Team Scores Boys | ||
---|---|---|
1 | El Paso Franklin | 228.5 |
2 | Buena | 205.0 |
3 | El Paso Montwood | 195.5 |
4 | El Paso Del Valle | 189.0 |
5 | El Paso Pebble Hills | 161.5 |
6 | El Paso Hanks | 153.0 |
7 | Las Cruces | 123.0 |
8 | Centennial | 120.0 |
9 | Deming | 113.5 |
10 | El Paso Parkland | 98.0 |
11 | El Paso Coronado | 94.0 |
11 | El Paso Eastlake | 94.0 |
13 | Gadsden | 89.0 |
14 | El Paso Eastwood | 77.0 |
15 | El Paso | 75.0 |
16 | Santa Teresa | 70.0 |
17 | El Paso Chapin | 69.5 |
18 | El Paso Riverside | 59.0 |
19 | El Paso Burges | 53.5 |
19 | Fabens | 53.5 |
21 | El Paso Andress | 48.0 |
22 | El Paso Americas | 47.0 |
23 | El Paso Austin | 46.0 |
24 | El Paso El Dorado | 40.0 |
25 | El Paso Bel Air | 36.0 |
26 | El Paso Socorro | 32.0 |
27 | Chaparral | 28.0 |
27 | El Paso Bowie | 28.0 |
27 | El Paso Jefferson | 28.0 |
30 | Onate | 27.0 |
31 | Mayfield | 24.0 |
32 | Alamogordo | 20.0 |
33 | El Paso Irvin | 17.0 |
34 | Ruidoso | 10.0 |
35 | El Paso Ysleta | 6.0 |
36 | San Elizario | 0.0 |
Team Scores Girls | ||
---|---|---|
1 | El Paso Hanks (Girls) | 217.0 |
2 | El Paso Eastwood (Girls) | 176.0 |
3 | El Paso Montwood (Girls) | 139.5 |
4 | El Paso Franklin (Girls) | 123.0 |
5 | El Paso Pebble HIlls (Girls) | 77.0 |
6 | El Paso Bel Air (Girls) | 74.0 |
7 | El Paso Del Valle (Girls) | 63.0 |
8 | Fabens (Girls) | 61.0 |
9 | El Paso Andress (Girls) | 60.5 |
10 | El Paso Parkland (Girls) | 58.0 |
11 | El Paso Chapin (Girls) | 46.0 |
12 | El Paso Austin (Girls) | 44.0 |
13 | El Paso Eastlake (Girls) | 42.0 |
14 | El Paso Burges (Girls) | 37.0 |
15 | El Paso Socorro (Girls) | 33.0 |
16 | El Paso Irvin (Girls) | 26.0 |
17 | Onate | 23.0 |
18 | El Paso Riverside (Girls) | 20.0 |
18 | Ruidoso | 20.0 |
20 | El Paso (Girls) | 16.0 |
20 | El Paso Jefferson (Girls) | 16.0 |
22 | El Paso Coronado (Girls) | 15.0 |
23 | Centennial | 13.0 |
23 | El Paso Bowie (Girls) | 13.0 |
25 | El Paso Americas (Girls) | 10.0 |
26 | El Paso Ysleta (Girls) | 9.0 |
27 | Mayfield | 5.0 |
28 | El Paso El Dorado (Girls) | 4.0 |
29 | Alamagordo | 0.0 |
29 | Chaparral | 0.0 |
29 | Gadsden | 0.0 |
29 | Las Cruces | 0.0 |
106
Guaranteed Places
- 1st Place – RYAN CRUZ of Buena
- 2nd Place – Hector Holguin of El Paso
- 3rd Place – Jesus Vasquez of Centennial
- 4th Place – Alan Rodrigues of El Paso Hanks
- 5th Place – Hector Frausto of El Paso Del Valle
- 6th Place – Christopher Tavares of El Paso Burges
1st Place Match
- RYAN CRUZ (Buena) 36-3, So. over Hector Holguin (El Paso) 20-13, So. (Fall 1:17)
3rd Place Match
- Jesus Vasquez (Centennial) 19-8, Jr. over Alan Rodrigues (El Paso Hanks) 27-7, So. (Dec 10-5)
5th Place Match
- Hector Frausto (El Paso Del Valle) 7-4, Fr. over Christopher Tavares (El Paso Burges) 19-5, So. (For.)
