |
95
Guaranteed Places
- 1st Place – Kylie Hernandez of El Paso Eastlake (Girls)
- 2nd Place – Audalie Cruz of Amarillo Palo Duro (Girls)
- 3rd Place – Kiahna Gonzales of El Paso Eastwood (Girls)
- 4th Place – Joaly Lima of Arlington (Girls)
- 5th Place – Trinity Zapata of Coppell (Girls)
- 6th Place – Bryanna Narvaez of El Paso Americas (Girls)
1st Place Match
- Kylie Hernandez (El Paso Eastlake (Girls)) 20-0, Sr. over Audalie Cruz (Amarillo Palo Duro (Girls)) 17-1, Jr. (Fall 1:49)
3rd Place Match
- Kiahna Gonzales (El Paso Eastwood (Girls)) 19-2, Fr. over Joaly Lima (Arlington (Girls)) 12-5, Jr. (Fall 3:35)
5th Place Match
- Trinity Zapata (Coppell (Girls)) 10-3, Sr. over Bryanna Narvaez (El Paso Americas (Girls)) 2-3, So. (Fall 0:34)
95-102 JV
Guaranteed Places
- 1st Place – Malarie Dominguez of Hereford (Girls)
- 2nd Place – Maria Husain of Coppell (Girls)
- 3rd Place – Joseline Sanchez of Lewisville Flower Mound (Girls)
- 4th Place – Jacy Williams of Azle (Girls)
1st Place Match
- Malarie Dominguez (Hereford (Girls)) 3-0, Jr. over Maria Husain (Coppell (Girls)) 9-2, So. (Fall 4:57)
3rd Place Match
- Joseline Sanchez (Lewisville Flower Mound (Girls)) 16-4, Sr. over Jacy Williams (Azle (Girls)) 3-2, . (Fall 0:41)
102
Guaranteed Places
- 1st Place – Jasmine Howard of Azle (Girls)
- 2nd Place – Mia Arceneaux of Rockwall (Girls)
- 3rd Place – Riley Morrison of Princeton (Girls)
- 4th Place – Valeria Martinez of El Paso Franklin (Girls)
1st Place Match
- Jasmine Howard (Azle (Girls)) 6-0, Jr. over Mia Arceneaux (Rockwall (Girls)) 10-2, Sr. (MD 8-0)
3rd Place Match
- Riley Morrison (Princeton (Girls)) 15-1, Sr. over Valeria Martinez (El Paso Franklin (Girls)) 14-6, Jr. (MD 10-2)
110
Guaranteed Places
- 1st Place – CARMEN ALLRED of Euless Trinity (Girls)
- 2nd Place – Alexis Hanks of Killeen Ellison (Girls)
- 3rd Place – Kylie Robledo of El Paso Hanks (Girls)
- 4th Place – Kadee Kelley of Weatherford (Girls)
- 5th Place – Cassidy Nelms of El Paso Franklin (Girls)
- 6th Place – Stephanie Qin of Frisco Liberty (Girls)
1st Place Match
- CARMEN ALLRED (Euless Trinity (Girls)) 24-0, Sr. over Alexis Hanks (Killeen Ellison (Girls)) 16-1, Fr. (Fall 0:50)
3rd Place Match
- Kylie Robledo (El Paso Hanks (Girls)) 10-1, Jr. over Kadee Kelley (Weatherford (Girls)) 14-4, Jr. (MD 11-3)
5th Place Match
- Cassidy Nelms (El Paso Franklin (Girls)) 15-7, Sr. over Stephanie Qin (Frisco Liberty (Girls)) 11-7, Jr. (Fall 2:59)
110 JV
Guaranteed Places
- 1st Place – joselin hernandez of Katy Cinco Ranch (Girls)
- 2nd Place – Shai Guerrero of Katy Morton Ranch (Girls)
- 3rd Place – Kaitlynn Kirkland Lane of Azle (Girls)
- 4th Place – Precious Leday of Arlington (Girls)
1st Place Match
- joselin hernandez (Katy Cinco Ranch (Girls)) 12-5, Sr. over Shai Guerrero (Katy Morton Ranch (Girls)) 3-1, Fr. (Dec 4-3)
