Team Scores Boys | ||
---|---|---|
1 | New Mexico Santa Teresa | 158.0 |
2 | New Mexico Gadsden High School | 143.0 |
3 | El Paso Riverside High School | 129.0 |
4 | El Paso Eastlake High School | 118.0 |
5 | El Paso Burgess High School | 90.0 |
6 | El Paso El Dorado High School | 87.0 |
7 | El Paso Americans High School | 80.0 |
7 | El Paso Socorro High School | 80.0 |
9 | New Mexico Chaparral High School | 73.5 |
10 | El Paso Parkland High School | 73.0 |
11 | Fabens High School | 52.0 |
12 | El Paso Andress High School | 51.0 |
13 | El Paso Bowie High School | 45.0 |
14 | El Paso Bel Air High School | 35.5 |
15 | San Elizario High School | 24.0 |
16 | El Paso Ysleta High School | 11.0 |
Team Scores Girls | ||
---|---|---|
1 | El Paso Eastwood High School | 156.5 |
2 | El Paso Bel Air High School | 109.0 |
3 | El Paso Parkland High School | 95.0 |
4 | El Paso Del Valle High School | 67.0 |
4 | El Paso Eastlake High School | 67.0 |
6 | El Paso Burgess High School | 52.0 |
7 | El Paso Socorro High School | 50.0 |
8 | El Paso Americans High School | 37.0 |
9 | El Paso Andress High School | 34.5 |
10 | Fabens High School | 33.0 |
11 | New Mexico Chaparral | 29.0 |
12 | El Paso Riverside High School | 26.0 |
13 | El Paso El Dorado High School | 21.0 |
14 | San Elizario High School | 7.0 |
15 | El Paso Bowie High School | 0.0 |
15 | New Mexico Gadsden High School | 0.0 |
106
Guaranteed Places
- 1st Place – Christopher Tavares of El Paso Burgess High School
- 2nd Place – Jayden Bustillos of El Paso Riverside High School
- 3rd Place – Dominique Cervantes of El Paso Eastlake High School
- 4th Place – Sebastian Chavez of New Mexico Chaparral High School
1st Place Match
- Christopher Tavares (El Paso Burgess High School) 7-0, So. over Jayden Bustillos (El Paso Riverside High School) 5-4, Fr. (Fall 3:49)
3rd Place Match
- Dominique Cervantes (El Paso Eastlake High School) 1-1, Fr. over Sebastian Chavez (New Mexico Chaparral High School) 0-7, Fr. (Fall 1:00)
113
Guaranteed Places
- 1st Place – Tristan Juarez of El Paso Americans High School
- 2nd Place – Jonathan Ruiz of New Mexico Gadsden High School
- 3rd Place – Caleb Gonzalez of New Mexico Santa Teresa
- 4th Place – Dylan Prieto of El Paso Andress High School
- 5th Place – Jacob Warren of El Paso Burgess High School
- 6th Place – Joel Castaneda of El Paso Riverside High School
1st Place Match
- Tristan Juarez (El Paso Americans High School) 6-1, Jr. over Jonathan Ruiz (New Mexico Gadsden High School) 8-2, Sr. (MD 9-0)
3rd Place Match
- Caleb Gonzalez (New Mexico Santa Teresa) 7-4, Jr. over Dylan Prieto (El Paso Andress High School) 2-2, Fr. (Fall 2:50)
5th Place Match
- Jacob Warren (El Paso Burgess High School) 4-4, Sr. over Joel Castaneda (El Paso Riverside High School) 2-6, Fr. (For.)
