News Ticker

Prosper Round Up Results

 

 

106 Results
Guaranteed Places
1st Place – Jaime Perez of Carter-Riverside
2nd Place – Arion Yu of Frisco Reedy
3rd Place – Igor Costa of Prosper
4th Place – Raphael Sandoval of Haltom
5th Place – Cale Gildenblatt of Northwest
Round 1
Jaime Perez (Carter-Riverside) 10-2, Sr. over () , . (Bye).
Igor Costa (Prosper) 16-9, Fr. over Raphael Sandoval (Haltom) 8-11, Fr. (Fall 3:29).
Arion Yu (Frisco Reedy) 3-1, So. over Cale Gildenblatt (Northwest) 0-4, So. (Fall 1:09).
Round 2
Jaime Perez (Carter-Riverside) 10-2, Sr. over Arion Yu (Frisco Reedy) 3-1, So. (Dec 10-7).
Igor Costa (Prosper) 16-9, Fr. over Cale Gildenblatt (Northwest) 0-4, So. (Fall 3:49).
Raphael Sandoval (Haltom) 8-11, Fr. over () , . (Bye).
Round 3
Jaime Perez (Carter-Riverside) 10-2, Sr. over Cale Gildenblatt (Northwest) 0-4, So. (Fall 0:21).
Igor Costa (Prosper) 16-9, Fr. over () , . (Bye).
Arion Yu (Frisco Reedy) 3-1, So. over Raphael Sandoval (Haltom) 8-11, Fr. (TF-1.5 4:23 (15-0)).
Round 4
Jaime Perez (Carter-Riverside) 10-2, Sr. over Raphael Sandoval (Haltom) 8-11, Fr. (Fall 3:27).
Arion Yu (Frisco Reedy) 3-1, So. over Igor Costa (Prosper) 16-9, Fr. (Dec 7-6).
Cale Gildenblatt (Northwest) 0-4, So. over () , . (Bye).
Round 5
Jaime Perez (Carter-Riverside) 10-2, Sr. over Igor Costa (Prosper) 16-9, Fr. (Fall 0:53).
Raphael Sandoval (Haltom) 8-11, Fr. over Cale Gildenblatt (Northwest) 0-4, So. (TF-1.5 5:10 (17-2)).
Arion Yu (Frisco Reedy) 3-1, So. over () , . (Bye).

113 Results
Guaranteed Places
1st Place – Adrian Gonzales of Carter-Riverside
2nd Place – Junior Pablo Molina of Richardson Pearce
3rd Place – Collin Taylor of Northwest
Round 1
Adrian Gonzales (Carter-Riverside) 26-2, Jr. over () , . (Bye).
Junior Pablo Molina (Richardson Pearce) 4-1, So. over Collin Taylor (Northwest) 0-2, Fr. (Fall 1:14).
() , . over () , . (Bye).
Round 2
Adrian Gonzales (Carter-Riverside) 26-2, Jr. over () , . (Bye).
Junior Pablo Molina (Richardson Pearce) 4-1, So. over () , . (Bye).
Collin Taylor (Northwest) 0-2, Fr. over () , . (Bye).
Round 3
Adrian Gonzales (Carter-Riverside) 26-2, Jr. over () , . (Bye).
Junior Pablo Molina (Richardson Pearce) 4-1, So. over () , . (Bye).
Collin Taylor (Northwest) 0-2, Fr. over () , . (Bye).
Round 4
Adrian Gonzales (Carter-Riverside) 26-2, Jr. over Collin Taylor (Northwest) 0-2, Fr. (Fall 0:17).
Junior Pablo Molina (Richardson Pearce) 4-1, So. over () , . (Bye).
() , . over () , . (Bye).
Round 5
Adrian Gonzales (Carter-Riverside) 26-2, Jr. over Junior Pablo Molina (Richardson Pearce) 4-1, So. (Fall 2:45).
Collin Taylor (Northwest) 0-2, Fr. over () , . (Bye).
() , . over () , . (Bye).

