News Ticker

High School Links

Region 1 6A  2016 results

District 1-6A
El Paso Americas
El Paso Coronado
El Paso Eastwood
El Paso El Dorado
El Paso Franklin
El Paso Montwood
El Paso Pebble Hills
El Paso Socorro

District 2-6A
Amarillo Tascosa
Ft Worth Paschal
Haltom City Haltom
Northwest Nelson
Weatherford

District 3-6A
Arlington
Arlington Bowie
Arlington Houston
Arlington Lamar
Arlington Martin

District 4-6A  2016 results
Keller   (twitter)
Keller Central
Keller Fossil Ridge
Keller Timber Creek     (twitter)
Southlake Carroll

Region 3 6A   2016 results

District 9-6A   2016 results
Conroe
Conroe Oak Ridge
Conroe The Woodlands
Conroe Woodlands College Park
Humble Atascocita
Humble Kingwood
Humble Summer Creek
Klein
Klein Collins
Klein Forest
Klein Oak

District 10-6A   
Houston Cyp. Creek
Houston Cyp. Fair
Houston Cyp. Falls
Houston Cyp. Lakes
Houston Cyp. Ranch
Houston Cyp. Ridge
Houston Cyp. Springs
Houston Cyp. Woods
Houston Jersey Village
Houston Langham Crk

District 11-6A   2016 results
Houston Strake Jesuit
Katy
Katy Cinco Ranch (boys)  (girls)
Katy Mayde Creek
Katy Morton Ranch
Katy Seven Lakes
Katy Taylor
Katy Tompkins
Richmond George Ranch

District 12-6A   
Beaumont West Brook
Clute Brazoswood
Friendswood
Frndswd Clear Brook
H Bellaire
H Chavez
H Heights
H Lamar
H Math Sci. & Tech
H Westbury
H Westside
Houston Clear Lake
LC Clear Creek
LC Clear Falls
LC Clear Springs


Region 1 5A  2016 results

District 1-5A
El Paso
El Paso Andress
El Paso Austin
El Paso Bowie
El Paso Burges
El Paso Chapin
El Paso Irvin
El Paso Jefferson

District 2-5A
El Paso Bel Air
El Paso Del Valle
El Paso Eastlake
El Paso Hanks
El Paso Parkland
El Paso Riverside
El Paso Ysleta
Fabens
San Elizario

District 3-5A
Amarillo
Amarillo Caprock
Amarillo Palo Duro
Dumas
Borger
Pampa
Amarillo River Road
Boys Ranch

District 4-5A   2016 results
Canyon Randall
Hereford
Lubbock
Lubbock Coronado
Lubbock Monterey
Bushland
Iowa Park
Lubbock Estacado
Vernon

Region 3 – 5A  2016 results

District 9-5A    2016 results
Carrollton Creekview
Carrollton Smith
Carrollton Turner
Dallas Highland Park
Lancaster
Lucas Lovejoy
McKinney North
Wylie East
Melissa

District 10-5A     2016 results
Bryan
Bryan Rudder
College Station
College Station A&M Cons
Huntsville
Waller
Cameron Yoe

District 11-5A
Beaumont Central
Beaumont Ozen
Conroe Caney Creek
Humble
Humble Kingwood Park
Willis
Silsbee
New Waverly   (facebook)

District 12-5A   2016 results
Houston Cyp. Park
Houston Northside (formerly Houston Davis)
Houston Wisdom (formerly Houston Lee)
Houston Milby
Houston Waltrip
Lamar Fulshear
Richmond Foster
Rosenberg Lamar Cons
Rosenberg Terry
Houston Kashmere
Houston North Forest
Needville
Hitchcock
La Marque

Region 2 6A    2016 results  

District 5-6A   2016 results  
De Soto
Euless Trinity
Grand Prairie
Hurst Bell
Irving
Irving MacArthur
Irving Nimitz
South Grand Prairie

District 6-6A    2016 results
Coppell
Lewisville
Lewisville Flower Mound
Lewisville Hebron
Lewisville Marcus    (twitter)

