News Ticker

Heritage Duals

Team Results

Select a Team:

chart 1 – Creekview
Match #1 Round 1: Plano West defeated Creekview 42-26
106 – Cade Morgan (Plano West) over Noah Eikenhorst (Creekview) Fall 2:00
113 – Jacob Aragon (Plano West) over James Yarbro (Creekview) Fall 4:23
120 – Samir Rahman (Plano West) over Julian Garcia (Creekview) Dec 16-11
126 – Alex Ardt (Plano West) over Isaiah Ayala (Creekview) Fall 3:20
132 – Patrick Heidelberg (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
138 – Bryson Munroe (Plano West) over Cody Shaffer (Creekview) Fall 0:48
145 – Caleb Flores (Creekview) over Roman Veregas (Plano West) Fall 1:37
152 – Michael Gosnell (Plano West) over Matthew Shuh (Creekview) Dec 8-3
160 – Rishard Woodley (Creekview) over Ryhan Montes (Plano West) Maj 19-7
170 – Edgar Herrera (Creekview) over Ari Haatanen (Plano West) Fall 1:50
182 – Luke Warren (Plano West) over Andy Castillo (Creekview) Dec 15-11
195 – Daniel Kim (Creekview) over Ajay Simon (Plano West) Maj 16-8
220 – Mohamed Sanogo (Plano West) over Javier Garcia (Creekview) Fall 0:28
285 – Alexander Ramirez (Plano West) over Dagan Myers (Creekview) Dec 2-1

Match #2 Round 2: Creekview defeated TCA 51-28
106 – Noah Eikenhorst (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
113 – James Yarbro (Creekview) over Alan Fandrich (TCA) Maj 14-2
120 – Noah Miller (TCA) over Julian Garcia (Creekview) Fall 2:26
126 – Isaiah Ayala (Creekview) over Mason Morland (TCA) TF 17-2
132 – Patrick Heidelberg (Creekview) over Jackson Barringer (TCA) Fall 0:21
138 – Dodd Weyandt (TCA) over Cody Shaffer (Creekview) Fall 4:38
145 – Foti Pakes (TCA) over Caleb Flores (Creekview) Fall 4:57
152 – Riley Crow (TCA) over Matthew Shuh (Creekview) Maj 12-3
160 – Rishard Woodley (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Edgar Herrera (Creekview) over Michael Trantham-Klein (TCA) Fall 3:12
182 – Andy Castillo (Creekview) over Dylan Young (TCA) Fall 2:36
195 – Daniel Kim (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Dagan Myers (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Gayden Williams (TCA) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 Round 3: Creekview defeated Frisco Reedy 66-10
106 – Jackson Bourne (Frisco Reedy) over Noah Eikenhorst (Creekview) Maj 8-0
113 – Arion Yu (Frisco Reedy) over James Yarbro (Creekview) Dec 3-2
120 – Julian Garcia (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Isaiah Ayala (Creekview) over Joshua Porter (Frisco Reedy) Fall 4:40
132 – Patrick Heidelberg (Creekview) over Tucker Spradley (Frisco Reedy) Fall 3:33
138 – Cody Shaffer (Creekview) over Jeffery Harp (Frisco Reedy) Fall 3:49
145 – Caleb Flores (Creekview) over Andres Perez (Frisco Reedy) Fall 1:18
152 – Matthew Shuh (Creekview) over Paul Koomey (Frisco Reedy) Fall 3:03
160 – Rishard Woodley (Creekview) over Austin Norsewothy (Frisco Reedy) Fall 1:11
170 – Edgar Herrera (Creekview) over Grant McMillin (Frisco Reedy) Fall 3:42
182 – Andy Castillo (Creekview) over Jose Botello (Frisco Reedy) Fall 3:54
195 – Daniel Kim (Creekview) over Julian Bernabe (Frisco Reedy) Fall 2:19
220 – Dagan Myers (Creekview) over Immanuel Kim (Frisco Reedy) Fall 3:03
285 – Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) over Javier Garcia (Creekview) Dec 6-1

Match #4 Round 4: Creekview defeated Frisco Heritage 57-18
126 – Isaiah Ayala (Creekview) over Manual Rangel (Frisco Heritage) Dec 7-3
132 – Patrick Heidelberg (Creekview) over Christopher Mosqueda (Frisco Heritage) Fall 2:38
138 – Nick Borynack (Frisco Heritage) over Cody Shaffer (Creekview) Fall 1:51
145 – Caleb Flores (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Matthew Shuh (Creekview) over Hayden McFarland (Frisco Heritage) Fall 1:54
160 – Rishard Woodley (Creekview) over Kurt Lentz (Frisco Heritage) Fall 2:24
170 – Samuel Simmerman (Frisco Heritage) over Edgar Herrera (Creekview) Dec 10-6
182 – Kai Zanjanipour (Frisco Heritage) over Andy Castillo (Creekview) Dec 15-12
195 – Daniel Kim (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Dagan Myers (Creekview) over Alan Gay (Frisco Heritage) Fall 0:57
285 – Solomon Johnson (Frisco Heritage) over Javier Garcia (Creekview) Fall 1:34
106 – Noah Eikenhorst (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
113 – James Yarbro (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Julian Garcia (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf

Match #5 Round 5: Creekview defeated The Colony 60-24
120 – Julian Garcia (Creekview) over Aaron Mullins (The Colony) Fall 2:00
126 – Isaiah Ayala (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Patrick Heidelberg (Creekview) over Gavin Fisher (The Colony) Fall 2:47
138 – Dillon Newman (The Colony) over Cody Shaffer (Creekview) Fall 1:06
145 – Caleb Flores (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Matthew Shuh (Creekview) over Morgan Mathis (The Colony) Fall 1:57
160 – Rishard Woodley (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Edgar Herrera (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Raul Gonzalez (The Colony) over Daniel Kim (Creekview) Fall 1:40
195 – Andy Castillo (Creekview) over Chandler Cooley (The Colony) Fall 0:40
220 – Javier Garcia (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Dagan Myers (Creekview) over Noah Pi (The Colony) Fall 1:28
106 – Kai Barkkume (The Colony) over Noah Eikenhorst (Creekview) Fall 0:32
113 – Juan Castellanos (The Colony) over James Yarbro (Creekview) Fall 1:48

Match #6 Round 6: Creekview received a Bye
chart 1 – Frisco Heritage
Match #1 Round 1: The Colony defeated Frisco Heritage 42-33
106 – Kai Barkkume (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Steven Weatherall (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Juan Castellanos (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Manual Rangel (Frisco Heritage) over Juan Castellanos (The Colony) Dec 10-8
132 – Gavin Fisher (The Colony) over Christopher Mosqueda (Frisco Heritage) Fall 2:32
138 – Nick Borynack (Frisco Heritage) over Dillon Newman (The Colony) Fall 5:07
145 – Double Forfeit
152 – Morgan Mathis (The Colony) over Hayden McFarland (Frisco Heritage) Fall 1:23
160 – Kurt Lentz (Frisco Heritage) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Samuel Simmerman (Frisco Heritage) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Raul Gonzalez (The Colony) over Kai Zanjanipour (Frisco Heritage) Fall 2:58
195 – Chandler Cooley (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Alan Gay (Frisco Heritage) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Solomon Johnson (Frisco Heritage) over Noah Pi (The Colony) Fall 4:19

Match #2 Round 2: Frisco Reedy defeated Frisco Heritage 45-30
113 – Arion Yu (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Double Forfeit
126 – Manual Rangel (Frisco Heritage) over Joshua Porter (Frisco Reedy) Fall 2:44
132 – Tucker Spradley (Frisco Reedy) over Christopher Mosqueda (Frisco Heritage) Fall 6:00
138 – Nick Borynack (Frisco Heritage) over Jeffery Harp (Frisco Reedy) Fall 1:02
145 – Andres Perez (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Paul Koomey (Frisco Reedy) over Hayden McFarland (Frisco Heritage) Fall 0:34
160 – Austin Norsewothy (Frisco Reedy) over Kurt Lentz (Frisco Heritage) Fall 0:33
170 – Samuel Simmerman (Frisco Heritage) over Grant McMillin (Frisco Reedy) Fall 1:59
182 – Kai Zanjanipour (Frisco Heritage) over Jose Botello (Frisco Reedy) Fall 4:52
195 – Julian Bernabe (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Alan Gay (Frisco Heritage) over Immanuel Kim (Frisco Reedy) Fall 0:38
285 – Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) over Solomon Johnson (Frisco Heritage) Dec 3-1
106 – Jackson Bourne (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 Round 3: Frisco Heritage defeated TCA 42-30
120 – Noah Miller (TCA) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Manual Rangel (Frisco Heritage) over Mason Morland (TCA) Fall 1:47
132 – Christopher Mosqueda (Frisco Heritage) over Jackson Barringer (TCA) Fall 2:55
138 – Nick Borynack (Frisco Heritage) over Dodd Weyandt (TCA) Fall 1:18
145 – Foti Pakes (TCA) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Riley Crow (TCA) over Hayden McFarland (Frisco Heritage) Fall 1:00
160 – Kurt Lentz (Frisco Heritage) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Samuel Simmerman (Frisco Heritage) over Michael Trantham-Klein (TCA) Fall 1:49
182 – Kai Zanjanipour (Frisco Heritage) over Dylan Young (TCA) Fall 1:00
195 – Double Forfeit
220 – Alan Gay (Frisco Heritage) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Gayden Williams (TCA) over Solomon Johnson (Frisco Heritage) Fall 0:08
106 – Double Forfeit
113 – Alan Fandrich (TCA) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 Round 4: Creekview defeated Frisco Heritage 57-18
126 – Isaiah Ayala (Creekview) over Manual Rangel (Frisco Heritage) Dec 7-3
132 – Patrick Heidelberg (Creekview) over Christopher Mosqueda (Frisco Heritage) Fall 2:38
138 – Nick Borynack (Frisco Heritage) over Cody Shaffer (Creekview) Fall 1:51
145 – Caleb Flores (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Matthew Shuh (Creekview) over Hayden McFarland (Frisco Heritage) Fall 1:54
160 – Rishard Woodley (Creekview) over Kurt Lentz (Frisco Heritage) Fall 2:24
170 – Samuel Simmerman (Frisco Heritage) over Edgar Herrera (Creekview) Dec 10-6
182 – Kai Zanjanipour (Frisco Heritage) over Andy Castillo (Creekview) Dec 15-12
195 – Daniel Kim (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Dagan Myers (Creekview) over Alan Gay (Frisco Heritage) Fall 0:57
285 – Solomon Johnson (Frisco Heritage) over Javier Garcia (Creekview) Fall 1:34
106 – Noah Eikenhorst (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
113 – James Yarbro (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Julian Garcia (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf

Match #5 Round 5: Plano West defeated Frisco Heritage 60-18
132 – Christopher Mosqueda (Frisco Heritage) over Dexter White (Plano West) Fall 5:52
138 – Bryson Munroe (Plano West) over Nick Borynack (Frisco Heritage) Dec 9-2
145 – Roman Veregas (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Michael Gosnell (Plano West) over Hayden McFarland (Frisco Heritage) Fall 5:08
160 – Ryhan Montes (Plano West) over Kurt Lentz (Frisco Heritage) Fall 2:32
170 – Samuel Simmerman (Frisco Heritage) over Ari Haatanen (Plano West) Fall 1:49
182 – Luke Caldwell (Plano West) over Kai Zanjanipour (Frisco Heritage) Fall 0:58
195 – Luke Warren (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Mohamed Sanogo (Plano West) over Alan Gay (Frisco Heritage) Fall 0:16
285 – Alexander Ramirez (Plano West) over Solomon Johnson (Frisco Heritage) Dec 5-2
106 – Cade Morgan (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Samir Rahman (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Jacob Aragon (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Manual Rangel (Frisco Heritage) over Alex Ardt (Plano West) Fall 1:56

Match #6 Round 7: Frisco Heritage received a Bye

chart 1 – Frisco Reedy
Match #1 Round 1: Frisco Reedy defeated Lone Star 39-36
285 – Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) over Wesley Lambert (Lone Star) Dec 5-1
106 – Jackson Bourne (Frisco Reedy) over AJ Thuenemann (Lone Star) Fall 1:28
113 – Arion Yu (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
120 – La`Stot Pleasant (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Joshua Porter (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Tucker Spradley (Frisco Reedy) over Austin Feste (Lone Star) Fall 3:51
138 – Zach Gecker (Lone Star) over Jeffery Harp (Frisco Reedy) Fall 3:05
145 – Andres Perez (Frisco Reedy) over Nathan Atterberry (Lone Star) Fall 3:20
152 – Chance Holland (Lone Star) over Paul Koomey (Frisco Reedy) Fall 1:51
160 – Austin Norsewothy (Frisco Reedy) over Kyle Ouellette (Lone Star) Dec 5-3
170 – Grant McMillin (Frisco Reedy) over Ben Cochran (Lone Star) Dec 11-10
182 – Jeff Trouy (Lone Star) over Jose Botello (Frisco Reedy) Fall 1:17
195 – Zach Woolston (Lone Star) over Julian Bernabe (Frisco Reedy) Fall 2:49
220 – Michael Gaisoa (Lone Star) over Immanuel Kim (Frisco Reedy) Fall 1:17

Match #2 Round 2: Frisco Reedy defeated Frisco Heritage 45-30
113 – Arion Yu (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Double Forfeit
126 – Manual Rangel (Frisco Heritage) over Joshua Porter (Frisco Reedy) Fall 2:44
132 – Tucker Spradley (Frisco Reedy) over Christopher Mosqueda (Frisco Heritage) Fall 6:00
138 – Nick Borynack (Frisco Heritage) over Jeffery Harp (Frisco Reedy) Fall 1:02
145 – Andres Perez (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Paul Koomey (Frisco Reedy) over Hayden McFarland (Frisco Heritage) Fall 0:34
160 – Austin Norsewothy (Frisco Reedy) over Kurt Lentz (Frisco Heritage) Fall 0:33
170 – Samuel Simmerman (Frisco Heritage) over Grant McMillin (Frisco Reedy) Fall 1:59
182 – Kai Zanjanipour (Frisco Heritage) over Jose Botello (Frisco Reedy) Fall 4:52
195 – Julian Bernabe (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Alan Gay (Frisco Heritage) over Immanuel Kim (Frisco Reedy) Fall 0:38
285 – Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) over Solomon Johnson (Frisco Heritage) Dec 3-1
106 – Jackson Bourne (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 Round 3: Creekview defeated Frisco Reedy 66-10
106 – Jackson Bourne (Frisco Reedy) over Noah Eikenhorst (Creekview) Maj 8-0
113 – Arion Yu (Frisco Reedy) over James Yarbro (Creekview) Dec 3-2
120 – Julian Garcia (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Isaiah Ayala (Creekview) over Joshua Porter (Frisco Reedy) Fall 4:40
132 – Patrick Heidelberg (Creekview) over Tucker Spradley (Frisco Reedy) Fall 3:33
138 – Cody Shaffer (Creekview) over Jeffery Harp (Frisco Reedy) Fall 3:49
145 – Caleb Flores (Creekview) over Andres Perez (Frisco Reedy) Fall 1:18
152 – Matthew Shuh (Creekview) over Paul Koomey (Frisco Reedy) Fall 3:03
160 – Rishard Woodley (Creekview) over Austin Norsewothy (Frisco Reedy) Fall 1:11
170 – Edgar Herrera (Creekview) over Grant McMillin (Frisco Reedy) Fall 3:42
182 – Andy Castillo (Creekview) over Jose Botello (Frisco Reedy) Fall 3:54
195 – Daniel Kim (Creekview) over Julian Bernabe (Frisco Reedy) Fall 2:19
220 – Dagan Myers (Creekview) over Immanuel Kim (Frisco Reedy) Fall 3:03
285 – Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) over Javier Garcia (Creekview) Dec 6-1