3rd Place Match
- Kaitlynn Kirkland Lane (Azle (Girls)) 5-1, Fr. over Precious Leday (Arlington (Girls)) 12-4, Fr. (Fall 0:44)
119
Guaranteed Places
- 1st Place – Camille Fournier of Weatherford (Girls)
- 2nd Place – CARLIE ALLRED of Euless Trinity (Girls)
- 3rd Place – Annette Enciso of El Paso Hanks (Girls)
- 4th Place – Lexys Basurto of El Paso Franklin (Girls)
- 5th Place – Bayley Trang of Southlake Carroll (Girls)
- 6th Place – Keyla Martinez of El Paso Eastwood (Girls)
1st Place Match
- Camille Fournier (Weatherford (Girls)) 18-0, Sr. over CARLIE ALLRED (Euless Trinity (Girls)) 17-3, Sr. (Fall 0:52)
3rd Place Match
- Annette Enciso (El Paso Hanks (Girls)) 14-2, Sr. over Lexys Basurto (El Paso Franklin (Girls)) 19-3, Jr. (Fall 4:48)
5th Place Match
- Bayley Trang (Southlake Carroll (Girls)) 13-5, Fr. over Keyla Martinez (El Paso Eastwood (Girls)) 5-5, So. (Dec 8-3)
119 JV
Guaranteed Places
- 1st Place – Isabella Gonzalez-Luhrs of Southlake Carroll (Girls)
- 2nd Place – Sarah Valadez of Coppell (Girls)
- 3rd Place – Ileah Brown of Lewisville (Girls)
- 4th Place – Shaley McGimsey of Frisco Reedy (Girls)
1st Place Match
- Isabella Gonzalez-Luhrs (Southlake Carroll (Girls)) 10-2, Jr. over Sarah Valadez (Coppell (Girls)) 7-5, So. (Fall 1:32)
3rd Place Match
- Ileah Brown (Lewisville (Girls)) 8-5, Fr. over Shaley McGimsey (Frisco Reedy (Girls)) 6-6, So. (Fall 1:55)
128
Guaranteed Places
- 1st Place – Devin Patton of Plano West (Girls)
- 2nd Place – SYDNEY HARPER of Euless Trinity (Girls)
- 3rd Place – Angelina Baltazar of El Paso Hanks (Girls)
- 4th Place – Tabitha Wood of Frisco Independence (Girls)
- 5th Place – Juliana Baugher of Prosper (Girls)
- 6th Place – Angelina Prado of El Paso Eastwood (Girls)
1st Place Match
- Devin Patton (Plano West (Girls)) 11-0, Jr. over SYDNEY HARPER (Euless Trinity (Girls)) 24-3, Jr. (Dec 6-1)
3rd Place Match
- Angelina Baltazar (El Paso Hanks (Girls)) 18-2, Sr. over Tabitha Wood (Frisco Independence (Girls)) 16-4, Jr. (MD 11-0)
5th Place Match
- Juliana Baugher (Prosper (Girls)) 19-6, Sr. over Angelina Prado (El Paso Eastwood (Girls)) 13-3, Sr. (Dec 3-1)
128 JV
Guaranteed Places
- 1st Place – Alexis Riojas of Hereford (Girls)
- 2nd Place – Alexis Rehbeger of Azle (Girls)
- 3rd Place – Brianna Patterson of Katy (Girls)
- 4th Place – Gabrielle Caldwell of Lewisville Flower Mound (Girls)
1st Place Match
- Alexis Riojas (Hereford (Girls)) 4-0, Sr. over Alexis Rehbeger (Azle (Girls)) 2-1, Fr. (Fall 0:32)
3rd Place Match
- Brianna Patterson (Katy (Girls)) 4-1, Jr. over Gabrielle Caldwell (Lewisville Flower Mound (Girls)) 4-5, Fr. (Fall 0:15)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Lexie Basham of Northwest Nelson (Girls)
- 2nd Place – Ariadna `Janet` Orozco of El Paso Hanks (Girls)