120
Guaranteed Places
- 1st Place – Andre Ramirez of El Paso Eastlake High School
- 2nd Place – Lozano Jason of New Mexico Gadsden High School
- 3rd Place – Elijah Gandara of El Paso Burgess High School
- 4th Place – Jesus Rodriguez of El Paso Riverside High School
- 5th Place – Nathaniel Lucero of El Paso Bel Air High School
- 6th Place – Matthew Lopez of El Paso Socorro High School
1st Place Match
- Andre Ramirez (El Paso Eastlake High School) 8-1, So. over Lozano Jason (New Mexico Gadsden High School) 9-2, . (Fall 0:12)
3rd Place Match
- Elijah Gandara (El Paso Burgess High School) 7-2, So. over Jesus Rodriguez (El Paso Riverside High School) 4-5, . (MD 11-0)
5th Place Match
- Nathaniel Lucero (El Paso Bel Air High School) 1-2, Fr. over Matthew Lopez (El Paso Socorro High School) 1-3, Fr. (Fall 4:39)
126
Guaranteed Places
- 1st Place – Ernesto Martinez Acosta of El Paso El Dorado High School
- 2nd Place – Dimitri Villanueva of El Paso Parkland High School
- 3rd Place – Adan Ponce of El Paso Burgess High School
- 4th Place – Victor Ilog of El Paso Eastlake High School
- 5th Place – Jordan Ellington of El Paso Andress High School
- 6th Place – Michael Rodriguez of El Paso Bel Air High School
1st Place Match
- Ernesto Martinez Acosta (El Paso El Dorado High School) 8-0, Sr. over Dimitri Villanueva (El Paso Parkland High School) 7-2, Sr. (Dec 8-3)
3rd Place Match
- Adan Ponce (El Paso Burgess High School) 7-2, Sr. over Victor Ilog (El Paso Eastlake High School) 3-7, So. (Fall 4:56)
5th Place Match
- Jordan Ellington (El Paso Andress High School) 1-2, Fr. over Michael Rodriguez (El Paso Bel Air High School) 0-3, Fr. (Fall 0:47)
132
Guaranteed Places
- 1st Place – Robert Espinoza of El Paso Eastlake High School
- 2nd Place – Alejandro Guzman of New Mexico Chaparral High School
- 3rd Place – Harvey Rodriguez of El Paso Riverside High School
- 4th Place – Thomas Nelson of El Paso El Dorado High School
- 5th Place – Forfeit Forfeit of Unattached
- 6th Place – Arturo Buenrostro of El Paso Parkland High School
- 6th Place – Robert Garza of El Paso Andress High School
1st Place Match
- Robert Espinoza (El Paso Eastlake High School) 8-1, Sr. over Alejandro Guzman (New Mexico Chaparral High School) 9-1, Sr. (Inj. 3:00)
3rd Place Match
- Harvey Rodriguez (El Paso Riverside High School) 6-5, Sr. over Thomas Nelson (El Paso El Dorado High School) 3-2, Fr. (Fall 1:04)
5th Place Match
- Arturo Buenrostro (El Paso Parkland High School) 2-2, Jr. over Robert Garza (El Paso Andress High School) 2-2, Sr. (DFF)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Rigoberto Camera of New Mexico Gadsden High School
- 2nd Place – Chris Rivera of El Paso Bel Air High School
- 3rd Place – Nicolas Ajo of New Mexico Santa Teresa
- 4th Place – Matthew Guillen of El Paso Americans High School
- 5th Place – Adriel Piper of El Paso Parkland High School
- 6th Place – Michael Rodriguez of El Paso Socorro High School
1st Place Match
- Rigoberto Camera (New Mexico Gadsden High School) 10-0, Sr. over Chris Rivera (El Paso Bel Air High School) 8-2, So. (Fall 0:44)
3rd Place Match
- Nicolas Ajo (New Mexico Santa Teresa) 8-3, Sr. over Matthew Guillen (El Paso Americans High School) 5-3, So. (Dec 5-4)
5th Place Match
