News Ticker
Wrestling Texas Apparel

KC Stampede (Canyon Randall) Results

Randall finished 14th out of 40 teams
FINALS
106 Jordan Williams (Collinsville) M FOR Jackson Bond (Baylor), 0-0 0:00
113 Jeremiah Reno (Liberty) F Jason Henschel (Goddard), 1:36
120 Kyler Brewer (Staley) DEC Keegan Slyter (Olathe North), 6-1
126 Kai Orine (Seckman) DEC Caleb Tanner (Collinsville), 3-1 SV
132 Ryder Ramsey (Tuttle) DEC Trey Crawford (Park Hill), 5-2
138 Gabe Hixenbaugh (Thompson) DEC Garrett Bowers (Christian Brothers), 5-4
145 Nick Stonecheck (Buford) DEC Andrew Pace (Baylor), 8-6
152 Charlie Darracott (Buford) DEC Luke Surber (Tuttle), 4-2
160 Blaine Bergey (Buford) DEC Justin Mccunn (Red Oak), 3-1
170 Dustin Plott (Tuttle) DEC Troy Fisher (Goddard), 3-1
182 Devin Winston (Park Hill) DEC Rocky Elam (Staley), 2-1 TB2
195 Carson Berryhill (Tuttle) F Thomas Bentley (Red Oak), 2:42
220 Cade Lautt (St. James) DEC Caleb Willis (Bonner Springs), 4-0
285 Teaguen Wilson (Perry) DEC Race Cottongim (Lebanon), 3-2 TB2
106 Jevin Foust (Arkansas City) DEC Zach Ourada (Omaha Skutt), 7-4
113 Cassius Vanderpool (Bonner Springs) DEC Hayden Crane (Neosho), 4-0
120 Kael Pappan (Arkansas City) F Silas Pineda (Garden City), 2:00
126 Chandler Akins (Thompson) F Diago Hernandez (Garden City), 0:31
132 Wade Raeman (Whitfield) DEC Joey Orsi (Omaha Skutt), 5-0
138 Josh Janes (Garden City) MD Bryce Petering (Southmoore), 13-5
145 Jaxon Randall (Edmond North) MD Will Chambers (Holt), 17-5
152 Nolan Craine (Goddard) F Jayden Villalobos (Edmond North), 0:58
160 Gage Shetley (Tuttle) F Brayden Walker (Staley), 1:26
170 Jermey Ashlock (Seckman) F Jaden Ivey (Lebanon), 1:08
182 Jaydon Walls (Platte County) DEC Marek Davis (Nixa), 5-0
195 Christian Cantu (Edmond North) DEC Math Martin (Olathe North), 8-7
220 Trenton Wilbert (Goddard) F Wesley Merriman (Monett), 5:59
285 Jesus Reuscher (Kearney) DEC Jordan Iwuchukwu (Edmond North), 4-2 SV
3RD PLACE
106 Easton Hilton (Liberty) MD Eli Ashcroft (Kearney), 9-0
113 Logan Ashton (Buford) DEC Trey Bates (Baylor), 3-0
120 Garrett Steidley (Tuttle) DEC Johnathon Ortegon (Randall), 1-0
126 Carter Smith (Holt) DEC Jerrdon Fisher (Goddard), 6-3
132 Dylan Avery (Perry) DEC Austin Kolvek (Liberty), 5-1
138 Mitchell Bohlken (Smithville) F Kage Lenger (Liberty), 2:43
145 Brady Dearmond (Tuttle) DEC Logan Rathjenr (Liberty), 7-0
152 Trevor Christian (Lebanon) DEC Montez Robinson (Arkansas City), 3-2
160 Trevor Dopps (Goddard) DEC Jaydn Heaton (Randall), 3-1
170 Mason Reiniche (Baylor) DEC Greyden Penner (Liberty), 3-2
182 Talon Borror (Coweta) F Triston Wills (Derby), 4:20
195 Brian Boyd (Smithville) DEC Eli Jansen (Omaha Skutt), 5-4
220 Al Wooten (Christian Brothers) DEC Ashton Sharp (Park Hill), 2-1 SV
285 Simon Tesfamarian (Park Hill) FOR Fuji Chairez (Garden City)