120 Results
Guaranteed Places
1st Place – Gabriel Costa of Prosper
2nd Place – Aaron Goldman of Richardson Pearce
3rd Place – Brice Johnson of Northwest
4th Place – David Gonzales of Carter-Riverside
5th Place – Manuel Gonzalez of Richardson Pearce
6th Place – Mikey Harris of Richardson Pearce
Round 1
Manuel Gonzalez (Richardson Pearce) 1-4, . over Mikey Harris (Richardson Pearce) 0-5, . (Fall 1:34).
Gabriel Costa (Prosper) 23-2, Sr. over Aaron Goldman (Richardson Pearce) 21-5, So. (Fall 3:28).
Brice Johnson (Northwest) 3-2, Jr. over David Gonzales (Carter-Riverside) 8-11, Sr. (TF-1.5 4:00 (20-4)).
Round 2
David Gonzales (Carter-Riverside) 8-11, Sr. over Manuel Gonzalez (Richardson Pearce) 1-4, . (Dec 14-9).
Gabriel Costa (Prosper) 23-2, Sr. over Brice Johnson (Northwest) 3-2, Jr. (TF-1.5 4:28 (19-3)).
Aaron Goldman (Richardson Pearce) 21-5, So. over Mikey Harris (Richardson Pearce) 0-5, . (Fall 1:33).
Round 3
Brice Johnson (Northwest) 3-2, Jr. over Manuel Gonzalez (Richardson Pearce) 1-4, . (Fall 0:30).
Gabriel Costa (Prosper) 23-2, Sr. over Mikey Harris (Richardson Pearce) 0-5, . (Fall 3:17).
Aaron Goldman (Richardson Pearce) 21-5, So. over David Gonzales (Carter-Riverside) 8-11, Sr. (Fall 0:54).
Round 4
Aaron Goldman (Richardson Pearce) 21-5, So. over Manuel Gonzalez (Richardson Pearce) 1-4, . (Fall 0:21).
Gabriel Costa (Prosper) 23-2, Sr. over David Gonzales (Carter-Riverside) 8-11, Sr. (TF-1.5 2:00 (17-1)).
Brice Johnson (Northwest) 3-2, Jr. over Mikey Harris (Richardson Pearce) 0-5, . (Fall 1:05).
Round 5
Gabriel Costa (Prosper) 23-2, Sr. over Manuel Gonzalez (Richardson Pearce) 1-4, . (Fall 1:05).
Aaron Goldman (Richardson Pearce) 21-5, So. over Brice Johnson (Northwest) 3-2, Jr. (MD 12-2).
David Gonzales (Carter-Riverside) 8-11, Sr. over Mikey Harris (Richardson Pearce) 0-5, . (Fall 1:39).

126 Results
Guaranteed Places
1st Place – Charlie Vanter of Richardson Pearce
2nd Place – Joshua Pratt of Northwest
3rd Place – Tanner Holt of Frisco Reedy
Round 1
Tanner Holt (Frisco Reedy) 0-2, So. over () , . (Bye).
Charlie Vanter (Richardson Pearce) 5-2, Jr. over () , . (Bye).
Joshua Pratt (Northwest) 1-1, Sr. over () , . (Bye).
Round 2
Joshua Pratt (Northwest) 1-1, Sr. over () , . (Bye).
Charlie Vanter (Richardson Pearce) 5-2, Jr. over () , . (Bye).
Tanner Holt (Frisco Reedy) 0-2, So. over () , . (Bye).
Round 3
() , . over () , . (Bye).
Charlie Vanter (Richardson Pearce) 5-2, Jr. over Tanner Holt (Frisco Reedy) 0-2, So. (Fall 3:08).
Joshua Pratt (Northwest) 1-1, Sr. over () , . (Bye).
Round 4
() , . over () , . (Bye).
Charlie Vanter (Richardson Pearce) 5-2, Jr. over Joshua Pratt (Northwest) 1-1, Sr. (Dec 15-11).
Tanner Holt (Frisco Reedy) 0-2, So. over () , . (Bye).
Round 5
Charlie Vanter (Richardson Pearce) 5-2, Jr. over () , . (Bye).
() , . over () , . (Bye).
Joshua Pratt (Northwest) 1-1, Sr. over Tanner Holt (Frisco Reedy) 0-2, So. (Fall 4:41).