District 7-6A
Dallas Jesuit
Dallas Skyline
Dallas White
Richardson
Richardson Berkner
Richardson Lake Highlands
Richardson Pearce
Rockwall
Rockwall-Heath

District 8-6A      
Allen     (twitter)
McKinney    (boys)   (girls)
McKinney Boyd
Plano     (twitter)
Plano East
Plano West
Wylie

Region 4 6A    2016 results 

District 13-6A
Austin Vandegrift
Cedar Park
Vista Ridge
Copperas Cove
Killeen
Killeen Ellison
Killeen Harker Heights
Killeen Shoemaker
Leander
Pflugerville
Pflugerville Hendrickson
Round Rock McNeil
RR Cedar Ridge

District 14-6A
Austin Akins
Austin Anderson
Austin Bowie
Austin Lake Travis
Austin Westlake
Comal Canyon
Comal Smithson Valley
Manor
New Braunfels
San Marcos

District 15-6A     2016 results 
Cibolo Steele
Converse Judson
San Antonio Churchill
San Antonio Johnson
San Antonio Lee
San Antonio MacArthur
San Antonio Madison
San Antonio Reagan
San Antonio Roosevelt
Converse Wagner
Schertz Clemens

District 16-6A
Edinburg
Edinburg Economedes
Edinburg North
Edinburg Vela
La Joya
La Joya Juarez-Lincoln
La Joya Palmview
Los Fresnos
McAllen
McAllen Memorial
McAllen Rowe
Mission
Pharr-San Juan-Alamo
PSJA Memorial
PSJA North
PSJA Southwest
San Benito
Weslaco
Weslaco East

Region 2- 5A    2016 results  

District 5-5A
Azle
Ft Worth Boswell
Ft Worth Chisholm Trail
N Richland Hills Birdville
N Richland Hills Richland
Northwest
Northwest Eaton
Saginaw
White Settlement Brewer
Argyle
Springtown

District 6-5A
Arlington Seguin
Burleson Centennial
Colleyville Heritage
Ft Worth Arlington Hts
Ft Worth Carter-Riverside
Ft Worth Trimble Tech
Ft Worth Western Hills
Ft Worth Wyatt
Grapevine
Midlothian
Ft Worth Benbrook
Kennedale
Midlothian Heritage

District 7-5A
Dallas Adams
Dallas Adamson
Dallas Conrad
Dallas Hillcrest
Dallas Jefferson
Dallas Kimball
Dallas Molina
Dallas Samuell
Dallas Seagoville
Dallas South Oak Cliff
Dallas Spruce
Dallas Sunset
Dallas Wilson
North Dallas
Dallas Carter
Dallas Hutchins
Dallas Pinkston
Dallas Roosevelt
Dallas Madison
Dawson

District 8-5A      2016 results
Frisco
Frisco Centennial
Frisco Heritage
Frisco Independence
Frisco Liberty
Frisco Lone Star
Frisco Reedy
Frisco Wakeland
Lewisville The Colony
Prosper
Aubrey
Frisco Lebanon
Whitesboro

Region 4 – 5A   2016 results 

District 13-5A
Cedar Park
Dripping Springs
Georgetown
Georgetown East View
Hutto
Leander Rouse
Pflugerville Connally
Leander Glenn
Wimberley

District 14-5A
Austin
Austin Crockett
Austin Johnson
Austin Lanier
Austin McCallum
Austin Reagan
Austin Travis
Austin Eastside Memorial
Smithville
Austin Texas School For The Blind

District 15-5A
CC Veterans Memorial
Corpus Christi Carroll
Corpus Christi King
Corpus Christi Miller
Corpus Christi Moody
Corpus Christi Ray
San Antonio Highlands
Uvalde
Victoria East
Victoria West
Beeville Jones
La Vernia
SA Brooks Acd Sci & Eng

District 16-5A
Donna
Donna North
Mission Sharyland
Mission Veterans Memorial
Pharr Valley View
Rio Grande City
Roma
Sharyland Pioneer
Rio Grande City Grulla

Dallas- Bishop Lynch HS