106 Tyler Henley (Buford) F Gabe Fontanez (Stillwater), 3:20
113 Henry Warren (Stillwater) F Brent Compton (Oak Park), 0:56
120 Keagan Miller (Seckman) F Kyle Crawford (Farmington), 3:53
126 Logan Patton (Perry) F Erik Dominguez (Garden City), 0:49
132 Semien Vanderpool (Bonner Springs) DEC Zac Warren (Seckman), 7-4
138 Joshua Kime (Perry) MD Tacoma Tipton (Ponca City), 12-4
145 Matt Schuedigg (Whitfield) DEC Kolyn Eli (Nixa), 5-1
152 Joe Stover (Southmoore) DEC Landon Wilkes (Olathe North), 4-1
160 Andrew Mcintosh (Randall) FOR Andrew Garcia (Garden City)
170 Roman Trickey (Staley) TF Kael Krause (Farmington), 15-0 4:31
182 Tyler Gilson (Thompson) DEC Jake Henson (Lebanon), 3-0
195 Sam Chapman (Creston) F Jeremiah Cubyyaban (Liberty), 5:15
220 Evan Dimaggio (Buford) F Caleb Phillips (Coweta), 4:59
285 Zane Collinsworth (Coweta) DEC David Steiger (Southmoore), 3-2
5TH PLACE
106 Ashton Grounds (Tuttle) DEC Gabe Valencia (Perry), 6-2
113 Ryan Smith (Perry) FOR Logan Ferraro (Whitfield)
120 Kal Miller (Park Hill) DEC Riley Weir (Sand Springs), 2-0
126 Carter Young (Stillwater) MD Ethan Miller (Park Hill), 15-7
132 Kolton Sanders (Neosho) DEC Connor Henson (Collinsville), 10-6
138 Nick Filger (Platte County) DEC Bryce Dauphin (Tuttle), 7-3
145 Braxton Barnes (Neosho) DEC Tanner Robinson (Stillwater), 11-7
152 Alec Rothman (Neosho) DEC Caden Green (Kearney), 5-1
160 Coby Aebersold (Kearney) DEC Wentric Williams iii (Liberty), 8-1
170 Cade Lindsey (Derby) DEC Branson Britten (Randall), 3-0
182 Colton Hawks (Holt) F Chopper Mordecai (Kearney), 1:59
195 Montana Doty (Christian Brothers) DEC Bryce Westmoreland (Derby), 5-0
220 Brennan Waitman (Tuttle) DEC Ethan Kremer (Mill Valley), 5-2
285 Jared Neel (Staley) F Ronnie Washington (Derby), 2:32
106 Tyler Bierman (Holt) F Landon Kivett (Neosho), 3:27
113 Bronson Burcham (Coweta) F Silas Akins (Tuttle), 1:47
120 Cole Patten (Lebanon) F Coleton Tunstill (Oak Park), 1:39
126 Dalton Burdick (Tuttle) DEC Carson Dulitz (Mill Valley), 5-0
132 Steven Rodriguez (Randall) F Omar Garcia (Platte County), 3:28
138 David Martinez (Olathe North) F Cam Vanderhoof (Red Oak), 4:37
145 Jared Gallegos (Randall) MD Preston Medlin (Sand Springs), 15-4
152 Josiah Campbell (Thompson) F Devin Walters (Holt), 0:21
160 Connor Thom (Lebanon) F Jose Lopez (Bonner Springs), 1:18
170 Braden Bowman (Edmond North) DEC Jacob Sims (Garden City), 6-1
182 Zane Deleon (Bonner Springs) F Theo Sewell (Christian Brothers), 1:18
195 Desean Downs (Nixa) F Nic Self (Derby), 2:37
220 Andrew Warren (Seckman) DEC Brandon Speikers (Perry), 3-2
285 Kaden Jones (Collinsville) F Blake Brummer (Omaha Skutt), 0:24
7TH PLACE
106 Dayne Dalrymple (Christian Brothers) MD Devin Haag (Seckman), 10-0
113 Ezekiel Ramirez (Randall) DEC Garrett Strickland (Collinsville), 4-2