- 3rd Place – Jordan Suarez of Katy Morton Ranch (Girls)
- 4th Place – Taylor Martinez of Prosper (Girls)
- 5th Place – Karina Quiros of Frisco Liberty (Girls)
- 6th Place – Rebekah Chavez of El Paso Eastwood (Girls)
1st Place Match
- Lexie Basham (Northwest Nelson (Girls)) 19-0, Sr. over Ariadna `Janet` Orozco (El Paso Hanks (Girls)) 16-1, Sr. (Inj. 0:00)
3rd Place Match
- Jordan Suarez (Katy Morton Ranch (Girls)) 15-1, Sr. over Taylor Martinez (Prosper (Girls)) 17-4, So. (MD 12-3)
5th Place Match
- Karina Quiros (Frisco Liberty (Girls)) 12-3, Sr. over Rebekah Chavez (El Paso Eastwood (Girls)) 15-5, Sr. (Fall 2:12)
138 JV
Guaranteed Places
- 1st Place – Anjolie Wujek of Prosper (Girls)
- 2nd Place – Maegan Flaherty of Prosper (Girls)
- 3rd Place – Sienna Adigun of Katy Morton Ranch (Girls)
- 4th Place – Mia Rodriquez of Azle (Girls)
1st Place Match
- Anjolie Wujek (Prosper (Girls)) 4-0, Jr. over Maegan Flaherty (Prosper (Girls)) 3-1, So. (Fall 1:40)
3rd Place Match
- Sienna Adigun (Katy Morton Ranch (Girls)) 3-1, Fr. over Mia Rodriquez (Azle (Girls)) 3-2, Fr. (Fall 0:32)
148
Guaranteed Places
- 1st Place – Brooke Massaviol of Coppell (Girls)
- 2nd Place – Samantha Bonilla of El Paso Eastwood (Girls)
- 3rd Place – Taylor Proffitt of El Paso Franklin (Girls)
- 4th Place – Hannah Vos of Northwest Nelson (Girls)
- 5th Place – Savannah Chavira of Hereford (Girls)
- 6th Place – Liliann Gomez Botelho of Katy Morton Ranch (Girls)
1st Place Match
- Brooke Massaviol (Coppell (Girls)) 14-0, Sr. over Samantha Bonilla (El Paso Eastwood (Girls)) 23-1, Sr. (Fall 1:49)
3rd Place Match
- Taylor Proffitt (El Paso Franklin (Girls)) 16-3, Sr. over Hannah Vos (Northwest Nelson (Girls)) 18-2, So. (Fall 2:22)
5th Place Match
- Savannah Chavira (Hereford (Girls)) 4-2, Jr. over Liliann Gomez Botelho (Katy Morton Ranch (Girls)) 6-7, Jr. (Fall 1:42)
148 JV
Guaranteed Places
- 1st Place – Daniela Rodriguez of Lewisville Flower Mound (Girls)
- 2nd Place – katherine knight of Katy Cinco Ranch (Girls)
- 3rd Place – Isabella Armstrong of Plano West (Girls)
- 4th Place – Jamie Ehlers of Lewisville Flower Mound (Girls)
1st Place Match
- Daniela Rodriguez (Lewisville Flower Mound (Girls)) 9-8, So. over katherine knight (Katy Cinco Ranch (Girls)) 3-4, Fr. (Fall 0:24)
3rd Place Match
- Isabella Armstrong (Plano West (Girls)) 5-1, Jr. over Jamie Ehlers (Lewisville Flower Mound (Girls)) 3-5, Fr. (Dec 2-1)
165
Guaranteed Places
- 1st Place – Kassandra Lindemann of El Paso Americas (Girls)
- 2nd Place – Princess Egbuchunam of Frisco Liberty (Girls)
- 3rd Place – Joylynn Wegman of Keller Timber Creek (Girls)
- 4th Place – HALEY WILCOX of Euless Trinity (Girls)
- 5th Place – Leilani Hernandez of Plano West (Girls)
- 6th Place – Marisol Lopez of Killeen Ellison (Girls)
1st Place Match