- Adriel Piper (El Paso Parkland High School) 3-2, Fr. over Michael Rodriguez (El Paso Socorro High School) 2-3, So. (Dec 11-10)
145
Guaranteed Places
- 1st Place – Jesus Rodriguez of New Mexico Chaparral High School
- 2nd Place – Luis Munoz of New Mexico Santa Teresa
- 3rd Place – Joshua Ramirez of El Paso El Dorado High School
- 4th Place – Ivan Escajeda of New Mexico Gadsden High School
- 5th Place – Forfeit Forfeit of Unattached
- 6th Place – Richard Hernandez of El Paso Americans High School
- 6th Place – Draygen Anderson of El Paso Parkland High School
1st Place Match
- Jesus Rodriguez (New Mexico Chaparral High School) 10-0, . over Luis Munoz (New Mexico Santa Teresa) 3-1, Sr. (Fall 0:03)
3rd Place Match
- Joshua Ramirez (El Paso El Dorado High School) 6-4, Fr. over Ivan Escajeda (New Mexico Gadsden High School) 9-2, So. (Fall 0:39)
5th Place Match
- Richard Hernandez (El Paso Americans High School) 5-3, Jr. over Draygen Anderson (El Paso Parkland High School) 4-5, Sr. (DFF)
152
Guaranteed Places
- 1st Place – Juan Sanchez of Fabens High School
- 2nd Place – Oscar Perez of El Paso Socorro High School
- 3rd Place – Sabien Dowling of El Paso Andress High School
- 4th Place – Julio Ledezma of New Mexico Santa Teresa
- 5th Place – Domonic Jordan of El Paso El Dorado High School
- 6th Place – Eduardo Frias of New Mexico Chaparral High School
1st Place Match
- Juan Sanchez (Fabens High School) 3-0, Sr. over Oscar Perez (El Paso Socorro High School) 2-1, Sr. (Inj. 3:00)
3rd Place Match
- Sabien Dowling (El Paso Andress High School) 3-1, Sr. over Julio Ledezma (New Mexico Santa Teresa) 5-6, Sr. (Fall 2:00)
5th Place Match
- Domonic Jordan (El Paso El Dorado High School) 3-2, So. over Eduardo Frias (New Mexico Chaparral High School) 2-8, Sr. (MD 12-2)
160
Guaranteed Places
- 1st Place – Joaquin Vasquez of New Mexico Santa Teresa
- 2nd Place – Ivan Hernandez of El Paso Eastlake High School
- 3rd Place – Damon Mills of El Paso Burgess High School
- 4th Place – Samuel Warne of Fabens High School
- 5th Place – Anthony Gonzalez of New Mexico Gadsden High School
- 6th Place – Roberto Rodriguez of El Paso Socorro High School
1st Place Match
- Joaquin Vasquez (New Mexico Santa Teresa) 9-0, Jr. over Ivan Hernandez (El Paso Eastlake High School) 6-3, So. (Dec 6-0)
3rd Place Match
- Damon Mills (El Paso Burgess High School) 5-3, So. over Samuel Warne (Fabens High School) 2-2, Sr. (Fall 3:09)
5th Place Match
- Anthony Gonzalez (New Mexico Gadsden High School) 6-6, Fr. over Roberto Rodriguez (El Paso Socorro High School) 1-3, Jr. (Fall 1:54)
170
Guaranteed Places
- 1st Place – Matthew Rico of El Paso Riverside High School
- 2nd Place – Alex Perez of New Mexico Gadsden High School
- 3rd Place – Kevin Maltos of New Mexico Santa Teresa
- 4th Place – Jesus Emmanuel Merjil of El Paso Bowie High School
- 5th Place – Forfeit Forfeit of Unattached
- 6th Place – Santos Matamoros of El Paso Parkland High School
- 6th Place – Alejandro Rodriguez of El Paso Socorro High School
1st Place Match
- Matthew Rico (El Paso Riverside High School) 8-2, Sr. over Alex Perez (New Mexico Gadsden High School) 9-2, Sr. (Fall 2:51)
3rd Place Match
- Kevin Maltos (New Mexico Santa Teresa) 7-4, Sr. over Jesus Emmanuel Merjil (El Paso Bowie High School) 2-2, So. (For.)