120 Ayden Dolt (Liberty) DEC Karter Brink (Monett), 8-4
126 Cade Nicholas (Stillwater) M FOR Cayden Auch (Neosho), 0-0 0:00
132 Nathan Undertajlo (Holt) DEC Cole Roark (Lebanon), 7-2
138 Cade Coons (Staley) DEC Kobe Girijalva (Derby), 6-4 SV
145 Spencer Schickram (Ponca City) F David Brooks (Staley), 0:45
152 Haydn Redus (Perry) F Drake Smith (Liberty), 2:59
160 Harley Andrews (Tuttle) FOR Neko Macias (Southmoore)
170 Jackson Kinsella (Creston) DEC Britton Maclaughlin (Arkansas City), 5-1
182 Cayden Atkins (Goddard) DEC Jackson White (Liberty), 8-6
195 Alex Rodriguez (Garden City) DEC Landen Smith (Lebanon), 3-2 UTB
220 Zane Persinger (Neosho) DEC Josh Fincannon (Sand Springs), 4-3
285 Joseph Klutho (Seckman) DEC Luke Kirchenbauer (Ponca City), 1-0
106 Blake Jost (Seckman) F Kolbey Huneycutt (Goddard), 3:45
113 Martezz Carnes (Ponca City) MD Triston Barncastle (Creston), 13-2
120 Thomas Schrader (Staley) MD Nick Cambria (Buford), 11-0
126 Adam Kruse (Omaha Skutt) DEC Beau Thompson (Creston), 6-3
132 Logan Davidson (Goddard) F Trey Smith (Buford), 3:41
138 Legend Alicea (Whitfield) F Zak Hobbs (Seckman), 4:19
145 Brock Cvasquez (Southmoore) DEC Connor Drahota (Omaha Skutt), 8-6
152 Dillon Hooper (Coweta) DEC Rylan Luther (Creston), 7-1
160 Keaton Sanders (Neosho) F William Calixto (Olathe North), 3:25
170 Justice Mcgee (Bonner Springs) F Hayden Knight (Collinsville), 1:43
182 Hunter Mcmann (Red Oak) F Beau Barncastle (Creston), 2:52
195 Piper Pennington (Coweta) F Christopher Bizzle (Park Hill), 1:08
220 Jon Berry (Lebanon) DEC Joe Roman (Christian Brothers), 8-1
285 Taylor Cheek (Nixa) F Cj Haynes (Southmoore), 1:59
9TH PLACE
106 Jason Shaw (Whitfield) F Derek Duffett (Bonner Springs), 1:08
113 Austin Wadlow (Farmington) DEC Garrett Deason (Kearney), 2-0
120 James Freitag (Kearney) F Andres Mendoza (Randall), 1:19
126 Noah Horst (Baylor) DEC Brandon Borlinghaus (Staley), 8-7
132 Jacob Wright (Southmoore) DEC Austin Keal (Mill Valley), 3-1 SV
138 Michael Daniels (Bonner Springs) F Trent Schrader (Staley), 1:28
145 Caleb Atkins (Goddard) F Ryan Hampton (Smithville), 3:33
152 Joe Tapia (Bonner Springs) DEC Gunnar Bradley (Monett), 5-3
160 Elijah Hodge (Christian Brothers) F Barret Chambers (Baylor), 1:36
170 Christian Mccutcheon (Stillwater) DEC Jace Burdick (Perry), 6-3
182 Kavan Guffey (Tuttle) DEC Drayke Perry (Neosho), 10-3
195 Blake Fritz (Seckman) DEC Kaden Glass (Sand Springs), 3-2 TB2
220 Dalton Berg (Farmington) DEC Callum Trester (Liberty), 4-0
285 Matthew Smith (Baylor) F Glen Gammill (Platte County), 2:29
106 Cody Woods (Derby) MD Kade Hartline (Baylor), 16-6
113 Tony Sloboth (Omaha Skutt) F Koby Phipps (Coweta), 2:59
120 Shayden Trant (Ponca City) F Gabriel Selby (Neosho), 0:39
126 Hunter Burge (Platte County) F Caleb Delp (Olathe North), 4:59