- Kassandra Lindemann (El Paso Americas (Girls)) 13-0, Sr. over Princess Egbuchunam (Frisco Liberty (Girls)) 11-2, Sr. (Fall 3:31)
3rd Place Match
- Joylynn Wegman (Keller Timber Creek (Girls)) 28-1, Sr. over HALEY WILCOX (Euless Trinity (Girls)) 21-5, Jr. (Dec 6-2)
5th Place Match
- Leilani Hernandez (Plano West (Girls)) 11-2, Jr. over Marisol Lopez (Killeen Ellison (Girls)) 17-4, So. (Dec 9-2)
165 JV
Guaranteed Places
- 1st Place – Faith Perez of Killeen Ellison (Girls)
- 2nd Place – Trinity Soria of Northwest Nelson (Girls)
- 3rd Place – Emeli Benitez of Lewisville (Girls)
- 4th Place – Jacy Pundsack of Weatherford (Girls)
1st Place Match
- Faith Perez (Killeen Ellison (Girls)) 8-5, So. over Trinity Soria (Northwest Nelson (Girls)) 3-3, So. (Fall 1:33)
3rd Place Match
- Emeli Benitez (Lewisville (Girls)) 7-4, Jr. over Jacy Pundsack (Weatherford (Girls)) 4-2, So. (Inj. 1:00)
185
Guaranteed Places
- 1st Place – Ayanna Bess of Killeen Ellison (Girls)
- 2nd Place – Elizabeth Grabiec of Lewisville The Colony (Girls)
- 3rd Place – Kaylynn Green of Weatherford (Girls)
- 4th Place – Emma Lozada of Princeton (Girls)
- 5th Place – Zipporah Rios of El Paso Eastwood (Girls)
- 6th Place – Leslie Herrera of Grand Prairie (Girls)
1st Place Match
- Ayanna Bess (Killeen Ellison (Girls)) 13-2, Jr. over Elizabeth Grabiec (Lewisville The Colony (Girls)) 20-4, Jr. (Dec 6-2)
3rd Place Match
- Kaylynn Green (Weatherford (Girls)) 14-1, Jr. over Emma Lozada (Princeton (Girls)) 12-5, Jr. (Fall 2:54)
5th Place Match
- Zipporah Rios (El Paso Eastwood (Girls)) 23-2, Sr. over Leslie Herrera (Grand Prairie (Girls)) 13-7, So. (Fall 2:33)
185-215 JV
Guaranteed Places
- 1st Place – Isabella Vasquez of Katy Taylor (Girls)
- 2nd Place – Perla Rodriguez of Weatherford (Girls)
- 3rd Place – Rhianon Workman of Weatherford (Girls)
- 4th Place – Evany Goodmen of Hereford (Girls)
1st Place Match
- Isabella Vasquez (Katy Taylor (Girls)) 6-4, So. over Perla Rodriguez (Weatherford (Girls)) 3-1, So. (Fall 0:38)
3rd Place Match
- Rhianon Workman (Weatherford (Girls)) 7-3, Fr. over Evany Goodmen (Hereford (Girls)) 3-2, So. (Fall 0:20)
215
Guaranteed Places
- 1st Place – Hannah Francis of Coppell (Girls)
- 2nd Place – Katelyn Allen of Lewisville (Girls)
- 3rd Place – Valerie Ramos of Killeen Ellison (Girls)
- 4th Place – Alyssa Galindo of Prosper (Girls)
- 5th Place – Ariana Miles of Arlington Lamar (Girls)
- 6th Place – Nesmah Zahran of Katy Taylor (Girls)
1st Place Match
- Hannah Francis (Coppell (Girls)) 11-0, Jr. over Katelyn Allen (Lewisville (Girls)) 10-4, Sr. (Fall 2:39)
3rd Place Match
- Valerie Ramos (Killeen Ellison (Girls)) 11-3, Sr. over Alyssa Galindo (Prosper (Girls)) 10-6, Fr. (Fall 1:42)
5th Place Match
- Ariana Miles (Arlington Lamar (Girls)) 9-2, Sr. over Nesmah Zahran (Katy Taylor (Girls)) 6-6, So. (Fall 0:40)