Team Scores Boys | ||
---|---|---|
1 | Corpus Christi Ray | 165.0 |
2 | Zachary | 137.5 |
3 | San Antonio Lee Hs | 121.0 |
4 | San Antonio Roosevelt Hs | 110.0 |
5 | New Braunfels HS | 96.5 |
6 | Cedar Park | 83.0 |
7 | Corpus Christi Veterans Memorial | 71.0 |
8 | Victoria West | 69.5 |
9 | Austin Westlake | 56.5 |
10 | Clear Lake HS | 53.0 |
10 | Victoria East | 53.0 |
12 | Corpus Christi Moody | 48.0 |
13 | Corpus Christi King | 46.5 |
14 | Tx School for the Deaf | 37.0 |
15 | Temple HS | 35.0 |
16 | Beeville Jones | 15.5 |
17 | Corpus Christi Miller | 14.0 |
18 | Converse Wagner | 0.0 |
18 | Uvalde | 0.0 |
Team Scores Girls | ||
---|---|---|
1 | Corpus Christi Ray | 101.0 |
2 | San Antonio Lee Hs | 81.0 |
3 | Clear Lake HS | 78.0 |
4 | Corpus Christi King | 74.0 |
5 | Corpus Christi Miller | 55.0 |
6 | Beeville Jones | 51.0 |
7 | Corpus Christi Veterans Memorial | 49.0 |
8 | Victoria West | 48.0 |
9 | Cedar Park | 45.0 |
10 | Corpus Christi Moody | 33.5 |
11 | Victoria East | 27.0 |
12 | San Antonio Roosevelt Hs | 24.0 |
13 | Austin Westlake | 18.0 |
14 | Temple HS | 8.0 |
15 | New Braunfels HS | 7.0 |
16 | Converse Wagner | 0.0 |
16 | Uvalde | 0.0 |
106
Guaranteed Places
- 1st Place – Daniel Supak of Victoria West
- 2nd Place – Kaleb Moreno of Corpus Christi Ray
- 3rd Place – Orlando Davila of San Antonio Lee Hs
- 4th Place – Mark Libiran of Corpus Christi Veterans Memorial
1st Place Match
- Daniel Supak (Victoria West) 6-0, Jr. over Kaleb Moreno (Corpus Christi Ray) 3-1, Jr. (Fall 2:41)
3rd Place Match
- Orlando Davila (San Antonio Lee Hs) 7-5, So. over Mark Libiran (Corpus Christi Veterans Memorial) 4-6, Fr. (Fall 0:00)
113
Guaranteed Places
- 1st Place – Javier Chapa of Victoria West
- 2nd Place – Jacob Sanchez of Corpus Christi Veterans Memorial
- 3rd Place – Jackson Dutel of Clear Lake HS
- 4th Place – Jamil Gonzalez of Corpus Christi Ray
1st Place Match
- Javier Chapa (Victoria West) 7-1, Sr. over Jacob Sanchez (Corpus Christi Veterans Memorial) 10-3, Sr. (Dec 4-2)
3rd Place Match
- Jackson Dutel (Clear Lake HS) 9-3, So. over Jamil Gonzalez (Corpus Christi Ray) 3-2, Jr. (Fall 0:00)
120
Guaranteed Places
- 1st Place – Samuel Garcia of Corpus Christi Ray
- 2nd Place – Jamez Ramon of Corpus Christi Moody
- 3rd Place – Justin Garza of Cedar Park
- 4th Place – Beau Williams of Austin Westlake
1st Place Match
- Samuel Garcia (Corpus Christi Ray) 7-0, Sr. over Jamez Ramon (Corpus Christi Moody) 7-4, Fr. (Fall 3:02)
3rd Place Match
- Justin Garza (Cedar Park) 12-4, Jr. over Beau Williams (Austin Westlake) 2-2, So. (Fall 3:45)
126
Guaranteed Places
- 1st Place – Nathan Withers of Victoria East
- 2nd Place – Dylan Sexton of Victoria West
- 3rd Place – Lane White of Zachary
- 4th Place – Aiden Valadez of New Braunfels HS
1st Place Match
- Nathan Withers (Victoria East) 5-2, Sr. over Dylan Sexton (Victoria West) 6-3, Sr. (Dec 4-0)
3rd Place Match
- Lane White (Zachary) 12-4, So. over Aiden Valadez (New Braunfels HS) 3-2, Fr. (MD 13-4)
132
Guaranteed Places
- 1st Place – Sebastian Argotti of Corpus Christi Ray
- 2nd Place – Alexander Tinana of Corpus Christi Ray