113
Guaranteed Places
- 1st Place – Christopher Martinez of El Paso Franklin
- 2nd Place – Javier Duchene of El Paso Del Valle
- 3rd Place – Justin Rodriguez of El Paso Pebble Hills
- 4th Place – Esai Dimas of Las Cruces
- 5th Place – Joseph Sanchez of El Paso Chapin
- 6th Place – Dylan Prieto of El Paso Andress
1st Place Match
- Christopher Martinez (El Paso Franklin) 25-4, So. over Javier Duchene (El Paso Del Valle) 39-3, Sr. (Dec 5-3)
3rd Place Match
- Justin Rodriguez (El Paso Pebble Hills) 31-4, So. over Esai Dimas (Las Cruces) 21-11, Sr. (Dec 9-5)
5th Place Match
- Joseph Sanchez (El Paso Chapin) 10-8, Sr. over Dylan Prieto (El Paso Andress) 22-12, Fr. (Fall 0:55)
120
Guaranteed Places
- 1st Place – Avery Atma of Las Cruces
- 2nd Place – Angel Hernandez of El Paso Montwood
- 3rd Place – Davy May of Deming
- 4th Place – Jesus Fierro of El Paso Del Valle
- 5th Place – ANTHONY TRUJILLO of Buena
- 6th Place – Jacob DeSantos of El Paso Americas
1st Place Match
- Avery Atma (Las Cruces) 19-4, Fr. over Angel Hernandez (El Paso Montwood) 11-7, Jr. (OT 6-4)
3rd Place Match
- Davy May (Deming) 19-9, Fr. over Jesus Fierro (El Paso Del Valle) 31-7, So. (Dec 6-4)
5th Place Match
- ANTHONY TRUJILLO (Buena) 32-9, Jr. over Jacob DeSantos (El Paso Americas) 10-4, . (For.)
126
Guaranteed Places
- 1st Place – Kobe Nelms of El Paso Franklin
- 2nd Place – Manny Carrazco of Deming
- 3rd Place – Dimitri Villanueva of El Paso Parkland
- 4th Place – Ernesto Martinez Acosta of El Paso El Dorado
- 5th Place – Diego Montoya of Centennial
- 6th Place – Julian Solis of El Paso Pebble Hills
1st Place Match
- Kobe Nelms (El Paso Franklin) 26-5, Sr. over Manny Carrazco (Deming) 18-5, Sr. (For.)