5th Place Match
- Alejandro Rodriguez (El Paso Socorro High School) 3-2, Jr. over Santos Matamoros (El Paso Parkland High School) 1-2, Jr. (DFF)
182
Guaranteed Places
- 1st Place – Andrew Sevilla of New Mexico Santa Teresa
- 2nd Place – David Rodriguez of El Paso Riverside High School
- 3rd Place – Devin Perez of New Mexico Gadsden High School
- 4th Place – Michael Lopez of Fabens High School
- 5th Place – Yair Perez of El Paso Bowie High School
- 6th Place – Osama Al-Hashmi of El Paso Andress High School
1st Place Match
- Andrew Sevilla (New Mexico Santa Teresa) 7-0, Sr. over David Rodriguez (El Paso Riverside High School) 2-1, So. (Dec 4-3)
3rd Place Match
- Devin Perez (New Mexico Gadsden High School) 6-3, Jr. over Michael Lopez (Fabens High School) 2-2, Sr. (Dec 3-0)
5th Place Match
- Yair Perez (El Paso Bowie High School) 5-4, Sr. over Osama Al-Hashmi (El Paso Andress High School) 0-3, So. (Fall 1:36)
195
Guaranteed Places
- 1st Place – Joshua Ruvalcaba of El Paso Americans High School
- 2nd Place – Hever Arreola of New Mexico Gadsden High School
- 3rd Place – Samuel Flores of New Mexico Santa Teresa
- 4th Place – Jorge Galvan of El Paso Bowie High School
- 5th Place – Angel Duarte of El Paso Socorro High School
- 6th Place – Jesus Mota of El Paso Riverside High School
1st Place Match
- Joshua Ruvalcaba (El Paso Americans High School) 3-0, Jr. over Hever Arreola (New Mexico Gadsden High School) 2-1, Jr. (Fall 0:26)
3rd Place Match
- Samuel Flores (New Mexico Santa Teresa) 4-3, Jr. over Jorge Galvan (El Paso Bowie High School) 6-4, Sr. (Dec 10-7)
5th Place Match
- Angel Duarte (El Paso Socorro High School) 2-2, Jr. over Jesus Mota (El Paso Riverside High School) 1-3, So. (For.)
220
Guaranteed Places
- 1st Place – Gustavo Dominguez Leal of El Paso El Dorado High School
- 2nd Place – Johnny Muniz of El Paso Parkland High School
- 3rd Place – Jaime Loya of El Paso Riverside High School
- 4th Place – Joshua Vaquera of El Paso Socorro High School
- 5th Place – Jorge Morales of El Paso Bowie High School
1st Place Match
- Gustavo Dominguez Leal (El Paso El Dorado High School) 7-1, Jr. over Johnny Muniz (El Paso Parkland High School) 4-4, Sr. (Fall 1:50)
3rd Place Match
- Jaime Loya (El Paso Riverside High School) 2-1, So. over Joshua Vaquera (El Paso Socorro High School) 1-2, Sr. (Fall 1:09)
5th Place Match
- Jorge Morales (El Paso Bowie High School) 5-4, So. over () , . (Bye)
285
Guaranteed Places
- 1st Place – Jovanni Arredondo of San Elizario High School
- 2nd Place – Fernando Bosquez of El Paso Eastlake High School
- 3rd Place – Benjamin Montiel of New Mexico Chaparral High School
- 4th Place – Richard Flores of El Paso Ysleta High School
- 5th Place – Anthony Baca of El Paso Riverside High School
- 6th Place – Kian Sasser of El Paso Burgess High School
1st Place Match
- Jovanni Arredondo (San Elizario High School) 5-3, . over Fernando Bosquez (El Paso Eastlake High School) 3-5, Sr. (Fall 1:31)
3rd Place Match
- Benjamin Montiel (New Mexico Chaparral High School) 2-1, Sr. over Richard Flores (El Paso Ysleta High School) 1-2, Sr. (Fall 3:40)
5th Place Match
- Anthony Baca (El Paso Riverside High School) 2-2, . over Kian Sasser (El Paso Burgess High School) 1-7, . (Fall 4:01)
95
Guaranteed Places
- 1st Place – Kylie Hernandez of El Paso Eastlake High School
- 2nd Place – Annahi Duchene of El Paso Del Valle High School
- 3rd Place – Lita Saenz of El Paso Eastwood High School
- 4th Place – Priscilla Chavez of New Mexico Chaparral
1st Place Match
- Kylie Hernandez (El Paso Eastlake High School) 9-0, Jr. over Annahi Duchene (El Paso Del Valle High School) 16-9, Jr. (Fall 4:12)
3rd Place Match
- Lita Saenz (El Paso Eastwood High School) 1-1, Sr. over Priscilla Chavez (New Mexico Chaparral) 2-4, Sr. (Fall 3:06)
102
Guaranteed Places
- 1st Place – Yuliana Alvarado of Fabens High School
- 2nd Place – Michelle Keagle of El Paso Eastlake High School
- 3rd Place – Maegan Gardea of El Paso Riverside High School
- 4th Place – Elizabeth Martinez of El Paso El Dorado High School
1st Place Match
- Yuliana Alvarado (Fabens High School) 2-0, Sr. over Michelle Keagle (El Paso Eastlake High School) 4-5, Jr. (Fall 0:26)
3rd Place Match
- Maegan Gardea (El Paso Riverside High School) 6-2, . over Elizabeth Martinez (El Paso El Dorado High School) 0-2, Fr. (For.)