- 3rd Place – Jeremy Gonzalez of Victoria East
- 4th Place – Gage Foulds of Cedar Park
1st Place Match
- Sebastian Argotti (Corpus Christi Ray) 4-0, . over Alexander Tinana (Corpus Christi Ray) 7-2, So. (Dec 7-1)
3rd Place Match
- Jeremy Gonzalez (Victoria East) 9-2, Jr. over Gage Foulds (Cedar Park) 10-5, So. (Fall 2:38)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Caleb Mata of Clear Lake HS
- 2nd Place – Kyle Zarzana of Austin Westlake
- 3rd Place – Chance Jackson of Zachary
- 4th Place – Tino Sanchez of Victoria East
1st Place Match
- Caleb Mata (Clear Lake HS) 10-1, Fr. over Kyle Zarzana (Austin Westlake) 8-3, Sr. (Dec 9-4)
3rd Place Match
- Chance Jackson (Zachary) 12-4, Sr. over Tino Sanchez (Victoria East) 5-4, Jr. (Fall 2:14)
145
Guaranteed Places
- 1st Place – Austin Hartmangruber of San Antonio Lee Hs
- 2nd Place – Taz Williams of Cedar Park
- 3rd Place – Adiel Rodriguez of Tx School for the Deaf
- 4th Place – Brendan Sheridan of New Braunfels HS
1st Place Match
- Austin Hartmangruber (San Antonio Lee Hs) 8-0, Fr. over Taz Williams (Cedar Park) 7-2, Sr. (MD 18-5)
3rd Place Match
- Adiel Rodriguez (Tx School for the Deaf) 4-1, . over Brendan Sheridan (New Braunfels HS) 3-2, So. (Fall 4:42)
152
Guaranteed Places
- 1st Place – Julian Delgado of Corpus Christi King
- 2nd Place – Chandler Young of Corpus Christi Ray
- 3rd Place – Joseph Elbert of Zachary
- 4th Place – Eric Nieva of Tx School for the Deaf
1st Place Match
- Julian Delgado (Corpus Christi King) 4-0, . over Chandler Young (Corpus Christi Ray) 5-3, Jr. (Fall 1:58)
3rd Place Match
- Joseph Elbert (Zachary) 14-3, Sr. over Eric Nieva (Tx School for the Deaf) 3-2, . (MD 19-9)
160
Guaranteed Places
- 1st Place – Austin Landry of Zachary
- 2nd Place – Justin Wong of Austin Westlake
- 3rd Place – Josef Davis of Corpus Christi Veterans Memorial
- 4th Place – RaShaud Hunt of San Antonio Roosevelt Hs
1st Place Match
- Austin Landry (Zachary) 12-4, Sr. over Justin Wong (Austin Westlake) 6-3, Sr. (Fall 2:35)
3rd Place Match
- Josef Davis (Corpus Christi Veterans Memorial) 4-1, So. over RaShaud Hunt (San Antonio Roosevelt Hs) 7-6, Fr. (Dec 13-11)
170
Guaranteed Places
- 1st Place – Caleb Mickelson of Zachary
- 2nd Place – Esteban Gallardo of Corpus Christi Moody
- 3rd Place – Joseph Fuentes of San Antonio Lee Hs
- 4th Place – Adrian Rivera of Corpus Christi Veterans Memorial
1st Place Match
- Caleb Mickelson (Zachary) 10-1, Sr. over Esteban Gallardo (Corpus Christi Moody) 10-2, Sr. (Fall 0:00)
3rd Place Match
- Joseph Fuentes (San Antonio Lee Hs) 9-2, Sr. over Adrian Rivera (Corpus Christi Veterans Memorial) 3-3, So. (Fall 3:39)
182
Guaranteed Places
- 1st Place – Darrien Batiste of Zachary
- 2nd Place – Cole Stratton of San Antonio Roosevelt Hs
- 3rd Place – Rocky Riojas of San Antonio Lee Hs
- 4th Place – Dylan Smith of New Braunfels HS
1st Place Match
- Darrien Batiste (Zachary) 11-2, Jr. over Cole Stratton (San Antonio Roosevelt Hs) 7-1, Jr. (Fall 5:55)
3rd Place Match
- Rocky Riojas (San Antonio Lee Hs) 7-4, Sr. over Dylan Smith (New Braunfels HS) 2-2, Sr. (Dec 2-1)