132 Results
Guaranteed Places
1st Place – Matthew Wingrove of Haltom
2nd Place – Trevor Day of Northwest
3rd Place – David Chevez of Richardson Pearce
4th Place – Brayden George of Prosper
5th Place – Josh Feifarek of Frisco Reedy
6th Place – Jared Leidy of Frisco Reedy
Round 1
Matthew Wingrove (Haltom) 20-7, Jr. over Jared Leidy (Frisco Reedy) 0-5, Fr. (Fall 0:27).
Trevor Day (Northwest) 4-1, Jr. over Josh Feifarek (Frisco Reedy) 1-4, So. (Fall 1:04).
David Chevez (Richardson Pearce) 9-9, Sr. over Brayden George (Prosper) 2-3, Fr. (Dec 3-2).
Round 2
Matthew Wingrove (Haltom) 20-7, Jr. over Brayden George (Prosper) 2-3, Fr. (Fall 1:38).
Trevor Day (Northwest) 4-1, Jr. over David Chevez (Richardson Pearce) 9-9, Sr. (Fall 1:29).
Josh Feifarek (Frisco Reedy) 1-4, So. over Jared Leidy (Frisco Reedy) 0-5, Fr. (Fall 1:40).
Round 3
Matthew Wingrove (Haltom) 20-7, Jr. over David Chevez (Richardson Pearce) 9-9, Sr. (Fall 1:37).
Trevor Day (Northwest) 4-1, Jr. over Jared Leidy (Frisco Reedy) 0-5, Fr. (Fall 0:56).
Brayden George (Prosper) 2-3, Fr. over Josh Feifarek (Frisco Reedy) 1-4, So. (Fall 3:46).
Round 4
Matthew Wingrove (Haltom) 20-7, Jr. over Josh Feifarek (Frisco Reedy) 1-4, So. (Fall 1:04).
Trevor Day (Northwest) 4-1, Jr. over Brayden George (Prosper) 2-3, Fr. (Fall 5:37).
David Chevez (Richardson Pearce) 9-9, Sr. over Jared Leidy (Frisco Reedy) 0-5, Fr. (Fall 1:47).
Round 5
Matthew Wingrove (Haltom) 20-7, Jr. over Trevor Day (Northwest) 4-1, Jr. (Fall 1:50).
David Chevez (Richardson Pearce) 9-9, Sr. over Josh Feifarek (Frisco Reedy) 1-4, So. (Fall 0:36).
Brayden George (Prosper) 2-3, Fr. over Jared Leidy (Frisco Reedy) 0-5, Fr. (Fall 1:30).

