News Ticker

Arlington Martin Lady Warrior Invite Results

95

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jasmine Cortez of El Paso Coronado
  • 2nd Place – Emily Rodriguez of Colleyville Hertiage

Round 1

  • Jasmine Cortez (El Paso Coronado ) 2-0, Fr. over Emily Rodriguez (Colleyville Hertiage ) 0-2, Sr. (Dec 8-4)

Round 2

  • Jasmine Cortez (El Paso Coronado ) 2-0, Fr. over Emily Rodriguez (Colleyville Hertiage ) 0-2, Sr. (Fall 3:08)

Round 3

  • This match has not been wrestled yet.

102

Guaranteed Places

  • 1st Place – Alexandria Olivares of El Paso Pebble Hills
  • 2nd Place – Larissa Flores of Prosper (Girls)
  • 3rd Place – Felicia Martin of Arlington Seguin

Round 1

  • Alexandria Olivares (El Paso Pebble Hills) 2-0, Sr. over Larissa Flores (Prosper (Girls)) 1-1, Jr. (Dec 7-4)

Round 2

  • Alexandria Olivares (El Paso Pebble Hills) 2-0, Sr. over Felicia Martin (Arlington Seguin) 0-2, So. (Fall 0:12)

Round 3

  • Larissa Flores (Prosper (Girls)) 1-1, Jr. over Felicia Martin (Arlington Seguin) 0-2, So. (Fall 3:53)

110

Guaranteed Places

  • 1st Place – Ariana Menchaca of Fort Worth Pascal
  • 2nd Place – Andrea Antunez of El Paso Pebble Hills
  • 3rd Place – Sydney Duvall of Prosper (Girls)
  • 4th Place – Alexandra Benavides of Newman Smith

1st Place Match

  • Ariana Menchaca (Fort Worth Pascal) 3-0, Fr. over Andrea Antunez (El Paso Pebble Hills) 1-1, So. (Fall 3:36)

3rd Place Match

  • Sydney Duvall (Prosper (Girls)) 2-1, So. over Alexandra Benavides (Newman Smith) 1-2, Jr. (Fall 3:23)

119

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jessica Crane of Arlington Martin Hs (Girls)
  • 2nd Place – Cecilia Adams of Prosper (Girls)
  • 3rd Place – Teresa Hinojosa of Fort Worth Pascal
  • 4th Place – Crystal Moehlig of El Paso Coronado

1st Place Match

  • Jessica Crane (Arlington Martin Hs (Girls)) 3-0, Jr. over Cecilia Adams (Prosper (Girls)) 2-1, Jr. (Fall 0:00)

3rd Place Match

  • Teresa Hinojosa (Fort Worth Pascal) 4-1, Jr. over Crystal Moehlig (El Paso Coronado ) 3-2, Jr. (Dec 0-0)

128

Guaranteed Places

  • 1st Place – Aubrey Yauger of Burleson Centennial
  • 2nd Place – Josephine Igenegbai of Fort Worth Pascal
  • 3rd Place – Hedda Berg of Southlake Carroll Hs (Girls)
  • 4th Place – Anjolie Wujek of Prosper (Girls)
  • 5th Place – Sandra Frausto of Arlington Houston Hs (Girls)
  • 6th Place – Michaela Lukowich of Prosper (Girls)

1st Place Match

  • Aubrey Yauger (Burleson Centennial) 4-0, Fr. over Josephine Igenegbai (Fort Worth Pascal) 4-1, Jr. (Fall 4:55)

3rd Place Match

  • Hedda Berg (Southlake Carroll Hs (Girls)) 4-1, Fr. over Anjolie Wujek (Prosper (Girls)) 3-2, So. (Fall 5:18)

5th Place Match

  • Sandra Frausto (Arlington Houston Hs (Girls)) 3-2, So. over Michaela Lukowich (Prosper (Girls)) 2-3, So. (Fall 1:33)