3rd Place Match
- Dimitri Villanueva (El Paso Parkland) 24-4, Jr. over Ernesto Martinez Acosta (El Paso El Dorado) 23-4, Sr. (Dec 1-0)
5th Place Match
- Diego Montoya (Centennial) 29-10, Sr. over Julian Solis (El Paso Pebble Hills) 31-10, Fr. (Dec 3-2)
132
Guaranteed Places
- 1st Place – Dominic Melendez of El Paso Pebble Hills
- 2nd Place – Bobby Espinoza of El Paso Eastlake
- 3rd Place – SHANE SNYDER of Buena
- 4th Place – Rigoberto Camera of Gadsden
- 5th Place – Daniel McGurk of El Paso Hanks
- 6th Place – Israel Lucas of El Paso Del Valle
1st Place Match
- Dominic Melendez (El Paso Pebble Hills) 37-4, Jr. over Bobby Espinoza (El Paso Eastlake) 8-2, Sr. (Dec 6-0)
3rd Place Match
- SHANE SNYDER (Buena) 27-5, Sr. over Rigoberto Camera (Gadsden) 25-5, Sr. (Fall 1:22)
5th Place Match
- Daniel McGurk (El Paso Hanks) 23-10, So. over Israel Lucas (El Paso Del Valle) 30-10, Sr. (Fall 0:00)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – David Graves of Las Cruces
- 2nd Place – Hector Carbajal of El Paso Franklin
- 3rd Place – Andrew Flores of El Paso Eastwood
- 4th Place – Kevin Santana of El Paso Pebble Hills
- 5th Place – Dakota Mietlinski of El Paso Coronado
- 6th Place – Allen Stevens of El Paso Americas
1st Place Match
- David Graves (Las Cruces) 24-3, Jr. over Hector Carbajal (El Paso Franklin) 21-6, Sr. (Dec 6-0)
3rd Place Match
- Andrew Flores (El Paso Eastwood) 23-8, Fr. over Kevin Santana (El Paso Pebble Hills) 18-7, Jr. (Dec 2-0)
5th Place Match
- Dakota Mietlinski (El Paso Coronado) 10-9, Jr. over Allen Stevens (El Paso Americas) 9-4, . (Dec 6-3)
145
Guaranteed Places
- 1st Place – Kalob Jewett of El Paso Franklin
- 2nd Place – Jesse Daniel Perez of Deming
- 3rd Place – Brandon Camacho of El Paso
- 4th Place – Anthony Delgado of El Paso Pebble Hills
- 5th Place – Tommy Calderon of El Paso Del Valle
- 6th Place – Jesus Rodriguez of Chaparral
1st Place Match
- Kalob Jewett (El Paso Franklin) 28-4, Sr. over Jesse Daniel Perez (Deming) 20-3, Jr. (MD 18-10)
3rd Place Match
- Brandon Camacho (El Paso) 32-4, Sr. over Anthony Delgado (El Paso Pebble Hills) 24-12, Jr. (Fall 1:44)
5th Place Match
- Tommy Calderon (El Paso Del Valle) 16-8, So. over Jesus Rodriguez (Chaparral) 27-9, Sr. (Dec 7-1)
152
Guaranteed Places
- 1st Place – Juan Sanchez of Fabens
- 2nd Place – Joseph Arsola of El Paso Pebble Hills
- 3rd Place – Julien Flores of El Paso Eastwood
- 4th Place – Marco Martinez of Deming
- 5th Place – Victor Gonzalez of El Paso Montwood
- 6th Place – Hector Gallegos of El Paso Jefferson
1st Place Match
- Juan Sanchez (Fabens) 30-1, Sr. over Joseph Arsola (El Paso Pebble Hills) 25-10, Sr. (MD 14-3)
3rd Place Match
- Julien Flores (El Paso Eastwood) 20-4, So. over Marco Martinez (Deming) 19-9, Sr. (For.)