138 Results
Guaranteed Places
1st Place – Luke Cordy of Prosper
2nd Place – Travis Plaster of Northwest
3rd Place – Brock Levy of Richardson Pearce
4th Place – Jeffery Harp of Frisco Reedy
5th Place – Maxwell English of Haltom
6th Place – Drake Allen of Richardson Pearce
Round 1
Brock Levy (Richardson Pearce) 3-2, . over Drake Allen (Richardson Pearce) 0-5, Jr. (MD 13-4).
Jeffery Harp (Frisco Reedy) 2-3, Fr. over Maxwell English (Haltom) 1-4, . (Fall 3:08).
Luke Cordy (Prosper) 5-0, Fr. over Travis Plaster (Northwest) 4-1, Sr. (Fall 2:56).
Round 2
Luke Cordy (Prosper) 5-0, Fr. over Brock Levy (Richardson Pearce) 3-2, . (Fall 1:28).
Travis Plaster (Northwest) 4-1, Sr. over Jeffery Harp (Frisco Reedy) 2-3, Fr. (Fall 5:17).
Maxwell English (Haltom) 1-4, . over Drake Allen (Richardson Pearce) 0-5, Jr. (TF-1.5 5:08 (18-2)).
Round 3
Travis Plaster (Northwest) 4-1, Sr. over Brock Levy (Richardson Pearce) 3-2, . (Fall 2:46).
Jeffery Harp (Frisco Reedy) 2-3, Fr. over Drake Allen (Richardson Pearce) 0-5, Jr. (TF-1.5 5:20 (18-1)).
Luke Cordy (Prosper) 5-0, Fr. over Maxwell English (Haltom) 1-4, . (Fall 0:43).
Round 4
Brock Levy (Richardson Pearce) 3-2, . over Maxwell English (Haltom) 1-4, . (Fall 2:48).
Luke Cordy (Prosper) 5-0, Fr. over Jeffery Harp (Frisco Reedy) 2-3, Fr. (Fall 3:57).
Travis Plaster (Northwest) 4-1, Sr. over Drake Allen (Richardson Pearce) 0-5, Jr. (Fall 2:37).
Round 5
Brock Levy (Richardson Pearce) 3-2, . over Jeffery Harp (Frisco Reedy) 2-3, Fr. (Dec 5-2).
Travis Plaster (Northwest) 4-1, Sr. over Maxwell English (Haltom) 1-4, . (Fall 0:23).
Luke Cordy (Prosper) 5-0, Fr. over Drake Allen (Richardson Pearce) 0-5, Jr. (Fall 1:44).

145 Results
Guaranteed Places
1st Place – Conner Noble of Prosper
2nd Place – Jason Chambers of Northwest
3rd Place – Marcus Keys of Haltom
4th Place – Austin Norsewothy of Frisco Reedy
Round 1
Marcus Keys (Haltom) 6-3, Fr. over () , . (Bye).
Conner Noble (Prosper) 17-5, Sr. over Jason Chambers (Northwest) 2-1, Jr. (Dec 5-4).
Austin Norsewothy (Frisco Reedy) 0-3, So. over () , . (Bye).
Round 2
Marcus Keys (Haltom) 6-3, Fr. over () , . (Bye).
Conner Noble (Prosper) 17-5, Sr. over Austin Norsewothy (Frisco Reedy) 0-3, So. (Fall 1:26).
Jason Chambers (Northwest) 2-1, Jr. over () , . (Bye).
Round 3
Marcus Keys (Haltom) 6-3, Fr. over Austin Norsewothy (Frisco Reedy) 0-3, So. (Fall 2:50).
Conner Noble (Prosper) 17-5, Sr. over () , . (Bye).
Jason Chambers (Northwest) 2-1, Jr. over () , . (Bye).
Round 4
Jason Chambers (Northwest) 2-1, Jr. over Marcus Keys (Haltom) 6-3, Fr. (Fall 3:53).
Conner Noble (Prosper) 17-5, Sr. over () , . (Bye).
Austin Norsewothy (Frisco Reedy) 0-3, So. over () , . (Bye).
Round 5
Conner Noble (Prosper) 17-5, Sr. over Marcus Keys (Haltom) 6-3, Fr. (TF-1.5 4:00 (18-3)).
Jason Chambers (Northwest) 2-1, Jr. over Austin Norsewothy (Frisco Reedy) 0-3, So. (Fall 1:09).
() , . over () , . (Bye).