110
Guaranteed Places
- 1st Place – Iris Lujan of El Paso Socorro High School
- 2nd Place – Ginette Haro of El Paso Eastwood High School
- 3rd Place – Laura Contreras of El Paso Andress High School
- 4th Place – Izahh Sanchez of El Paso Parkland High School
- 5th Place – Victoria Aceves of El Paso Riverside High School
- 6th Place – Corrine Arriaga of New Mexico Chaparral
1st Place Match
- Iris Lujan (El Paso Socorro High School) 3-0, So. over Ginette Haro (El Paso Eastwood High School) 3-1, So. (Fall 1:24)
3rd Place Match
- Laura Contreras (El Paso Andress High School) 3-1, So. over Izahh Sanchez (El Paso Parkland High School) 4-5, So. (TF-1.5 4:45 (21-3))
5th Place Match
- Victoria Aceves (El Paso Riverside High School) 3-5, . over Corrine Arriaga (New Mexico Chaparral) 0-7, So. (Fall 3:00)
119
Guaranteed Places
- 1st Place – Jacqueline Rojo of El Paso Bel Air High School
- 2nd Place – Stephanie Morales of El Paso Parkland High School
- 3rd Place – Madison Prieto of El Paso Andress High School
- 4th Place – Azul Rivera of El Paso Del Valle High School
- 5th Place – Destiny Campos of San Elizario High School
- 6th Place – Stephanie Salas of El Paso Socorro High School
1st Place Match
- Jacqueline Rojo (El Paso Bel Air High School) 9-0, Sr. over Stephanie Morales (El Paso Parkland High School) 7-2, Jr. (Fall 3:40)
3rd Place Match
- Madison Prieto (El Paso Andress High School) 3-1, Jr. over Azul Rivera (El Paso Del Valle High School) 2-2, So. (Fall 0:37)
5th Place Match
- Destiny Campos (San Elizario High School) 1-2, Fr. over Stephanie Salas (El Paso Socorro High School) 0-3, Sr. (For.)
128
Guaranteed Places
- 1st Place – Rhyan Vasquez of El Paso Eastwood High School
- 2nd Place – Unity Herndon of El Paso Burgess High School
- 3rd Place – Miriam Sanchez of El Paso Bel Air High School
- 4th Place – Isis Jimenez of El Paso Americans High School
- 5th Place – Alejandra Magana of El Paso Socorro High School
- 6th Place – Sara Serros of El Paso Parkland High School
1st Place Match
- Rhyan Vasquez (El Paso Eastwood High School) 9-1, Sr. over Unity Herndon (El Paso Burgess High School) 5-3, Sr. (Fall 1:19)
3rd Place Match
- Miriam Sanchez (El Paso Bel Air High School) 3-1, Sr. over Isis Jimenez (El Paso Americans High School) 2-2, Fr. (Fall 3:35)
5th Place Match
- Alejandra Magana (El Paso Socorro High School) 2-2, Fr. over Sara Serros (El Paso Parkland High School) 1-3, Sr. (Fall 2:51)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Andrea Montoya of El Paso Del Valle High School
- 2nd Place – Rebekah Chavez of El Paso Eastwood High School
- 3rd Place – Melissa Moore of El Paso Bel Air High School
- 4th Place – Laura Mariscal-Barber of El Paso Burgess High School
- 5th Place – Danielle Vera of El Paso Eastlake High School
- 6th Place – Julie Navarro of New Mexico Chaparral
1st Place Match
- Andrea Montoya (El Paso Del Valle High School) 8-1, Sr. over Rebekah Chavez (El Paso Eastwood High School) 4-2, Jr. (Dec 1-0)
3rd Place Match
