News Ticker

Results Recorded

This is a list of obtained HIGH SCHOOL brackets and Results recorded into the RESULTS section of the web site, this results and brackets were recorded from submitted or trackwrestling

  1. Rough Rider Invitational-Boys and Girls , noted teams were San Antonio Reagan, Johnson, and Austin Bowie the top 3 team placers
  2. Dog Pound Classic-Boys and Girls, Rio grande City, Weslaco, and McAllen Rowe were the top 3 teams
  3. Falcon Classic-Boys and Girls,  Houston area Teams
  4. St Marks Lone Star Pools, Azle, Rockwall, and Liberty christian was the top 3 teams
  5. Titan Games-Top 3 teams were Centennial, Timber Creek, and Seven Lakes
  6. Chuck West Invite- Allen, and Houston Westside in Oklahoma
  7. Mid America Nationals, Arlington Martin, Southlake Carroll, and Flowermound, which Martin won in Oklahoma
  8. Texas Lady Classic,Morton Ranch, Palo Duro, and Cinco Ranch, top 3 teams

Some Team Results

Rough Rider Invite
1. San Antonio Reagan REAG 327.5
2. San Antonio Johnson JHSN 200.0
3. Austin Bowie BOWI 179.0
4. New Braunfels HS NBHS 171.5
5. Victoria West VWST 171.0
6. San Antonio Roosevelt RSVT 162.5
7. San Marcos SMRC 145.0
8. Corpus Christi Ray WRAY 140.0
9. Schertz Clemens CLMN 131.0
10. Converse Wagner WGNR 128.0
11. Corpus Christi King KING 122.0
12. San Antonio Madison MADS 121.5
13. New Braunfels Canyon CNYN 110.0
14. Veterans Memorial VMEM 98.5
15. Beeville BEVL 89.0
16. San Antonio Highlands HIGH 89.0
17. Corpus Christi Carroll CARL 84.0
18. San Antonio Lee LEE 78.0
19. Austin McCallum MCLM 76.0
20. Killeen Shoemaker SHOE 76.0
21. Dripping Springs DSPR 74.0
22. Corpus Christi Moody MOOD 73.0
23. Austin Vandegrift VGRT 71.5
24. San Antonio MacArthur MAC 64.0
25. Texas School for the Deaf TSD 58.0
26. Austin LBJ ALBJ 53.0
27. Steele STEL 53.0
28. Brooks Academy BRKS 52.0
29. Vista Ridge VRDG 36.0
30. Victoria East VEST 35.0
31. Uvalde UVLD 33.0
32. Austin Travis TRVS 30.0
33. John Paul II JOPA 28.0
34. Austin Anderson ANDR 24.0
35. San Antonio Christian SACS 19.0
36. Converse Judson JDSN 14.0
37. Veritas Academy VRTS 1.0
38. Cedar Park HS CPRK 0.0
39. San Antonio Churchill WCHS 0.0
Team Scores Dog Pound Classic
1. Rio Grande City Hs 158.0
2. Weslaco Hs 144.5
3. Mcallen Rowe Hs 121.0
4. Edinburg HS 115.5
5. Weslaco East Hs 101.0
6. Mcallen Hs 96.0
7. Mission Hs 90.0
8. Mission Sharyland Pioneer 76.0
9. Sharyland H.S. 75.5
10. Edinburg North 64.0
11. Sharyland Pioneer 2 46.0
12. Pharr-San Juan-Alamo Southwest 44.0
13. McHi2 15.0
14. San Benito Hs 14.0

Team Scores St Marks LS Pools
1. Azle 297.0
2. Rockwall 260.0
3. Liberty Christian 239.0
4. Lovejoy 233.0
5. South Grand Prairie 183.0
6. St. Mark`s School of Texas 144.0
7. El Reno 138.0
8. Plano East 131.0
9. St. Thomas 100.0
10. Vista Ridge 51.0
11. St. Mark`s 2 21.0

Team Scores-Titan Games
1. Centennial 156.0
2. timbercreek 152.0
3. Seven Lakes 1 145.0
4. Prosper 128.0
5. Lawton 101.5
6. lewisville 93.0
7. Hebron 84.0
8. wakeland 76.0
9. Keller Central 68.5
10. heights 66.0
11. Lone Star 60.5
12. boswell 52.5
13. Grapevine 51.5
14. Centennial 2 33.0
15. Trinity Christian 32.0
16. Dallas Roosevelt 11.0
17. dallas jesuit 10.0
18. Seven Lakes 2 0.0

Team Scores-Mid America Nationals
1. Arlington Martin 213.0
2. Collinsville 208.0
3. Westmoore 179.5
4. Edmond North 173.0
5. Southlake Carroll 149.5
6. Norman North 136.0
7. Maize 131.0
8. Enid 110.0
9. Andale 85.5
10. Edmond Santa Fe 70.5
11. Woodward 66.0
12. Southmoore 57.0
13. Bartlesville 55.5
14. Altus 47.5
15. Flower Mound 36.5
16. Bixby 18.0