Consolation 1st

  • Juliana Baugher (Prosper (Girls)) 3-1, Jr. over Maya Soto (Arlington Martin Hs (Girls)) 2-2, So. (Fall 1:40)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place – Taylor Martinez of Prosper (Girls)
  • 3rd Place – Morgan Foster of Prosper (Girls)
  • 3rd Place – Stephanie Tilapa of Fort Worth Pascal
  • 4th Place – Ariana Gonzalez of El Paso Pebble Hills

1st Place Match

  • Taylor Martinez (Prosper (Girls)) 4-0, Fr. over Morgan Foster (Prosper (Girls)) 3-1, Fr. (Fall 0:00)

3rd Place Match

  • Stephanie Tilapa (Fort Worth Pascal) 4-1, So. over Ariana Gonzalez (El Paso Pebble Hills) 3-2, Jr. (Dec 0-0)

148

Guaranteed Places

  • 1st Place – Armani Barnes of Arlington Seguin
  • 2nd Place – Emily Alvarez of Prosper (Girls)
  • 3rd Place – Kim Brown of El Paso Pebble Hills
  • 4th Place – Natalia Sanchez of Lewisville Hebron

1st Place Match

  • Armani Barnes (Arlington Seguin) 3-0, Jr. over Emily Alvarez (Prosper (Girls)) 2-1, Fr. (Fall 1:39)

3rd Place Match

  • Kim Brown (El Paso Pebble Hills) 3-1, Sr. over Natalia Sanchez (Lewisville Hebron) 2-2, Jr. (Fall 2:43)

165

Guaranteed Places

  • 1st Place – Destynie Pacheco of El Paso Pebble Hills
  • 3rd Place – Kiana Sain of Arlington Martin Hs (Girls)
  • 3rd Place – Avianna Jones of Newman Smith
  • 4th Place – Aniyah Nelson of Lewisville Hebron

1st Place Match

  • Destynie Pacheco (El Paso Pebble Hills) 4-0, Sr. over Avianna Jones (Newman Smith) 3-1, Sr. (Fall 0:00)

3rd Place Match

  • Kiana Sain (Arlington Martin Hs (Girls)) 4-1, Sr. over Aniyah Nelson (Lewisville Hebron) 3-2, Jr. (Dec 0-0)

185

Guaranteed Places

  • 1st Place – Malachi Kyser of Arlington Seguin
  • 2nd Place – Gabbie Mahan of Prosper (Girls)
  • 3rd Place – Vannesa Perales of McKinney High School
  • 4th Place – Alexis Salcido of El Paso Coronado

1st Place Match

  • Malachi Kyser (Arlington Seguin) 3-0, Jr. over Gabbie Mahan (Prosper (Girls)) 2-1, Jr. (Fall 1:38)

3rd Place Match

  • Vannesa Perales (McKinney High School) 3-1, Jr. over Alexis Salcido (El Paso Coronado ) 1-2, Jr. (Fall 0:23)

215

Guaranteed Places

  • 1st Place – Nelley Sobh of Southlake Carroll Hs (Girls)
  • 2nd Place – Thalia Meton of Prosper (Girls)
  • 3rd Place – Jayanne Lopez of El Paso Pebble Hills

Round 1

  • Nelley Sobh (Southlake Carroll Hs (Girls)) 2-0, Sr. over () , . (Bye)
  • Thalia Meton (Prosper (Girls)) 1-1, Jr. over Jayanne Lopez (El Paso Pebble Hills) 0-2, Fr. (Fall 4:32)

Round 2

  • Nelley Sobh (Southlake Carroll Hs (Girls)) 2-0, Sr. over Jayanne Lopez (El Paso Pebble Hills) 0-2, Fr. (Fall 2:33)
  • Thalia Meton (Prosper (Girls)) 1-1, Jr. over () , . (Bye)

Round 3

  • Nelley Sobh (Southlake Carroll Hs (Girls)) 2-0, Sr. over Thalia Meton (Prosper (Girls)) 1-1, Jr. (Dec 3-2)
  • Jayanne Lopez (El Paso Pebble Hills) 0-2, Fr. over () , . (Bye)