152 Results
Guaranteed Places
1st Place – Schon Ausman of Northwest
2nd Place – Raul Mier of Carter-Riverside
3rd Place – Joshua Kiesling of Richardson Pearce
4th Place – James Wujek of Prosper
5th Place – Thomas Robertshaw of Haltom
6th Place – Josh Ulrich of Northwest
Round 1
Joshua Kiesling (Richardson Pearce) 22-5, Jr. over Josh Ulrich (Northwest) 0-5, . (TF-1.5 3:49 (16-0)).
Raul Mier (Carter-Riverside) 21-9, Jr. over James Wujek (Prosper) 18-10, So. (Fall 0:46).
Schon Ausman (Northwest) 5-0, So. over Thomas Robertshaw (Haltom) 13-14, Jr. (Fall 1:05).
Round 2
Schon Ausman (Northwest) 5-0, So. over Joshua Kiesling (Richardson Pearce) 22-5, Jr. (MD 14-4).
Raul Mier (Carter-Riverside) 21-9, Jr. over Thomas Robertshaw (Haltom) 13-14, Jr. (Fall 1:44).
James Wujek (Prosper) 18-10, So. over Josh Ulrich (Northwest) 0-5, . (TF-1.5 4:19 (17-2)).
Round 3
Joshua Kiesling (Richardson Pearce) 22-5, Jr. over Thomas Robertshaw (Haltom) 13-14, Jr. (Fall 1:25).
Raul Mier (Carter-Riverside) 21-9, Jr. over Josh Ulrich (Northwest) 0-5, . (Fall 1:34).
Schon Ausman (Northwest) 5-0, So. over James Wujek (Prosper) 18-10, So. (MD 15-2).
Round 4
James Wujek (Prosper) 18-10, So. over Joshua Kiesling (Richardson Pearce) 22-5, Jr. (Dec 12-5).
Schon Ausman (Northwest) 5-0, So. over Raul Mier (Carter-Riverside) 21-9, Jr. (MD 9-1).
Thomas Robertshaw (Haltom) 13-14, Jr. over Josh Ulrich (Northwest) 0-5, . (Fall 5:28).
Round 5
Joshua Kiesling (Richardson Pearce) 22-5, Jr. over Raul Mier (Carter-Riverside) 21-9, Jr. (MD 20-8).
James Wujek (Prosper) 18-10, So. over Thomas Robertshaw (Haltom) 13-14, Jr. (Fall 2:46).
Schon Ausman (Northwest) 5-0, So. over Josh Ulrich (Northwest) 0-5, . (TF-1.5 4:00 (19-4)).

160 Results
Guaranteed Places
1st Place – Zach Hendricks of Northwest
2nd Place – Eric Pacheco of Carter-Riverside
3rd Place – Cason Barnes of Prosper
4th Place – jonathon jaime of Richardson Pearce
Round 1
Zach Hendricks (Northwest) 3-0, Sr. over () , . (Bye).
Eric Pacheco (Carter-Riverside) 20-9, So. over Cason Barnes (Prosper) 11-11, Sr. (Fall 3:59).
jonathon jaime (Richardson Pearce) 0-3, Fr. over () , . (Bye).
Round 2
jonathon jaime (Richardson Pearce) 0-3, Fr. over () , . (Bye).
Eric Pacheco (Carter-Riverside) 20-9, So. over () , . (Bye).
Zach Hendricks (Northwest) 3-0, Sr. over Cason Barnes (Prosper) 11-11, Sr. (Fall 1:55).
Round 3
() , . over () , . (Bye).
Zach Hendricks (Northwest) 3-0, Sr. over Eric Pacheco (Carter-Riverside) 20-9, So. (Fall 2:56).
Cason Barnes (Prosper) 11-11, Sr. over jonathon jaime (Richardson Pearce) 0-3, Fr. (Fall 1:51).
Round 4
Cason Barnes (Prosper) 11-11, Sr. over () , . (Bye).
Eric Pacheco (Carter-Riverside) 20-9, So. over jonathon jaime (Richardson Pearce) 0-3, Fr. (Fall 1:41).
Zach Hendricks (Northwest) 3-0, Sr. over () , . (Bye).
Round 5
Eric Pacheco (Carter-Riverside) 20-9, So. over () , . (Bye).
Cason Barnes (Prosper) 11-11, Sr. over () , . (Bye).
Zach Hendricks (Northwest) 3-0, Sr. over jonathon jaime (Richardson Pearce) 0-3, Fr. (Fall 1:40).