5th Place Match
- Victor Gonzalez (El Paso Montwood) 21-15, Sr. over Hector Gallegos (El Paso Jefferson) 15-15, . (Dec 3-1)
160
Guaranteed Places
- 1st Place – Chris Carrillo of El Paso Montwood
- 2nd Place – Matthew Rico of El Paso Riverside
- 3rd Place – Aliaz Flores of El Paso Del Valle
- 4th Place – Jaydaniel Maldonado of El Paso Chapin
- 5th Place – Juan Lopez of El Paso Franklin
- 6th Place – Alex Perez of Gadsden
1st Place Match
- Chris Carrillo (El Paso Montwood) 24-5, Sr. over Matthew Rico (El Paso Riverside) 25-5, Sr. (Dec 12-5)
3rd Place Match
- Aliaz Flores (El Paso Del Valle) 27-6, Sr. over Jaydaniel Maldonado (El Paso Chapin) 22-7, Sr. (Dec 1-0)
5th Place Match
- Juan Lopez (El Paso Franklin) 20-11, Sr. over Alex Perez (Gadsden) 19-7, Sr. (Dec 13-8)
170
Guaranteed Places
- 1st Place – Shayden Muzio of El Paso Eastlake
- 2nd Place – Kirby Woods of El Paso Hanks
- 3rd Place – Raymond Montez of El Paso Del Valle
- 4th Place – DEVIN SULLIVAN of Buena
- 5th Place – Gabriel Hijar of El Paso Pebble Hills
- 6th Place – Moses Villanueva of El Paso Jefferson
1st Place Match
- Shayden Muzio (El Paso Eastlake) 8-1, Jr. over Kirby Woods (El Paso Hanks) 17-2, Sr. (Fall 1:52)
3rd Place Match
- Raymond Montez (El Paso Del Valle) 21-4, Sr. over DEVIN SULLIVAN (Buena) 16-5, Fr. (Fall 2:19)
5th Place Match
- Gabriel Hijar (El Paso Pebble Hills) 19-8, Sr. over Moses Villanueva (El Paso Jefferson) 3-5, . (Fall 2:19)
182
Guaranteed Places
- 1st Place – Tereus Henry of El Paso Montwood
- 2nd Place – Marco Rodriguez of Centennial
- 3rd Place – Andrew Sevilla of Santa Teresa
- 4th Place – Marcos `Abraham` Hinojosa of El Paso Hanks
- 5th Place – Max Merrell of Alamogordo
- 6th Place – Jose Uribe of El Paso
1st Place Match
- Tereus Henry (El Paso Montwood) 34-0, Sr. over Marco Rodriguez (Centennial) 27-2, Sr. (Dec 9-7)
3rd Place Match
- Andrew Sevilla (Santa Teresa) 20-3, Sr. over Marcos `Abraham` Hinojosa (El Paso Hanks) 6-2, Sr. (DQ)
5th Place Match
- Max Merrell (Alamogordo) 12-7, Jr. over Jose Uribe (El Paso) 26-8, Sr. (Fall 2:51)
195
Guaranteed Places
- 1st Place – David Powers of El Paso Franklin
- 2nd Place – Corbin Phelps of El Paso Hanks
- 3rd Place – Elias Robles of El Paso Montwood
- 4th Place – Jonathan Jimenez of Gadsden
- 5th Place – DEV`YON JOHNSON of Buena
- 6th Place – Victor Contreras of El Paso Del Valle
1st Place Match
- David Powers (El Paso Franklin) 8-0, Jr. over Corbin Phelps (El Paso Hanks) 28-4, So. (Dec 5-3)
3rd Place Match
- Elias Robles (El Paso Montwood) 19-5, Sr. over Jonathan Jimenez (Gadsden) 23-6, Jr. (For.)
5th Place Match
- DEV`YON JOHNSON (Buena) 20-9, Sr. over Victor Contreras (El Paso Del Valle) 9-6, Sr. (Fall 1:11)
220
Guaranteed Places
- 1st Place – Jeremiah Norris of El Paso Parkland
- 2nd Place – Prasad Dalvi of El Paso Coronado
- 3rd Place – MARIO LOPEZ of Buena
- 4th Place – Pedro Escobar of El Paso Montwood
- 5th Place – Nathaniel Sotelo of El Paso Hanks
- 6th Place – Jaydn Jaramillo of El Paso Franklin
1st Place Match
- Jeremiah Norris (El Paso Parkland) 14-1, Jr. over Prasad Dalvi (El Paso Coronado) 15-6, Sr. (Fall 0:30)
3rd Place Match