- Melissa Moore (El Paso Bel Air High School) 5-6, Jr. over Laura Mariscal-Barber (El Paso Burgess High School) 4-4, So. (Fall 1:00)
5th Place Match
- Danielle Vera (El Paso Eastlake High School) 6-5, Sr. over Julie Navarro (New Mexico Chaparral) 5-5, Sr. (Fall 1:50)
148
Guaranteed Places
- 1st Place – Samantha Bonilla of El Paso Eastwood High School
- 2nd Place – Emily Saenz of El Paso Parkland High School
- 3rd Place – Ariana Chavez of El Paso Eastlake High School
- 4th Place – Nayeli Alvarez of El Paso Bel Air High School
- 5th Place – Sarah Arriaga of New Mexico Chaparral
- 6th Place – Savanna Barroso of El Paso El Dorado High School
1st Place Match
- Samantha Bonilla (El Paso Eastwood High School) 9-2, Jr. over Emily Saenz (El Paso Parkland High School) 2-1, So. (Fall 1:54)
3rd Place Match
- Ariana Chavez (El Paso Eastlake High School) 6-4, So. over Nayeli Alvarez (El Paso Bel Air High School) 9-5, Sr. (Fall 1:21)
5th Place Match
- Sarah Arriaga (New Mexico Chaparral) 2-4, Fr. over Savanna Barroso (El Paso El Dorado High School) 2-3, Fr. (Fall 0:47)
165
Guaranteed Places
- 1st Place – Valerie Gaytan of El Paso Bel Air High School
- 2nd Place – Danielle Saldivar of El Paso Eastwood High School
- 3rd Place – Kayani Ayala of El Paso Burgess High School
- 4th Place – Briana Olmos of El Paso Del Valle High School
- 5th Place – Badiah Sanches of El Paso Riverside High School
- 6th Place – Andy Ulloa of El Paso El Dorado High School
1st Place Match
- Valerie Gaytan (El Paso Bel Air High School) 10-0, Sr. over Danielle Saldivar (El Paso Eastwood High School) 10-1, Sr. (Dec 7-5)
3rd Place Match
- Kayani Ayala (El Paso Burgess High School) 7-2, Jr. over Briana Olmos (El Paso Del Valle High School) 6-3, Jr. (Fall 1:29)
5th Place Match
- Badiah Sanches (El Paso Riverside High School) 6-4, . over Andy Ulloa (El Paso El Dorado High School) 1-3, So. (Fall 0:28)
185
Guaranteed Places
- 1st Place – Zoe Hankins of El Paso Parkland High School
- 2nd Place – Kassandra Lindemann of El Paso Americans High School
- 3rd Place – Zipporah Rios of El Paso Eastwood High School
- 4th Place – Priscilla Rojas of Fabens High School
- 5th Place – Amanda Norez of El Paso Bel Air High School
- 6th Place – Brissa Galindo of El Paso Socorro High School
1st Place Match
- Zoe Hankins (El Paso Parkland High School) 10-0, Jr. over Kassandra Lindemann (El Paso Americans High School) 8-1, Jr. (Fall 0:54)
3rd Place Match
- Zipporah Rios (El Paso Eastwood High School) 9-3, Jr. over Priscilla Rojas (Fabens High School) 2-2, . (Fall 3:29)
5th Place Match
- Amanda Norez (El Paso Bel Air High School) 7-3, So. over Brissa Galindo (El Paso Socorro High School) 1-3, Jr. (For.)
210
Guaranteed Places
- 1st Place – Mia Barron of El Paso Eastwood High School
- 2nd Place – Kayla Maldonado of El Paso Parkland High School
1st Place Match
- Mia Barron (El Paso Eastwood High School) 2-0, Jr. over Kayla Maldonado (El Paso Parkland High School) 0-1, So. (Fall 0:11)
3rd Place Match
- () , . over () , . (Bye)