Match #4 Round 4: Frisco Reedy received a Bye

Match #5 Round 5: Frisco Reedy defeated TCA 43-30
132 – Tucker Spradley (Frisco Reedy) over Jackson Barringer (TCA) Fall 2:21
138 – Jeffery Harp (Frisco Reedy) over Dodd Weyandt (TCA) Maj 14-1
145 – Foti Pakes (TCA) over Andres Perez (Frisco Reedy) Fall 1:31
152 – Riley Crow (TCA) over Paul Koomey (Frisco Reedy) Fall 3:29
160 – Austin Norsewothy (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Michael Trantham-Klein (TCA) over Grant McMillin (Frisco Reedy) Fall 2:24
182 – Jose Botello (Frisco Reedy) over Dylan Young (TCA) Fall 1:49
195 – Julian Bernabe (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Immanuel Kim (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Gayden Williams (TCA) over Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) Fall 1:54
106 – Jackson Bourne (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Arion Yu (Frisco Reedy) over Alan Fandrich (TCA) Dec 5-0
120 – Double Forfeit
126 – Noah Miller (TCA) over Joshua Porter (Frisco Reedy) Fall 1:06

Match #6 Round 6: Plano West defeated Frisco Reedy 56-20
106 – Jackson Bourne (Frisco Reedy) over Cade Morgan (Plano West) TF 15-0
113 – Jacob Aragon (Plano West) over Arion Yu (Frisco Reedy) Maj 9-1
120 – Samir Rahman (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Alex Ardt (Plano West) over Joshua Porter (Frisco Reedy) Maj 11-3
132 – Tucker Spradley (Frisco Reedy) over Dexter White (Plano West) Fall 3:05
138 – Bryson Munroe (Plano West) over Jeffery Harp (Frisco Reedy) Fall 0:55
145 – Roman Veregas (Plano West) over Andres Perez (Frisco Reedy) Fall 2:35
152 – Paul Koomey (Frisco Reedy) over Michael Gosnell (Plano West) Fall 1:15
160 – Ryhan Montes (Plano West) over Austin Norsewothy (Frisco Reedy) Fall 0:45
170 – Ari Haatanen (Plano West) over Grant McMillin (Frisco Reedy) Fall 0:27
182 – Luke Caldwell (Plano West) over Jose Botello (Frisco Reedy) Fall 1:44
195 – Luke Warren (Plano West) over Julian Bernabe (Frisco Reedy) Fall 4:54
220 – Mohamed Sanogo (Plano West) over Immanuel Kim (Frisco Reedy) Fall 0:12
285 – Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) over Alexander Ramirez (Plano West) Dec 5-4
chart 1 – Lone Star
Match #1 Round 1: Frisco Reedy defeated Lone Star 39-36
285 – Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) over Wesley Lambert (Lone Star) Dec 5-1
106 – Jackson Bourne (Frisco Reedy) over AJ Thuenemann (Lone Star) Fall 1:28
113 – Arion Yu (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
120 – La`Stot Pleasant (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Joshua Porter (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Tucker Spradley (Frisco Reedy) over Austin Feste (Lone Star) Fall 3:51
138 – Zach Gecker (Lone Star) over Jeffery Harp (Frisco Reedy) Fall 3:05
145 – Andres Perez (Frisco Reedy) over Nathan Atterberry (Lone Star) Fall 3:20
152 – Chance Holland (Lone Star) over Paul Koomey (Frisco Reedy) Fall 1:51
160 – Austin Norsewothy (Frisco Reedy) over Kyle Ouellette (Lone Star) Dec 5-3
170 – Grant McMillin (Frisco Reedy) over Ben Cochran (Lone Star) Dec 11-10
182 – Jeff Trouy (Lone Star) over Jose Botello (Frisco Reedy) Fall 1:17
195 – Zach Woolston (Lone Star) over Julian Bernabe (Frisco Reedy) Fall 2:49
220 – Michael Gaisoa (Lone Star) over Immanuel Kim (Frisco Reedy) Fall 1:17