- MARIO LOPEZ (Buena) 19-6, Fr. over Pedro Escobar (El Paso Montwood) 11-3, Jr. (Fall 1:55)
5th Place Match
- Nathaniel Sotelo (El Paso Hanks) 22-10, Jr. over Jaydn Jaramillo (El Paso Franklin) 11-9, So. (Dec 4-1)
285
Guaranteed Places
- 1st Place – Dom Varela of El Paso Coronado
- 2nd Place – Ivan Escobar of El Paso Montwood
- 3rd Place – MANAIA FRUEAN of Buena
- 4th Place – Miguel Vasquez of El Paso Del Valle
- 5th Place – Jesse Dominguez of El Paso Franklin
- 6th Place – Kaleb Reyes of Mayfield
1st Place Match
- Dom Varela (El Paso Coronado) 17-1, Sr. over Ivan Escobar (El Paso Montwood) 7-3, So. (Dec 3-2)
3rd Place Match
- MANAIA FRUEAN (Buena) 32-6, Sr. over Miguel Vasquez (El Paso Del Valle) 25-10, Jr. (Dec 6-0)
5th Place Match
- Jesse Dominguez (El Paso Franklin) 12-2, Sr. over Kaleb Reyes (Mayfield) 14-6, Sr. (Fall 3:11)
95
Guaranteed Places
- 1st Place – Esther Walker of El Paso Montwood (Girls)
- 2nd Place – Kylie Hernandez of El Paso Eastlake (Girls)
- 3rd Place – Maegan Gardea of El Paso Riverside (Girls)
- 4th Place – Angelita Altamirano of Onate
- 5th Place – Lita Saenz of El Paso Eastwood (Girls)
- 6th Place – Jasmine Cortez of El Paso Coronado (Girls)
1st Place Match
- Esther Walker (El Paso Montwood (Girls)) 32-1, Sr. over Kylie Hernandez (El Paso Eastlake (Girls)) 24-3, Jr. (Fall 1:11)
3rd Place Match
- Maegan Gardea (El Paso Riverside (Girls)) 15-8, Sr. over Angelita Altamirano (Onate) 9-6, . (Dec 8-4)
5th Place Match
- Lita Saenz (El Paso Eastwood (Girls)) 8-9, Sr. over Jasmine Cortez (El Paso Coronado (Girls)) 12-13, Fr. (Fall 3:02)
102
Guaranteed Places
- 1st Place – Skyeler Martius of El Paso Chapin (Girls)
- 2nd Place – Kylie Robledo of El Paso Hanks (Girls)
- 3rd Place – Alexandria Olivares of El Paso Pebble HIlls (Girls)
- 4th Place – Yuliana Alvarado of Fabens (Girls)
- 5th Place – Eileen Macias of El Paso Del Valle (Girls)
- 6th Place – Elia Marquez of El Paso Irvin (Girls)
1st Place Match
- Skyeler Martius (El Paso Chapin (Girls)) 25-9, Sr. over Kylie Robledo (El Paso Hanks (Girls)) 26-1, So. (Fall 1:11)
3rd Place Match
- Alexandria Olivares (El Paso Pebble HIlls (Girls)) 19-5, Sr. over Yuliana Alvarado (Fabens (Girls)) 19-7, Sr. (Dec 9-2)
5th Place Match
- Eileen Macias (El Paso Del Valle (Girls)) 24-7, Sr. over Elia Marquez (El Paso Irvin (Girls)) 10-12, So. (For.)
110
Guaranteed Places
- 1st Place – Lexys Basurto of El Paso Franklin (Girls)
- 2nd Place – Ariadna Orozco of El Paso Hanks (Girls)
- 3rd Place – Keyla Martinez of El Paso Eastwood (Girls)
- 4th Place – Isabel Blancarte-Walker of El Paso Pebble HIlls (Girls)
- 5th Place – Karla Garcia of El Paso Montwood (Girls)
- 6th Place – Melissa De Los Santos of El Paso Irvin (Girls)
1st Place Match
- Lexys Basurto (El Paso Franklin (Girls)) 21-3, So. over Ariadna Orozco (El Paso Hanks (Girls)) 19-4, Jr. (Fall 0:00)
3rd Place Match
- Keyla Martinez (El Paso Eastwood (Girls)) 21-8, Fr. over Isabel Blancarte-Walker (El Paso Pebble HIlls (Girls)) 30-8, So. (Dec 4-1)
5th Place Match
- Karla Garcia (El Paso Montwood (Girls)) 11-11, Jr. over Melissa De Los Santos (El Paso Irvin (Girls)) 2-4, Sr. (For.)