132 Drew Felker (Farmington) F Skyler Lancaster (Stillwater), 3:33
138 Clayton Pettway (Baylor) DEC Andrew Lappe (Farmington), 6-2
145 Elijah Arl (Lebanon) F Kohl Witter (Perry), 0:48
152 Jared Arellano (Garden City) F Spencer Shook (Ponca City), 0:49
160 Andrew Mahoney (Oak Park) F Jack Vande ven (Park Hill), 5:15
170 Todd Hill (Buford) F Mat Rivolta (Holt), 1:09
182 Rothman Harris (Farmington) DEC Cameron Kirkes (Stillwater), 6-1
195 Xavier Norton (Randall) F Judd Cunningham (Farmington), 1:53
220 Anthony Tobias (Randall) F Jordan Baker (Olathe North), 0:40
285 Andy Weis (Creston) F Liam Mahoney (Red Oak), 1:59
11TH PLACE
106 Evan Binder (Whitfield) F Brendan Wiseley (Sand Springs), 5:59
113 Deagan Fugitt (Nixa) F Hayden Ferrell (Holt), 2:51
120 Eli Rocha (Platte County) DEC James Latona (Thompson), 13-7
126 Xavier Seaton (Bonner Springs) FOR Kyle Dutton (Liberty)
132 Joseph Semerad (Monett) DEC Cason Lindsey (Derby), 3-1 SV
138 Josh Parks (Edmond North) F Patrick Perea (Randall), 1:00
145 Holden Lentz (Bonner Springs) DEC Christian Robinson (Arkansas City), 5-3
152 Carter Goslee (Park Hill) F Brodie Scott (Mill Valley), 2:00
160 Cole Adkins (Lebanon) DEC Ethan Umfleet (Monett), 8-4 TB2
170 Luke Condy (Christian Brothers) FOR Blake Hopson (Park Hill)
182 Kohl Owen (Perry) DEC Ty Glendenning (Lebanon), 10-5
195 Eli Haynes (Southmoore) DEC Colt Post (Kearney), 7-6
220 Maximus Shannon (Arkansas City) DEC Isaac Mcadams (Thompson), 3-2
285 Terrell Morris (Arkansas City) NC Ray Villalta (Monett)
106 Ethan Kemble (Ponca City) DEC Liam Sutton (Mill Valley), 5-0
113 Manuel Malina (Southmoore) FOR Dylan Luker (Sand Springs)
120 Wesley Spohn (Coweta) F Cole Crahan (Nixa), 4:42
126 Aiden Bowers (Christian Brothers) FOR Landon Valenzula (Southmoore)
132 Garon Wurster (Creston) F Carlos Arechiga (Ponca City), 1:10
138 Trevor Stringer (Perry) F Logan Linard (Oak Park), 1:25
145 Smokey Branch (Farmington) DEC Elijahblu Ruiz-hernandez (Garden City), 10-3
152 Bruce Lukehart (Red Oak) F Damon Arnold (Ponca City), 0:45
160 Blaine Keuhn (Platte County) F Hayden Chaney (Omaha Skutt), 0:42
170 Jesse Mcdermott (Coweta) FOR Alex Treat (Oak Park)
182 Carter Lahmeyer (Olathe North) DEF Carson Denwalt (Southmoore)
195 Daxx Arnold (Perry) F Nathan Guzman (Randall), 2:25
220 Tyler Allen (Derby) F Corey Warren (Oak Park), 1:54
285 Chase Berg (Farmington) F Joe Armstrong (Neosho), 4:49
13TH PLACE
106 Nick Corday (Buford) TF Peyton Moore (Nixa), 16-0 3:50
113 Dylan Lesueur (Thompson) TF Jonathan Erp (Red Oak), 18-3 4:04
120 Nate Becker (Edmond North) F Zach Keal (Mill Valley), 5:23
126 Logan Farrell (Tuttle) DEC Matthew Bahl (Monett), 6-3
132 Evan Anthony (Christian Brothers) F Jacob Windsor (Staley), 3:11
138 Trey Safford (Park Hill) DEC Elias Barrientos (Monett), 5-4
145 Wyatt Hartley (Collinsville) MD Anthony Chellew (Seckman), 13-4