195
Guaranteed Places
- 1st Place – Nathan Alvarez of San Antonio Roosevelt Hs
- 2nd Place – Corey Lensing of Cedar Park
- 3rd Place – Jayden Lighthart of Beeville Jones
- 4th Place – Matthew McKinley of San Antonio Lee Hs
1st Place Match
- Nathan Alvarez (San Antonio Roosevelt Hs) 11-0, Sr. over Corey Lensing (Cedar Park) 11-4, . (Fall 1:21)
3rd Place Match
- Jayden Lighthart (Beeville Jones) 3-1, Sr. over Matthew McKinley (San Antonio Lee Hs) 4-3, Sr. (TF-1.5 3:48 (19-4))
220
Guaranteed Places
- 1st Place – Austin Lumetta of Corpus Christi Ray
- 2nd Place – Adam Bell of San Antonio Lee Hs
- 3rd Place – Antonio Mendoza of Corpus Christi Ray
- 4th Place – Logan Cisneros of Corpus Christi Veterans Memorial
1st Place Match
- Austin Lumetta (Corpus Christi Ray) 5-0, Sr. over Adam Bell (San Antonio Lee Hs) 6-1, Jr. (Dec 8-7)
3rd Place Match
- Antonio Mendoza (Corpus Christi Ray) 4-1, Jr. over Logan Cisneros (Corpus Christi Veterans Memorial) 4-2, Sr. (Fall 3:34)
285
Guaranteed Places
- 1st Place – Marcos Mercado of San Antonio Roosevelt Hs
- 2nd Place – Braxton Zarate of New Braunfels HS
- 3rd Place – Dayton Lewis of Temple HS
- 4th Place – Stephen Gonzales of San Antonio Lee Hs
1st Place Match
- Marcos Mercado (San Antonio Roosevelt Hs) 11-1, Jr. over Braxton Zarate (New Braunfels HS) 3-3, Jr. (Dec 5-2)
3rd Place Match
- Dayton Lewis (Temple HS) 3-1, Jr. over Stephen Gonzales (San Antonio Lee Hs) 2-6, Sr. (Fall 0:54)
95
Guaranteed Places
- 1st Place – Odelia Lopez of Corpus Christi Ray
- 2nd Place – Jordyn Denham of Clear Lake HS
- 3rd Place – Rachel Supak of Victoria West
- 4th Place – MARIAH AYALA of Corpus Christi King
1st Place Match
- Odelia Lopez (Corpus Christi Ray) 7-0, Jr. over Jordyn Denham (Clear Lake HS) 3-5, So. (Fall 1:33)
3rd Place Match
- Rachel Supak (Victoria West) 5-3, So. over MARIAH AYALA (Corpus Christi King) 0-3, Sr. (Fall 1:35)
102
Guaranteed Places
- 1st Place – Anisa Arredondo-Argotti of Corpus Christi Ray
- 2nd Place – Jocelyn Lass of Austin Westlake
- 3rd Place – Chasey Oglesby of Beeville Jones
- 4th Place – Joann Martinez of Victoria West
1st Place Match
- Anisa Arredondo-Argotti (Corpus Christi Ray) 4-0, Jr. over Jocelyn Lass (Austin Westlake) 7-3, Fr. (Fall 1:23)
3rd Place Match
- Chasey Oglesby (Beeville Jones) 3-1, Fr. over Joann Martinez (Victoria West) 4-2, Fr. (Dec 6-2)
110
Guaranteed Places
- 1st Place – Crystal Venegas of San Antonio Lee Hs
- 2nd Place – Alisha Flores of Beeville Jones
- 3rd Place – Jazelyn Ruelas of Clear Lake HS
- 4th Place – Olivia Yanez of Corpus Christi Moody
1st Place Match
- Crystal Venegas (San Antonio Lee Hs) 10-0, Fr. over Alisha Flores (Beeville Jones) 3-1, Jr. (Dec 3-0)
3rd Place Match
- Jazelyn Ruelas (Clear Lake HS) 10-2, Sr. over Olivia Yanez (Corpus Christi Moody) 3-2, . (Fall 1:28)
119
Guaranteed Places
- 1st Place – Carissa Pena of Corpus Christi King
- 2nd Place – Jade Falcon of Clear Lake HS
- 3rd Place – Cadence Galaviz of San Antonio Lee Hs
- 4th Place – Kira Gonzalez of Corpus Christi Miller
1st Place Match
