News Ticker

Grapevine Duals Team Results

Varsity Boys A Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Cache
  • 2nd Place – Frisco Centennial Hs
  • 3rd Place – Dallas Highland Park Hs
  • 4th Place – Grapevine Hs
  • 5th Place – Lewisville The Colony Hs
  • 6th Place – Katy Mayde Creek Hs

Round 1

  • Grapevine Hs defeated Katy Mayde Creek Hs 57-18.
  • Cache defeated Frisco Centennial Hs 42-27.
  • Dallas Highland Park Hs defeated Lewisville The Colony Hs 48-36.

Round 2

  • Grapevine Hs defeated Lewisville The Colony Hs 51-27.
  • Cache defeated Dallas Highland Park Hs 48-26.
  • Frisco Centennial Hs defeated Katy Mayde Creek Hs 63-15.

Round 3

  • Grapevine Hs defeated Dallas Highland Park Hs 45-36.
  • Cache defeated Katy Mayde Creek Hs 63-13.
  • Frisco Centennial Hs defeated Lewisville The Colony Hs 58-22.

Round 4

  • Frisco Centennial Hs defeated Grapevine Hs 61-15.
  • Cache defeated Lewisville The Colony Hs 73-4.
  • Dallas Highland Park Hs defeated Katy Mayde Creek Hs 60-20.

Round 5

  • Cache defeated Grapevine Hs 58-21.
  • Dallas Highland Park Hs defeated Frisco Centennial Hs 41-36.
  • Lewisville The Colony Hs defeated Katy Mayde Creek Hs 57-21.

Varsity Boy`s B Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Olathe North
  • 2nd Place – Silver
  • 3rd Place – Katy Morton Ranch Hs
  • 4th Place – Richardson Pearce Hs
  • 5th Place – Mckinney Hs
  • 6th Place – Euless Trinity Hs

Round 1

  • Olathe North defeated Mckinney Hs 69-9.
  • Silver defeated Katy Morton Ranch Hs 39-33.
  • Richardson Pearce Hs defeated Euless Trinity Hs 48-30.

Round 2

  • Olathe North defeated Euless Trinity Hs 81-0.
  • Silver defeated Richardson Pearce Hs 60-18.
  • Katy Morton Ranch Hs defeated Mckinney Hs 63-15.

Round 3

  • Olathe North defeated Richardson Pearce Hs 78-3.
  • Silver defeated Mckinney Hs 72-6.
  • Katy Morton Ranch Hs defeated Euless Trinity Hs 66-15.

Round 4

  • Olathe North defeated Katy Morton Ranch Hs 66-9.
  • Silver defeated Euless Trinity Hs 72-9.
  • Richardson Pearce Hs defeated Mckinney Hs 57-24.

Round 5

  • Olathe North defeated Silver 63-9.
  • Katy Morton Ranch Hs defeated Richardson Pearce Hs 74-6.
  • Mckinney Hs defeated Euless Trinity Hs 38-34.

Varsity Boy`s C Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Lewisville Flower Mound Hs
  • 2nd Place – Keller Central Hs
  • 3rd Place – Airline
  • 4th Place – Norman
  • 5th Place – Frisco Liberty Hs
  • 6th Place – Plano West Hs

Round 1

  • Keller Central Hs defeated Norman 40-30.
  • Frisco Liberty Hs defeated Plano West Hs 51-27.
  • Lewisville Flower Mound Hs defeated Airline 39-33.

Round 2

  • Lewisville Flower Mound Hs defeated Norman 54-26.
  • Airline defeated Plano West Hs 37-36.
  • Keller Central Hs defeated Frisco Liberty Hs 39-38.

Round 3

  • Airline defeated Norman 33-32.
  • Plano West Hs defeated Keller Central Hs 42-27.
  • Lewisville Flower Mound Hs defeated Frisco Liberty Hs 53-26.

Round 4

  • Norman defeated Frisco Liberty Hs 42-27.
  • Lewisville Flower Mound Hs defeated Plano West Hs 52-19.
  • Keller Central Hs defeated Airline 43-25.