152 Christopher Kirby (Sand Springs) DEC Moses Torres (Randall), 18-13
160 Taidon Wills (Derby) DEC Gavin Moore (Seckman), 7-1
170 Jeremiah Larson (Neosho) DEC Ashunti Perry (Thompson), 5-0
182 Connor Duffy (Baylor) F Ethan Hovis (Whitfield), 4:00
195 Jack Horn (Liberty) DEC Caleb Elliott (Neosho), 4-3
220 Keith Miley (Whitfield) F Topher York (Oak Park), 1:18
285 Garrett Waddell (Oak Park) F Taylor Kaffenberger (Lebanon), 4:13
106 Dayton Boyd (Farmington) F Chase Sandholm (Red Oak), 0:23
113 Camden Zuendel (Christian Brothers) F Grant Stathopoulos (Platte County), 1:36
120 Lucas Glover (Goddard) F Jaden Oakes (Perry), 0:39
126 Sammy Dickey (Arkansas City) DEC Kale Davis (Oak Park), 10-6
132 Fischer Valleroy (Seckman) DEC Gunner Murphy (Olathe North), 6-5
138 Cade Ballard (Edmond North) F Joel Hagemeier (Holt), 0:00
145 Nathan Roberts (Thompson) DEC Josh Bahl (Monett), 5-3
152 Jace Jenkins (Derby) F Dylan Rust (Nixa), 1:59
160 Blayze Hirlinger (Perry) F Matt Borha (Creston), 2:47
170 Drake Lacina (Platte County) DEC Jordan Withnell (Monett), 4-2
182 Dru Guinn (Monett) F Jalen Jones (Christian Brothers), 4:57
195 Gabe Harmon (Platte County) F Jd Birdwell (Goddard), 3:40
220 Harrison Merriman (Monett) F John Owen (Platte County), 2:26
285 Luke Mcendoo (Stillwater) F Blake Appel (Randall), 5:35
15TH PLACE
106 Yanni Vines (Thompson) F Brody Gee (Coweta), 0:34
113 Jt Orourke (Smithville) DEC Joseph Triscornia (Olathe North), 3-2
120 Cruz Lara (Bonner Springs) FOR Eli Benham (Collinsville)
126 Hunter Lewis (Lebanon) FOR Connor Mcateer (Whitfield)
132 Devan Lewis (Smithville) NC Emmanuel Oliver (Thompson)
138 Ethan Shepherd (Nixa) MD Porter Kaugman (Baylor), 12-3
145 Roarke Simpson (Southmoore) F Jose Cervantes (Olathe North), 2:45
152 Nolan Saale (Platte County) DEC Blake Ackerman (Smithville), 3-2
160 Gavin Lough (Arkansas City) FOR Brayden Gillkey (Collinsville)
170 Carter Maynes (Red Oak) FOR Mccoy Stoker (Olathe North)
182 Trey Bowman (Edmond North) F Abram Arechiga (Ponca City), 2:40
195 Alex Ward (Thompson) FOR Cole Londoff (Holt)
220 Colton Kinnison (Red Oak) FOR Jake Mccoy (Edmond North)
285 Nick Biesemeyer (Liberty) F Jaykob Mills (Randall), 1:17
106 Vinny Cesaro (Platte County) F David Perez (Oak Park), 0:42
113 Wyatt Biddle (Arkansas City) NC Tyson Toler (Randall)
120 Colin Kiichler (Omaha Skutt) FOR Logan Smith (Perry)
126 Charles Salvaggio (Christian Brothers) FOR Seth Jones (Sand Springs)
132 Tristan Weddle (Edmond North) F Cadence Denton (Coweta), 3:53
145 Mason Sipes (Staley) F Chase Cline (Mill Valley), 2:00
152 Dawson Radick (Omaha Skutt) DEC Bryce Waldrep (Baylor), 10-8
160 Koby Wilson (Ponca City) FOR Kyle Tucker (Holt)
182 Eldon Miller (Smithville) FOR Gavin Obrien (Randall)
195 Colton Tisthammer (Oak Park) NC Shannon Steward (Staley)
220