News Ticker

2017 Southern Plains Regional FS/GR Tournament, Texas Entries

Freestyle

Division Weight Name Team
Bantam 45 Shawn Coffel (1st) NB Elite
Bantam 60 Tristen Jewell (1st) NB Elite
Bantam 70 Keith Remington (2nd) Vici Wrestling Club
Intermediate 70 Logan Milsaps (4th) Boneyard Wrestling Academy
Intermediate 70 Tanner Jewell (3rd) NB Elite
Intermediate 70 Tristan Forsman (3rd) Vici Wrestling Club
Intermediate 75 Blake Jones (3rd) Spring Klein Wrestling Club
Intermediate 75 Maxwell Ramer (3rd) RCW Wolfpack
Intermediate 80 Brodie Bedford (3rd) Spartan Mat Club
Intermediate 80 Joseph Jeter (4th) Best Trained Wrestling
Intermediate 80 Zayn Navarrete (3rd) NB Elite
Intermediate 87 Logan Soileau (4th) Boneyard Wrestling Academy
Intermediate 103 Jared Remington (3rd) Vici Wrestling Club
Intermediate 112 Grant Bahnsen (4th) Battleground Wrestling
Novice 60 Aydan Stone Thomas (4th) TSW-Texas School of Wrestling
Novice 65 Kaleb Smith (5th) Boneyard Wrestling Academy
Novice 70 Caio Aron (4th) Spring Klein Wrestling Club
Novice 80 Cody Rodriguez (6th) Boneyard Wrestling Academy
Novice 85 Joseph Liescheski (6th) Texas Best Trained Elite
Novice 90 Joshua Walters (5th) Katy Area Wrestling Club
Novice 95 Nicholas Dudzikowski (4th) NB Elite
Novice 100 Connor Timmons (6th) Katy Area Wrestling Club
Novice 100 Isaac Sheeren (5th) Spring Klein Wrestling Club
Novice 112 Samuel Lewis (6th) 3 Style Wrestling
Schoolboy 77 A.J. Marino (6th) Boneyard Wrestling Academy
Schoolboy 77 Shawn Ryncarz (6th) Rockstar Wrestling Club
Schoolboy 84 Alec Robeson (6th) Boneyard Wrestling Academy
Schoolboy 84 Jakob Smith (7th) Boneyard Wrestling Academy
Schoolboy 91 Carson Laughery (8th) 3F
Schoolboy 105 Jackson Crandall (7th) Katy Area Wrestling Club
Schoolboy 105 Odin Hicks (7th) Vici Wrestling
Schoolboy 120 Aaron Lofton (8th) 3F
Schoolboy 120 Corey R Camden (7th) Boneyard Wrestling Academy
Schoolboy 120 Eli Cordy (7th) Frisco Bombers
Schoolboy 120 Jaxson Gonzalez (7th) NB Elite
Schoolboy 120 Roberto Bautista (7th) TechFall
Schoolboy 136 Julius Alfaro (6th) Rockstar Wrestling Club
Schoolboy 152 Branson Britten (7th) Omada Kitrinos
Schoolboy 152 Eli Sheeren (8th) Spring Klein Wrestling Club
Cadet Men 100 Dominic Chavez Jr. (9th) Rockstar Wrestling Club
Cadet Men 106 Gabriel Gamez (10th) NB Elite
Cadet Men 106 Jacob Grogan (8th) Boneyard Wrestling Academy
Cadet Men 126 Chase Warden (9th) 3F
Cadet Men 126 Sebastian Jimenez (8th) Alpha Pups Wrestling Club
Cadet Men 132 Kayvon Hall (9th) Vici Wrestling Club
Cadet Men 138 Truman Timmons (8th) Katy Area Wrestling Club
Cadet Men 145 Daniel Manibog (10th) KT-3 Style
Cadet Men 152 Marcos Gamez (9th) NB Elite
Cadet Men 152 Nicholas Chasteen (10th) Spartan Mat Club
Cadet Men 152 Slade Stull (9th) Omada Kitrinos
 

 

 

 

Division Weight Name Team
Cadet Men 160 Tristan Tadeo (10th) Rockstarwrestling club
Cadet Men 170 Latrell Lafond (10th) Spring Klein Wrestling Club
Cadet Men 195 Sean DelMonte (10th) Best Trained Wrestling
Cadet Men 285 George Marsh (10th) NB Elite
Junior Men 106 Thomas Clarkson (10th) Kaukauna High School Wrestling
Junior Men 113 Gregory Coapstick (11th) Spartan Mat Club
Junior Men 120 Gabriel Gray (12th) Omada Kitrinos
Junior Men 120 Nathaneal Rankin (12th) Spartan Mat Club
Junior Men 132 Bryce Miller (10th) Spring Klein Wrestling Club
Junior Men 132 Timmy Thompson (11th) Vici Wrestling Club
Junior Men 138 Blaine Martinez (12th) Rockstarwrestling club
Junior Men 138 Coltan Williams (12th) Dallas Dynamite
Junior Men 138 joaquin bautista (11th) TechFall
Junior Men 145 Conner Wilson (11th) Rockstarwrestling club
Junior Men 145 Hunter Rinehart (12th) Spring Klein Wrestling Club
Junior Men 145 Steven Gamez (11th) NB Elite
Junior Men 160 Adam Kilgore (10th) Rockstarwrestling club
Junior Men 182 clayton jetton (10th) 3F
Junior Men 182 Zachary Grimes (11th) Rockstarwrestling club
Junior Men 285 Collin Riley (11th) NB Elite
Junior Men 285 Jonathan Kellogg (12th) NB Elite