- Carissa Pena (Corpus Christi King) 5-1, Jr. over Jade Falcon (Clear Lake HS) 6-5, Fr. (Fall 2:50)
3rd Place Match
- Cadence Galaviz (San Antonio Lee Hs) 4-3, Jr. over Kira Gonzalez (Corpus Christi Miller) 2-4, Fr. (Fall 0:30)
128
Guaranteed Places
- 1st Place – Emma Jones of Victoria West
- 2nd Place – Kya Battle of Corpus Christi Veterans Memorial
- 3rd Place – Amanda Gutierrez of Corpus Christi Moody
- 4th Place – Destinee Collins of San Antonio Lee Hs
1st Place Match
- Emma Jones (Victoria West) 9-0, Sr. over Kya Battle (Corpus Christi Veterans Memorial) 7-7, Jr. (Fall 1:51)
3rd Place Match
- Amanda Gutierrez (Corpus Christi Moody) 4-1, . over Destinee Collins (San Antonio Lee Hs) 8-2, So. (MD 19-5)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Natalie Reyes of San Antonio Roosevelt Hs
- 2nd Place – Svanah Foulds of Cedar Park
- 3rd Place – Jasmine Alvarado of San Antonio Lee Hs
- 4th Place – Charlize Cuestas of Corpus Christi Miller
1st Place Match
- Natalie Reyes (San Antonio Roosevelt Hs) 7-4, Sr. over Svanah Foulds (Cedar Park) 6-3, Sr. (Fall 1:03)
3rd Place Match
- Jasmine Alvarado (San Antonio Lee Hs) 3-4, Fr. over Charlize Cuestas (Corpus Christi Miller) 3-4, Fr. (Fall 1:36)
148
Guaranteed Places
- 1st Place – Izabel Castillo of Cedar Park
- 2nd Place – Brianna Loadholt of Corpus Christi King
- 3rd Place – Gwyndolyn Guzman of San Antonio Lee Hs
- 4th Place – Ingrid Preusser of New Braunfels HS
1st Place Match
- Izabel Castillo (Cedar Park) 8-3, So. over Brianna Loadholt (Corpus Christi King) 3-4, So. (Fall 0:31)
3rd Place Match
- Gwyndolyn Guzman (San Antonio Lee Hs) 2-4, Jr. over Ingrid Preusser (New Braunfels HS) 1-2, Fr. (Fall 0:36)
165
Guaranteed Places
- 1st Place – Mikayla Mata of Clear Lake HS
- 2nd Place – Peyton Knapp of Beeville Jones
- 3rd Place – Deundria Anderson of Beeville Jones
- 4th Place – Daisy Torres of Corpus Christi Ray
1st Place Match
- Mikayla Mata (Clear Lake HS) 5-0, Sr. over Peyton Knapp (Beeville Jones) 2-1, Sr. (Dec 2-1)
3rd Place Match
- Deundria Anderson (Beeville Jones) 3-1, Jr. over Daisy Torres (Corpus Christi Ray) 2-2, Jr. (Fall 1:38)
185
Guaranteed Places
- 1st Place – Natalia Villegas of Corpus Christi Veterans Memorial
- 2nd Place – Hayley Montez of Victoria East
- 3rd Place – Mashia Way of Corpus Christi Miller
- 4th Place – Noemi Gonzalez of Corpus Christi King
1st Place Match
- Natalia Villegas (Corpus Christi Veterans Memorial) 11-0, Jr. over Hayley Montez (Victoria East) 8-1, So. (Fall 0:58)
3rd Place Match
- Mashia Way (Corpus Christi Miller) 3-1, Jr. over Noemi Gonzalez (Corpus Christi King) 6-3, So. (Dec 3-2)
215
Guaranteed Places
- 1st Place – Brooklyn Moreno-Arispe of Corpus Christi Ray
- 2nd Place – Desiree Diaz of Corpus Christi Miller
- 3rd Place – MIA EPPS-HICKS of Corpus Christi Ray
- 4th Place – Lara Petruschinski of Corpus Christi King
1st Place Match
- Brooklyn Moreno-Arispe (Corpus Christi Ray) 5-0, Sr. over Desiree Diaz (Corpus Christi Miller) 6-4, Jr. (Fall 0:38)
3rd Place Match
- MIA EPPS-HICKS (Corpus Christi Ray) 3-1, So. over Lara Petruschinski (Corpus Christi King) 3-5, So. (Fall 0:21)