Match #2 Round 2: Plano West defeated Lone Star 63-9
285 – Alexander Ramirez (Plano West) over Wesley Lambert (Lone Star) Fall 0:53
106 – Cade Morgan (Plano West) over AJ Thuenemann (Lone Star) Fall 1:22
113 – Double Forfeit
120 – Jacob Aragon (Plano West) over La`Stot Pleasant (Lone Star) Fall 4:00
126 – Alex Ardt (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Dexter White (Plano West) over Austin Feste (Lone Star) Fall 3:30
138 – Bryson Munroe (Plano West) over Zach Gecker (Lone Star) Fall 1:51
145 – Roman Veregas (Plano West) over Nathan Atterberry (Lone Star) Fall 1:34
152 – Chance Holland (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
160 – Ryhan Montes (Plano West) over Kyle Ouellette (Lone Star) Fall 1:24
170 – Ari Haatanen (Plano West) over Ben Cochran (Lone Star) Fall 3:05
182 – Luke Caldwell (Plano West) over Jeff Trouy (Lone Star) Dec 7-4
195 – Zach Woolston (Lone Star) over Kazim Naqvi (Plano West) Dec 5-0
220 – Mohamed Sanogo (Plano West) over Michael Gaisoa (Lone Star) Fall 3:30

Match #3 Round 3: Lone Star defeated The Colony 41-36
106 – Steven Weatherall (The Colony) over AJ Thuenemann (Lone Star) Fall 0:58
113 – Kai Barkkume (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Juan Castellanos (The Colony) over La`Stot Pleasant (Lone Star) Fall 0:57
126 – Aaron Mullins (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Austin Feste (Lone Star) over Nicholas Vasquez (The Colony) Dec 8-6
138 – Zach Gecker (Lone Star) over Gavin Fisher (The Colony) Fall 3:22
145 – Dillon Newman (The Colony) over Nathan Atterberry (Lone Star) Fall 5:42
152 – Chance Holland (Lone Star) over Morgan Mathis (The Colony) TF 19-1
160 – Kyle Ouellette (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Ben Cochran (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Raul Gonzalez (The Colony) over Jeff Trouy (Lone Star) Fall 1:30
195 – Zach Woolston (Lone Star) over Chandler Cooley (The Colony) Fall 1:12
220 – Michael Gaisoa (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Wesley Lambert (Lone Star) over Noah Pi (The Colony) Dec 3-0

Match #4 Round 4: Lone Star defeated TCA 46-36
106 – AJ Thuenemann (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Alan Fandrich (TCA) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Noah Miller (TCA) over La`Stot Pleasant (Lone Star) Fall 1:10
126 – Mason Morland (TCA) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Jackson Barringer (TCA) over Austin Feste (Lone Star) Fall 4:56
138 – Zach Gecker (Lone Star) over Dodd Weyandt (TCA) TF 17-1
145 – Foti Pakes (TCA) over Nathan Atterberry (Lone Star) Fall 0:20
152 – Chance Holland (Lone Star) over Riley Crow (TCA) TF 17-1
160 – Kyle Ouellette (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Ben Cochran (Lone Star) over Michael Trantham-Klein (TCA) Fall 2:41
182 – Jeff Trouy (Lone Star) over Dylan Young (TCA) Fall 0:54
195 – Zach Woolston (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Michael Gaisoa (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Gayden Williams (TCA) over Wesley Lambert (Lone Star) Fall 1:51

Match #5 Round 5: Lone Star received a Bye

chart 1 – Plano West
Match #1 Round 1: Plano West defeated Creekview 42-26
106 – Cade Morgan (Plano West) over Noah Eikenhorst (Creekview) Fall 2:00
113 – Jacob Aragon (Plano West) over James Yarbro (Creekview) Fall 4:23
120 – Samir Rahman (Plano West) over Julian Garcia (Creekview) Dec 16-11
126 – Alex Ardt (Plano West) over Isaiah Ayala (Creekview) Fall 3:20
132 – Patrick Heidelberg (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
138 – Bryson Munroe (Plano West) over Cody Shaffer (Creekview) Fall 0:48
145 – Caleb Flores (Creekview) over Roman Veregas (Plano West) Fall 1:37
152 – Michael Gosnell (Plano West) over Matthew Shuh (Creekview) Dec 8-3
160 – Rishard Woodley (Creekview) over Ryhan Montes (Plano West) Maj 19-7
170 – Edgar Herrera (Creekview) over Ari Haatanen (Plano West) Fall 1:50
182 – Luke Warren (Plano West) over Andy Castillo (Creekview) Dec 15-11
195 – Daniel Kim (Creekview) over Ajay Simon (Plano West) Maj 16-8
220 – Mohamed Sanogo (Plano West) over Javier Garcia (Creekview) Fall 0:28
285 – Alexander Ramirez (Plano West) over Dagan Myers (Creekview) Dec 2-1