119
Guaranteed Places
- 1st Place – Annette Enciso of El Paso Hanks (Girls)
- 2nd Place – Rahvin Barragan of El Paso Franklin (Girls)
- 3rd Place – Madison Prieto of El Paso Andress (Girls)
- 4th Place – Stephanie Morales of El Paso Parkland (Girls)
- 5th Place – Morayma Montes of El Paso Austin (Girls)
- 6th Place – Karen Montenegro of El Paso Socorro (Girls)
1st Place Match
- Annette Enciso (El Paso Hanks (Girls)) 18-0, Jr. over Rahvin Barragan (El Paso Franklin (Girls)) 18-5, Sr. (Fall 1:23)
3rd Place Match
- Madison Prieto (El Paso Andress (Girls)) 25-10, Jr. over Stephanie Morales (El Paso Parkland (Girls)) 19-10, Jr. (Dec 9-6)
5th Place Match
- Morayma Montes (El Paso Austin (Girls)) 4-2, So. over Karen Montenegro (El Paso Socorro (Girls)) 17-9, Sr. (Fall 0:00)
128
Guaranteed Places
- 1st Place – Isabella Gonzalez of El Paso Hanks (Girls)
- 2nd Place – Jocelynne Ramos of El Paso Andress (Girls)
- 3rd Place – Angelina Prado of El Paso Eastwood (Girls)
- 4th Place – Kelly Lazcano of El Paso Austin (Girls)
- 5th Place – Sharon Menix of Ruidoso
- 6th Place – Miriam Sanchez of El Paso Bel Air (Girls)
1st Place Match
- Isabella Gonzalez (El Paso Hanks (Girls)) 27-1, Sr. over Jocelynne Ramos (El Paso Andress (Girls)) 7-1, Jr. (Fall 0:00)
3rd Place Match
- Angelina Prado (El Paso Eastwood (Girls)) 30-9, Jr. over Kelly Lazcano (El Paso Austin (Girls)) 4-2, Jr. (Fall 4:12)
5th Place Match
- Sharon Menix (Ruidoso) 3-2, Jr. over Miriam Sanchez (El Paso Bel Air (Girls)) 23-12, Sr. (MD 11-1)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Cassy Favela of El Paso Montwood (Girls)
- 2nd Place – Abigail `Abby` Anaya of El Paso Hanks (Girls)
- 3rd Place – Andrea Montoya of El Paso Del Valle (Girls)
- 4th Place – Nina Chavez of El Paso (Girls)
- 5th Place – Rebekah Chavez of El Paso Eastwood (Girls)
- 6th Place – Melissa Moore of El Paso Bel Air (Girls)
1st Place Match
- Cassy Favela (El Paso Montwood (Girls)) 32-8, Sr. over Abigail `Abby` Anaya (El Paso Hanks (Girls)) 19-6, Jr. (Dec 15-13)
3rd Place Match
- Andrea Montoya (El Paso Del Valle (Girls)) 28-7, Sr. over Nina Chavez (El Paso (Girls)) 26-9, . (Dec 5-2)
5th Place Match
- Rebekah Chavez (El Paso Eastwood (Girls)) 22-8, Jr. over Melissa Moore (El Paso Bel Air (Girls)) 34-15, Jr. (Dec 6-0)
148
Guaranteed Places
- 1st Place – Victoria Hjnojo of El Paso Hanks (Girls)
- 2nd Place – Destynie Pacheco of El Paso Pebble HIlls (Girls)
- 3rd Place – Kayani Ayala of El Paso Burges (Girls)
- 4th Place – Saleen Doblado of El Paso Montwood (Girls)
- 5th Place – Samantha Bonilla of El Paso Eastwood (Girls)
- 6th Place – Taylor Proffitt of El Paso Franklin (Girls)
1st Place Match