Round 5

  • Norman defeated Plano West Hs 52-21.
  • Airline defeated Frisco Liberty Hs 59-15.
  • Lewisville Flower Mound Hs defeated Keller Central Hs 52-18.

Varsity Boy`s D Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Belen
  • 2nd Place – Dumas Hs
  • 3rd Place – Keller Hs
  • 4th Place – Richardson Lake Highlands Hs
  • 5th Place – Arlington Bowie Hs
  • 6th Place – Lewisville Hebron Hs

Round 1

  • Belen defeated Arlington Bowie Hs 66-10.
  • Dumas Hs defeated Richardson Lake Highlands Hs 66-8.
  • Keller Hs defeated Lewisville Hebron Hs 39-27.

Round 2

  • Belen defeated Lewisville Hebron Hs 58-22.
  • Dumas Hs defeated Keller Hs 57-13.
  • Richardson Lake Highlands Hs defeated Arlington Bowie Hs 40-35.

Round 3

  • Belen defeated Keller Hs 58-22.
  • Dumas Hs defeated Arlington Bowie Hs 68-9.
  • Richardson Lake Highlands Hs defeated Lewisville Hebron Hs 42-28.

Round 4

  • Belen defeated Richardson Lake Highlands Hs 45-30.
  • Dumas Hs defeated Lewisville Hebron Hs 72-12.
  • Keller Hs defeated Arlington Bowie Hs 43-36.

Round 5

  • Belen defeated Dumas Hs 42-27.
  • Keller Hs defeated Richardson Lake Highlands Hs 43-33.
  • Arlington Bowie Hs defeated Lewisville Hebron Hs 49-26.

Championship Bracket Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Olathe North
  • 3rd Place – Belen
  • 3rd Place – Cache
  • 4th Place – Dumas Hs
  • 5th Place – Silver
  • 6th Place – Lewisville Flower Mound Hs
  • 7th Place – Katy Morton Ranch Hs
  • 8th Place – Dallas Highland Park Hs

1st Place Match

  • Olathe North defeated Belen 53-21.

2nd Place Wrestleback

  • This match has not been wrestled yet.

3rd Place Match

  • Cache defeated Dumas Hs 84-0.

5th Place Match

  • Silver defeated Lewisville Flower Mound Hs 39-37.

7th Place Match

  • Katy Morton Ranch Hs defeated Dallas Highland Park Hs 48-30.

4th Consolation Bracket Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Norman
  • 2nd Place – Grapevine Hs
  • 3rd Place – Richardson Lake Highlands Hs
  • 4th Place – Richardson Pearce Hs

1st Place Match

  • Norman defeated Grapevine Hs 42-36.

3rd Place Match

  • Richardson Lake Highlands Hs defeated Richardson Pearce Hs 51-23.

5th Consolation Bracket Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Frisco Liberty Hs
  • 2nd Place – Arlington Bowie Hs
  • 3rd Place – Lewisville The Colony Hs
  • 4th Place – Mckinney Hs

1st Place Match

  • Frisco Liberty Hs defeated Arlington Bowie Hs 42-35.

3rd Place Match

  • Lewisville The Colony Hs defeated Mckinney Hs 60-17.

6th Consolation Bracket Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Plano West Hs
  • 2nd Place – Katy Mayde Creek Hs
  • 3rd Place – Lewisville Hebron Hs
  • 4th Place – Euless Trinity Hs

1st Place Match

  • Plano West Hs defeated Katy Mayde Creek Hs 48-33.

3rd Place Match

  • Lewisville Hebron Hs defeated Euless Trinity Hs 54-24.

Frisco vs Mayde Creek Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Frisco Hs
  • 2nd Place – Katy Mayde Creek Hs

1st Place Match

  • Frisco Hs defeated Katy Mayde Creek Hs 47-31.

Frisco vs. McKinney Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Frisco Hs
  • 2nd Place – Mckinney Hs

1st Place Match

  • Frisco Hs defeated Mckinney Hs 51-24.

Frisco vs. Lake Highlands Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Richardson Lake Highlands Hs
  • 2nd Place – Frisco Hs

1st Place Match

  • Richardson Lake Highlands Hs defeated Frisco Hs 48-36.