Match #2 Round 2: Plano West defeated Lone Star 63-9
285 – Alexander Ramirez (Plano West) over Wesley Lambert (Lone Star) Fall 0:53
106 – Cade Morgan (Plano West) over AJ Thuenemann (Lone Star) Fall 1:22
113 – Double Forfeit
120 – Jacob Aragon (Plano West) over La`Stot Pleasant (Lone Star) Fall 4:00
126 – Alex Ardt (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Dexter White (Plano West) over Austin Feste (Lone Star) Fall 3:30
138 – Bryson Munroe (Plano West) over Zach Gecker (Lone Star) Fall 1:51
145 – Roman Veregas (Plano West) over Nathan Atterberry (Lone Star) Fall 1:34
152 – Chance Holland (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
160 – Ryhan Montes (Plano West) over Kyle Ouellette (Lone Star) Fall 1:24
170 – Ari Haatanen (Plano West) over Ben Cochran (Lone Star) Fall 3:05
182 – Luke Caldwell (Plano West) over Jeff Trouy (Lone Star) Dec 7-4
195 – Zach Woolston (Lone Star) over Kazim Naqvi (Plano West) Dec 5-0
220 – Mohamed Sanogo (Plano West) over Michael Gaisoa (Lone Star) Fall 3:30

Match #3 Round 3: Plano West received a Bye

Match #4 Round 4: Plano West defeated The Colony 51-25
220 – Mohamed Sanogo (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Alexander Ramirez (Plano West) over Noah Pi (The Colony) Fall 0:44
106 – Kai Barkkume (The Colony) over Cade Morgan (Plano West) Fall 1:39
113 – Juan Castellanos (The Colony) over Jacob Aragon (Plano West) Maj 10-1
120 – Aaron Mullins (The Colony) over Samir Rahman (Plano West) Dec 11-6
126 – Alex Ardt (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Gavin Fisher (The Colony) over Dexter White (Plano West) Fall 2:53
138 – Bryson Munroe (Plano West) over Dillon Newman (The Colony) Fall 1:26
145 – Roman Veregas (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Michael Gosnell (Plano West) over Morgan Mathis (The Colony) Dec 12-10
160 – Ryhan Montes (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Ari Haatanen (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Raul Gonzalez (The Colony) over Ajay Simon (Plano West) Fall 3:07
195 – Luke Warren (Plano West) over Chandler Cooley (The Colony) Fall 3:41

Match #5 Round 5: Plano West defeated Frisco Heritage 60-18
132 – Christopher Mosqueda (Frisco Heritage) over Dexter White (Plano West) Fall 5:52
138 – Bryson Munroe (Plano West) over Nick Borynack (Frisco Heritage) Dec 9-2
145 – Roman Veregas (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Michael Gosnell (Plano West) over Hayden McFarland (Frisco Heritage) Fall 5:08
160 – Ryhan Montes (Plano West) over Kurt Lentz (Frisco Heritage) Fall 2:32
170 – Samuel Simmerman (Frisco Heritage) over Ari Haatanen (Plano West) Fall 1:49
182 – Luke Caldwell (Plano West) over Kai Zanjanipour (Frisco Heritage) Fall 0:58
195 – Luke Warren (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Mohamed Sanogo (Plano West) over Alan Gay (Frisco Heritage) Fall 0:16
285 – Alexander Ramirez (Plano West) over Solomon Johnson (Frisco Heritage) Dec 5-2
106 – Cade Morgan (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Samir Rahman (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Jacob Aragon (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Manual Rangel (Frisco Heritage) over Alex Ardt (Plano West) Fall 1:56

Match #6 Round 6: Plano West defeated Frisco Reedy 56-20
106 – Jackson Bourne (Frisco Reedy) over Cade Morgan (Plano West) TF 15-0
113 – Jacob Aragon (Plano West) over Arion Yu (Frisco Reedy) Maj 9-1
120 – Samir Rahman (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Alex Ardt (Plano West) over Joshua Porter (Frisco Reedy) Maj 11-3
132 – Tucker Spradley (Frisco Reedy) over Dexter White (Plano West) Fall 3:05
138 – Bryson Munroe (Plano West) over Jeffery Harp (Frisco Reedy) Fall 0:55
145 – Roman Veregas (Plano West) over Andres Perez (Frisco Reedy) Fall 2:35
152 – Paul Koomey (Frisco Reedy) over Michael Gosnell (Plano West) Fall 1:15
160 – Ryhan Montes (Plano West) over Austin Norsewothy (Frisco Reedy) Fall 0:45
170 – Ari Haatanen (Plano West) over Grant McMillin (Frisco Reedy) Fall 0:27
182 – Luke Caldwell (Plano West) over Jose Botello (Frisco Reedy) Fall 1:44
195 – Luke Warren (Plano West) over Julian Bernabe (Frisco Reedy) Fall 4:54
220 – Mohamed Sanogo (Plano West) over Immanuel Kim (Frisco Reedy) Fall 0:12
285 – Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) over Alexander Ramirez (Plano West) Dec 5-4

chart 1 – TCA
Match #1 Round 1: TCA received a Bye

Match #2 Round 2: Creekview defeated TCA 51-28
106 – Noah Eikenhorst (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
113 – James Yarbro (Creekview) over Alan Fandrich (TCA) Maj 14-2
120 – Noah Miller (TCA) over Julian Garcia (Creekview) Fall 2:26
126 – Isaiah Ayala (Creekview) over Mason Morland (TCA) TF 17-2
132 – Patrick Heidelberg (Creekview) over Jackson Barringer (TCA) Fall 0:21
138 – Dodd Weyandt (TCA) over Cody Shaffer (Creekview) Fall 4:38
145 – Foti Pakes (TCA) over Caleb Flores (Creekview) Fall 4:57
152 – Riley Crow (TCA) over Matthew Shuh (Creekview) Maj 12-3
160 – Rishard Woodley (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Edgar Herrera (Creekview) over Michael Trantham-Klein (TCA) Fall 3:12
182 – Andy Castillo (Creekview) over Dylan Young (TCA) Fall 2:36
195 – Daniel Kim (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Dagan Myers (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Gayden Williams (TCA) over Unknown (Unattached) Forf