170 Results
Guaranteed Places
1st Place – Oscar Chamu of Richardson Pearce
2nd Place – Jacob Branson of Northwest
3rd Place – Edward Huerta of Richardson Pearce
Round 1
Oscar Chamu (Richardson Pearce) 8-1, Sr. over () , . (Bye).
Edward Huerta (Richardson Pearce) 1-4, Fr. over () , . (Bye).
Jacob Branson (Northwest) 1-1, Jr. over () , . (Bye).
Round 2
() , . over () , . (Bye).
Jacob Branson (Northwest) 1-1, Jr. over Edward Huerta (Richardson Pearce) 1-4, Fr. (Fall 4:00).
Oscar Chamu (Richardson Pearce) 8-1, Sr. over () , . (Bye).
Round 3
Jacob Branson (Northwest) 1-1, Jr. over () , . (Bye).
Oscar Chamu (Richardson Pearce) 8-1, Sr. over Edward Huerta (Richardson Pearce) 1-4, Fr. (Fall 0:31).
() , . over () , . (Bye).
Round 4
() , . over () , . (Bye).
Edward Huerta (Richardson Pearce) 1-4, Fr. over () , . (Bye).
Oscar Chamu (Richardson Pearce) 8-1, Sr. over Jacob Branson (Northwest) 1-1, Jr. (Fall 0:16).
Round 5
Edward Huerta (Richardson Pearce) 1-4, Fr. over () , . (Bye).
Jacob Branson (Northwest) 1-1, Jr. over () , . (Bye).
Oscar Chamu (Richardson Pearce) 8-1, Sr. over () , . (Bye).

182 Results
Guaranteed Places
1st Place – Wade Marley of Unattached
2nd Place – Isaiah Pruitt of Northwest
3rd Place – Christian Baker of Haltom
4th Place – Carter Boaz of Prosper
Round 1
Christian Baker (Haltom) 2-1, . over Wade Marley () 2-1, . (Dec 9-5).
Carter Boaz (Prosper) 1-9, Fr. over () , . (Bye).
Isaiah Pruitt (Northwest) 2-1, Sr. over () , . (Bye).
Round 2
Isaiah Pruitt (Northwest) 2-1, Sr. over Christian Baker (Haltom) 2-1, . (Dec 4-1).
() , . over () , . (Bye).
Wade Marley () 2-1, . over Carter Boaz (Prosper) 1-9, Fr. (Fall 2:23).
Round 3
Christian Baker (Haltom) 2-1, . over () , . (Bye).
Wade Marley () 2-1, . over () , . (Bye).
Isaiah Pruitt (Northwest) 2-1, Sr. over Carter Boaz (Prosper) 1-9, Fr. (Fall 2:00).
Round 4
Christian Baker (Haltom) 2-1, . over Carter Boaz (Prosper) 1-9, Fr. (Fall 2:23).
Isaiah Pruitt (Northwest) 2-1, Sr. over () , . (Bye).
Wade Marley () 2-1, . over () , . (Bye).
Round 5
Christian Baker (Haltom) 2-1, . over () , . (Bye).
Carter Boaz (Prosper) 1-9, Fr. over () , . (Bye).
Wade Marley () 2-1, . over Isaiah Pruitt (Northwest) 2-1, Sr. (Fall 2:58).