Greco

 

Bantam 45 Shawn Coffel (1st) NB Elite
Bantam 60 Tristen Jewell (1st) NB Elite
Bantam 70 Keith Remington (2nd) Vici Wrestling Club
Intermediate 70 Logan Milsaps (4th) Boneyard Wrestling Academy
Intermediate 70 Tanner Jewell (3rd) NB Elite
Intermediate 70 Tristan Forsman (3rd) Vici Wrestling Club
Intermediate 75 Blake Jones (3rd) Spring Klein Wrestling Club
Intermediate 75 Maxwell Ramer (3rd) RCW Wolfpack
Intermediate 80 Brodie Bedford (3rd) Spartan Mat Club
Intermediate 80 Zayn Navarrete (3rd) NB Elite
Intermediate 87 Logan Soileau (4th) Boneyard Wrestling Academy
Intermediate 103 Jared Remington (3rd) Vici Wrestling Club
Intermediate 112 Grant Bahnsen (4th) Battleground Wrestling
Novice 60 Aydan Stone Thomas (4th) TSW-Texas School of Wrestling
Novice 65 Kaleb Smith (5th) Boneyard Wrestling Academy
Novice 70 Caio Aron (4th) Spring Klein Wrestling Club
Novice 80 Cody Rodriguez (6th) Boneyard Wrestling Academy
Novice 85 Joseph Liescheski (6th) Texas Best Trained Elite
Novice 90 Joshua Walters (5th) Katy Area Wrestling Club
Novice 95 Nicholas Dudzikowski (4th) NB Elite
Novice 100 Connor Timmons (6th) Katy Area Wrestling Club
Novice 100 Isaac Sheeren (5th) Spring Klein Wrestling Club
Novice 112 Samuel Lewis (6th) 3 Style Wrestling
Schoolboy 77 A.J. Marino (6th) Boneyard Wrestling Academy
Schoolboy 77 Shawn Ryncarz (6th) Rockstar Wrestling Club
Schoolboy 84 Alec Robeson (6th) Boneyard Wrestling Academy
Schoolboy 84 Jakob Smith (7th) Boneyard Wrestling Academy
Schoolboy 91 Carson Laughery (8th) 3F
Schoolboy 105 Jackson Crandall (7th) Katy Area Wrestling Club

Division Weight Name Team
Schoolboy 105 Odin Hicks (7th) Vici Wrestling
Schoolboy 120 Aaron Lofton (8th) 3F
Schoolboy 120 Corey R Camden (7th) Boneyard Wrestling Academy
Schoolboy 120 Eli Cordy (7th) Frisco Bombers
Schoolboy 120 Jaxson Gonzalez (7th) NB Elite
Schoolboy 120 Roberto Bautista (7th) TechFall
Schoolboy 136 Julius Alfaro (6th) Rockstar Wrestling Club
Schoolboy 152 Branson Britten (7th) Omada Kitrinos
Schoolboy 152 Eli Sheeren (8th) Spring Klein Wrestling Club
Cadet Men 100 Dominic Chavez Jr. (9th) Rockstar Wrestling Club
Cadet Men 106 Gabriel Gamez (10th) NB Elite
Cadet Men 106 Jacob Grogan (8th) Boneyard Wrestling Academy
Cadet Men 126 Chase Warden (9th) 3F
Cadet Men 126 Sebastian Jimenez (8th) Alpha Pups Wrestling Club
Cadet Men 132 Kayvon Hall (9th) Vici Wrestling Club
Cadet Men 138 Truman Timmons (8th) Katy Area Wrestling Club
Cadet Men 145 Daniel Manibog (10th) KT-3 Style
Cadet Men 152 Marcos Gamez (9th) NB Elite
Cadet Men 152 Nicholas Chasteen (10th) Spartan Mat Club
Cadet Men 152 Slade Stull (9th) Omada Kitrinos
Cadet Men 160 Tristan Tadeo (10th) Rockstarwrestling club
Cadet Men 170 Latrell Lafond (10th) Spring Klein Wrestling Club
Cadet Men 195 Sean DelMonte (10th) Best Trained Wrestling
Cadet Men 285 George Marsh (10th) NB Elite
Junior Men 106 Thomas Clarkson (10th) Kaukauna High School Wrestling
Junior Men 113 Gregory Coapstick (11th) Spartan Mat Club
Junior Men 120 Gabriel Gray (12th) Omada Kitrinos
Junior Men 120 Nathaneal Rankin (12th) Spartan Mat Club
Junior Men 132 Bryce Miller (10th) Spring Klein Wrestling Club
Junior Men 132 Timmy Thompson (11th) Vici Wrestling Club
Junior Men 138 Blaine Martinez (12th) Rockstarwrestling club
Junior Men 138 joaquin bautista (11th) TechFall
Junior Men 145 Conner Wilson (11th) Rockstarwrestling club
Junior Men 145 Hunter Rinehart (12th) Spring Klein Wrestling Club
Junior Men 145 Steven Gamez (11th) NB Elite
Junior Men 160 Adam Kilgore (10th) Rockstarwrestling club
Junior Men 182 clayton jetton (10th) 3F
Junior Men 182 Zachary Grimes (11th) Rockstarwrestling club
Junior Men 285 Collin Riley (11th) NB Elite
Junior Men 285 Jonathan Kellogg (12th) NB Elite
Girls FS n/a Hailey DeLeon (11th) NB Elite

 

x

x