Match #3 Round 3: Frisco Heritage defeated TCA 42-30
120 – Noah Miller (TCA) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Manual Rangel (Frisco Heritage) over Mason Morland (TCA) Fall 1:47
132 – Christopher Mosqueda (Frisco Heritage) over Jackson Barringer (TCA) Fall 2:55
138 – Nick Borynack (Frisco Heritage) over Dodd Weyandt (TCA) Fall 1:18
145 – Foti Pakes (TCA) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Riley Crow (TCA) over Hayden McFarland (Frisco Heritage) Fall 1:00
160 – Kurt Lentz (Frisco Heritage) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Samuel Simmerman (Frisco Heritage) over Michael Trantham-Klein (TCA) Fall 1:49
182 – Kai Zanjanipour (Frisco Heritage) over Dylan Young (TCA) Fall 1:00
195 – Double Forfeit
220 – Alan Gay (Frisco Heritage) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Gayden Williams (TCA) over Solomon Johnson (Frisco Heritage) Fall 0:08
106 – Double Forfeit
113 – Alan Fandrich (TCA) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 Round 4: Lone Star defeated TCA 46-36
106 – AJ Thuenemann (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Alan Fandrich (TCA) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Noah Miller (TCA) over La`Stot Pleasant (Lone Star) Fall 1:10
126 – Mason Morland (TCA) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Jackson Barringer (TCA) over Austin Feste (Lone Star) Fall 4:56
138 – Zach Gecker (Lone Star) over Dodd Weyandt (TCA) TF 17-1
145 – Foti Pakes (TCA) over Nathan Atterberry (Lone Star) Fall 0:20
152 – Chance Holland (Lone Star) over Riley Crow (TCA) TF 17-1
160 – Kyle Ouellette (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Ben Cochran (Lone Star) over Michael Trantham-Klein (TCA) Fall 2:41
182 – Jeff Trouy (Lone Star) over Dylan Young (TCA) Fall 0:54
195 – Zach Woolston (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Michael Gaisoa (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Gayden Williams (TCA) over Wesley Lambert (Lone Star) Fall 1:51

Match #5 Round 5: Frisco Reedy defeated TCA 43-30
132 – Tucker Spradley (Frisco Reedy) over Jackson Barringer (TCA) Fall 2:21
138 – Jeffery Harp (Frisco Reedy) over Dodd Weyandt (TCA) Maj 14-1
145 – Foti Pakes (TCA) over Andres Perez (Frisco Reedy) Fall 1:31
152 – Riley Crow (TCA) over Paul Koomey (Frisco Reedy) Fall 3:29
160 – Austin Norsewothy (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Michael Trantham-Klein (TCA) over Grant McMillin (Frisco Reedy) Fall 2:24
182 – Jose Botello (Frisco Reedy) over Dylan Young (TCA) Fall 1:49
195 – Julian Bernabe (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Immanuel Kim (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Gayden Williams (TCA) over Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) Fall 1:54
106 – Jackson Bourne (Frisco Reedy) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Arion Yu (Frisco Reedy) over Alan Fandrich (TCA) Dec 5-0
120 – Double Forfeit
126 – Noah Miller (TCA) over Joshua Porter (Frisco Reedy) Fall 1:06

Match #6 Round 6: The Colony defeated TCA 42-27
138 – Dillon Newman (The Colony) over Dodd Weyandt (TCA) Fall 1:10
145 – Foti Pakes (TCA) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Riley Crow (TCA) over Morgan Mathis (The Colony) Fall 4:39
160 – Unknown (Unattached) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Double Forfeit
182 – Raul Gonzalez (The Colony) over Michael Trantham-Klein (TCA) Fall 3:23
195 – Chandler Cooley (The Colony) over Dylan Young (TCA) Fall 0:53
220 – Donavan Amaya (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Gayden Williams (TCA) over Noah Pi (The Colony) Fall 0:19
106 – Kai Barkkume (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Juan Castellanos (The Colony) over Alan Fandrich (TCA) Fall 1:54
120 – Noah Miller (TCA) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Mason Morland (TCA) over Aaron Mullins (The Colony) Dec 6-4
132 – Gavin Fisher (The Colony) over Jackson Barringer (TCA) Fall 0:29

chart 1 – The Colony
Match #1 Round 1: The Colony defeated Frisco Heritage 42-33
106 – Kai Barkkume (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Steven Weatherall (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Juan Castellanos (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Manual Rangel (Frisco Heritage) over Juan Castellanos (The Colony) Dec 10-8
132 – Gavin Fisher (The Colony) over Christopher Mosqueda (Frisco Heritage) Fall 2:32
138 – Nick Borynack (Frisco Heritage) over Dillon Newman (The Colony) Fall 5:07
145 – Double Forfeit
152 – Morgan Mathis (The Colony) over Hayden McFarland (Frisco Heritage) Fall 1:23
160 – Kurt Lentz (Frisco Heritage) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Samuel Simmerman (Frisco Heritage) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Raul Gonzalez (The Colony) over Kai Zanjanipour (Frisco Heritage) Fall 2:58
195 – Chandler Cooley (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Alan Gay (Frisco Heritage) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Solomon Johnson (Frisco Heritage) over Noah Pi (The Colony) Fall 4:19