195 Results
Guaranteed Places
1st Place – Giovanni Morales of Richardson Pearce
2nd Place – Dillon Sager of Haltom
3rd Place – Julian Bernabe of Frisco Reedy
4th Place – James Lee of Richardson Pearce
Round 1
Dillon Sager (Haltom) 5-2, Fr. over () , . (Bye).
Julian Bernabe (Frisco Reedy) 1-2, So. over () , . (Bye).
Giovanni Morales (Richardson Pearce) 6-5, Sr. over James Lee (Richardson Pearce) 0-3, Fr. (Fall 1:34).
Round 2
Giovanni Morales (Richardson Pearce) 6-5, Sr. over Dillon Sager (Haltom) 5-2, Fr. (Fall 3:45).
James Lee (Richardson Pearce) 0-3, Fr. over () , . (Bye).
Julian Bernabe (Frisco Reedy) 1-2, So. over () , . (Bye).
Round 3
Dillon Sager (Haltom) 5-2, Fr. over James Lee (Richardson Pearce) 0-3, Fr. (Fall 1:40).
() , . over () , . (Bye).
Giovanni Morales (Richardson Pearce) 6-5, Sr. over Julian Bernabe (Frisco Reedy) 1-2, So. (Fall 3:27).
Round 4
Dillon Sager (Haltom) 5-2, Fr. over Julian Bernabe (Frisco Reedy) 1-2, So. (Fall 1:51).
Giovanni Morales (Richardson Pearce) 6-5, Sr. over () , . (Bye).
James Lee (Richardson Pearce) 0-3, Fr. over () , . (Bye).
Round 5
Dillon Sager (Haltom) 5-2, Fr. over () , . (Bye).
Julian Bernabe (Frisco Reedy) 1-2, So. over James Lee (Richardson Pearce) 0-3, Fr. (Dec 6-3).
Giovanni Morales (Richardson Pearce) 6-5, Sr. over () , . (Bye).

285 Results
Guaranteed Places
1st Place – Gilberto Bigbee of Carter-Riverside
2nd Place – James Blevins of Northwest
3rd Place – Greyson D`Aloisio of Frisco Reedy
4th Place – Kevin Ixpanel of Haltom
5th Place – Michael Gonzales of Haltom
Round 1
Gilberto Bigbee (Carter-Riverside) 31-1, Sr. over James Blevins (Northwest) 3-1, Sr. (Fall 4:48).
Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) 2-2, So. over () , . (Bye).
Kevin Ixpanel (Haltom) 1-3, . over Michael Gonzales (Haltom) 6-14, Sr. (Fall 2:37).
Round 2
Gilberto Bigbee (Carter-Riverside) 31-1, Sr. over Kevin Ixpanel (Haltom) 1-3, . (Fall 3:09).
Michael Gonzales (Haltom) 6-14, Sr. over () , . (Bye).
James Blevins (Northwest) 3-1, Sr. over Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) 2-2, So. (SV-1 4-2).
Round 3
Gilberto Bigbee (Carter-Riverside) 31-1, Sr. over Michael Gonzales (Haltom) 6-14, Sr. (Fall 2:55).
James Blevins (Northwest) 3-1, Sr. over () , . (Bye).
Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) 2-2, So. over Kevin Ixpanel (Haltom) 1-3, . (Dec 2-1).
Round 4
Gilberto Bigbee (Carter-Riverside) 31-1, Sr. over Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) 2-2, So. (Fall 1:58).
Kevin Ixpanel (Haltom) 1-3, . over () , . (Bye).
James Blevins (Northwest) 3-1, Sr. over Michael Gonzales (Haltom) 6-14, Sr. (Fall 2:35).
Round 5
Gilberto Bigbee (Carter-Riverside) 31-1, Sr. over () , . (Bye).
Greyson D`Aloisio (Frisco Reedy) 2-2, So. over Michael Gonzales (Haltom) 6-14, Sr. (Fall 4:46).
James Blevins (Northwest) 3-1, Sr. over Kevin Ixpanel (Haltom) 1-3, . (Dec 2-0).

Team Scores
1. Northwest 188.0
2. Richardson Pearce 167.5
3. Prosper 122.0
4. Carter-Riverside 109.0
5. Haltom 100.0
6. Frisco Reedy 72.0