Team Scores | ||
---|---|---|
1 | Frisco Liberty | 143.0 |
2 | Carrollton Creekview | 80.5 |
3 | Amarillo Tascosa | 79.0 |
4 | Princeton (Girls) | 73.0 |
5 | Northwest Eaton | 64.0 |
6 | Lewisville The Colony | 59.0 |
7 | Lewisville Flower Mound | 58.0 |
8 | Rockwall | 49.0 |
9 | Plano East | 48.0 |
10 | Dallas Skyline Hs (Girls) | 45.0 |
11 | Lewisville Hs (Girls) | 28.0 |
12 | Whitesboro (GIrls) | 25.0 |
13 | Irving MacArthur | 23.0 |
14 | Frisco Lone Star | 20.0 |
15 | Newman International Academy | 8.0 |
16 | Plano | 6.0 |
95
Guaranteed Places
- 1st Place – Avery Campbell of Carrollton Creekview
- 2nd Place – Evelyn Zapata of Lewisville Flower Mound
- 3rd Place – Gabriela Vaquerano of Lewisville Hs (Girls)
- 4th Place – Areli Resendiz Alvarado of Amarillo Tascosa
1st Place Match
- Avery Campbell (Carrollton Creekview) 10-4, Fr. over Evelyn Zapata (Lewisville Flower Mound) 1-1, Fr. (Fall 5:27)
3rd Place Match
- Gabriela Vaquerano (Lewisville Hs (Girls)) 1-1, Fr. over Areli Resendiz Alvarado (Amarillo Tascosa) 0-5, Jr. (Dec 10-4)
102
Guaranteed Places
- 1st Place – Yessica Rodriguez of Carrollton Creekview
- 2nd Place – Riley Morrison of Princeton (Girls)
- 3rd Place – Mia Diaz of Amarillo Tascosa
- 4th Place – Asialani Gutierrez of Northwest Eaton
1st Place Match
- Yessica Rodriguez (Carrollton Creekview) 12-0, Sr. over Riley Morrison (Princeton (Girls)) 17-4, Jr. (Fall 3:08)
3rd Place Match
- Mia Diaz (Amarillo Tascosa) 12-1, Jr. over Asialani Gutierrez (Northwest Eaton) 13-8, Jr. (MD 11-1)
110
Guaranteed Places
- 1st Place – Mia Arceneaux of Rockwall
- 2nd Place – Savannah West of Frisco Liberty
- 3rd Place – Ella Sharek of Lewisville The Colony
- 4th Place – Joseline Sanchez of Lewisville Flower Mound
1st Place Match
- Mia Arceneaux (Rockwall) 18-1, Jr. over Savannah West (Frisco Liberty) 15-3, Sr. (Dec 4-2)
3rd Place Match
- Ella Sharek (Lewisville The Colony) 12-5, Sr. over Joseline Sanchez (Lewisville Flower Mound) 3-2, Jr. (Fall 6:00)
119
Guaranteed Places
- 1st Place – Rhett Marks of Lewisville The Colony
- 2nd Place – Shelbi Baker of Carrollton Creekview
- 3rd Place – Elizabeth Duvall of Rockwall
- 4th Place – Dalila Ortiz of Dallas Skyline Hs (Girls)
1st Place Match
- Rhett Marks (Lewisville The Colony) 15-4, Jr. over Shelbi Baker (Carrollton Creekview) 3-1, So. (Fall 2:26)
3rd Place Match
- Elizabeth Duvall (Rockwall) 17-5, Fr. over Dalila Ortiz (Dallas Skyline Hs (Girls)) 10-4, So. (Fall 2:48)
128
Guaranteed Places
- 1st Place – Gudelia Leon of Amarillo Tascosa
- 2nd Place – Natalia Sovero of Frisco Lone Star
- 3rd Place – Emily Corona of Frisco Liberty
- 4th Place – Emily Flatt of Princeton (Girls)
1st Place Match
- Gudelia Leon (Amarillo Tascosa) 12-2, Sr. over Natalia Sovero (Frisco Lone Star) 8-6, Sr. (Fall 1:25)
3rd Place Match
- Emily Corona (Frisco Liberty) 11-8, Jr. over Emily Flatt (Princeton (Girls)) 10-10, Jr. (Fall 3:59)
138
Guaranteed Places
- 1st Place – Jordan Johnston of Frisco Liberty
- 2nd Place – Karina Quiros of Frisco Liberty
- 3rd Place – Brisa Hortelano of Irving MacArthur
- 4th Place – Madison Jeffcoat of Whitesboro (GIrls)
1st Place Match
- Jordan Johnston (Frisco Liberty) 10-0, Sr. over Karina Quiros (Frisco Liberty) 18-5, Jr. (Fall 1:22)
3rd Place Match
- Brisa Hortelano (Irving MacArthur) 16-4, Jr. over Madison Jeffcoat (Whitesboro (GIrls)) 3-2, Fr. (Inj. 0:00)
148
Guaranteed Places
- 1st Place – Mattison Parker of Northwest Eaton
- 2nd Place – Ashley Cook of Frisco Liberty
- 3rd Place – Meghan Mulkey of Plano East
- 4th Place – Madisyn Shackelford of Princeton (Girls)
1st Place Match
- Mattison Parker (Northwest Eaton) 22-0, Sr. over Ashley Cook (Frisco Liberty) 15-3, Sr. (MD 12-1)
3rd Place Match
- Meghan Mulkey (Plano East) 11-5, . over Madisyn Shackelford (Princeton (Girls)) 11-6, Sr. (Fall 1:16)
165
Guaranteed Places
- 1st Place – Iman Thomas of Northwest Eaton
- 2nd Place – Princess Egbuchunam of Frisco Liberty
- 3rd Place – Markaya Gallego of Amarillo Tascosa
- 4th Place – Neema Laktari of Lewisville Flower Mound
1st Place Match
- Iman Thomas (Northwest Eaton) 3-0, Sr. over Princess Egbuchunam (Frisco Liberty) 16-4, Jr. (Fall 0:42)
3rd Place Match
- Markaya Gallego (Amarillo Tascosa) 7-3, Sr. over Neema Laktari (Lewisville Flower Mound) 4-1, Sr. (RULE)
185
Guaranteed Places
- 1st Place – Cedyria Alexander-Hodge of Dallas Skyline Hs (Girls)
- 2nd Place – Daley Burkett of Frisco Liberty
- 3rd Place – Adrianna Castillo-Velasquez of Amarillo Tascosa
- 4th Place – Melanie Morales of Carrollton Creekview
1st Place Match
- Cedyria Alexander-Hodge (Dallas Skyline Hs (Girls)) 12-6, Sr. over Daley Burkett (Frisco Liberty) 14-7, Jr. (Fall 3:22)
3rd Place Match
- Adrianna Castillo-Velasquez (Amarillo Tascosa) 3-1, Fr. over Melanie Morales (Carrollton Creekview) 2-2, Fr. (Fall 1:34)
215
Guaranteed Places
- 1st Place – Alaira Ruttenburg of Plano East
- 2nd Place – Emma Lozada of Princeton (Girls)
- 3rd Place – Shelby Purser of Princeton (Girls)
- 4th Place – Hodarrah Hamilton of Frisco Liberty
1st Place Match
- Alaira Ruttenburg (Plano East) 9-1, . over Emma Lozada (Princeton (Girls)) 11-3, So. (Fall 0:48)
3rd Place Match
- Shelby Purser (Princeton (Girls)) 11-4, Sr. over Hodarrah Hamilton (Frisco Liberty) 4-4, Fr. (Fall 3:33)