Match #2 Round 2: The Colony received a Bye

Match #3 Round 3: Lone Star defeated The Colony 41-36
106 – Steven Weatherall (The Colony) over AJ Thuenemann (Lone Star) Fall 0:58
113 – Kai Barkkume (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Juan Castellanos (The Colony) over La`Stot Pleasant (Lone Star) Fall 0:57
126 – Aaron Mullins (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Austin Feste (Lone Star) over Nicholas Vasquez (The Colony) Dec 8-6
138 – Zach Gecker (Lone Star) over Gavin Fisher (The Colony) Fall 3:22
145 – Dillon Newman (The Colony) over Nathan Atterberry (Lone Star) Fall 5:42
152 – Chance Holland (Lone Star) over Morgan Mathis (The Colony) TF 19-1
160 – Kyle Ouellette (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Ben Cochran (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Raul Gonzalez (The Colony) over Jeff Trouy (Lone Star) Fall 1:30
195 – Zach Woolston (Lone Star) over Chandler Cooley (The Colony) Fall 1:12
220 – Michael Gaisoa (Lone Star) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Wesley Lambert (Lone Star) over Noah Pi (The Colony) Dec 3-0

Match #4 Round 4: Plano West defeated The Colony 51-25
220 – Mohamed Sanogo (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Alexander Ramirez (Plano West) over Noah Pi (The Colony) Fall 0:44
106 – Kai Barkkume (The Colony) over Cade Morgan (Plano West) Fall 1:39
113 – Juan Castellanos (The Colony) over Jacob Aragon (Plano West) Maj 10-1
120 – Aaron Mullins (The Colony) over Samir Rahman (Plano West) Dec 11-6
126 – Alex Ardt (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Gavin Fisher (The Colony) over Dexter White (Plano West) Fall 2:53
138 – Bryson Munroe (Plano West) over Dillon Newman (The Colony) Fall 1:26
145 – Roman Veregas (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Michael Gosnell (Plano West) over Morgan Mathis (The Colony) Dec 12-10
160 – Ryhan Montes (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Ari Haatanen (Plano West) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Raul Gonzalez (The Colony) over Ajay Simon (Plano West) Fall 3:07
195 – Luke Warren (Plano West) over Chandler Cooley (The Colony) Fall 3:41

Match #5 Round 5: Creekview defeated The Colony 60-24
120 – Julian Garcia (Creekview) over Aaron Mullins (The Colony) Fall 2:00
126 – Isaiah Ayala (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
132 – Patrick Heidelberg (Creekview) over Gavin Fisher (The Colony) Fall 2:47
138 – Dillon Newman (The Colony) over Cody Shaffer (Creekview) Fall 1:06
145 – Caleb Flores (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Matthew Shuh (Creekview) over Morgan Mathis (The Colony) Fall 1:57
160 – Rishard Woodley (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Edgar Herrera (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
182 – Raul Gonzalez (The Colony) over Daniel Kim (Creekview) Fall 1:40
195 – Andy Castillo (Creekview) over Chandler Cooley (The Colony) Fall 0:40
220 – Javier Garcia (Creekview) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Dagan Myers (Creekview) over Noah Pi (The Colony) Fall 1:28
106 – Kai Barkkume (The Colony) over Noah Eikenhorst (Creekview) Fall 0:32
113 – Juan Castellanos (The Colony) over James Yarbro (Creekview) Fall 1:48

Match #6 Round 6: The Colony defeated TCA 42-27
138 – Dillon Newman (The Colony) over Dodd Weyandt (TCA) Fall 1:10
145 – Foti Pakes (TCA) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Riley Crow (TCA) over Morgan Mathis (The Colony) Fall 4:39
160 – Unknown (Unattached) over Unknown (Unattached) Forf
170 – Double Forfeit
182 – Raul Gonzalez (The Colony) over Michael Trantham-Klein (TCA) Fall 3:23
195 – Chandler Cooley (The Colony) over Dylan Young (TCA) Fall 0:53
220 – Donavan Amaya (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Gayden Williams (TCA) over Noah Pi (The Colony) Fall 0:19
106 – Kai Barkkume (The Colony) over Unknown (Unattached) Forf
113 – Juan Castellanos (The Colony) over Alan Fandrich (TCA) Fall 1:54
120 – Noah Miller (TCA) over Unknown (Unattached) Forf
126 – Mason Morland (TCA) over Aaron Mullins (The Colony) Dec 6-4
132 – Gavin Fisher (The Colony) over Jackson Barringer (TCA) Fall 0:29