- Victoria Hjnojo (El Paso Hanks (Girls)) 25-0, Jr. over Destynie Pacheco (El Paso Pebble HIlls (Girls)) 43-5, Sr. (Dec 8-4)
3rd Place Match
- Kayani Ayala (El Paso Burges (Girls)) 31-5, . over Saleen Doblado (El Paso Montwood (Girls)) 24-12, So. (Fall 3:18)
5th Place Match
- Samantha Bonilla (El Paso Eastwood (Girls)) 29-15, Jr. over Taylor Proffitt (El Paso Franklin (Girls)) 13-11, Jr. (Fall 0:00)
165
Guaranteed Places
- 1st Place – Valerie Gaytan of El Paso Bel Air (Girls)
- 2nd Place – Danielle Saldivar of El Paso Eastwood (Girls)
- 3rd Place – Belen Chaves of Fabens (Girls)
- 4th Place – Sabrina Highsmith of El Paso Franklin (Girls)
- 5th Place – Aalyah Villarreal of El Paso Hanks (Girls)
- 6th Place – Briana Olmos of El Paso Del Valle (Girls)
1st Place Match
- Valerie Gaytan (El Paso Bel Air (Girls)) 35-1, Sr. over Danielle Saldivar (El Paso Eastwood (Girls)) 40-5, Sr. (Dec 9-4)
3rd Place Match
- Belen Chaves (Fabens (Girls)) 17-5, Jr. over Sabrina Highsmith (El Paso Franklin (Girls)) 18-8, . (Fall 2:52)
5th Place Match
- Aalyah Villarreal (El Paso Hanks (Girls)) 3-2, So. over Briana Olmos (El Paso Del Valle (Girls)) 15-11, Jr. (Fall 0:00)
185
Guaranteed Places
- 1st Place – Zoe Hankins of El Paso Parkland (Girls)
- 2nd Place – Arista Najera of El Paso Montwood (Girls)
- 3rd Place – America Gutierrez of El Paso Hanks (Girls)
- 4th Place – Zipporah Rios of El Paso Eastwood (Girls)
- 5th Place – Priscilla Rojas of Fabens (Girls)
- 6th Place – Jayanne Lopez of El Paso Pebble HIlls (Girls)
1st Place Match
- Zoe Hankins (El Paso Parkland (Girls)) 21-1, Jr. over Arista Najera (El Paso Montwood (Girls)) 24-6, Jr. (Fall 3:21)
3rd Place Match
- America Gutierrez (El Paso Hanks (Girls)) 23-5, Jr. over Zipporah Rios (El Paso Eastwood (Girls)) 32-12, Jr. (Fall 2:11)
5th Place Match
- Priscilla Rojas (Fabens (Girls)) 11-10, So. over Jayanne Lopez (El Paso Pebble HIlls (Girls)) 8-16, Fr. (Fall 1:05)
215
Guaranteed Places
- 1st Place – Aileen Frias of El Paso Eastwood (Girls)
- 2nd Place – Alana Michelson of El Paso Franklin (Girls)
- 3rd Place – Cynthia Gomez of El Paso Hanks (Girls)
- 4th Place – Elizabeth Ramirez of El Paso Bel Air (Girls)
- 5th Place – Alexis Landeros of El Paso Montwood (Girls)
- 6th Place – Kimberly Macias of El Paso Austin (Girls)
1st Place Match
- Aileen Frias (El Paso Eastwood (Girls)) 29-4, Sr. over Alana Michelson (El Paso Franklin (Girls)) 16-4, So. (Fall 3:32)
3rd Place Match
- Cynthia Gomez (El Paso Hanks (Girls)) 19-8, Sr. over Elizabeth Ramirez (El Paso Bel Air (Girls)) 11-13, Sr. (Fall 1:32)
5th Place Match
- Alexis Landeros (El Paso Montwood (Girls)) 5-7, Fr. over Kimberly Macias (El Paso Austin (Girls)) 0-3, Jr. (Fall 1:28)